menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 13-11-2008, 09:26
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

nieustannie i niezmiennie uwielbiam "Przeminęło z wiatrem".Na drugim miejscu 3 częśći "Ojca chrzestnego", na trzecim zbawna komedia "Kevin sam w domu".To mój zestaw świąteczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 15-11-2008, 21:20
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Wyspa reż P.Łungin

Rosyjski film, w którym reżyser stara sie podsunąć potrzebę zastanowienia się nad wiecznością, sumieniem...."gdyż ludzie nie mogą istnieć tylko dla wartości materialnych"....
Film wchodzi na ekrany i wg przeczytanych anonsów jest wart obejrzenia.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 20-11-2008, 19:16
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Do moich ukochanych filmow zaliczam wszystkie, bez wyjątku, w których grał Jan Machulski. Wielka szkoda dla polskiego filmu, kultury i widza, że nie ma Go już wśród nas. Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 27-11-2008, 12:47
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Polecam film nie kłam kochanie
Komedia , pouczająca : miłość zwycięży wszystko! Nawet nauczy mówić prawdę notorycznego kłamcę .
W roli głównej Piotr Adamczyk - wcielający się do tej pory w spokojne i stateczne role /jak J.Paweł II/.
W filmie pojawia się plejada gwiazd polskiego kina m.in. Beata Tyszkiewicz, gościnnie pokazuje się były prezydent Lech Wałesa.
Film warty obejrzenia, przesłanki samej prawdy życiowej ,
śmiechu co nie miara, polecam. E S-J
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 12:48
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Polecam filmy,które ostatnio oglądałam, a mianowicie " Mała Moskwa" ( na płycie CD, ktoś nam pożyczył) o zakazanej miłości w czasach komunizmu między zamężną Rosjanką, a młodym, polskim oficerem w polskim mieście Legnica. Podobał mi się
Drugi, to "Słodki listopad" (Sweet november),historia nowojorskiego biznesmena, który zakochuje się w dziewczynie zmieniającej na próbę partnerów...w każdym mężczyżnie stara się znależć coś dobrego. Biznesmen jest pracoholikiem zajmującym się reklamą, broni się przed bliższymi związkami z kobietami...do czasu. Do czasu poznania, jak się okazuje póżniej, chorej Sary...kończy się dramatycznie(
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 08:10
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Wracam od czasu do czasu do filmu "Grek Zorba" a scena kiedy Antony Quinn tańczy jest dla mnie przeżyciem, do którego wracam i na nowo się wzruszam. Cz http://pl.youtube.com/watch?v=cXNApZ2ALiQ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 08:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

polecam z nowych -Mała Moskwa- koniecznie trzeba zobaczyc-dla mne rewelacja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 15:41
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Wczoraj obejrzałam rodzinnie " Klejnoty" - film obyczajowy z 1992 roku. Historia wielkiej miłości z okrutną II wojną światową...rodzinne dramaty, ból, cierpienia z dość szczęśliwym zakończeniem
Zwróciłam uwagę na charakterystyczną w tamtych czasach(jeszcze sprzed wojny) kobiecą fryzurę, włosy we falach, całkiem ładnie zdobiły główki
W fabule filmu wspomnienie Dickensa...wzruszenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 18:35
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Ja wczoraj oglądałam po raz kolejny "Zapach kobiety".
Jest to jeden z tych filmów , do których wracam zarówno na fabułę, jak dla ulubionego aktora czy aktorki oraz muzyki. Al Pacino niezrównany. Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 19:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Tak, zapach kobiety- to doskonały film-szkoda, ze te dobre filmy tak pozno...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 08-12-2008, 20:21
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 323
Uśmiech

