menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1261  
Nieprzeczytane 12-04-2018, 08:45
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Witajcie, potrzebuje jakiś dobry program antywirusowy, co polecacie? i z góry przepraszam jeśli temat już był...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1262  
Nieprzeczytane 12-04-2018, 09:07
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: cha_ga

Witaj
Jest tego "do wyboru, do koloru" I darmowe i płatne. Zobacz post 1252- kilka dni wstecz, w tym wątku- tam są testy różnych antywirów, opinie i ceny.
Ja napiszę od siebie:
Miałem Avast- darmowy- przepuścił 2 trojany- ale to jednak nie to co płatny. Potem Bitdefender (z czasopisma) przez rok- ten niczego nie przepuścił- ale też czasem kaprysił- chciał mi wyłączyć Firefox i Operę a zostawić tylko Chrome. Na szczęście wcześniej mnie pytał i nie pozwalałem- kilka takich prób było.
Teraz mam Panda- darmowy i w Windows10 jest dość dobry wbudowany Defender- inny niż ten w W7- wspomaga Pandę. Poza tym czasem skanuję Malwarebytesem i na razie komp mam czysty- oby tak dalej.
Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1263  
Nieprzeczytane 25-04-2018, 22:17
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
OK

Cytat:
Napisał frasag
Dotychczas używałem JetSearch- jest dobra, ale ta wydaje mi się lepsza- wyświetla pasujące pliki z komputera już podczas wpisywania nazwy. Oczywiście język polski do ustawienia. Można podobnie jak w JetSearch usuwać po nazwie pliki które zostają często po deinstalacji programów.To wersja portable- nie wymaga instalacji. Przeskanowałem Malwarebytesem- wystarczy rozpakować i uruchomić .exe 32 lub 64 bit.
http://portable.info.pl/wizfile-portable/
P.S.
Info dla tych,którzy dopiero tu wejdą:
Wyszukuje pliki na naszym dysku twardym, a nie w necie.



Witam


Wielkie dzieki Frasag, wlasnie mi tego brakowalo.
W starym kompie mam XP i wszystki mi wyszukuje, w laptopie mam 8.1 Pro i tu kaplica.
Skorzystalam z Twojej informacji i jestem w siodmym niebie, wow!
SUPER PROGRAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1264  
Nieprzeczytane 08-05-2018, 14:07
Otvarta Otvarta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Posty: 10
Domyślnie

Hej, jak myślicie jaki procent seniorów korzysta z internetu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1265  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 21:55
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Problemy z aktualizacjami W7

Okazuje się że użytkownicy tego systemu którzy mają starsze procesory Intela- (Pentium 3 i starsze) już nie będą otrzymywać aktualizacji Update. Dla nowszych procesorów nadal obowiązuje styczeń 2020 jako koniec wsparcia.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...mi-intela.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1266  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 11:55
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Smutny

No i klapa
Widzę ,że i na tej płaszczyżnie szans nie mam
Dziękuję Franku,przynajmniej wiem, dlaczego laptop
tak szwankuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1267  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 13:48
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech witaj.

Witaj Wandeczko.

Sama mam 6-cio letni W7 i zaczęło się.Update nie włączał Aktualizacji,Wywalił mi Grafikę i Inne Procesory Błąd za błędem.Prawdę powiedziawszy,pracowała i czytałam,ale nic na Pendrive nie wchodziło a było mi to potrzebne.Na męża Vistę nie chciałam wchodzić bo byłby Cyrk.Wolałam odczekać.Porad szukałam na eSenior u Frasag i Frata.
Powiedzieli Panowie grzecznie cytuję:szkoda mi ciebie Eledand,ale dasz radę.Postanowiła poszukać u nas wiocha i nic nie wskazywało na to bym, dała Laptop,komus kogo nie znam.Mam od paru lat Znajomych na opolskim uniwerku i zasięgnęłam Języka.Udało się.Poczekałam i po telefoniczny uzgodnieniu ,włożono mi System SSD.Ja nie orięntuję się czym to się je.Ale jest to coś z nowej generacji.Gwarancja 3 lata.Hula jak burza.Koszt 420.Sam System na Allegro kosztuje 290.

