menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Moda i styl
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 17:25
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Zły, wściekły Dzień bez futra - 25 listopada


W Polsce obchodzony jest od 1994 roku. W wielu miastach odbywają się pikiety i happeningi, mające na celu pokazania jak maltretowane są zwierzęta.
Czym jest dla Was futro ?
Czy noszenie naturalnego futra nie jest cichym przyzwoleniem na cierpienie zwierząt ?
Na jedno futro trzeba 18 lisów, 40 soboli, 55 norek, 100 szynszyli albo 150 gronostai.
Zwierzęta tracą życie w okropny sposób.
cyt.Gazeta.pl "Przez porażenie prądem analnie lub waginalnie. Przez uduszenie, zagazowanie, skręcenie karku. Albo są obdzierane ze skóry żywcem. Najbardziej popularne futro pozyskuje się z noworodka owcy. Wyciąga się go z brzucha matki i obdziera ze skóry, póki jest pomarszczona. I wychodzą karakuły. Podwójne okrucieństwo."
Brrr...odechciało mi się futra.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 17:29
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie

Noszę skórzane buty, mam torebki ze skóry, nosze skórzaną odzież i noszę naturalne futra. BĘDĘ NOSIŁA. Jem mięso, moje ukochane zwierzątka też rabią mięso, trudno z psa zrobić wegetarianina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 17:52
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Zły, wściekły Basiu...

Buty, odzież, torebki nie powodują takich emocji jak...futra.
Tak samo jadanie mięsa. Może jednak warto spojrzeć na ten problem inaczej ?
Może noszenie dzisiaj naturalnego futra to oznaka snobizmu ?
Dzisiaj, gdzie mamy doskonałe technologie przemysłowe, prawie perfekcyjne i nie do odróżnienia sztuczne skóry ?
Ja też jadam mięso, mam sporo wyrobów ze skóry...i mam jedno futro... ...ale smutno mi jak czytam w jakich warunkach to się pozyskuje
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 17:59
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

destiny
Dość często jacyś reporterzy wynajdują jak traktowane są zwierzęta w czasie transportu i ich uboju. Nie zawsze nadaje się to do oglądania. Humanitarne warunki hodowli, transportu i uboju o to należy walczyć.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 18:06
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Basiu

a jak są traktowane zwierzęta,które idą na rzeź żebysmy mieli mięso na obiad? Jak wyglądają fermy drobiowe, jak obchodzimy się z karpiami przed Wigilią? Lubię bardzo zwierzęta wolę zwierzaki od wielu ludzi ale świata nie zbawię i nie zmienię. Futra noszę bo mi się podobają, to nie jest snobizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 18:16
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Aby informacja była pełna należałoby jeszcze porównać zanieczyszczenie środowiska przez tzw. sztuczne futra namietnie promowane przez tzw. ekologów. Zarówno na etapie ich produkcji jak i utylizacji. Wybaczcie szanowni Państwo, noszenie futra, prawdziwego futra to nie snobizm a dużo sensowniejsze rozwiazanie. Naturalne futra są drogie, nie kupuje ich się co roku, są także trwalsze, Nie mówiąc już o tym że lepiej oddychające i zdrowsze dla ciała. Sztuczne futerka szybciej lądują na śmietnikach i rozkładają się tam... rozkładają....
Co do cierpienia zwierząt - czy te zabijane na buty/paski/torebki cierpią przez to mniej. Jak już to torebek bym się czepiła na miejscu ekologów Bo te można swobodnie zrobić z czegoś mniej zdrowego A tak na poważnie - należy po prostu wybierać futra zhodowli w których zwierzęta są traktowane bardzij humanitarnie - a więc sporo droższe. I tu zaczyna się problem dokładnie taki sam jak wszędzie indziej przy ruchu uczciwego handlu. Ci oburzający się na cierpienia zwierząt futerkowych jakoś nie mają obiekcji by na tyłek założyć spodnie będące efektem niewolniczej pracy chińskich czy indyjskich dzieci - tylko dlatego że są one sporo tańsze od tych uszytych "uczciwie" (albo nawet nie są tańsze za to maja modną markę).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 19:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Ten idiotyczny bojkot przyszedl do nas z krajow anglo-saksonskich. Moze zalozyc bojkot zeby nie jesc miesa, ryb....drobiu......wszystko takie nierealne.
Osobiscie jestem zwolenniczka prawdziwych futer, pod warunkiem, ze sa ladne bowiem wszystko co jest sztuczne napawa mnie obrzydzeniem, wlacznie z kwiatami. Ekologowie i rozhisteryzowane masy maja wiecej powaznych, witalnych spraw do protestowania. Lepiej niech sie skupia nad nimi.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 19:37
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Witam.
Zupelnie nie zrozumialyscie postu Destiny.
Przeciez nikt nie ma zamiaru zabierac Wam Waszych futer,czy tez zabronic ubierania sie w nie.
Destiny napisala wyraznie w jak okrutny sposob dochodzi do produkcji tych futer,a co sie z tym wiaze,poswiecenia na te cele setek tysiecy,byc moze i milionow niewinnych zwierzat.
Nie mieszajcie pojec i nie przyrownojcie spozywania miesa,ktore jest koniecznoscia do przezycia gatunku ludzkiego do produkcji bezsensownych okryc damsko-meskich(mezczyzni tez juz zdazyli zniewiesciec).
W Szwecji futra sa zupelnie niemodne,choc to zimny ponoc kraj.
Czy kobieta ubrana w ladna kurtke,czy tez ladnie uszyty plaszcz wyglada mniej atrakcyjnie?
Zreszta....i tak kazda zrobi jak bedzie uwazala.
Nasze futra juz dawno zjadly mole.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 19:45
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Karolu, zrozumiałyśmy