"Kevin sam w domu" maraton świąteczny, a w latach 1960, będąc na koloni w Kudowie Zdroju ..oglądałam film "SZUKAM OJCA" tak mi ten film utkwił w pamięci, był to dramat wojenny z 1959 r. że ponownie bym go sobie obejrzała. A moją ulubioną pisarką jest DANIELLE STEEL,OGLĄDAM TEŻ JEJ FILMY.. I NIERAZ ŁZA SIĘ W OKU ZAKRĘCI MI.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 28-12-2008, 21:58
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Kocham muzykę i taniec i filmy takie jak Skrzypek na dachu, Dirty Dancing, Greese, Ostatni taniec itp mogę oglądac na okrągło.
Wczoraj oglądałam dobry film Showgirls na Polsacie, a w czwartek wieczorem Czasem słońce, czasem deszcz na TV4 melodramat rodem z Bollywood, ale co za taniec!
Name:  12903298684921287ce3475[1].gif
Views: 186
Size:  5.8 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 16:30
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Parę dni temu obejrzałam w telewizji film obyczajowy" Evelyn", produkcji niem.-irl.-ameryk.-ang. z Piercem Brosnanem w roli głównej.Wzruszający, o determinacji ojca walczącego o przyznanie praw rodzicielskich do wychowywania dzieci po porzuceniu ich przez rodzoną matkę! Piękna postawa ojca, bardzo ludzka zresztą...prawdziwa miłość poparta czynami zwieńczona zwycięstwem w sądzie dzięki wspólnej humanitarnej akcji wielu osób...precedens sądowy, który wreszcie otworzył wielu dzieciom drogę powrotu do domów rodzinnych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 21:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja przypomniałam sobie - porazajacy wprost- Oskar 2004-"21 gramów"-wspanial rola Benicio del Toro i Naomi Watts
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 10:47
cris's Avatar
cris cris jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 2 038
Domyślnie Do Wodniczki

Cytat:
Napisał Wodniczka
a w latach 1960, będąc na koloni w Kudowie Zdroju ..oglądałam film "SZUKAM OJCA" tak mi ten film utkwił w pamięci, był to dramat wojenny z 1959 r. że ponownie bym go sobie obejrzała.
Mam ten film w komputerze, ale w wersji oryginalnej. Oto trochę informacji o nim.
Девочка ищет отца, художественный фильм, 1959 год., 77 мин.
Режиссер(ы): Лев Голуб
Актер(ы): Анна Каменкова, Владимир Гуськов, Николай Бармин, Владимир Дорофеев, А.Егорова, Евгений Григорьев, Нина Гребешкова, Константин Барташевич, Виктор Уральский
Сценарий: Константин Губаревич, Евгений Рысс
________________________________________
О фильме:
В скрытый от немцев лесной домик, где живут только дед с внуком, лесник приносит четырехлетнюю девочку, не подозревая о том, что она - дочь легендарного партизана "батьки Панаса". Позже, сам того не подозревая, он раскроет гестаповцам местонахождение девочки и погибнет, пытаясь спасти детей.
Лидер проката (1959, 7 место) - 35.42 млн. зрителей.
Первая премия по разряду детских фильмов, вторая премия художнику Ю.Булычеву на ВКФ в Минске-60.
Премия за лучший сценарий (К.Губаревич и Е.Рысс) на КФ Прибалтийских республик в Белорусии (1960).
Спец. премия за лучшее исполнение детской роли Ане Каменковой на МКФ в Мар-дель-Плата-60.
Диплом и "Золотая пластина" на МКФ фильмов о семье в Виченце (Италия, 1965).
Jeśli uda mi się go zamieścić w internecie, dam link
Tymczasem pozdrawiam.
cris.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 16:30
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Spokojne , refleksyjne kino , pelne wdzieku i zadumy to" Przyjechała orkiestra" prod. egipsko- izraelskiej .Teza, że " najważniejsze dzieje sie miedzy słowami" znakomicie się tu sprawdza.
To film, do ktorego wraca sie mysla jeszcze długo po obejrzeniu! B.B.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 16:51
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał cris
Mam ten film w komputerze, ale w wersji oryginalnej. Oto trochę informacji o nim.
Девочка ищет отца, художественный фильм, 1959 год., 77 мин.
Режиссер(ы): Лев Голуб
Актер(ы): Анна Каменкова, Владимир Гуськов, Николай Бармин, Владимир Дорофеев, А.Егорова, Евгений Григорьев, Нина Гребешкова, Константин Барташевич, Виктор Уральский
Сценарий: Константин Губаревич, Евгений Рысс
________________________________________
О фильме:
В скрытый от немцев лесной домик, где живут только дед с внуком, лесник приносит четырехлетнюю девочку, не подозревая о том, что она - дочь легендарного партизана "батьки Панаса". Позже, сам того не подозревая, он раскроет гестаповцам местонахождение девочки и погибнет, пытаясь спасти детей.
Лидер проката (1959, 7 место) - 35.42 млн. зрителей.
Первая премия по разряду детских фильмов, вторая премия художнику Ю.Булычеву на ВКФ в Минске-60.
Премия за лучший сценарий (К.Губаревич и Е.Рысс) на КФ Прибалтийских республик в Белорусии (1960).
Спец. премия за лучшее исполнение детской роли Ане Каменковой на МКФ в Мар-дель-Плата-60.
Диплом и "Золотая пластина" на МКФ фильмов о семье в Виченце (Италия, 1965).
Jeśli uda mi się go zamieścić w internecie, dam link
Tymczasem pozdrawiam.
cris.

