menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 20-01-2011, 11:48
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu

Tyle tylko, że Monsanto jest takim zabójczym gigantem, że wątpię aby ktoś inny mógł narobić tyle tak wielkich świństw.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #62  
Nieprzeczytane 20-01-2011, 13:13
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanie !

Cytat:
Napisał bogdanaster
Tyle tylko, że Monsanto jest takim zabójczym gigantem, że wątpię aby ktoś inny mógł narobić tyle tak wielkich świństw.
Jak o tak zabójczym gigancie, to mało o nim piszą, za to o innych sporo np. takich wydobywających rope jak Exon, BP i innych trucielach jak o fmach produkujących samochody na całym świecie. Próbując znalezc powiazanie miedzy Mon i chemtrails znalazłem taki link, w którym spotkałem sie po raz pierwszy z tajemniczą chorobą Morgellons , nazywaną już u nas morgellonką.
Moim zdaniem, działalność człowieka przynosi Ziemi więcej dobrego niż złego. N
No i, nawet internetowe mrówki potrafią zagryżć "na śmierć" nawet największego giganta ?
http://hubpages.com/hub/Chemtrails-the-Buzz-the-History

Uzupełniam o morgelance:
"Istnieją istotne dane wiążące aerozolowe włókna z rozpylanych w powietrzu smug chemicznych z włóknami Morgellons, jednak przenoszenie poprzez rozpylenie w powietrzu nie zostało dowiedzione.
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=1807
http://www.timesocket.com/disease/mo...res-and-story/

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 20-01-2011 o 14:18.
  #63  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 12:12
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu

Z ciekawością zapoznałem się z materiałami, do których przesłałeś mi linki. Wiesz, że kiedy człowiek się zastanawia nad prawdziwością tych doniesień, to czasem ma się wrażenie, że żyjemy na pograniczu science fiction. Na przykład ta choroba Morgellonów. Czy to prawda czy fikcja? Nie wiadomo co o tym myśleć. Bo jeżeli chodzi o chemtrails, to, moim zdaniem, potwierdzeniem ich istnienia są badania, które robili Amerykanie. Jaki cel mieliby, aby szerzyć fałszywe informacje? Jaki cel miałyby interpelacje w Kongresie? Jest tyle zdjęć i filmów ukazujących „nienormalne” niebo, że trudno nie uwierzyć w to, że eksperymeny trwają. Prawdy nie dowiemy się nigdy. Skutki tych eksperymentów będą pojawiać się stopniowo przez całe lata. I to jest okoliczność pozwalająca utrzymywać rzecz w tajemnicy. I bilansować skutki: korzyści i straty. Jak trudno jest dociec prawdy, to widać najlepiej na przykładzie śledztwa smoleńskiego.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #64  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 22:24
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Z ciekawością zapoznałem się z materiałami, do których przesłałeś mi linki. Wiesz, że kiedy człowiek się zastanawia nad prawdziwością tych doniesień, to czasem ma się wrażenie, że żyjemy na pograniczu science fiction. Na przykład ta choroba Morgellonów. Czy to prawda czy fikcja? Nie wiadomo co o tym myśleć. Bo jeżeli chodzi o chemtrails, to, moim zdaniem, potwierdzeniem ich istnienia są badania, które robili Amerykanie. Jaki cel mieliby, aby szerzyć fałszywe informacje? Jaki cel miałyby interpelacje w Kongresie? Jest tyle zdjęć i filmów ukazujących „nienormalne” niebo, że trudno nie uwierzyć w to, że eksperymeny trwają. Prawdy nie dowiemy się nigdy. Skutki tych eksperymentów będą pojawiać się stopniowo przez całe lata. I to jest okoliczność pozwalająca utrzymywać rzecz w tajemnicy. I bilansować skutki: korzyści i straty. Jak trudno jest dociec prawdy, to widać najlepiej na przykładzie śledztwa smoleńskiego.
Bogdanie ! Niewątpliwie przyszło nam żyć w ciekawych czasach, masz rację, niemalże na pograniczu sience-fiction. Niektórym bardziej odpowiada fiction, niektórym science. Contrails i chemtrails to nie fiction, ale interpretacja ich
pochodzenia i skutki są demonizowane, paranaukowe i są pożywką literatury z tej dziedziny.
Nauka jeszcze mało wie nt ocieplania klimatu.
Załączam początek info ntt:
"Misja satelity NASA Glory będzie polegać na zbadaniu głównych elementów klimatu Ziemi, który zmienia się w szybkim tempie.

