menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Uniwersytety Trzeciego Wieku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uniwersytety Trzeciego Wieku Wymiana doświadczeń na temat UTW w Polsce i nie tylko.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 14:20
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie Akademio

Przeczytałam wszystkie posty tego wątku,aby otrzymać dotacje na działalność nie zawsze musisz zakładać stowarzyszenie są programy w których mogą brać udział grupy osób.Ale to dłuższe tematy.Nie wiem z jakiego miasta pochodzisz bo w tym którym obecnie mieszkam też poszukuje możliwości bycia w grupie osób trzeciego wieku.
PozdrawiamZałącznik 3657
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho

Ostatnio edytowane przez hebra : 12-07-2007 o 10:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 21:37
Akademia Akademia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6
Domyślnie

Witaj Ewito
No jest problem, problem z tym, że wszyscy "mają to gdzieś".... Z kimkolwiek nie rozmawiam, każdy mówi, że to dobry pomysł ale.... Akademia działa w Szczecinie przy Pomorskiej Szkole Informatyki, a to miasto jest co najmniej dziwne..(chociaż bardzo je kocham..). Powiedz z kim rozmawiać?Medialni ludzie? Informowałem wszystkie gazety lokalne, portale szczecińskie o tym,że jest coś za darmo... dzwoniłem do TV, do radia (sądziłęm,ze to dobry pomysł na newsa..) nikt nawet nie zadzwonił, nikt nawet nie sprawdził czy to prawda.. Podałęm w informacji,że mamy partonat Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Izby Gospodarczej praz Klubu Garnizonowego... Naprawde nie mam już sił... ale nie zamierzam się poddawać... Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 21:58
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Wygląda na to, że rzeczywiście dziwnym miastem jest Szczecin (chociaż bardzo go lubię) ... Nie znam się na lokalnych układach. W Łodzi wiedziałabym, że muszę przejechać się (a nie zadzwonić) do regionalnej TVP 3 - a konkretnie dorwać dyżurnego redaktora Łódzkich Wiadomości Dnia. Nie mam pojęcia, jak się u Was nazywają takie wiadomości. Raz by nie poszło - to próbowałabym ponownie... Z pewnością dotarłabym również do telewizji kablowej (np. TOYA). Pewnie nie sama, ale - jak rozumiem, jest tam trochę osób z inicjatywą, prawda? No to podzieliłabym się z nimi tą robotą (wybrałabym kogoś, kto nie da się zbyć byle czym) - telefony na ogół są lekceważone, ale jak się przyjedzie, pogada z kim należy, zawsze coś się tam "wygada" ... Gazeta też, pewnie - tyle że to już by trzeba mieć gotową informację chyba. Z tego, co piszesz - trzeba przełamać tę obojętność, później już jakoś pójdzie. Podjąłeś się bardzo dużej sprawy! Jest o co walczyć! Ja wiem, że dobrze jest radzić na odległość. Przepraszam, naprawdę nie gram wszystkowiedzącej, po prostu głośno myślę! Życzę Ci wytrwałości i uporu (chyba Ci go nie brakuje ) i trzymam kciuki, żeby wreszcie ruszyło!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 18-07-2007, 20:34
ja2977's Avatar
ja2977 ja2977 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Słupsk Polska
Posty: 24
Domyślnie

Diabli mnie biorą, jak to wszystko czytam, bo od dwu lat próbuję rozpocząć zajęcia na stworzonym przeze mnie Korespondencyjnym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Zgłosiły się przez ten czas trzy osoby, a tyle narzekań, że uniwersytety Trzeciego wieku nie przyjmują chętnych. Dwa lata temu administracja tej strony obiecała mi, że się podejmuje pilotowania tej sprawy (to była p, Joanna Gacka). Potem nabrała wody w usta, kiedy usiłowałem ciągnąć sprawę. Sprawdziło się powiedzenie, że trzymać kobietę za słowo to jak piskorza za ogon. Pozdrawiam wszystkich, którzy narzekają a nie odpowiedzieli na moje propozycje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 18-07-2007, 22:51
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja nie narzekam,bo nigdy nawet nie starałam się zapisać na jakiekolwiek zajęcia,z braku czasu .Zbyt intensywne życie prowadzę..