Doskonale pamietam ten film,gdyz bil on wtedy(1961r.) rekordy popularnosci wsrod mlodych widzow.Dziewczynka miala na imie Lenka.Znalazla sie wsrod Niemcow.Szukala ojca,ktory byl w partyzantce.
Do swietlicy przyjezdzalo kino objazdowe,a my pomagalismy obsludze kina wnosic sprzet do srodka.
Obejrzelismy dzieki temu wiele filmow za darmo.
Zdecydowana wiekszosc stanowily filmy radzieckie.

Ceny biletow ksztaltowaly sie w granicach 3 - 4 zl.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 12:44
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Ostatnio oglądałam wstrząsający film pt." Ucieczka z Rangunu", ze stolicy Birmy! Oparty na autentycznych wydarzeniach, amerykańska lekarka, Laura Bowman, po tragedii osobistej,współuczestniczy w tragedii mieszkańców Birmy walczących z głodem, nędzą i wojskowym reżimem.
Poruszające sceny polowania na człowieka, okrucieństwo żołnierzy,bohaterstwo lekarki!
W demonstracjach bierze udział Aung San Suu Kyi, autentyczna działaczka na rzecz demokracji, która w roku 1991 otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla- film na zawsze zakodowany w pamięci serca
Takie filmy należą do moich szczególnie ulubionych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 21:20
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie moje filmy

Wszystkie(no,prawie wszystkie) filmy,ktore wymieniacie w swoich postach,sa mi bliskie- oprocz kilku tytulow,mniejsza o to! Moje ukochane filmy,to te,ktore nie ciesza sie dzisiaj popularnoscia,zadko je puszczaja,teraz dominuje "amerykanski chlam",jak mowi moj maz.
Czy ktos jeszcze pamieta: "Wielkie zarcie","Rzeznik",Piknik nad wiszaca skala"(z przepiekna muzyka),"Zawod Reporter","Pociagi pod specjalnym nadzorem"(mojego ukochanego Hrabala),"Folwark zwierzecy"? A filmy Zanussiego?(Np."Za sciana")? A Kieslowskiego - "Dekalog"?I wszystkie filmy Kolskiego ?"To uz se ne vrati "- jak od 6 lat mowia moi synowie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 03-03-2009, 21:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A dlaczego -to se ne wrati?- Piknik pod wiszaca skaLa , czy Stowarzyszenie umarłych poetów należa do sztandarowych filmow traktujacych o inicjacji w dorosłosc i niedgy nic nie straca ze swych wartosci. Równiez wg Hrabala Pociagi.... na zawsze pozostana w historii kina ze swoimi ponadczasowymi wartosciami- i żaden amerykanski chłam ich nie przesłoni. Powstaja nowe filmy- niektore nawet przewyzszajace wartosciami te stare... A do Chaplina zawsze będzemy wracac , nie z pozycji nie" ma juz takiego kina, ale on był świetny , jego filmy rewelacyjne,"- ale z pozycji -teraz powstaja rowniez wspaniale, majace szanse wejsc na stałe do historii kina.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kultowe filmy kufa86 Film, teatr 123 31-10-2020 13:34
Nasze zawody wuere'le Seniorzy i praca 120 26-03-2010 14:39
Nasze spotkania hebra dolnośląskie 499 24-11-2008 22:28
Niezastapione,ukochane BABCIE. senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 17-03-2008 13:21
nasze sukcesy Nika Różności - wątki archiwalne 12 23-03-2007 13:41

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.