menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 12:47
arszenik arszenik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 7
Domyślnie moje przemyslenia ......


Nie lubie monotonii , "wegetacji" w związku . Chciałabym być z partnerem od którego mogłabym się czegoś nauczyć , np : z zakresu medycyny , prawa , geografii ,fizyki , astromomii, sztuki rysunku , malarstwa, muzyki,teatru ... Oj! , i wiele ,wiele innych nie poznanych w szczegółach mi rzeczy.Taki związek byłby dla mnie bardzo interesujący , pochłonąłby mnie bez reszty.
Myślicie , że są tacy ludzie , którzy mogliby z cierpliwoscią i satysfakcją byc przy drugim człowieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 13:10
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Arszenik napisala:
--------------------------------------------------------------------------------

Nie lubie monotonii , "wegetacji" w związku . Chciałabym być z partnerem od którego mogłabym się czegoś nauczyć , np : z zakresu medycyny , prawa , geografii ,fizyki , astromomii, sztuki rysunku , malarstwa, muzyki,teatru ... Oj! , i wiele ,wiele innych nie poznanych w szczegółach mi rzeczy.Taki związek byłby dla mnie bardzo interesujący , pochłonąłby mnie bez reszty.
Myślicie , że są tacy ludzie , którzy mogliby z cierpliwoscią i satysfakcją byc przy drugim człowieku.


Witam
Zwiazek,czy to malzenski,czy na zasadach konkubinatu - tworzy dwoje ludzi,ktorzy w ten czy inny sposob czerpia z siebie te wartosci,ktore im odpowiadaja.
Nie da sie czerpac czegos od jednej tylko strony,nie dajac nic w zamian.Uwazam,ze taki zwiazek mialby kruche podwaliny i na dluzsza mete kiedys by sie rozpadl.
Sadze tez,ze byliby tacy ludzie,ktorzy z cierpliwoscia znosili by taki zwiazek,ale na pewno nie z satysfakcja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 14:23
arszenik arszenik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 7
Domyślnie

No tak , jesli brałabym tylko to co ktos mi daje ,to byłaby czysta monotonia ,ale ja tego nie chce . Sądze , ze dawałabym to , co ten drugi człowiek oczekuje ode mnie. Inaczej ,nie wyobrażam sobie lojalnego partnerstwa .Tylko brać , to jest wg. mnie niemiłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 17:54
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Cytat:
Napisał arszenik
Nie lubie monotonii , "wegetacji" w związku . Chciałabym być z partnerem od którego mogłabym się czegoś nauczyć , np : z zakresu medycyny , prawa , geografii ,fizyki , astromomii, sztuki rysunku , malarstwa, muzyki,teatru ... Oj! , i wiele ,wiele innych nie poznanych w szczegółach mi rzeczy.Taki związek byłby dla mnie bardzo interesujący , pochłonąłby mnie bez reszty.
Myślicie , że są tacy ludzie , którzy mogliby z cierpliwoscią i satysfakcją byc przy drugim człowieku.
Trochę tego dużo jak na jednego faceta, natomiast myslę, że Uniwersytet Trzeciego Wieku to jest to miejsce, które może by Cię zainteresowało, znajdziesz tam wielu interesujących ludzi, którzy tak jak i Ty są wciąż zainteresowani poszukiwaniem nowego...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 18:37
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Gabi,masz rację,bo ja czerpię z Uniwersytetu bardzo dużo,ale chyba Arszenice czy Arszenikowi / trudny nick do odmiany/ chodziło o związek partnerski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 18:41
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie I partner sie znajdzie

Cytat:
Napisał Dzidka
Gabi,masz rację,bo ja czerpię z Uniwersytetu bardzo dużo,ale chyba Arszenice czy Arszenikowi / trudny nick do odmiany/ chodziło o związek partnerski.
Dzidko, myślę, że i ciekawy partner się tam znajdzie, mój wujek, pan po 70-tce, znalazl towarzyszkę życia właśnie tam, śpiewają razem nie tylko we własnych czterech kątach ale i w uniwersyteckim chórze!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 19:31
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Karol napisał:

"Zwiazek,czy to malzenski,czy na zasadach konkubinatu - tworzy dwoje ludzi,ktorzy w ten czy inny sposob czerpia z siebie te wartosci,ktore im odpowiadaja.
Nie da sie czerpac czegos od jednej tylko strony,nie dajac nic w zamian.Uwazam,ze taki zwiazek mialby kruche podwaliny i na dluzsza mete kiedys by sie rozpadl.
Sadze tez,ze byliby tacy ludzie,ktorzy z cierpliwoscia znosili by taki zwiazek,ale na pewno nie z satysfakcja."

