menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-02-2016, 22:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Basiu, przypomnij przy okazji tę historię z plackami ziemniaczanymi.
Obóz widziany oczami dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 07-02-2016, 15:47
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Basiu, przypomnij przy okazji tę historię z plackami ziemniaczanymi.
Obóz widziany oczami dziecka.

Lila, wow. Oboz widziany oczami malego dziecka!!!! Wspanialy temat. W ubieglym tygodniu sluchalam wiele wspomnien "maluchow", ktore co nie co pamietaly. Zreszta nie tylko ja. Sluchal ich rowniez z wielkim skupieniem patron honorowy obchodow.

Przypomnialas mi o plackach ziemniaczanych. To krotka a zarazem dluga historia obozowa, zreszta jedna z licznych, ktora mi zostanie w pamieci na cale zycie. Boze Narodzenie…sztubowa z pomocnicami upiekly na blokowej kozie troche plackow ziemniaczanych ze zmarznietych ziemniakow, ktore zdobyly starsze wiezniarki w jakis cudowny sposob. Starsze dzieci wszystko zmiotly w pare sekund. Nie wiele zostalo dla nas maluchow. Mialam szczescie, bo w czasie bojki o placki miedzy starszymi dziewczynkami, jeden upadl na ziemie. Udalo mi sie go zlapac i zanim mnie “starsze” dopadly – po malenkim placuszku byly tylko slady. Skonczylo sie na paru kuksancach. Takie bylo zycie na obozowym bloku dzieciecym. “Maluszek” bez starszej siosty czy opiekunki mial male szanse na przetrwanie i zdobycie jakiegos lepszego kaska. Ja nie mialam siosty ale zawsze czuwal nade mna “moj prywatny” Aniol Stroz. Zreszta ciagle gdzies jest, krazy obok mnie i przy nim czuje sie bezpieczna.
A zapach plackow ziemniaczanych i same placki to dla mnie najlepsze danie jakie znam. Do tej pory, tyle lat po wojnie sa w moim jadlospisie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 08-02-2016, 07:53
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Smutny

Moja babcia niestety nie doczekala wyzwolenia, a miala tylko 36 lat.
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 08-02-2016, 08:41
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 606
Domyślnie

Czytając Wasze wspomnienia po prostu się rozpłakałam...a mieszkałam tuż przy Majdanku...tam też było piekiełko...ludzie ze wsi podrzucali jakieś produkty....wiem, bo robił to mój dziadzio...najczęściej przemycali chleb i buraki cukrowe...do dzisiaj nie wiem po co buraki....
Pozdrawiam Was kochane...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 08-02-2016, 17:51
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Hosenfeld, wybawiciel Szpilmana nie tylko jego uratował.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilm_Hosenfeld

Prosił o pomoc Szpilmana przed wywiezieniem, ale bezskutecznie.

Lila, na temat Szpilmana krazy wiele roznej tresci wiesci. Moze, kiedys przy okazji wroce do tego tematu. Mysle, ze nie bedzie trudno znalesc co nie co w internecie. Kiedys wiele sie o nim mowilo z okazji sprawy Very Gran.

http://natemat.pl/124637,wladyslaw-s...nnego-pianisty
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 08-02-2016 o 18:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 08-02-2016, 18:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Nineczko, Aniu, Lila, Elu-Babcielu, Malwinko, Anielko, Karolu - dziekuje za Wasze wpisy. Piszcie - nie dajcie zapomniec o tym co nam zgotowano w czasie II Wojny Swiatiowej.

Ja, bede starala sie pisac bo to obiecalam samej sobie, mimo, ze rozliczylam sie z tego co spotkalo mnie i moja rodzine. Mimo tego, nie pozwole aby zapomniano.

Chce poruszyc ciekawy temat. Doskonala okazja, za pare dni wejdzie na polskie ekrany wspanialy ale okrutny film. "Niewinne", ktory byl krecony w Polsce. Polecam wszystkim.

“Niewinne – Les Innocentes - Agnus Dei” - film szok, francuskiej realizatorki Anne Fontaine oparty na historii prawdziwej. Tragiczna tajemnica, historia o zapomnianych, zgwalconych w czasie II Wojny Swiatowej zakonnicach z klasztoru Benedyktynek kolo Warszawy przez zolnierzy armii sowieckiej. Historia ta byla dlugo i starannie ukrywana przez Kosciol.

