menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 20:08
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie Rak szyjki macicy


właśnie dowiedziałam się, że mam raka płaskonabłonkowego szyjki i jestem przerażona. Nie wiem w jakim stadium, ale boli mnie cały dół brzucha to trwa od 2 m-cy. Sądziłam, ze to z powodu wielu godzinom pozycji siedzącej. Pod koniec zeszłego roku bardzo dużo pracowałam. Byłam przemęczona, nie wyspana
i słaba. Poszłam do lekarza bo zaczęłam mieć problemy z odbytem. Leczyłam się różnej maści czopkami z apteki, pomagało na krótko a potem zaczęły się krwawienia. Proktolog coś wynalazł. Była biopsja zmiany, która okazała się dobrotliwa, natomiast przypadkowo pobrany został fragment tkanki szyjki i jest rak.
Trzymam się ale pozornie, ale najbardziej boję się nocy, bo wtedy nachodzą mnie mary. Trzymajcie za mnie kciuki a kto moze poproszę o modlitwe.
Pozdrawiam i dziekuję.
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 20:23
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Nie możesz tylko myśleć pesymistycznie. Najważniejsze to wybrać się do lekarza i więcej dowiedzieć się o swoim stanie. Nie zwlekaj tylko zacznij leczenie. Trzymam kciuki za dobre wieści i poprawę nastroju.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 21:14
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

[quote=Ela Julia] właśnie dowiedziałam się, że mam raka płaskonabłonkowego szyjki i jestem przerażona. Nie wiem w jakim stadium, ale boli mnie cały dół brzucha to trwa od 2 m-cy. Sądziłam, ze to z powodu wielu godzinom pozycji siedzącej. Pod koniec zeszłego roku bardzo dużo pracowałam. Byłam przemęczona, nie wyspana
i słaba. Poszłam do lekarza bo zaczęłam mieć problemy z odbytem. Leczyłam się różnej maści czopkami z apteki, pomagało na krótko a potem zaczęły się krwawienia. Proktolog coś wynalazł. Była biopsja zmiany, która okazała się dobrotliwa, natomiast przypadkowo pobrany został fragment tkanki szyjki i jest rak.
Trzymam się ale pozornie, ale najbardziej boję się nocy, bo wtedy nachodzą mnie mary. Trzymajcie za mnie kciuki a kto moze poproszę o modlitwe.
Pozdrawiam i dziekuję.[/QUOTE

Moja droga nie rozmyślaj ,a mary niech idą precz!!! ,tylko działaj ...Pełne skupienie na sobie i podjęcie leczenia .Zyczę powodzenia i trzymam kciuki zgodnie z twoją prośbą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 21:22
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 383
Domyślnie Mam parę znajomych ,które mają usunięte wszystkie

Cytat:
Napisał Ela Julia
właśnie dowiedziałam się, że mam raka płaskonabłonkowego szyjki i jestem przerażona. Nie wiem w jakim stadium, ale boli mnie cały dół brzucha to trwa od 2 m-cy. Sądziłam, ze to z powodu wielu godzinom pozycji siedzącej. Pod koniec zeszłego roku bardzo dużo pracowałam. Byłam przemęczona, nie wyspana
i słaba. Poszłam do lekarza bo zaczęłam mieć problemy z odbytem. Leczyłam się różnej maści czopkami z apteki, pomagało na krótko a potem zaczęły się krwawienia. Proktolog coś wynalazł. Była biopsja zmiany, która okazała się dobrotliwa, natomiast przypadkowo pobrany został fragment tkanki szyjki i jest rak.
Trzymam się ale pozornie, ale najbardziej boję się nocy, bo wtedy nachodzą mnie mary. Trzymajcie za mnie kciuki a kto moze poproszę o modlitwe.
Pozdrawiam i dziekuję.
narządy kobiece i to wiele lat temu i świetnie się czują....Idz do dobrego ginekologa i nie ma się co zamartwiać...Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 15:09
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

w piątek od razu po odebraniu wyniku trafiłam dzięki pani doktór którą pobierała wycinek do dr Tomasza Makowskiego i jestem z nim umówiona na poniedziałek. Nie wiem na ile to sugestia a ile stan faktyczny ale boli mnie dół brzucha właściwie nie przerwanie ale od wczoraj kiedyś pobolewał.
Boję się bardzo.
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 15:20
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

odebralas wiadomosc ode mnie?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 16:12
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Post

