menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 02-12-2017, 23:25
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Czesiu gdybyś była uprzejma skasować moje dwa ostatnie posty. Wdzięczność moja nie będzie miała granic.

Jarku - moderatorem tego dzialu/wątku jest Stasieńko
i tylko On albo Admin. może skasować te ##, o których piszesz.
Pomimo szczerych chęci nie mam takiej możliwości.
Pozdrawiam. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #402  
Nieprzeczytane 02-12-2017, 23:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Lilu za mąż wychodziłam z prawdziwej miłości kochana tyle , że mój mąż nie żyje.....
Mowa była o kimś innym....
Pozdrawiam.....

Danuśka.... Grunt, że tę miłość przeżyłaś,
a z toksycznego związku lepiej uciec, jeśli to możliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #403  
Nieprzeczytane 05-12-2017, 23:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Jarosławie właśnie tak się stało jak piszesz , niestety .....
A nasza Czesia nie musi usuwać Twojego postu , który jest tak prawdziwy , że aż serce boli .
Kolacja przy świecach ? O czym Ty mówisz skoro jedna strona ma wszystko gdzieś a ja mam dość zabiegania i starania się . Cierpliwość po jakimś czasie kończy się , Piotruś Pan brzydnie i przychodzi czas gdy człowiek zaczyna myśleć trzeźwo , widzi wszystkie wady i...przytomnieje .
Wiem jedno - jeśli druga ,,połówka'' patrzy tylko siebie to gdyby coś się stało - nawet nie wezwie pogotowia bo powie ,,udajesz ''.... .
Pozdrawiam i udanego weekendu życzę .....

Powiem coś, co może być nierealne ale po 54 latach znajomości i wielkiej miłości to wszystko pozostało ale za sprawą obydwu stron. Jedna nie uciągnie ale może być inspiracją aby drugą "obudzić" i wspomnieniami i stara miłością, szczególnie w potrzebie kiedy zdani jesteśmy na siebie, bo dzieci nawet najlepsze mają swój świat podobnie jak my mieliśmy. Wspomnienia na tarasiku czy w domku letniskowym nad Odrą, gdzie na pomoście z drinkiem w ręce i wędka w drugiej z sukcesami można godzinami siedzieć i rozmawiać, rozmawiać i jeszcze raz rozmawiać. Najgorsza jest cisza jak już nie ma o czym rozmawiać dla mnie niewyobrażalna. Ja teraz klikam a moja Małżonka metr ode mnie klika na pianinie mimo późnej pory i tak całe życie koło siebie czując siebie. Pozdrawiam i życzę jeszcze miłych doznań, bo życie składa się z samych epizodów większych lub mniejszych. Najważniejsze aby u partnera nie widzieć wad mimo późnego wieku tylko zalety wtedy życie staje się piękniejsze.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #404  
Nieprzeczytane 05-12-2017, 23:52
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Jarku - moderatorem tego dzialu/wątku jest Stasieńko
i tylko On albo Admin. może skasować te ##, o których piszesz.
Pomimo szczerych chęci nie mam takiej możliwości.
Pozdrawiam. - Cz
Chciałem usunąć bo mi się wydawało, że już nikt nie odpowie ale stało się inaczej. Nawet raz na miesiąc można coś napisać. Pozdrawiam.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #405  
Nieprzeczytane 06-12-2017, 23:25
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Danuśka.... Grunt, że tę miłość przeżyłaś,
a z toksycznego związku lepiej uciec, jeśli to możliwe.
Liluś , owszem - przeżyłam ale z perspektywy czasu wiem , że to były tylko chwile ,,tak ulotne jak motyle....'' Tu zacytowałam słowa piosenki .
Reszta ? W swoim czasie.... pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #406  
Nieprzeczytane 06-12-2017, 23:32
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Jarosławie myślisz , że w starszym wieku widzimy tylko zalety partnera ? Wydaje się mi , że zauważamy wszystko - zalety i wady , wady może nawet bardziej ? A to moim zdaniem może wynikać z doświadczenia życiowego .
Życzę Ci dalszej harmonii i zadowolenia z tego związku bo w dzisiejszych czasach jest to rzadkością . Pozdrawiam ....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #407  
Nieprzeczytane 07-12-2017, 12:47
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam serdecznie. Znów postanowiłam podzielić się przemyśleniami. Może gro z nas nie nadaje się już do życia we dwoje? Pielęgnujemy bycie że sobą.Wtedy nie ma problemu z ustępstwami. Wypowiadam się ogólnie - nie bierzcie Tego do siebie! Jeśli chodzi o mnie,szczerze powiem,że ja nie nadaję się już do życia we dwoje.Ale Wam życzę przyjaźni i miłości!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #408  
Nieprzeczytane 07-12-2017, 21:46
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Danusiu , skąd takie stwierdzenie ? Moim zdaniem każdy z nas nadaje się do tego aby jesień życia spędzić we dwoje tylko może trzeba przełamać jakieś bariery ? Albo zmienić tok myślenia i pójść na żywioł ? A tego Ci , innym i sobie życzę ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #409  
Nieprzeczytane 06-03-2018, 10:25
joanakobieta joanakobieta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Ustrowsko
Posty: 173
Domyślnie