Akcja rozgrywa sie w Polsce w roku 1946 zaraz po zakonczeniu II Wojny Swiatowej. Zostala nakrecona na podstawie tajnych notatek, ktore francuska resistantka, Madeleine Poliac, lekarka Czerwonego Krzyza przeslala w formie poufnych dokumentow do Generala de Gaulle i ktore po latach odnalazl jej kuzyn Philippe Maynial.

Film opowiada o dramacie zgwalconych przez sowieckich zolnierzy zakonnic podczas wyzwalania Polski. Kilka z nich zachodzi w ciąze.

Tresc:
Cytat:
Zima 1946 roku, gdzieś w Polsce. Dwudziestoparoletnia Mathilde Beaulie przyjeżdża z misją Czerwonego Krzyża do Polski. Pomaga przy operacjach, opiekuje się francuskimi więźniami III Rzeszy, których wojenne losy rzuciły do Polski i dla których stworzono tu prowizoryczny szpital. Pewnego dnia zjawia się w nim siostra Teresa z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i łamanym francuskim błaga, żeby kobieta ratowała umierającą zakonnicę. W klasztorze okazuje się, że ta nie jest wcale chora, po prostu zaczęła rodzić. Tak zaczyna się film „Agnus Dei/Niewinne”, do którego zdjęcia zostaly zrobione na Warmii.

Cytat:
Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (wschodząca gwiazda francuskiego kina Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę, ukrytą za murami klasztoru…

Cytat:
"Niewinne" to film opowiadający o bulwersującym momencie w historii Polski. Jego bohaterem jest francuska sanitariuszka, która pomagała odbierać porody, polskim zakonnicom zgwałconym przez żołnierzy Armii Czerwonej. Reżyserem filmu jest Anne Fontaine znana z takich produkcji jak "Coco Chanel" czy "Idealne matki", w roli zakonnic zobaczymy, między innymi: Agatę Kuleszę, Agatę Buzek i Joannę Kulig.

Proponuje zobaczyc rozmowe z Anne Fontaine.
Rozmowa z Anne Fontaine (polskie napisy)
https://youtu.be/eUKiFz8Wimo

"Niewinne": owacje na stojąco po pokazie na Sundance

Cytat:
Pokaz polsko-francusko-belgijskiej produkcji "Niewinne" na festiwalu Sundance zakończył się owacjami na stojąco - czytamy na oficjalnej stronie imprezy, która odbywa się w Park City.
Eric Hynes, którego relacje możemy czytać na oficjalnej stronie festiwalu Sundance, przyznał, że w tłumie oczekującym na pokaz "Niewinnych" podsłuchał widzów, którzy narzekali, że to film z napisami. Te same osoby nagradzały obraz owacjami na stojąco już po projekcji. Autor dodał, że szóstego dnia festiwalu nie ma już tak dużo premier, jednak film Anne Fontaine okazał się miłą niespodzianką.
Podczas konferencji prasowej reżyserka przyznała, że praca w Polsce była dla niej nie lada wyzwaniem.
:
http://stopklatka.pl/news/niewinne-o...ie-na-sundance

Film jest wazny i porusza kontrowersyjny temat, o ktorym chcialabym, wiecej powiedziec.
Ma on duzy zwiazek w wyzwoleniem w styczniu roku 1945 hitlerowskiego, nazistowskiego obozu smierci – KL Auschwitz-Birkenau, gdzie wiele wiezniarek zostalo zgwalconych przez “wyzwalajacych”. Odwieczne pytanie: kim byli – zolnierzami Rosyjskiej Armi Czerwonej, czy Armii Ukrainskiej? Dlaczego nigdy nie zostali ukarani? Dlaczego tak malo sie mowilo o tych gwaltach ?

Ale o tym pozniej.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 11-02-2016, 10:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Zły, wściekły

Dzisiaj na pierwszych stronach: Le Monde, Washington Times, Le Parisien, Mirror…i w zagranicznych dziennikach TV czytamy o 94-letnim b. SS-manie, Reinhold Hanning'u, straznikowi KL Auschwitz, ktory w tym tygodniu stanie przed sadem za udzial w zbrodniach dokonanych w Auschwitz. Jest oskarzony za sluzbe w randze SS Unterscharfuehrer (cos w rodzaju sierzanta) w Auschwitz od stycznia 1943 do czerwca 1944. Ciazy na nim oskarzenie za zabojstwo 170’000 wegierskich Zydow.