Cytat:
Napisał Karol X
Witam.
Zupelnie nie zrozumialyscie postu Destiny.
Przeciez nikt nie ma zamiaru zabierac Wam Waszych futer,czy tez zabronic ubierania sie w nie.
Destiny napisala wyraznie w jak okrutny sposob dochodzi do produkcji tych futer,a co sie z tym wiaze,poswiecenia na te cele setek tysiecy,byc moze i milionow niewinnych zwierzat.
Nie mieszajcie pojec i nie przyrownojcie spozywania miesa,ktore jest koniecznoscia do przezycia gatunku ludzkiego do produkcji bezsensownych okryc damsko-meskich(mezczyzni tez juz zdazyli zniewiesciec).
W Szwecji futra sa zupelnie niemodne,choc to zimny ponoc kraj.
Czy kobieta ubrana w ladna kurtke,czy tez ladnie uszyty plaszcz wyglada mniej atrakcyjnie?
Zreszta....i tak kazda zrobi jak bedzie uwazala.
Nasze futra juz dawno zjadly mole.
tylko świata nie zbawimy, taka jest prawda. W okrutny sposób dochodzi do produkcji mięsa na nasze stoły, w okrutny sposób bardzo często hoduje się psy i koty /w renomowanych hodowlach/ żeby cieszyły swoją obecnością w domach ludzi. Szwajcarzy eksportują mięso z bernardynów, więc tego okrucieństwa jest wszędzie pełno. Nie uważam okryć z naturalnych futer za bezsensowne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 19:56
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Rety, ale jestem odszczepieniec, jestem z ludu i tak bardzo bym chciała szynszyle, ale kasy nie mam. Buty niestety muszę nosić tylko z naturalnej skóry i jak mam kasę wyciągać to mnie ciarki przechodzą, a te wszystkie akcje to pic na wodę. Tak było z masłem i z innymi produktami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 20:11
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

. . . .
Jejuu... Lawendo i mogłabys nosic futro z mojej Maniusi?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 20:18
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Ależ TARNINKO nigdy w życiu. Pamiętam fermę lisów, żebyście widziały jakie miały smutne oczy, a ja wrażliwa jestem. DESINKA ma rację, takie maleństwo sobie żyje i wcale nie myśli o śmierci. Gdyby chodziło o głód to inna inszość ale te wszystkie szpanerskie rzeczy - no cóż mnie na to nie stać i dlatego tak mówię, ale co szkoda to szkoda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 20:21
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

TARNINKO, ale on jest śliczny, daj mi go pogłaskać, mam dla niego sałatę i marchewkę. ŚLICZNOŚCI - kocham króliczki i nawet ich nie zjadam nawet w pasztecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 20:25
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Nie Moda na futra