Ale nie rozumiem.Na czym niby miałby polegać korespondencyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku ?

Sorry za pytanie,pewnie głupie,bo nie mam zielonego pojęcia o tym,a może się przydać ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 18-07-2007, 23:15
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Cytat:
Napisał Akademia
Witaj Ewito
No jest problem, problem z tym, że wszyscy "mają to gdzieś".... Z kimkolwiek nie rozmawiam, każdy mówi, że to dobry pomysł ale.... Akademia działa w Szczecinie przy Pomorskiej Szkole Informatyki, a to miasto jest co najmniej dziwne..(chociaż bardzo je kocham..). Powiedz z kim rozmawiać?Medialni ludzie? Informowałem wszystkie gazety lokalne, portale szczecińskie o tym,że jest coś za darmo... dzwoniłem do TV, do radia (sądziłęm,ze to dobry pomysł na newsa..) nikt nawet nie zadzwonił, nikt nawet nie sprawdził czy to prawda.. Podałęm w informacji,że mamy partonat Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, Izby Gospodarczej praz Klubu Garnizonowego... Naprawde nie mam już sił... ale nie zamierzam się poddawać... Pozdrawiam serdecznie
Może kolejność działań powinna być inna.Stworzyłam grupę z osób poznanych na festiwalu PROGRESSteron.Działamy już od roku i nie szukałyśmy sponsorów,pomocy,reklamy...Teraz już prasa sama się nami zainteresowała.Pojawił się nawet artykuł w lokalnej gazecie.A znane osoby same chętnie przychodzą na nasze spotkania,gdyż jak twierdzą,imponuje im to,że inicjatywa wyszła od dołu,że nie oczekiwałyśmy niczyjej pomocy.Podobno jest to w Polsce dość rzadkie zjawisko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 19-06-2008, 14:05
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Pytanie UTW czy klub

Cytat:
Napisał Dzidka
Ewitko,bardzo dobry pomysł te uniwersytety.
...............
Jestem zachwycona wykładami.Poza tym są organizowane wspaniałe wycieczki w różne zakątki Polski ,a także było kilka poza granicę np. na Litwę czy Ukrainę.
Poza wykładami są różnego rodzaju sekcje wg upodobań i możliwości.
Można korzystać ze wszystkiego,żeby tylko czas na wszystko pozwolił. Podobno,jak obliczył nasz zarząd, gdyby ktoś zdecydował się na te wszystkie propozycje, musiałby poświęcić 5 godz.dziennie.
Zwyczajne zajęcia klubowe - czy potrzeba od razu takiej wypasionej (jak mówią młodzi) nazwy Uniwersytet.

Podobnie jak Lila
Cytat:
18-07-2007 22:51
Ja nie narzekam,bo nigdy nawet nie starałam się zapisać na jakiekolwiek zajęcia,z braku czasu .Zbyt intensywne życie prowadzę.
Byłem w sekretariacie UTW w ŁDK - mam bardzo wrażenia i dlatego o nich nie wspomnę.
Oczywiście - de gustibus non est disputandum.

Ostatnio edytowane przez z centrum : 19-06-2008 o 21:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 19-06-2008, 22:00
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Polska Dziennik Łódzki pisze - Studenci seniorzy z PŁ już mają wakacje. Na UŁ jeszcze nie.