W ubiegłym tygodniu NASA ogłosiła, że rok 2010 był najcieplejszym rokiem w historii. Podobnie, w ostatnia dekada była najcieplejszą w okresie 130 lat od czasu gdy rozpoczęto badanie globalnej temperatury przez naukowców z Instytutu Goddard Space Studies (GISS) w Nowym Jorku.

Satelita Glory wystartuje z bazy w Vandenberg Air Force Base w Kalifornii, który obok obserwacji Ziemi pod koniec lutego, zawiera dwa instrumenty, które będą monitorować najważniejsze części systemu klimatycznego, dostarczy danych, z których klimatolodzy będą korzystać w ramach ciągłego dążenia do poprawy dokładności modelu klimatu.

Glory to wyjątkowe satelitarne badania naukowe na orbicie okołoziemskiej i osiągnąć dwa główne cele. Pierwszym celem Glory jest zbieranie danych dotyczących właściwości aerozoli i pyłów sadzy w atmosferze ziemskiej i jej systemu klimatycznego; drugim celem jest zebranie danych na temat promieniowania słonecznego w długim okresie czasu.

Polarymetryczny Czujnik Aerozoli ,(Aerosol Polarimetry Sensor,APS), zamontowany na skierownej ku Ziemi stronie statku kosmicznego, gromadzi informacje o małych cząsteczek w powietrzu wchpdzących w skład aerozoli, które mogą wpływać na klimat poprzez pochłanianie i rozpraszanie światła. Razem Natężenie promieniowania Monitor (TIM), który znajduje się po przeciwnej stronie statku kosmicznego, z widokiem na słońce, będzie mierzyć natężenie promieniowania słonecznego w górnej części atmosfery ziemskiej.

O ile klimatolodzy dobrze znają rolę, jaką grają gazy cieplarniane na klimat, mniej wiadomo na temat wiedzą o wpływie aerozoli i długoterminowej zmienności promieniowania słonecznego. "Staramy się osiągnąć lepsze pomiary zarówno aerozoli jak i natężenia promieniowania słonecznego całości w celu obliczenia budżetu energii - ilość energii docierającej do Ziemi jak i odbijanej przez atmosferę - tak dokładnie, jak to możliwe," powiedział Michael Mishchenko, naukowiec Glory projektu i badacz GISS.
"NASA’s Glory Mission Will Study Key Pieces of the Climate Puzzle01.20.11 Earth’s climate continues to change at a rapid pace.

Last week, NASA announced that 2010 was tied as the warmest year on record. Likewise, the last decade was the warmest in the 130-year global temperature record maintained by scientists at NASA’s Goddard Institute for Space Studies (GISS) in New York City.

Meanwhile, at Vandenberg Air Force Base in California, engineers are preparing NASA’s next Earth-observing mission -- a satellite called Glory -- for launch in late February. The satellite, which contains two instruments that will monitor key parts of the climate system, aims to offer a new stream of data that climatologists will use as part of an ongoing effort to improve the accuracy of climate models.