Masz rację, Karolu! Cała frajda w związku polega na tym, że się daje, nie tylko bierze... I nie to jest najważniejsze, jak głęboką wiedzę z jakiej dziedziny ktoś posiada! Wiedzę można pogłębić - choćby razem nawet, ale jeśli ktoś jest nastawiony tylko na czerpanie - z założenia skazuje związek na klęskę. Dawanie z siebie sprawia co najmniej taką satysfakcję, jak dostawanie od kogoś...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 19:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał arszenik
Nie lubie monotonii , "wegetacji" w związku . Chciałabym być z partnerem od którego mogłabym się czegoś nauczyć , np : z zakresu medycyny , prawa , geografii ,fizyki , astromomii, sztuki rysunku , malarstwa, muzyki,teatru ... Oj! , i wiele ,wiele innych nie poznanych w szczegółach mi rzeczy.Taki związek byłby dla mnie bardzo interesujący , pochłonąłby mnie bez reszty.
Myślicie , że są tacy ludzie , którzy mogliby z cierpliwoscią i satysfakcją być przy drugim człowieku.
Kochana arszeniczko to może ty sobie powinnaś jakąś Rade Naukową zatrudnić w charakterze partnera -ty obiadek a oni wykładzik.....Karol słusznie gada to musi być obustronne po prostu najlepiej jest kiedy gada sie ciekawie na dwie strony i to powoduje ,ze potem w alkowie ten intelekt przekuwa sie na udane życie i pożycie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 21:42
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Gabi,na moim Uniwersytecie panów jak na lekarstwo, za to babiniec ho ho.
Na 250 osób może 10-ciu i to chyba nawet z żonami.Nie przyglądałam się im dokładnie,bo nie jestem zainteresowana.
Kobiety /te na emeryturze i nie tylko/ udzielają się znacznie częściej w każdej dziedzinie działalności i u mnie widzę to na każdym kroku.Panów przeważnie interesuje polityka, sport ew. działka. W tej chwili uogólniam może, bo przecież nasi panowie na forum są zupełnie inni.Na wątkach muzycznych wręcz nieocenieni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 21:51
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Na moim Uniwersytecie też jest babiniec, panów chyba z 10 %, ale dość chętnie się udzielają....ale za to jak są adorowani przez kobietki....można pęknąć ze śmiechu....czują się tam jak koguty w kurniku....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 22:15
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Na moim uniwerku tez przewaga zdecydowana pan - niestety ..Panowie sa w sladowej ilosci i raczej w parach - tez niestety.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 22:25
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Buniu...no i dobrze im tak, a my wolne jak ptaki możemy fruwać wszędzie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 10-07-2007, 22:28
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Bo panowie jak skończą lat..... to :kapcie ,piwko,telewizorek iewentualnie gazetka i święty spokój.Oczywiscie nie "Nasi" panowie z klubu.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 08:49
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Co widzisz złego w kapciowaniu w stylu klasycznym?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 09:30
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Oczywiście Nic,zupełnie nic ,jezeli to komus odpowiada.Mnie to nie odpowiada.I to wszystko na ten temat .Milego kapciowania,przepraszam dnia zyczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 09:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja też nie przepadam za kapciarzami.Wejście w wiek dojrzały nie musi oznaczać stagnacji.Świat mozemy odkrywac wciąż na nowo,rozwijać swój umysł poprzez nowe pasje.Ale to moje osobiste zdanie.Jestem wodnikiem,a te lubia wieczne zmiany...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 10:42
arszenik arszenik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Posty: 7
Domyślnie

Rozweseliłyscie mnie , moje drogie kolezanki . Ja , oczywiście myslałam o UW Trzeciego Wieku , ale jak juz wczesniej wspomniałam , ja pracuje .
Ale ,tez nie w głowie mi jak i Wam , kapcie i tv.Chcę zyć aktywnie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 12:17
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Nie mam stosownego kapcia. Ale nie powiem, żeby to był obiekt moich marzeń a zarazem pierwsza potrzeba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 12:21
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cenię sobie własne rozkłapane bamboszki. Trudno byłoby mi nich wyskoczyć. No chyba, że jakiś książę z bajki- koniecznie na białym koniu- przemknąłby pod moim balkonem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 11-07-2007, 12:32
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Do księcia z bajki to i na bosaka mozna...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
moje hobby mumia60 Hobby, pasje 73 28-06-2023 12:33
Moje hobby - rysowanie Hydragorn Hobby, pasje 55 07-03-2010 16:56
Moje pps-y krise1 Hobby, pasje 501 11-05-2009 09:47
moje domowe zoo danuta Wszystkie zwierzęta duże i małe 504 14-08-2007 23:29
Moje miasto krise1 Różności - wątki archiwalne 112 07-05-2007 21:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.