Cytat:
Napisał Ela Julia
w piątek od razu po odebraniu wyniku trafiłam dzięki pani doktór którą pobierała wycinek do dr Tomasza Makowskiego i jestem z nim umówiona na poniedziałek. Nie wiem na ile to sugestia a ile stan faktyczny ale boli mnie dół brzucha właściwie nie przerwanie ale od wczoraj kiedyś pobolewał.
Boję się bardzo.


to tylko strach przed wizytą ,ale jest ona nieunikniona ,nie piszę że będzie dobrze nikt tego słowa nie lubi ,ale zaczynasz leczenie i to jest najważniejsze .Powodzenia ,pamiętaj ,że możesz liczyć na wsparcie wielu osób.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 16:29
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Elu, lęk napędza strach, strach powoduje zwiększenie dolegliwości bez uchwytnej przyczyny organicznej nawet....wszystko mamy w głowie dlatego wiele od nas zalezy podejscie do choroby zalezy od Ciebie a od Twojego podejscia zalezy efektywnośc leeczenia....spróbuj maksymalnie opanowac strach.... idz na badanie, rozmowę...choroba jest, więc pozostaje nią się zając odważnie "patrząc jej w oczy"...musi byc dobrze..po to podejmujesz leczenie...odwagi Elu...będziemy z Tobą.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 16:49
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Elu

Cytat:
Napisał Malwina
Elu, lęk napędza strach, strach powoduje zwiększenie dolegliwości bez uchwytnej przyczyny organicznej nawet....wszystko mamy w głowie dlatego wiele od nas zalezy podejscie do choroby zalezy od Ciebie a od Twojego podejscia zalezy efektywnośc leeczenia....spróbuj maksymalnie opanowac strach.... idz na badanie, rozmowę...choroba jest, więc pozostaje nią się zając odważnie "patrząc jej w oczy"...musi byc dobrze..po to podejmujesz leczenie...odwagi Elu...będziemy z Tobą.....

Przyłączam się do uwag Malwiny i koleżanek.
Strach trzeba opanować ,choć jest to trudne.
Myślę ,że dobry psycholog by się przydał.Przynajmniej na początek.
Bardzo proszę :weż się za wszelka cenę w garść i działaj,
bo przecież się nie poddajesz.....?
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 17:37
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Elu, lęk napędza strach, strach powoduje zwiększenie dolegliwości bez uchwytnej przyczyny organicznej nawet....wszystko mamy w głowie dlatego wiele od nas zalezy podejscie do choroby zalezy od Ciebie a od Twojego podejscia zalezy efektywnośc leeczenia....spróbuj maksymalnie opanowac strach.... idz na badanie, rozmowę...choroba jest, więc pozostaje nią się zając odważnie "patrząc jej w oczy"...musi byc dobrze..po to podejmujesz leczenie...odwagi Elu...będziemy z Tobą.....

Idż odważnie na wizytę.Ja wiem co to strach. przeżywałam to samo 14 miesięcy temu. Chorobie trzeba się sprzeciwić, nie dać się!Trzymaj się!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-02-2012, 23:52
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

nie mogę odebrać Twojej wiadomości.
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 20-02-2012, 15:47
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

w sumie podałam polecany przez lekarzy szpital
www.szpital.walbrzych.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-03-2012, 22:50
Ela Julia Ela Julia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie a jednak

okazało się, że to jest rak kanału odbytu. Od 19 marca zaczynam chemio-radioterapię. Jestem przerażona! Może wśród Waszych znajomych znalazłby się ktoś kto ma to za sobą.
__________________
Mężczyzna uczyni wszystko dla kobiety, którą niegdyś kochał, nigdy jednak nie zakocha się w niej powtórnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-03-2012, 23:59
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Elu-Julio

Cytat:
Napisał Ela Julia
okazało się, że to jest rak kanału odbytu. Od 19 marca zaczynam chemio-radioterapię. Jestem przerażona! Może wśród Waszych znajomych znalazłby się ktoś kto ma to za sobą.


