menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 11:19
MartaG-C MartaG-C jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Będzin
Posty: 3
Domyślnie Potrzebuje Państwa pomocy


Jestem studentką Kolegium Pracowników Służb Społecznych, i organizuje na czerwiec imprezę dla seniorów, która będzie miała charakter integracyjny to znaczy chciałabym aby w tej imprezie brały udział i osoby starsze i młodzi. Chciałabym w ten sposób pokazać obu stronom,że hmm seniorzy też kiedyś byli młodzi, a młodzi tez kiedyś będą seniorami i że potrafimy się razem bawić Pisze teraz do państwa z zapytaniem :Gdybyście państwo mieli przyjść na taka imprezę co byście chcieli na niej robić?? co by sprawiło Wam przyjemność?? myślałam najpierw może o jakiś pogawędkach na temat jak to kiedyś było... wasze wspomnienia, następnie może jakieś kalambury? nie wiem tańce?

Proszę o pomoc bo na prawdę nie wiem co zrobić a pytam sie państwa bo najlepiej mieć informacje od źródeł
  #2  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 12:09
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Twoje propozycje muszą być interesujące dla obu grup wiekowych.Pogawędki na początku zanudzą młodych-skoro to czerwiec, może dobrym pomysłem byłaby impreza plenerowa-piknik,ognisko,wspólne śpiewanie.Zawsze ktoś z młodych ma gitarę.Przygotuj się solidnie,żeby imprezka "wypaliła".Proponuję fachową literaturę/pomoże wujek Google/ i obejrzenie na TVN Style dokumentu-Nastolatki w domu starców.Sporo tam o próbie integracji międzypokoleniowej.
  #3  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 14:52
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
skoro to czerwiec, może dobrym pomysłem byłaby impreza plenerowa-piknik,ognisko,wspólne śpiewanie.
Nie wiem, jak długo ma trwać to spotkanie.
A gdyby tak na zakończenie potańcówka. Jakieś tańce w parach?
I pokazać to od samego początku.
Seniorzy np. (tak ja to pamiętam) zaczynają tańce od proszenia do tańca z lekkim ukłonem, uśmiechem. Po tańcu odprowadzają partnerkę na miejsce i żegnają ukłonem. Nie równo, sztywno, z bukietem pod parasolem, ale inaczej niż teraz to bywa.
A młodzież pokaże, jak to wygląda teraz.
Widzę to jako pokaz na wesoło, bez przytyków i mienia za złe.
Od organizatora zależy, czy będzie zabawnie

Pogawędki i wspomnienia zaaranżowane zanudzą na ament wszystkich.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 22-03-2012 o 14:54.
  #4  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 15:14
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Bardzo dobry pomysł-zamiast nudnej gadaniny ćwiczenia praktyczne.Seniorzy mogą pokazać młodzieży swoje tańce,a młodzi swoje, będzie ciekaw doświadczenie i połączenie przyjemnego z pożytecznym.
  #5  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 16:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Bardzo dobry pomysł-zamiast nudnej gadaniny ćwiczenia praktyczne.Seniorzy mogą pokazać młodzieży swoje tańce,a młodzi swoje, będzie ciekaw doświadczenie i połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Chętnie obejrzę na youtube.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #6  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 17:20
MartaG-C MartaG-C jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Będzin
Posty: 3
Domyślnie :)

Dziękuje bardzo za podpowiedzi, niestety ognisko odpada bo no finanse za bardzo nie pozwalają ale jeśli chodzi o śpiewanie to może jakieś karaoke?? potem tańce? no ja myślę że ta impreza będzie na mniej więcej 30 osób i tak potrwa z 3-5 godzin.To też zależy od dyrekcji mojej szkoły na ile udostępni sale. Chętnych seniorów już znalazłam ( mam tylko przekazać co wymyśliłam).
  #7  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 18:06
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj i miło czytałam Twoją propozycję,zorganizowania tzw.Pikniku.Super,udać musi się.!!!!!
Przemyśl a może jakaś "Loteria" na dobry Cel,namalujcie parę obrazków i za grosze w Loterii poszłoby na Zwierzyniec a Ludzie chętnie dołożą coś i będzie wesoło..

Pozdrawiam miło i czytać będę dalej,Wasze propozycje.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #8  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 18:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał MartaG-C
Dziękuje bardzo za podpowiedzi, niestety ognisko odpada bo no finanse za bardzo nie pozwalają ale jeśli chodzi o śpiewanie to może jakieś karaoke?? potem tańce? no ja myślę że ta impreza będzie na mniej więcej 30 osób i tak potrwa z 3-5 godzin.To też zależy od dyrekcji mojej szkoły na ile udostępni sale. Chętnych seniorów już znalazłam ( mam tylko przekazać co wymyśliłam).

Marta - zrob wyscig seniorkow i mlodych w workach. Dwie ekipy...zmierzcie czas - bedzie kupa smiechu. Moze byc konkurs hoolahop...pare duzych kolek i .....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #9  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 19:34
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Marbellko nie kpij!!
  #10  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 23:07
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Eeee- Jasinku-Marbella - tak uwazam- ma dobry pomysł. Ma przeciez byc tez smiesznie.
  #11  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 23:14
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Marbellko nie kpij!!

E tam, od razu "nie kpij". Nawet Pierwsza Dama Ameryki urzadza w Bialym Domu "sesje" wyscigow w workach.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
gorąca prośba - potrzebuje pomocy SENIORÓW studentkawnow eSenior 25 12-02-2012 13:10
samotna potrzebuje cliopl Oddam, potrzebuję 7 20-03-2011 14:10
Witam, Potrzebuje rady :/ orion89 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 189 12-02-2010 20:47
potrzebuję Państwa pomocy!:) Magnolia Hobby, pasje 1 11-03-2008 21:39
Potrzebuję Państwa pomocy! Magnolia Różności - wątki archiwalne 34 06-01-2008 18:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.