Pozdrawiam miło a naszym Panom dziękuję miło za opiekę.
Tobie Wandziu także się uda.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1268  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 15:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand

Sama mam 6-cio letni W7 i zaczęło się.Update nie włączał Aktualizacji,Wywalił mi Grafikę i Inne Procesory Błąd za błędem.Prawdę powiedziawszy,pracowała i czytałam,ale nic na Pendrive nie wchodziło a było mi to potrzebne.Na męża Vistę nie chciałam wchodzić bo byłby Cyrk.Wolałam odczekać.Porad szukałam na eSenior u Frasag i Frata.
Powiedzieli Panowie grzecznie cytuję:szkoda mi ciebie Eledand,ale dasz radę.Postanowiła poszukać u nas wiocha i nic nie wskazywało na to bym, dała Laptop,komus kogo nie znam.Mam od paru lat Znajomych na opolskim uniwerku i zasięgnęłam Języka.Udało się.Poczekałam i po telefoniczny uzgodnieniu ,włożono mi System SSD.Ja nie orięntuję się czym to się je.Ale jest to coś z nowej generacji.Gwarancja 3 lata.Hula jak burza.Koszt 420.Sam System na Allegro kosztuje 290.

Pozdrawiam miło a naszym Panom dziękuję miło za opiekę.
Tobie Wandziu także się uda.
Eledand,
kłopoty komputerowe masz za sobą, choć w tym co piszesz widzę jakąś nutkę sarkazmu.
Czytając Twój opis zmian, widzę, że diagnoza kogoś, kto wziął to w swoje ręce wykazała uszkodzenie, albo tylko przepełnienie dysku twardego i został on wymieniony na inny – systemu SSD (Solid State Disk) czyli taki z pamięcią flash (półprzewodnikową, bez elementów mechanicznych). To całkiem rozsądne rozwiązanie, poprawiające znacząco sprawność komputera.
System operacyjny (jeśli nie został zmieniony), to jest nim nadal W7 więc tu nic się prawdopodobnie nie zmieniło, poza tym, że odżył po wymianie dysku.
Życzę spokojnej i bezproblemowej pracy na odnowionym komputerze.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1269  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 15:45
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
No i klapa
Widzę ,że i na tej płaszczyżnie szans nie mam
Dziękuję Franku,przynajmniej wiem, dlaczego laptop
tak szwankuje.
A ja myślę, że z całkiem innego powodu.
Zmiany, o których pisze Franciszek, to sprawa dwóch ostatnich miesięcy, a poza tym, to nie sądzę abyś miała laptopa z procesorem Pentium III lub starszym.
Musiałby on mieć już kilkanaście lat, więc przyczyny należy szukać raczej gdzie indziej.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1270  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 17:01
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

[quote=Frat]Eledand,
kłopoty komputerowe masz za sobą, choć w tym co piszesz widzę jakąś nutkę sarkazmu.
Czytając Twój opis zmian, widzę, że diagnoza kogoś, kto wziął to w swoje ręce wykazała uszkodzenie, albo tylko przepełnienie dysku twardego i został on wymieniony na inny – systemu SSD (Solid State Disk) czyli taki z pamięcią flash (półprzewodnikową, bez elementów mechanicznych). To całkiem rozsądne rozwiązanie, poprawiające znacząco sprawność komputera.
System operacyjny (jeśli nie został zmieniony), to jest nim nadal W7 więc tu nic się prawdopodobnie nie zmieniło, poza tym, że odżył po wymianie dysku.

To nie jest z mojej strony nutka Sarkazmu,ale zadowolenia.Ja nie dałabym rady.Ja nie chciałam borykać się z W10.Nie jestem na to przygotowana a ten System to dla mnie wystarcza.
Dla mnie,poczytać Gazety i Seniorek oraz pobrać Obrazki do wmalowania to i tak dużo.Mam na głowie wiele innych rzeczy.Dobrze jest że można było jego naprawić a tak to koszt 3000 na nowy sprzęt.U mnie był,przeładowany i w nim tzw.Smietnik.Nikt do niego nie zaglądał a 3 lata temu po rozpixelowaniu obrazów to pomogli mi z W7.Jest bardzo szybki i na nowo uczyć się a życia mi braknie.