Nie doszukalam sie nic na ten temat w polskiej prase. Byc moze zle szukalam.

Zrodla zagraniczne:
http://www.washingtontimes.com/news/...z-trial-late-/

http://www.lemonde.fr/europe/article...3048_3214.html

http://www.mirror.co.uk/news/world-n...illing-7347439

http://www.mirror.co.uk/news/world-n...illing-7347439
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 11-02-2016, 12:55
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Poruszylam sprawe procesu , ktory rusza w tym tygodniu. 71 lat minelo od wyzwolenia KL Auschwitz i ciagle zyja oprawcy, ktory mordowali niewinnych ludzi. Oskarzony Reinhold Hanning ma 94 lata, ktore przezyl w blogim spokoju i z pewnoscia jego sumienie nie bylo dotkniete tym co robil w haniebnej przeszlosci. Nie on jeden, takich jak on byly setki i ciagle sa wsrod nas.

Nigdy nie slyszalem” – slowa, ktore czesto padaja z ust Niemcow.

Napewno pamietacie film “Labirynt klamstw” (Im Labyrinth des Schweigens).

W roku 1958. Ktory byl czasem cudu gospodarczego w Niemczech, o slowie “Auschwitz” wielu Niemcow nie slyszalo, a jak slyszalo to chcieli najszybciej zapomniec.

Labirynt klamstw – prawda, ktora na zawsze zmienila Europe.

http://www.klub.senior.pl/galeria/n,63977.html


Cytat:
Trwające 5 lat procesy nie zakończyły się masowym skazywaniem winnych i osadzaniem ich w więzieniu; w wymiarze karnym miały raczej symboliczny charakter. Sprawiły jednak, że nikt więcej na pytanie o Auschwitz nie mógł odpowiedzieć – jak to ma miejsce na początku filmu – „Nigdy nie słyszałem”. Po raz pierwszy w historii naród odpowiedzialny za zbrodnie wojenne sam siebie postawił przed sądem.

Nagrody i wyróżnienia: Nagroda Jury, Nagroda Jury Studenckiego i Nagroda Publiczności, Pessac; Specjalna Nagroda Jury i Nagroda Publiczności na festiwalu Les Arcs, Bawarska Nagroda Filmowa (najlepszy aktor).

Co napisal:
Janusz Wróblewski

19 stycznia 2016
Recenzja filmu: „Labirynt kłamstw”, reż. Giulio Ricciarelli
Naród zbrodniarzy.

“Ku naszej uciesze twórcy zadają kłam wrażeniu, że współczesna polityka historyczna Niemiec dąży do wybielenia przeszłości.”


Cytat:
To chyba najuczciwszy i najmocniejszy dramat rozrachunkowy na temat uchylania się od odpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszy społeczeństwa zachodnioniemieckiego po wojnie.„Labirynt kłamstw” zwłaszcza dla młodego pokolenia będzie sporym zaskoczeniem. Rzecz dotyczy okoliczności zorganizowania w 1963 r. we Frankfurcie nad Menem największego w historii RFN procesu, w wyniku którego możliwe było skazanie nietykalnych dotąd esesmanów – nadzorców i katów Auschwitz. Z ponad 8 tys. winnych osądzono zaledwie 19. Niemniej sprawa miała olbrzymie znaczenie symboliczne dla wszystkich Niemców. Film Giulia Ricciarellegorekonstruuje historyczne wydarzenia z perspektywy naiwnego idealisty, niespełna 30-letniego prokuratora, który dotąd niemal nic nie wiedział o masowych zbrodniach popełnianych przez pokolenie ojców i z przerażeniem uświadamia sobie, że naziści – jak to zostało ironicznie ujęte w filmie – nie rozpłynęli się w 1945 r., żyli bezkarnie i mieli się dobrze.

Przerwanie zbiorowej amnezji, ujawnienie manipulacji pamięcią to zasadniczy temat filmu, lecz ambicje „Labiryntu kłamstw” na tym się nie kończą. Film stawia również szereg istotnych pytań dotyczących m.in. współodpowiedzialności i uwikłania ekipy Adenauera w pomoc zbrodniarzom wojennym, obiekcji postawienia przed sądem doktora Mengele oraz stosunku do toczącego się w tle procesu Eichmanna. Ku naszej uciesze twórcy zadają kłam wrażeniu, że współczesna polityka historyczna Niemiec dąży do wybielenia przeszłości.

