menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:37
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Zostawiłam ten kłopot dziecku - zrobi, co chce. Wie o tym.
Zrobię tak samo. Z dyspozycjami poczekam na właściwy moment.
Cytat:
Napisał Alsko

I mam nadzieję się tam nie nudzić!!!
Znasz obiegową opinię na temat nadziei?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:40
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Zawsze byłam głupia, bo nadziejami się karmiłam. Za pózno na zmiany natury mojej, Baburko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:42
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Alsko

Cytat:
Napisał Alsko
Mam z głowy
To, co nieuchronne - jest nieuchronne. O czym tu rozmyślać?!
Żeby dojść do takiego stwierdzenia, trzeba się nieźle nagółwkować. Nie da się tego ominąć, bo jest nieuchronne.
A szlag trafi dysk? Zostaw jakąś płytkę z dokumentami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:45
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Alsko

Moja opinia nie pokrywa się z obiegową. Nadzieja to warunek konieczny, acz niewystarczający, aby żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Ja w papier wierzę, wydrukowałam!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:49
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A ja mimo wszystko uważam Baburko,że powinnas kolejke do pewnego lekarza sobie zająć.Jeszcze raz zdrowka Ci zyczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:52
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Lubię ten typ humoru. Mamusi proszę przekazać pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:54
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Do Lili

Cytat:
Napisał baburka
Lubię ten typ humoru. Mamusi proszę przekazać pozdrowienia.
I ani odrobinkę nie posądzam Cię o to, że jesteś wyrodną córką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 11:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Baburka...całuski...

Moja Mamusia też doszła do tego wniosku.Trochę późno ale i to jest miłe.Rozmawiamy ze sobą więcej niż przez całe życie.Kłócimy się nawet ,jak Mamusia psy wiesza na Tatusiu.

Mamusia jest kobietą ekscentryczną nad wyraz.
Nawet mając 91 lat..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 12:08
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Dzięki za temat. Sądzę, żę każdy myśli l nie tylko o tym, co po tym oraz co z "sukienką" jak powiedziała Lila ale rownież o czasie i warunkach dochodzenia do nieuniknionego. Jest w tym procesie myślowym pewna systematyka i jak sądzę, zależna od światopoglądu, tradycji, obyczaju a nawet ambicji jednostki.
Nie mam problemu pt. co potem - ponieważ jako ateista nie uznaję istnienia duszy a więc nie ma co i dokąd wędrować. Wyklucza to także, wszelką reinkarnację. Jesteśmy cząstką przyrody w której - we wszystkich jej formach - obowiązuje rotacja materii. Stąd zresztą powstało powiedzenie; z prochu powstałeś i w proch się obrócisz. Dywagacje na temat duszy i innych jej bytów to oddzielny temat i z pewnością wypłynie - tak jak ten o myśleniu.
Zupełnie inną sprawą jest odpowiednie, potraktowanie ciała. Kremację uważam za najstosownieszą formę powrotu do natury natomiast jak postąpic z "koncentratem" uzależniam od kilku czynników. Wymienię , ten zaszdniczy tj. zachowanie pamięci ze względu na dokonania - wyróżnienie się osoby oraz pamięć po bliskich z którymi łączył nas stosunek emocjonalny. Formę i zakres upamiętnienia, tych co odeszli, pozostawiam potomnym i dlatego nie uznaję wcześniejszego "szykowania sobie miejsca np. grobowca" co jest niczym innym jak wymuszaniem pamięci, na którą nie zawsze się zasłużyło.
Wybiegając myślami do przodu sądzę, że wraz z kremacją będzie się upowszechniało rozsiewanie prochów i nie tylko na morzu.
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 12:30
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

A czym jest umysł? Też materią, która obróci się w proch?

Nie chciałabym na morzu, jako szczur lądowy wolałabym, aby moje prochy spoczęły w ziemi. Niby wszystko jedno, a jednak...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 12:53
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał FeliksG
sądzę, że wraz z kremacją będzie się upowszechniało rozsiewanie prochów i nie tylko na morzu.
... i wąchaj tu potem kwiatki.
Już widzę marsze protestacyjne alergików!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 13:02
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Żarówka Czasami zdarza mi się myleć