Niestety...największych projektantów mody światowej mało obchodzi cierpienie zwierząt.
Ważne to szyk i elegancja.
Bo przecież futro to luksus...No i ogromna forsa...
A ekolodzy i protestujący ? - czego Ci ludzie się czepiają ?
Jakby nie mieli nic lepszego do roboty.
Lepiej nie wiedzieć, nie widzieć, nie myśleć o tym, dać spokój...

ps. to jest mój głos w dyskusji...sama mam poczucie winy, gdy czytam takie opisy uśmiercania , jak w moim pierwszym poście...
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 20:54
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Lawendo to jest szynszyla Mancia
fakt jest śliczna taki pachnacy siankiem,mięciutki puszysty kłębuszek,
niestety straszny gryzoń uwielba gryz wszystko co stawia opór ..
Marchewki surowej nie jada ,ani sałaty nie mozna dawac , a i nie lubi
Jej przysmaki to slonecznik ,niełuskany ,cieciorka,suszona marchew, suszone jabłka,rodzynki, czasem daktyla kawałek..
czerstwy chleb .i gałązki suche do gryzienia .
wszystkiego po odrobinie
A pieszczoty nie bardzo lubi tylko wieczorem i chwilke ..
Ma specjalny pylek wulkaniczny i w nim co wieczor musi sie kapac .
widok niesamowity jak się turla w tym pyłku ,jak wrzeciono
lubie ja bardzo .
http://www.bialy_pegaz.webpark.pl/ zobacz tutaj fajna stronka o tych stworzonkach
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 21:06
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Tar-ninko
Znam te zwierzatka.Mielismy je wczesniej.Sa bardzo plochliwe ale wielce sympatyczne.Zamieszkuja Ameryke Poludniowa - glownie Chile.
Uwielbiaja liscie mleczow(nie lodygi i kwiaty)
Naturalnie oprocz tego co wymienilas.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 21:11
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

TARNINKO błagam przeproś w moim imieniu Mańcię. Pomylić takie cacko z ........... no nie, tylko mnie zlinczować na rynku. Ale powiedz mi dlaczego ona podobna do - no wiesz. Retyniu ale cudo.
No jak tu nosić takie cudo? jedynie żywe jako pieszczoszka, ale jak nie lubi to i dobrze, bo co się będzie spoufalała jak taka śliczna.
Lektura ciekawa i teraz naprawdę mi sie głupio zrobiło z tym futrem.
Mańcia jesteś śliczniutka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 21:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Chinchilla.jpg

A to jest wlasnie taka dzika chinchilla. Kurczaki, krowki, swinki, cielatka, jagniatka, rybki tez sa miluskie.......mimo to laduja w naszych brzuszkach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 21:23
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

To co mamy byc roslinozerni - jak w kabarecie Laskowika "Z tylu sklepu"?
Swoje odcierpielismy stojac w ogonkach i wydzierajac sobie z rak.
Marbello daruj to sobie.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 21:27
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Karolu moja nie lubi mleczu ani listkow ani nic.
Jest jak dziecko szybko sie nudzi trzeba jej zawsze cos nowego dac i stale zmieniac .
Byl okres ze lubila szyszki nie jadla ,gryzla . teraz znowu kolby kukurydzy tarmosi .
Jest sprytna potrafi sobie klatkę otworzyc . Łapie ze pręty i podsuwa drzwiczki do góry..
musze je zabezpieczac drutem i to tak zeby nie dala rady zlapac drut ząbkami bo przerwie .
ale dosc o Manci bo moge tak dlugoo zanudzac
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…" - komentarze Elżbieta V Ogólny 37 10-03-2012 09:10
14 listopada - Światowy Dzień Seniora - komentarze ciekawski Ogólny 4 14-11-2011 18:55
21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości - komentarze ciekawski Ogólny 2 21-11-2008 11:29
27 listopada - Dzień Seniora w ZUS - komentarze ciekawski Ogólny 0 17-11-2008 14:25
Tytuły dla „Ambasadorów Polszczyzny” już 10 listopada - komentarze Ludgarda Ogólny 9 15-11-2008 19:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.