Labirynt kłamstw, reż. Giulio Ricciarelli, prod. Niemcy, 124 min

http://www.polityka.pl/tygodnikpolit...cciarelli.read

LABIRYNT KŁAMSTW Zwiastun
https://youtu.be/SfSWzNbznTI

Labirynt kłamstw - Labyrinth of Lies (2014) Trailer
https://youtu.be/cpl59V867oE
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 12-02-2016, 18:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Swiat ma problemy rozliczenia sie z przeszloscia. Widmo Hitlera ciagle krazy...nawet przynosi zyski.

Cytat:
Obrazy Hitlera rozchodzą się jak ciepłe bułeczki
Norymberski dom aukcyjny Weidler wystawił na sprzedaż 16 akwareli, których autorstwo przypisuje się Adolfowi Hitlerowi. Licytacja okazała się sukcesem - sprzedane zostały za około 40. tys. euro. Najdroższy był "Dom doktora Blocha", który sprzedano za 7 tys euro.

Wiecej:
http://natemat.pl/170701,kosztuja-ro...ieple-buleczki
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 02:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Wstrząsające zeznania podczas procesu byłego strażnika z obozu Auschwitz

Cytat:
– Widzieliśmy ogień z kominów, czuliśmy jak palą się ludzie – powiedział przed sądem 94-letni Leon Schwarzbaum, jeden z ocalonych z Auschwitz.

W czwartek 11 lutego rozpoczął się proces przeciwko Reinholdowi Hanningowi, byłemu esesmanowi, który został oskarżony o udział w zamordowaniu 170 tys. ludzi. Prokuratura twierdzi, że Hanning był odpowiedzialny za przyjmowanie transportów więźniów przybywających do obozu. Mógł także dokonywać selekcji i eskortować osoby skazane na śmierć w komorach gazowych.


Były esesman przyznał, że rzeczywiście był strażnikiem w obozie. Zaprzecza, jakoby miał uczestniczyć w masowych mordach. Prokuratorzy twierdzą jednak, że esesman musiał znać przeznaczenie obozu i zdawać sobie sprawę ze swojego udziału w systemie, który dzięki osobom takim jak on, zamordował tak wiele osób.

- Gdy było widać ci żebra, byłeś kandydatem do krematorium – powiedział Schwarzbaum. Kolejnym świadkiem była Erna de Vries, która zeznała, że po drodze do niewolniczej pracy mijała stosy ludzkich zwłok. – Naziści nie nadążali z paleniem szczątków ludzi zagazowanych w komorach – tłumaczyła.

Żadna z osób, które składały przed sądem zeznania nie znała osobiście Hanniga. Były strażnik tłumaczył, że pracował w Auschwitz, ale zaprzeczył uczestnictwu w masowych morderstwach. Zapytany o swoje samopoczucie stwierdził, że "czuje się dobrze”.

Proces Hanninga jest jednym z czterech prowadzonych obecnie postępowań sądowych wobec byłych nazistów.

Reuters, TVP Info, Wprost.pl
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 02:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
OK

Polska wystawa "Auschwitz" w Parlamencie Europejskim

Cytat:
We wtorek wieczorem w Parlamencie Europejskim startuje wystawa „Auschwitz. Między piekłem a niebem. Św. Maksymilian Maria Kolbe w twórczości Mariana Kołodzieja”. Na rok 2016 przypada 75 rocznica męczeńskiej śmierci franciszkanina.

„Byłem parę razy w Oświęcimiu, chodziłem po Brzezince. Ale nigdy nie zobaczyłem tam tego, co zobaczyłem na tej wystawie. Moja reakcja jest taka: prawdziwy Oświęcim jest tutaj” - mówił śp. prof. Józef Tischner o pracy prof. Mariana Kołodzieja "Klisze pamięci. Labirynty". To ponad 250 kompozycji rysunkowych, które na co dzień można oglądać w podziemiach franciszkańskiej świątyni w Harmężach 5km od Oświęcimia.