Cytat:
Napisał baburka
W pewnym wieku zapewne większość z nas wyobraża sobie, jak będzie wyglądało miejsce wiecznego - oby! - spoczynku. Podobno kształt takich wizji wiąże się z naszą kondycją psychiczną, wizją osobowości i umiejscowieniem siebie w życiu. Mnie od dawna towarzyszą takie wyobrażenia, lecz zmieniają się w czasie. Ostatnio jakby mi się rozsypały czy raczej biegną w kierunku mało realnych wyborów. Jak to jest u Was?
...ale o zyciu raczej co przede mna niż o śmierci bo po co -niech sie moim pochówkiem martwią spadkobiercy (hi hi hi -długów chyba) Ni zawracam sobie glowy rozwazaniami czy b ede sie smazyc w smole czy nudzic w niebie -bo mieszcze się w 5% tych co jakby niekoniecznie....Wyglad mego grobowca nie ma dla mnie kompletnie zadnego znaczenia -chcialabym uniesc sie gdzieś z dymem raczej .Mysle ciagle naiwnie ,ze mam przed soba ZYCIE a jesli nawet nie -to i tak stanie sie to bez mojego udziału i wpływu -wiec po co sobie ostatnie promyki slońca zasłaniać.Coś cię dopadlo widze barburko -albo jestes taka gleboko refleksyjna -ale tak o świtaniu????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 10-08-2007 o 13:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 13:03
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Przyznam sie Wam , ze nigdy nie wybiegalam az tak daleko w przyszlosc.Nie wiem ile mi czasu jeszcze zostalo i w zasadzie nie mam specjalnych zyczen w kwesti pochowku.Nikt w naszej rodzinie nie byl skremowany wiec mysle ze i mnie czeka tradycyjny pogrzeb.Wiem , ze ktoś mnie pochowa, albo maz, albo corka.Wydaje mi sie , ze jak przejde na druga strone teczy,to bede szczesliwa gdyz spotkam tam kochane osoby ktore odeszly wczesniej.Odnosnie miejsca ,to przypominam sobie jak jeszcze zyla moja Mama to postawila duzy grobowiec.Jezdzilismy tam od czasu do czasu sprawdzic czy nie ma "dzikiego lokatora" / takie przypadki u nas bywaly/Jak szukala miejsca na grobowiec to musialo byc to miejsce sloneczne. Smialam sie , jak kazala obcinac galezie bo zaslaniaja slonce.Teraz po jej smierci staram sie zawsze , zeby to slonce miala , to byly wlasnie jej wizje odnosnie miejsca pochowki. Ja nie mam takich wizji.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 13:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Brawo, Felusiu!

Co po monumentach ku pamięci, jeśli się na tę pamięć całym życiem nie "zapracowało"?!
Jeśli jestem warta pamięci - to będą pamiętać. I tyle.

Do ewentualnych pretensjowiczów o zdrabnianie imienia: zdrobniłam Feliksa, bo go lubię! Wolno mi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 13:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Ja zgaszam pretensję mojaś Ty Alusiu.Ponieważ jestem stateczna i nobliwa ..

Feluś ,to imię mojego kota.Białego z czarnym ogonem....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 13:41
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie A pretensjuj się,

ja trwam przy swoim, bom też nobliwa i stateczna, hi, hi!!
A mój Feluś bywszy był biały w bure łaty i imię nosił po facecie, który mu życie uratował i mnie to życie wtrynił. Felek był fantastico, kiedy otwierał drzwi zadnią łapą wisząc za przednie na tzw. szprosie, to się zbiegowisko w pokoju robiło. Dla jasności: drzwi otwierał Felek kot, nie facet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 13:58
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Alus! Cos tu krecisz z tym otwieraniem i jeszcze powiedz ze sobie przystawial krzeselko albo nosil wode w wiaderkach jak ten na obrazku!

__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 14:04
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Nic nie kręcę! Drzwi do pokoju były oszklone, było 6 szybek przedzielonych tzw. szprosami (takie listewki wystające). Wskakiwał i się trzymał przednimi łapami, a tylną szukał klamki. Wyglądał, jakby motor zapalał!
Idę na obiadek. Do zobaczenia w barze :-))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 15:53
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Małgosiu

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Mysle ciagle naiwnie ,ze mam przed soba ZYCIE a jesli nawet nie -to i tak stanie sie to bez mojego udziału i wpływu -wiec po co sobie ostatnie promyki slońca zasłaniać.Coś cię dopadlo widze barburko -albo jestes taka gleboko refleksyjna -ale tak o świtaniu????
Świadome podejście do faktu starzenia się i umierania ma ogromne znaczenie dla jakości życia w jego końcowym okresie. Pewien czas temu poruszałam problem sposobu na zostanie staruszką. Interesują mnie te sprawy, bo po prostu stanowią istotną - coraz bardziej istotną - część mojego życia. Nie chcę zestarzeć się tak, jak niektóre znane mi osoby. Ich życie napawa mnie lękiem. Nie jestem skazana na powielenie ich drogi i tego sobie nie życzę. Zatem muszę wytyczyć własną, w czym mi życzliwie pomagacie. Nie pierwszy zresztą raz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.V jolita Polityka - wątki archiwalne 502 03-06-2008 13:46
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.IV jolita Polityka - wątki archiwalne 531 19-04-2008 16:34
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje jolita Polityka - wątki archiwalne 506 17-07-2007 01:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.