Kto w ogóle wymyślił to pojęcie trzeciego wieku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 03:44
szlipol szlipol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 35
Domyślnie

Bardzo dobry pomysł, dobra inicjatywa, 40 zł miesiecznie? Dla niektórych to tanio, dla innych może trudne do wygospodarowania. Podanie miasta jest konieczne. Ciekawe dlaczego w Twoim miescie trzeba kilka lat czekać na możliwość uczęszczania na zajęcia na UTW. Widocznie macie jakichś bezradnych radnych. Ja uczęszczam na UTW, który nie odrzuca zupełnie nikogo i uczęszczamy tyle lat ile chcemy. Za zajęcia komputerowe płacimy 90 zł za semestr. Powodzenia w organizacji prywatnego UTW. Pozdrawiam. Szlipol
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 14:06
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał szlipol
Podanie miasta jest konieczne. Ciekawe dlaczego w Twoim miescie trzeba kilka lat czekać na możliwość uczęszczania na zajęcia na UTW. Widocznie macie jakichś bezradnych radnych.
W jakim mieście "UTW, nie odrzuca zupełnie nikogo i ..."
W Łodzi też trzeba zapisać się w kolejce na wolne miejsce.
Poza tym UTW organizują, pobierając czesne, miejscowe uczelnie a nie samorządy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 15:44
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie Uniwersytety Trzeciego Wieku

Cytat:
QUOTE=janusz.]Zwyczajne zajęcia klubowe - czy potrzeba od razu takiej wypasionej (jak mówią młodzi) nazwy Uniwersytet.

Januszu, "wypasiona" nazwa nie wzięła się z księżyca. Ma swoją historię.

Pierwszy Uniwersytet tego typu powstał we Francji. Utworzył go w 1973 roku profesor nauk społecznych Pierre Yellas. Wkrótce zaczęły powstawać inne uniwersytety we Francji i w innych krajach Europy i świata.

W Polsce pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał już w latach 70, a dokładnie w 1975 roku w Warszawie. Pomysłodawcą jego utworzenia była prof. Halina Szwarz. Uniwersytet działa do dziś i liczy sobie około 1120 członków.
Obecnie w Polsce działa blisko 70 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają 22.700 słuchaczy.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 17:57
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Uśmiech

Cytat:
Napisał Dzidka
Januszu, "wypasiona" nazwa nie wzięła się z księżyca. Ma swoją historię.
............................
Obecnie w Polsce działa blisko 70 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają 22.700 słuchaczy.


Dziękuję - to swoją drogą ciekawostka historyczna ;
1973 Francja
1975 PRL
Gierka zasługa ?
To tylko refleksja - z góry zastrzegam - bez podekstu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 18:01
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

To jeszcze jedno - a dlaczego Trzeciego Wieku ?
Od jakiej granicy zaczyna się ten "trzeci wiek" ?

Słowackim studentem UTW może być senior powyżej 50 lat.

Ostatnio edytowane przez z centrum : 20-06-2008 o 18:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 20-06-2008, 23:48
hesperydyna hesperydyna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Kościerzyna-Kaszuby
Posty: 32
Domyślnie

Jeśli średnie życie(średnia życia?)wynosiłoby 90 lat,to do 30 byłby pierwszy wiek,do 60-drugi,no a dalej trzeci.Ja jeszcze się mieszczę w końcówce drugiego,ale czy to ważne,który wiek?Tęsknię do prawdziwych studiów,do studiowania dla przyjemności,bez określania "dozwolone od,lub do...Niestety studia zaoczne(doliczając koszt dojazdów na uczelnię)są poza moimi możliwościami finansowymi.A jaki kierunek bym wybrała?Trudna decyzja,ale raczej coś zupełnie niepraktycznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 31-12-2009, 15:25
jaSSa3 jaSSa3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: WARSZAWA
Posty: 10
Domyślnie

wspaniale,ale gdzie działacie.chętnie się przyłączę,tylko jak to zrobić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 11:25
zdrowie seniora Anonymous Dieta 127 17-07-2022 17:24
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 14:51
Akademia Dobrego Życia - komentarze panda99 Ogólny 1 05-03-2007 22:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.