Tym razem pracę Kołodzieja, która ukazuje mękę i bohaterstwo osadzonego w obozie św. Maksymiliana Marii Kolbego, będzie można obejrzeć w Brukseli. Artysta tworzył swoje dzieło przez 10 lat, od 1993 do 2009 roku. W zeszłym roku ekspozycję obejrzało w Polsce ponad 5 tys. osób z 21 krajów.


Franciszkanie.pl
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 19:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

„Le Figaro” o „polskim obozie zagłady.
Co na to Unia...czy bedzie specjalna sesja? A moze Komisja Wenecka?

Cytat:
W czwartkowym wydaniu francuskiego dziennika „Le Figaro” pojawił się artykuł, w którym użyto sformułowania „polski obóz zagłady”.

Tekst w francuskim dzienniku dotyczy procesów wobec byłych pracowników obozów zagłady. W tekście wymieniono przypadki trzech byłych nazistów, którzy stanąć mają przed niemieckimi sądami za pomoc w mordowaniu więźniów.

Autor tekstu na koniec wspomniał także o obozie na Majdanku. Nazwał go „kolejnym polskim obozem zagłady”. Ambasada RP w Paryżu nie podała jeszcze, jakie kroki zostaną podjęte wobec redakcji dziennika „Le Figaro”.

TVP Info

PS. Warto poczytac komentarze

http://www.wprost.pl/ar/531582/Le-Fi...bozie-zaglady/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 19:57
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Nastepny kwiatek.

Rosyjskie media o "polskim obozie koncentracyjnym". "Trzeba ostro reagować"

Cytat:
Prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce na antenie TVP Info skomentował pojawienie się w rosyjskich mediach określenia „polski obóz koncentracyjny Sobibór”. – W takich sprawach trzeba ostro reagować - przekonywał.

- Trzeba przyzwyczaić innych, że tak nie można mówić. To tworzy na przyszłość mit antypolski, tak głęboki i niesprawiedliwy, że w przyszłości młodzi Polacy będą czuli na swoich plecach poczucie winy – stwierdził prof. Szewach Weiss i dodał, że szkoda, iż trzeba było zajmować się tą sprawą akurat w Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. – Izrael, jako państwo, nie reaguje na takie rzeczy, ale reagują historycy. Polska powinna zwrócić się oficjalnie i ostro odpowiedzieć - stwierdził.
Szewach Weiss ocenił również, że "w tej sprawie trzeba być dokładnym, bo to sprawa dramatyczna"

http://www.wprost.pl/ar/530371/Rosyj...stro-reagowac/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 19:59
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Znów "polski obóz koncentracyjny".

Cytat:
Interweniowała ambasada
Jak poinformowała Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Madrycie, w wyniku dyplomatycznej interwencji zablokowano publikację sformułowania „polski obóz koncentracyjny” w jednym z regionalnych dzienników.

Wprost.pl
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 20:04
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Wyciagajmy wnioski z tego co sie stalo !

Nie bójmy się mówić o trudnej historii. Dzisiaj obchodzimy dzień pamięci tych, którzy zostali zamordowani w nazistowskich niemieckich obozach koncentracyjnych.

Cytat:
27 stycznia to dzień, w którym obchodzona jest 71. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Jest to również Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Święto uchwaliło w listopadzie 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Pod warszawskim pomnikiem Bohaterów Getta premier polskiego rządu apelowała o konieczność "mówienia prawdy na temat tamtych czasów".

Według szefowej polskiego rządu "to na nas wszystkich spoczywa obowiązek upominania się o pamięć i przekazywania jej kolejnym pokoleniom". – Nie bójmy się sprzeciwiać, gdy próbuje się zakłamywać historię, przypisując informacje o obozach koncentracyjnych innym narodom. Wyciągajmy z tego wnioski, mówmy o tym głośnio i uczmy innych historii, bo przyszłość musimy budować w pokoju – mówiła podczas uroczystości Beata Szydło.


Obóz Auschwitz został otwarty 10 miesięcy po wybuchu II wojny światowej. Był pierwszym niemieckim obozem koncentracyjnym na okupowanych ziemiach polskich. Wraz z założonym w 1941 r. obozem na Majdanku i obozem Stutthof, stanowił jedno z głównych miejsc deportacji i wyniszczania Polaków. W Auschwitz zabito co najmniej milion osób. Byli to głównie Polacy, Żydzi oraz Romowie.