Jest jeszcze inny rodzaj samotności. Kiedy Pan maź nie krzywdzi, opiekuje się, ale strzeże pilnie przed wszelkimi rodzajami znajomości, tak na wszelki wypadek.I zostaje sie z nim i tylko nim, bez kolezanek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #410  
Nieprzeczytane 22-03-2018, 13:33
boudi boudi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Posty: 4
Domyślnie

To już wówczas jest związek toksyczny...

I ja również jestem singielką nie z wyboru, ale w końcu uznałam, że tak jest lepiej. Owszem, trochę pusto, ale z drugiej strony nic na siłę. Nie można nikogo zmusić do miłości. Mój mąż rozwiódł się ze mną, a ja muszę z tym żyć dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #411  
Nieprzeczytane 22-03-2018, 14:05
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał joanakobieta
Jest jeszcze inny rodzaj samotności. Kiedy Pan maź nie krzywdzi, opiekuje się, ale strzeże pilnie przed wszelkimi rodzajami znajomości, tak na wszelki wypadek.I zostaje sie z nim i tylko nim, bez kolezanek

traktuje jak własność
taki rodzaj niewoli kobiety lecz skoro się na to kobieta zgadza to nic nikomu do tego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #412  
Nieprzeczytane 25-03-2018, 20:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał boudi
To już wówczas jest związek toksyczny...

I ja również jestem singielką nie z wyboru, ale w końcu uznałam, że tak jest lepiej. Owszem, trochę pusto, ale z drugiej strony nic na siłę. Nie można nikogo zmusić do miłości. Mój mąż rozwiódł się ze mną, a ja muszę z tym żyć dalej.
I żyj jak najdłużej i nic na siłę. Moje życie to jeden ciąg różnych przypadków, a może to opaczność albo przeznaczenie? Wyjaśni się "na górze"
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #413  
Nieprzeczytane 25-03-2018, 21:03
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech WITAJ MIŁO>witajcie..................................... .......

Witaj.

Jarosławie Wielki skrobnij coś,zawsze spotkanie z Twoim Imieniem chętnie zaglądam.
U mnie jak zwykle tako-jako.Najważniejsze że idzie do przodu i malowanie wypełnia mi tą Lukę.
Pozdr awiam...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #414  
Nieprzeczytane 27-03-2018, 17:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witaj.

Jarosławie Wielki skrobnij coś,zawsze spotkanie z Twoim Imieniem chętnie zaglądam.
U mnie jak zwykle tako-jako.Najważniejsze że idzie do przodu i malowanie wypełnia mi tą Lukę.
Pozdr awiam...
Elu, hobby jak Twoje, to podobnie jak miłość do innej osoby ale jedno i drugie to jeszcze lepiej. Wielu sławnych ludzi tak miało, byle by się nie zapamiętać i uprawiać je w przerwach miedzy miłosnymi uniesieniami a nie zamiast.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #415  
Nieprzeczytane 03-04-2019, 11:18
kowdan kowdan jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Czasami dobrym wyjściem będzie psychoterapia par.