Teraz do rzeczy we wtorek jadę do Opola.Wejdę do osoby co zrobiła mi porządek i popytam na temat Czyszczenia.Dzisiaj otwarłam stronę w Komputer Świat i tam całkiem inne schematy do CLeanera.Muszę to przepisać a resztę to przekaże słownie,ten co ustawiał.Dzięki za wsparcie i życzę wszystkiego dobrego..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1271  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 18:53
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
A ja myślę, że z całkiem innego powodu.
Zmiany, o których pisze Franciszek, to sprawa dwóch ostatnich miesięcy, a poza tym, to nie sądzę abyś miała laptopa z procesorem Pentium III lub starszym.
Musiałby on mieć już kilkanaście lat, więc przyczyny należy szukać raczej gdzie indziej.
Witam. Nie wiem jaki ten procesor,w laptopie widzę pliki z 2007 roku. Nie mogę podejrzeć nawet co zawierają i czego dotyczą. Śmietnik jest na pewno.Ustawienia koszmarne.Jeśli już coś ściągnę to uruchomić nie mogę,bo mam odpowiedż;nie możesz uruchomić z pliku podrzędnego/coś w tym sensie/.Z kolei chcę wyrzucić stary skype,czy cokolwiek innego,znów odpowiedż systemu;nie masz uprawnień administratora.Dobrze,zalogowałam się jako administrator,to otrzymuję odpowiedż;musisz mieć zgodę SYSTEMU. Ręce mi opadają .
A od 2 miesięcy system Windows nie może się zaktualizować/3 ważne aktualizacje/,blokuje mi to i spowalnia.Zauważyłam też że zniknął Internet EXPLORER i kilka innych pozycji powiązanych z Microsoftem np.Microsoft Power Point. Przeskanowany NOD-em na wszystkie sposoby,czyszczony Ccleanerem,wprawdzie trochę nieaktualnym,ale jednak działa.....Defender niby też,choć
czasem odmawia ...
Wydawało mi się,jak w temacie że;trochę poznałam komputer,niestety nie ,i coraz mniej go lubię
Frat,to tak pokrótce o problemach z tym starym gratem/nie mówię o sobie / .Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1272  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 20:03
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Beniu:
Tam jest zbyt dużo namieszane żeby to wyprostować na odległość. Chyba jednak trzeba Ci będzie przywrócić ustawienia fabryczne. Tylko wcześniej trzeba zrobić kopie swoich plików, zakładek i ustawień, oraz listę potrzebnych programów, klucz do antywirusa zapisać- itd. Obawiam się że potrzebna Ci pomoc kogoś, kto już to robił. Współczuję Ci
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1273  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 20:22
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika

Witam. Nie wiem jaki ten procesor,w laptopie widzę pliki z 2007 roku. Nie mogę podejrzeć nawet co zawierają i czego dotyczą. Śmietnik jest na pewno.Ustawienia koszmarne.Jeśli już coś ściągnę to uruchomić nie mogę,bo mam odpowiedż;nie możesz uruchomić z pliku podrzędnego/coś w tym sensie/.Z kolei chcę wyrzucić stary skype,czy cokolwiek innego,znów odpowiedż systemu;nie masz uprawnień administratora.Dobrze,zalogowałam się jako administrator,to otrzymuję odpowiedż;musisz mieć zgodę SYSTEMU. Ręce mi opadają .
A od 2 miesięcy system Windows nie może się zaktualizować/3 ważne aktualizacje/,blokuje mi to i spowalnia.Zauważyłam też że zniknął Internet EXPLORER i kilka innych pozycji powiązanych z Microsoftem np.Microsoft Power Point. Przeskanowany NOD-em na wszystkie sposoby,czyszczony Ccleanerem,wprawdzie trochę nieaktualnym,ale jednak działa.....Defender niby też,choć
czasem odmawia ...
Wydawało mi się,jak w temacie że;trochę poznałam komputer,niestety nie ,i coraz mniej go lubię
Frat,to tak pokrótce o problemach z tym starym gratem/nie mówię o sobie / .Pozdrawiam.