Telewizja Republika, Wprost.pl
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 20:10
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Minister sprawiedliwości: Będą kary za "polskie obozy śmierci"


Cytat:
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na antenie RMF FM potwierdził, że w resorcie powstaje specjalny zapis przepisów, które pozwalałyby karać za sformułowanie "polskie obozy śmierci".


http://www.wprost.pl/ar/531640/Minis...obozy-smierci/

Nareszcie dobra inicjatywa. Karac, zadac kar pienieznych za kazda tego typu oszczercza informacje. Zadne przeprosiny, ktore nic nie daja. Po kieszeni trzepnac dziadow. Zlozyc skarge do Uni...niech powolaja specjalna komisje.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 14-02-2016, 20:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Tak to wygladalo.

Twarz anioła 1970 Cały film
https://youtu.be/owCo7VBP7kk

Opowiesc corki wieznia-dziecka, ktory mial wowczas 9 lat.

Cytat:
Tragedia dzieci , ale i tak bardzo delikatnie ukazana . Znam to w 100% , ponieważ w tym właśnie obozie od samego początku , do jego wyzwolenia , przebywał mój ojciec. Miał wówczas 9 lat . Często miał z tego powodu koszmary senne . Pamiętam jak niejednokrotnie krzyczał po niemiecku w szczególności na frau Linkę . Zmarł 22.11.2005 r. Ale główną przyczyną jego śmierci były choroby poobozowe . Cześć i chwała wszystkim dzieciom z tamtych okrutnych czasów , nie tylko z tego obozu ,ale z pozostałych niemieckich obozów w których przebywały dzieci . Współczuję też wielu dzieciom , gdzie w obecnej chwili trwa wojna i tym , które są wykorzystywane i wciągane do wojen dorosłych ludzi !!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 17-02-2016, 15:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Ciezko wtluc w amerykanskie zakute lby, ze obozy koncentracyjne pozakladane na naszej okupowanej ziemi byly hitlerowskimi obozami zaglady.

Najlepiej dotrzec do lbow tych drani przez KIESZEN.

A moze paru polskich senatorow napisze zbiorowy list protestacyjny do ich prezydenta Obamy...ktory pewnie na nic sie przyda, bo Obama sam, uzyl kiedys takiego okreslenia. Ot, kumple amerykanskie, ktorzy bardzo sa zaniepokojeni nasza polityka i "brakiem demokracji".

„Boston Globe” użył zwrotu „polski obóz koncentracyjny”.

Cytat:
Sformułowanie pojawiło się w artykule opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej dziennika. Błąd poprawiono po interwencji polskiej ambasady - podaje TVP Info.

Aplikacja zapobiegnie powtarzaniu błędu o "polskich obozach"

Muzeum Auschwitz zamówiło aplikację, która pomoże powstrzymać powracający błąd o "polskich obozach koncentracyjnych". Program przygotuje agencja reklamowa Warsaw FCB.

– Obóz Auschwitz został wybudowany przez państwo niemieckie na terenach okupowanej Polski, które siłą przyłączono do Trzeciej Rzeszy. To oczywiste dla tych, którzy odwiedzają autentyczne Miejsce Pamięci lub czytają nasze publikacje. Podkreślamy to także w naszej aktywności w Internecie. Jednak od czasu do czasu w mediach pojawia się to fałszywe i bardzo bolesne dla Polaków stwierdzenie – powiedział dyrektor Muzeum w Auschwitz dr Piotr M. A. Cywiński.

Nowa aplikacja o nazwie "Remember" (pol. "pamiętaj"), ma powstrzymywać przed pisaniem o "polskich obozach zagłady". Rozpozna zwrot „polskie obozy śmierci” oraz "polskie obozy koncentracyjne" w 16 językach i przekreśli fałszywe słowa. Program będzie działał na komputerach Apple`a oraz PC z systemem Windows.

TVP Info, RMF24.pl, Wprost.pl
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 18-02-2016, 15:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Walka z wiatrakami

Cytat:
Zwrot "polskie obozy koncentracyjne", mogący sugerować, że nasz kraj jest współwinny zbrodni Holokaustu, był już używany m.in. przez prezydenta USA Baracka Obamę, popularną stację CNN czy magazyn "Die Welt".

I chociaż nasi dyplomaci oraz środowiska polonijne starają się z tym walczyć, to coraz częściej przypomina to walkę z wiatrakami. Świadczy o tym chociażby określenie "polskie SS", które pojawiło się w pewnej kanadyjskiej książce.