Kochana ,a więc idziesz na wojnę ...
i nie przegrasz.

Przerażenie jest naturalne ,ale sprobuj mimo wszystko zapanować nad emocjami i podejdż do sprawy racjonalnie.
Lęk ,panika -ne pomogą.
Na początek polecam świetny artykuł:
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,1...a_od_raka.html

Poczytaj też portale na ten temat.
Moim zdaniem te są wartościowe :

http://policzmysie.pl/

http://leczenieraka.blogspot.com/200...-jest-juz.html


Proszę , nie pozwól aby rozpacz wzięła górę ,bo tym sobie zaszkodzisz.
To się zdarza i ludzie z tym walczą i wygrywają też !

przytulam Cię mocno
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-03-2012, 09:50
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie Ela-Julia

Elu -Julio
Myślę o Tobie .Odzywaj się,proszę.
Znajdziesz tu wsparcie ,czego i ja doświadczyłam.
Pozdrawiam
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 05:20
marigaux marigaux jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 22
Domyślnie

Pamiętajmy, że leczenie by być skutecznym powinno polegać nie na eliminacji skutków a na eliminacji przyczyn.
Nasz organizm składa się z komórek i to na ich poziomie rozgrywają się wszystkie kwestie naszego zdrowia. Co minutę w naszym organizmie ginie 2 mln komórek i tyle samo powstaje nowych. Ich stan zależy niemal wyłącznie od tego czy będą obecne wszystkie potrzebne składniki do ich podziału. Podstawą naszego organizmu jest kilkaset procesów metabolicznych i to od ich prawidłowości zależy stan naszego zdrowia. Każdy z nich wymaga określonych składników w określonych proporcjach.

Wszystkie choroby cywilizacyjne w tym rak rozwijają się latami i są spowodowane przez czynniki zewnętrzne. Rak zaczyna w momencie gdy np. wolny rodnik skutecznie zaatakuje komórkę, dotrze do jądra i spowoduje mutację kodu DNA. Niemal wszyscy mamy pojedyncze komórki rakowe ale dopiero przy niedożywieniu i osłabieniu systemu immunologicznego komórki zaczną się powielać tworząc guz. Następnie dzięki powstaniu naczyń dożywiających guz naczyń kwionośnych (agiogeneza) doprowadzi do dostania się zmutowanej komórki do układu krwionośnego i nastąpi przerzut (metastaza).

oto prawda na temat raka, będącego ogromnym źródłem dochodów dla farmacji (czy oni oby na pewno chcieliby się go pozbyć):
http://www.youtube.com/watch?v=jxFkg...eature=related
nie wierz ani mi ani lekarzom - poszukaj samodzielnie w internecie ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 17-11-2012, 11:13
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ela Julia
okazało się, że to jest rak kanału odbytu. Od 19 marca zaczynam chemio-radioterapię. Jestem przerażona! Może wśród Waszych znajomych znalazłby się ktoś kto ma to za sobą.
czy ktos ma kontakt z elą?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rak prostaty to nie wyrok - komentarze ciekawski Ogólny 11 13-05-2013 08:13
Otyłość sprzyja rakowi macicy - komentarze Basia. Ogólny 1 13-07-2011 22:19
Znane kobiety w walce z rakiem szyjki macicy - komentarze Ewita500 Ogólny 0 23-02-2009 19:12
Rak prostaty - komentarze ciekawski Ogólny 8 20-01-2009 17:46
Jak to jest z profilaktyką szyjki macicy i piersi? Ewita Choroby, badania, terapie 9 01-08-2008 19:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.