Viko, wygląda to na uszkodzenia plików systemowych Windowsa.
Pomoc zaoczna prawdopodobnie niewiele zdziała bez dobrego rozpoznania problemu.
Jeśli chodzi o identyfikację procesora, to kliknij na windowsowy Start i w okienku wyszukiwania wpisz - Informacje o systemie.
Tekst "Informacje o systemie" wyświetli się w okienku programów. Kliknij na niego, a wyświetli się okno tej informacji.
W "Podsumowaniu systemu" odnajdziesz typ procesora.


Można też próbować skanowania połączonego z naprawą plików systemowych. To nie boli i niczego nie zepsuje a czasem może pomóc.
W tym celu w okienku wyszukiwania wpisz cmd.
Wyświetli się cmd.exe
Kliknij na to prawym przyciskiem myszy i wybierz - uruchom jako administrator.
Pojawi się czarne okno wiersza poleceń.
Wpisz: sfc /scannow
a następnie naciśnij ENTER.
Rozpocznie się dłuższy proces skanowania (cierpliwości), a na końcu jakiś komunikat. Z pewnością stwierdzi, że nie wszystko dało się naprawić, bo tak jest nawet przy sprawnym systemie, więc w panikę nie warto wpadać.

Poda też gdzie zapisany został raport z tego skanowania, ale z tym daj sobie spokój, bo to byłaby dłuższa zabawa nawet dla fachowca.

Jedyne co możesz zrobić, to sprawdzić po restarcie, czy cokolwiek pomogło.
Może warto spróbować.


PS. Założyłem, że mówimy o systemie Windows 7. Jeśli nie, to przepraszam.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce

Ostatnio edytowane przez Frat : 21-06-2018 o 20:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1274  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 20:57
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Witaj "Frasag"

Pomagałeś mnie i Frat także.Czytam o problemach Viki i nic z tego nie rozumiem.Ja te błędy Wirusy i inne Trojany nie wiem kiedy złapałam.Mniejsza o to.Nie dałoby rady, przez Timviever, mnie naprowadzać .Cały czas po AdwCleaner wyskakiwały następne Wirusy,jakby je ktoś słał a ja,czyli mój Laptop łykałam to.Czasem po czyszczeniu było ich 19 lub więcej.Zniechęciło mnie to wszystko;.Ale komp,miałam załączony i czytałam i pisałam.Potem ostrzeżono mnie że mam pozostawić tak jak jest bo zniszczę jego całkowicie,a jeszcze można coś odzyskać.Wszystkie dane pozostawiono.Błąkam się w Sieci i prawdę powiedziawszy boję się.Pozostawiono dysk C. już nie będę dalej pytać,ale fotki w tysiącach gdzieś siedzą.Ładnie mam to poukładane w Bibliotece.

To tyle.Bardzo Wam dziękuję.Jakiekolwiek drobiazgi zawsze wyjaśniano na wątku.

Wcześniej miałam na wsi Inż.ale ożenił się i patrzy swego życia wyprowadzając się Od nas.W Klubie malarskim nie mam z kim na takie tematy rozmawiać .Stało się i poszło dobrze.Pozdrawiam Was miło.Lało u nas,ale Buzia wróci hii.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1275  
Nieprzeczytane 21-06-2018, 23:10
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Viko, wygląda to na uszkodzenia plików systemowych Windowsa.
Pomoc zaoczna prawdopodobnie niewiele zdziała bez dobrego rozpoznania problemu.
Jeśli chodzi o identyfikację procesora, to kliknij na windowsowy Start i w okienku wyszukiwania wpisz - Informacje o systemie.
Tekst "Informacje o systemie" wyświetli się w okienku programów. Kliknij na niego, a wyświetli się okno tej informacji.
W "Podsumowaniu systemu" odnajdziesz typ procesora.