I bynajmniej wina nie leży po stronie naszego kraju, li tylko wynika z ludzkiej ignorancji. W kanadyjskiej książce "Flight and Freedom. Stories of Escape to Canada" znalazł się rozdział poświęcony Maxowi Farberowi – polskiemu kombatantowi, który wyemigrował po wojnie do Kanady. Pojawił się tam też fragment, w którym pada zwrot: "polskie SS". Takie są właśnie żniwa tejże ignorancji.

Marcin Bosacki, ambasador RP w Kanadzie, wystosował list do wydawnictwa z żądaniem wycofania książki z rynku. Domaga się również oficjalnych przeprosin.

Instytut Pamięci Narodowej odpowiedział na apel ambasadora i zaprasza szefową kanadyjskiego wydawnictwa do obejrzenia wystawy "Polska Walcząca/Fighting Poland". "Niech się nauczą..." –

Rys historyczny
Utworzone przez Heinricha Himmlera SS miało być elitarną jednostką paramilitarną, w której najwyższymi cnotami były surowa dyscyplina i bezwzględne posłuszeństwo. W 1940 roku utworzono zbrojne oddziały Waffen-SS, do których wstępowali początkowo głównie ochotnicy. Struktura tych oddziałów sprawiała, że mogli walczyć w nich nie tylko sojusznicy III Rzeszy. W Waffen-SS służyli m.in. bośniaccy muzułmanie, Bułgarzy, Włosi, jak również żołnierze z krajów będących w stanie wojny z Hitlerem: Brytyjczycy, Francuzi, Rosjanie.

Polacy z oczywistych względów nie byli zainteresowani wstępowaniem do SS, zaś Niemcy byli świadomi, że jest to niemożliwe. W 1943 roku germanofil Władysław Gizbert-Studnicki złożył na ręce warszawskiego gubernatora dr. Ludwiga Fischera propozycję utworzenia polskiego państwa marionetkowego, kolaborującego z III Rzeszą. W projekcie zawarł również plany utworzenia polskich oddziałów Waffen-SS.

Główny Urząd SS nie poparł pomysłu Studnickiego. W uzasadnieniu wyjaśniono, że wcielenie Polaków do Waffen-SS jest niemożliwe m.in. ze względu na: kontekst propagandowy, wymagający w takiej sytuacji traktowania Polaków na równi z Niemcami, niechęć Polaków do ponoszenia ofiar dla III Rzeszy oraz powody rasowe.

http://natemat.pl/170575,oburza-cie-...i-o-polskim-ss
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 19-02-2016, 18:50
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Los bohatera z AK

Ubecy wystawili jego zwłoki na widok publiczny


Cytat:
Por. Jan Leonowicz był jednym z najbardziej zasłużonych żołnierzy antykomunistycznego podziemia w powojennej Polsce. Walczył z okupantami niemieckim i sowieckim oraz z ukraińskimi nacjonalistami z UPA. Jan Leonowicz „Burta” został zabity 9 lutego 1951 r. w zasadzce zorganizowanej przez UB we wsi Nowiny. Jego zwłoki przewieziono do Tomaszowa, gdzie przez dwa tygodnie wystawione były przed siedzibą UB na widok publiczny, a następnie pochowano w nieznanym miejscu
opr. Paweł Brojek
Źródło: podziemiezbrojne.blox.pl

Iluz cichych bohaterow UBecy pomordowali w komunistycznej Polsce po IIWS. Iluz UBekow z krwia na rekach zostalo osadzonych? Iluz tych UBekow znajduje ciagle jeszcze dzisiaj sympatie wsrod naszego spoleczenstwa?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
67. rocznica wyzwolenia Auschwitz - komentarze Mar-Basia Ogólny 1 29-01-2012 23:37
Kiedy sie 28 lat temu obudzilam,nie bylo Teleranka! Rozia Polityka - wątki archiwalne 178 12-02-2010 11:20
65 Rocznica Wyzwolenia KL Auschwitz Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 52 31-01-2010 23:37
64 rocznica wyzwolenia Oswiecimia - Auschwitz Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 22 27-01-2009 12:47
55 lat temu zbiegł z PRL budowniczy PRL ... z centrum Polityka - wątki archiwalne 5 08-01-2009 14:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.