Terapia dedykowana dla par jest okazją do uświadomienia sobie i doświadczenia tego jak ważne w małżeństwie są akceptacja oraz słuchanie tego, co mówi nam druga osoba. Często dopiero przed terapeutą możemy się otworzyć....

Terapia taka odbudowuje nadwyrężoną albo nawet totalnie zniszczoną relację. Może sie nie udać ale może się udać i moim zdaniem warto jest dlatego spróbować. . Bowiem aby to zrobić (nawet jeśli bardzo tego się chce), najpierw trzeba nauczyć się ze sobą rozmawiać.

W podlinkowanym artykule opisane jest jak taka psychoterapia wygląda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #416  
Nieprzeczytane 12-04-2019, 20:38
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Hm..... gorzej jest jak z tą drugą osobą nie ma już o czym rozmawiać i przestaje się chcieć . Wtedy już raczej żaden psychoterapeuta nic nie wskóra . Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #417  
Nieprzeczytane 24-04-2019, 13:39
teraska's Avatar
teraska teraska jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: wiśniowice
Posty: 363
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Hm..... gorzej jest jak z tą drugą osobą nie ma już o czym rozmawiać i przestaje się chcieć . Wtedy już raczej żaden psychoterapeuta nic nie wskóra . Pozdrawiam .

Tak również bywa. Jak najbardziej muszę się z tym zgodzić. Obie osoby muszą mieć chęci do podjęcia terapii. Wiem, że często się wydaje ze nie ma już tej iskry i że nie ma czego ratować, ale pomimo to warto zastanowić się nad taką terapią a nie potem zastanawiać się co by było gdyby i czy przypadkiem byla możliwość odratowania związku. Szczególnie, ze z czasem zaczyna się zapominać złe uczynki. Jeśli ktoś chciałby zapisać się na terapię dla par, polecam ten gabinet w Warszawie: http://strefamysli.pl/psychoterapia-par-i-malzenstw/

Taka terapia uratowała swego czasu wiele związków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #418  
Nieprzeczytane 06-05-2019, 14:03
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Czasem tak już bywa, że terapie małżeńskie to już statek który odpłynął, separacja stała się codziennością, a na widok drugiej osoby czujemy obojętność na zmianę ze złością. Wtedy jedynym rozwiązaniem pozostaje rozwód, który do łatwych i przyjemnych procedur nie należy, lecz ułatwić nam ten proces może adwokat wrocław rozwód który poprowadzi sprawę tak by kosztowała nas możliwie niewiele nerwów i majątku. Swoje wiadomo że zainkasuje, ale tak już jest po prostu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #419  
Nieprzeczytane 02-07-2019, 10:18
Eloe80 Eloe80 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Kraków
Posty: 12
Domyślnie

Sama z mężem miałam taki problem.. ale dlaczego mamy tak żyć? Nie wiadomo, ile lat jeszcze razem przyjdzie nam spędzić, dlatego zamiast się rozstawać, szukaliśmy pomocy! Nie ma sytuacji bez wyjścia. Może początkowo nie wiadomo co robić, ale ja poszukałam w internecie i znalazłam terapię par online i pomogła nam ona namierzyć problem, żeby móc dalej z nim walczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #420  
Nieprzeczytane 15-11-2019, 20:24
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

To dosyć powszechny problem. Ludzie są tak zaganiani, że nie mają czasu dla najbliższych i ucieka im przez palce to, co w życiu najważniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kłótnie w małżeństwie z długim stażem michal123 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 24 21-11-2011 18:36
Samotność może przyśpieszać procesy starzenia - komentarze AnnaHelena Ogólny 52 07-11-2010 15:53
......Samotność ...cz. II tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 515 05-04-2010 13:13
samotność tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 503 29-06-2008 21:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.