Można też próbować skanowania połączonego z naprawą plików systemowych. To nie boli i niczego nie zepsuje a czasem może pomóc.
W tym celu w okienku wyszukiwania wpisz cmd.
Wyświetli się cmd.exe
Kliknij na to prawym przyciskiem myszy i wybierz - uruchom jako administrator.
Pojawi się czarne okno wiersza poleceń.
Wpisz: sfc /scannow
a następnie naciśnij ENTER.
Rozpocznie się dłuższy proces skanowania (cierpliwości), a na końcu jakiś komunikat. Z pewnością stwierdzi, że nie wszystko dało się naprawić, bo tak jest nawet przy sprawnym systemie, więc w panikę nie warto wpadać.

Poda też gdzie zapisany został raport z tego skanowania, ale z tym daj sobie spokój, bo to byłaby dłuższa zabawa nawet dla fachowca.

Jedyne co możesz zrobić, to sprawdzić po restarcie, czy cokolwiek pomogło.
Może warto spróbować.


PS. Założyłem, że mówimy o systemie Windows 7. Jeśli nie, to przepraszam.

Tak.Windows 7.
Usługa cmd .exe nie działa.Po kliknięciu,rozwija się lista ''życzeń''-przenieś,zamknij,właściwości,rozmiar,edytuj itp.Żadnej możliwości uruchomienia.To chyba też Microsoftu?
Nie można też zastosować opcji;Przywracanie systemu

Przyznam się,że te odkrycia mocno mnie poruszyły.
Komputer solidnie przez NOD-a przeskanowany dodatkowymi aplikacjami jakie są w nim dostępne,nic nie wykrył.Cokolwiek próbowałam ściągnąć ,blokuje wszystkie
ogólnodostępne aplikacje jako niepożądane....
Nie wiem co się stało
Jeśli chodzi o procesor,wcześniej spisałam;Intel/R/Celeron/R/ M CPU 430. Laptop -Lenowo używany mam od roku.Teraz sprawdzam datę pierwszych wpisów-styczeń 2007,z jednym dyskiem C i takimi ustawieniami że........szkoda słów .
A teraz jeszcze i te skutki działania Microsoftu .
Rozpisałam się,ale b.mnie to wszystko zdenerwowało.
Piszę o tym bez oczekiwania na pomoc,bo wiem że to
niemożliwe zwłaszcza z moją znajomością tego komputera.
Dziękuję za porady.Pozdrawiam serdecznie.Dobranoc.


Ostatnio edytowane przez Vika : 22-06-2018 o 08:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1276  
Nieprzeczytane 22-06-2018, 09:24
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika

Przyznam się,że te odkrycia mocno mnie poruszyły.
Komputer solidnie przez NOD-a przeskanowany dodatkowymi aplikacjami jakie są w nim dostępne,nic nie wykrył.Cokolwiek próbowałam ściągnąć ,blokuje wszystkie
ogólnodostępne aplikacje jako niepożądane....
Nie wiem co się stało
Jeśli chodzi o procesor,wcześniej spisałam;Intel/R/Celeron/R/ M CPU 430. Laptop -Lenowo używany mam od roku.Teraz sprawdzam datę pierwszych wpisów-styczeń 2007,z jednym dyskiem C i takimi ustawieniami że........szkoda słów .
A teraz jeszcze i te skutki działania Microsoftu .
Rozpisałam się,ale b.mnie to wszystko zdenerwowało.
Piszę o tym bez oczekiwania na pomoc,bo wiem że to
niemożliwe zwłaszcza z moją znajomością tego komputera.
Dziękuję za porady.Pozdrawiam serdecznie.Dobranoc.



Viko,
w tej sytuacji rzeczywiście na zdalną pomoc nie możesz liczyć.
Może to być poważne uszkodzenie systemu (W7) i konieczna byłaby reinstalacja wraz z kompletnym zestawem aktualizacji, albo też uszkodzenie sprzętowe (prawdopodobnie dysku) i w grę wchodziłaby naprawa, która nie wiem, czy byłaby opłacalna zważywszy, że laptop z procesorem Celeron M430 dzisiaj już wiele nie zdziała.
Wprawdzie zastąpienie dysku mechanicznego dyskiem SSD ożywiłoby trochę ten komputer, ale trudno powiedzieć jak wglądałby koszt tej operacji. System W7 prawdopodobnie i tak musiałby być przeinstalowany na nowo.
Przykro mi być dostarczycielem złych informacji, ale myślę, że znajdziesz jakieś odpowiednie ręce, które pomogą Ci uporać się z problemem.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1277  
Nieprzeczytane 23-06-2018, 12:04
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Witam.Mam jeszcze prośbę;
AdwCleaner sygnalizuje zagrożenie-PUPOptionalLegacy/

Poczytałam o tym trochę na stronie;
http://forum.pclab.pl/topic/1238802-PUPOptionalLegacy/,
do reszty mnie to dobiło. Króciutkie skanowanie tą aplikacją,
praktycznie nic nie daje,niby usuwa,a za chwilę skanuję
i znowu jest. Skanowanie NOD-em na obecność złośliwego
oprogramowania nic nie wykrywa,dokładne niestandardowe
także nie znajduje żadnych wirusów.
Jeśli są jakieś strony internetowe niepożądane,NOD zaraz blokuje,łącznie z próbą
ściągnięcia czegokolwiek ze strony niby zaufanej jak Komputer Świat. Nie wiem co się dzieje,oprócz tego że mam stary system.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1278  
Nieprzeczytane 23-06-2018, 12:04
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 249
Domyślnie

Witam.Mam jeszcze prośbę;
AdwCleaner sygnalizuje zagrożenie-PUPOptionalLegacy/

Poczytałam o tym trochę na stronie;
http://forum.pclab.pl/topic/1238802-PUPOptionalLegacy/,
do reszty mnie to dobiło. Króciutkie skanowanie tą aplikacją,
praktycznie nic nie daje,niby usuwa,a za chwilę skanuję
i znowu jest. Skanowanie NOD-em na obecność złośliwego
oprogramowania nic nie wykrywa,dokładne niestandardowe
także nie znajduje żadnych wirusów.
Jeśli są jakieś strony internetowe niepożądane,NOD zaraz blokuje,łącznie z próbą
ściągnięcia czegokolwiek ze strony niby zaufanej jak Komputer Świat. Nie wiem co się dzieje,oprócz tego że mam stary system.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1279  
Nieprzeczytane 23-06-2018, 12:22
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Vika

Beniu: przeczytałem ten link który podałaś. Tam internauci piszą że trzeba nadać sobie uprawnienia. A u Ciebie są 2 konta Admin- tak mi pisałaś- (być może jedno po poprzednim właścicielu). Raczej sami tego nie rozwiążemy bez pełnego resetu laptopa. Można spróbować płytą ratunkową z KŚwiata albo PCFormatu- ale to też trochę trudniejsze jest.
Pozdrawiam Cię
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1280  
Nieprzeczytane 23-06-2018, 13:59
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witajcie.

[size="4"]Witajcie..
WIECIE że jestem "niezdara" komputerowa.Mało z tym.Byłam wczoraj w Opolu i wstąpiłam do Internetowców.

Popytałam co zrobili i jak teraz w tym nowym Systemie czyścić.Otóż,wszystko jest zachowane i nic nie zmieniali oprócz tego HDD.Laptop wzmocnili.
Czyścić mam tylko C Cleanerem i nie ruszać,czegoś w Files bo się nie znam co wyrzucić i basta.
Jakiekolwiek dodatki,które będą Laptopowi i W7 nie potrzebne to sam CC usunie.

W trakcie mego Problemu to co było na czerwono to wywaliłam z dysku..
Laptop jest w dobrym stanie...

Wiem że wszystko drożeje i Awaria laptopa to spędza nam SEN z oczu.

To tyle,musiałam wczoraj jechać do Ozimka 70 kilometrów zarejestrować się na RTG.Bo EMC amerykańska klinika telefonów nie odbiera a na e-maile nie reaguje.Hołota....
Byłam zła a pod koniec to runęłam lewym bokiem ,biodra na trotuar.Jakaś słabość, mnie dopadła. Dzisiaj mnie wszystko boli...SIZE]
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 21:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 12:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.