Glory is a unique research satellite designed to orbit the Earth and achieve two major goals. Glory’s first goal is to collect data on the properties of aerosols and black carbon in the Earth's atmosphere and climate system; its second goal is to collect data on solar irradiance for Earth’s long-term climate record. This seven-minute video introduces Glory’s science objectives, people, and instruments, and provides an overview of the Glory mission

The Aerosol Polarimetry Sensor (APS), a science instrument mounted on the Earth-facing side of the spacecraft, will collect information about small airborne particles called aerosols that can affect climate by absorbing and scattering light. The Total Irradiance Monitor (TIM), which is located on the opposite side of the spacecraft, facing the sun, will measure the intensity of solar radiation at the top of Earth’s atmosphere.

While climatologists have a good understanding of the role that greenhouse gases have on climate, less is known about the impacts of aerosols and long-term solar variability. "We are trying to achieve better measurements of both aerosols and total solar irradiance in order to calculate the energy budget -- the amount of energy entering and exiting Earth’s atmosphere -- as accurately as possible," said Michael Mishchenko, Glory’s project scientist and a researcher at GISS."
Jestem w trakcie czytania artykułu NASA ntt (na ten temat) i mogę Ci ewentualnie podać link: www.nasa.gov gdzie znajdziesz video i więcej infos ntt.
Glory Mission Will Study Key Pieces of the Climate Puzzle
  #65  
Nieprzeczytane 25-01-2011, 20:36
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu

dziękuję za bardzo ciekawy link.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #66  
Nieprzeczytane 26-01-2011, 16:13
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu

tym razem ja posyłam Ci link do ciekawego tekstu na temat nanocząstek

http://2020science.org/2010/09/13/co...ineering-tool/
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #67  
Nieprzeczytane 26-01-2011, 23:12
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanie !

Cytat:
Napisał bogdanaster
tym razem ja posyłam Ci link do ciekawego tekstu na temat nanocząstek

http://2020science.org/2010/09/13/co...ineering-tool/
Dziekuje Ci za link, który z zainteresowaniem przeczytałem.
Wydaje mi sie,że satelita Glory zbierze wystarczającą ilosc danych nt bilansu energi Ziemi i przybliży nam wiedzę o zanieczyszczenich atmosfery spowodowanych działalnością człowieka i przez zjawiska naturalne i będzie można wprowadzać na rozsądną skalę, stopniowo geoinżynierię, zmniejszając do minimum ryzyko zagrożeń dla zdrowia żywych istot na Ziemi.
Jestem przekonany, że człowiek nie będzie sam sobie szkodził i podcinał gałęzi na której siedzi.
Ta idea nano cząstek aluminiowych wg. przedstawionego w artykule projektu wydaje mi sie bardzo racjonalna, ale czy trzeba je będzie rozmieszczać na orbicie okołoziemskiej, lub w górnych warstwach atmosfery, to się okaże być może za kilka lat po zebraniu dokładniejszych danych o naszej atmosferze przez Glory.
Cieszę sie, że obydwaj troszczymy sie o zdrowie istot żywych na Ziemi, naszych dzieci i wnuków.
Dla mnie to jest jedyny sens życia na Ziemi i za jestem gotów oddać życie.
  #68  
Nieprzeczytane 27-01-2011, 12:04
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu

bardzo się cieszę, że jesteśmy zgodni.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #69  
Nieprzeczytane 27-01-2011, 13:02
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanie !

Cytat:
Napisał bogdanaster
bardzo się cieszę, że jesteśmy zgodni.
Bardzo sie tez ciesze, ze jestesmy zgodni na temat +/- geoinzynierii i prowadzonych ntt badan i zwiazanego z tym ryzyka zagrożen dla ludzkosci.
Zmienie teraz temat i zapytam Cie, jaki masz stosunek do nauki jezykow obcych w naszym wieku. Pytam w zwiazku z ankieta forumowiczki Annaj w tej sprawie:http://www.klub.senior.pl/nauka-prob...ighlight=annaj
Ja wypelnilem ankiete i udzielam jej dodatkowo korespondencyjnego wywiadu w tej sprawie przez outlook.
Wole pisac niz mowic , ze wzgledu na udar mozgu.
  #70  
Nieprzeczytane 27-01-2011, 15:50
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu !

Ja zacząłem dość intensywnie korzystać z kursu internetowego języka hiszpańskiego. Ale to był trochę słomiany ogień. Szczerze mówiąc teraz "odpuściłem". Ale uważam, że każda nauka, w tym też języków obcych, jest korzystna dla zachowania kondycji umysłowej. U mnie ta kondycja niestety nie jest najlepsza.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #71  
Nieprzeczytane 27-01-2011, 17:12
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanie !

Cytat:
...każda nauka, w tym też języków obcych, jest korzystna dla zachowania kondycji umysłowej
W tym sie z Tobą w pełni zgadzam i tak tez Annaj odpowiedziałem w wywiadzie.
Ja już tylko sprawdzam , co mi pozostalo z tych lat. Obecnie , aby zrozumiec w pelni jakis artykul , i aby nie zaglądać zbyt czesto do slownika, posluguje sie translatorem google, ktory tlumaczy werbalnie, ale podaje znaczenie slow najnowszych i tych mi nieznanych.Bledy gramatyczne są tak wyrazne,ze nie sprawiaja mi klopotu. Podam Ci przyklad. Spotkalem sie ze slowami "dust" i "black carbon" ,ktore sa skladnikami tych zanieczyszczen, pyłow, powietrza powodujacych min. ocieplanie klimatu. Rzecz w tym ,ze black carbon" i "soot" znaczą to samo :"sadza", i sa synonimami. Korzystam tez czasami ze slownika www.Diki.pl, bo tam oprocz znaczenia słow czesto tlumacza tez cale frazy, podają mase synonimow,ktorych nie znam zawiele. Zawsze preferowalem najprostsze znaczenia i rzadko uzywalem synonimow. Tbbnnt.( to by bylo narazie na tyle).
Pisze mam nadzieje na czasie, bo bez diakrytow.
Moim bledem jest naduzywanie przecinkow, wiem o tym,ale ....
  #72  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 14:10
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu

a propos przecinków, to przytaczam dwa zdania:
1) Jan wszedł do pokoju na głowie, miał kapelusz w zębach, fajkę na plecach, plecak na głowie, kapelusz.
2) Jan wszedł do pokoju, na głowie miał kapelusz, w zębach fajkę, na plecach plecak, na głowie kapelusz.
Tak więc widać jak ważne są przecinki i dlatego uważam, że chyba jest lepiej gdy ich jest za dużo niż za mało.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #73  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 17:58
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanie !

Cytat:
Napisał bogdanaster
a propos przecinków, to przytaczam dwa zdania:
1) Jan wszedł do pokoju na głowie, miał kapelusz w zębach, fajkę na plecach, plecak na głowie, kapelusz.
2) Jan wszedł do pokoju, na głowie miał kapelusz, w zębach fajkę, na plecach plecak, na głowie kapelusz.
Tak więc widać jak ważne są przecinki i dlatego uważam, że chyba jest lepiej gdy ich jest za dużo niż za mało.
Ntt napisano wiele dowcipow. Masz rację, lepiej więcej,ale niedobrze jak sie postawi nawet jeden za duzo i w niewłaściwym miejscu.
NASA doniosla, ze HUBLE ST -IR znalazł najdalszą gallaktykę we wszechswiecie.
Spodziwają sie,ze James Webb ST-IR 9infra red) siegnie wzrrokiem jeszcze dalej. Wtedy tylko 200mln lat św. bedzie dzielic nas od BIG BANG`u. Dalej jednak jest wszechswiat bez gwiazd, tylko czarna otchłań albo może niebo ?:
  #74  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 19:28
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu !

Ja ciągle jeszcze szukam za chemtrailsami i posyłam Ci dwa ciekawe linki:

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies

http://aircrap.org/the-genocide-fact...esign-2/33559/


A teraz z innej beczki: zdjęcia z teleskopu Hubla
http://www.newsweek.pl/multimedia/pa...sze,1/66948,10
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #75  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 13:31
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Ja ciągle jeszcze szukam za chemtrailsami i posyłam Ci dwa ciekawe linki:

http://imageevent.com/firesat/strangedaysstrangeskies

http://aircrap.org/the-genocide-fact...esign-2/33559/


A teraz z innej beczki: zdjęcia z teleskopu Hubla
http://www.newsweek.pl/multimedia/pa...sze,1/66948,10
Bogdanie ! Dziekuje za wszystkie linki,ktore jednak sklaniaja mnie sadzic, ze chemtrails staly sie obiektem zaintresowania powiedzmy w krajach rozwinietych, szczegolnie w USA , gdzie osiaga one szczyty paranoi. Ale niech tam. Grunt,ze troska o los ludzkosci, a szczegolnie swoj wlasny, lezy im bardzo na sercu.
Moim zdaniem,jesli jednak ze za wszystko odpowiedziali sa ONI, UfO , rzad federalny, to wszystko to uwazam za zabawe internetową, sterowaną, podjudzaną przez rożne osoby pragnące zistnieć na scenie spolecznej, politycznej.

Wybacz,ale nie wierze w to. ze chodzi im o zmniejszenie liczby ludnosci, genocide, na swiecie, szczegolnie w USA.

Dzialania zmierzaje o kontroli klimatu na Ziemi , geoin ynieryjne sa dopiero w powijakach a juz taki rwetes.
Podobalo mi to zdjecie pierscieni Saturna.Rozsade proby regulacji klimatu , to "rozylanie" ekranów odblaskowych powinno miec miejsce na orbicie okolziemskiej na ksztalt pierscieni Saturna. Chodzi przeciez o minimalny % promieniowania slonecznego. chyba rzedu 1%. Nano, pozywiom- uwidim. Ciekawe, tam paranoi raczej chyba nie ma ?
http://img822.imageshack.us/img822/2...997ab275ce.jpg
  #76  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 11:10
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Świńska grypa ?

Kazimierzu !
Właśnie dlatego, że badania są dopiero w powijakach trudno przewidzieć ich negatywne skutki, powiedzmy, uboczne. Na razie badania są, jak wszystko na to wskazuje, w toku, a czy będą one (albo już są) szkodliwe dla ludzi i w jakim stopniu, to się dopiero okaże. A najważniejsze jest to, jaki będzie ten nieszczęsny bilans strat i zysków. To jest dokładnie tak samo jak ze stosowaniem szczepionki np. na świńską grypę. Ile osób ona uratuje, a ile zabije, to się dopiero okaże „w praniu” skoro szczepionki dokładnie nie przebadano przed jej zastosowaniem. I to jest właśnie ten problem.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #77  
Nieprzeczytane 31-01-2011, 13:22
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Kazimierzu !
Właśnie dlatego, że badania są dopiero w powijakach trudno przewidzieć ich negatywne skutki, powiedzmy, uboczne. Na razie badania są, jak wszystko na to wskazuje, w toku, a czy będą one (albo już są) szkodliwe dla ludzi i w jakim stopniu, to się dopiero okaże. A najważniejsze jest to, jaki będzie ten nieszczęsny bilans strat i zysków. To jest dokładnie tak samo jak ze stosowaniem szczepionki np. na świńską grypę. Ile osób ona uratuje, a ile zabije, to się dopiero okaże „w praniu” skoro szczepionki dokładnie nie przebadano przed jej zastosowaniem. I to jest właśnie ten problem.
Jesli chodzi o swinska grype i afere wokol szczepionek, to juz inna historia i moim zdaniem niepodobna do psychozy chemtrails.
Jak dowiodla historia, zachorowania na grype w okresie jesienno-zimowym to normalna sprawa i to,ze wielkie firmy farmaceutyczne staraly sie zarobic na tym mobilizujac rzady do masowych zakupow zapasow szczepionki uwazam za dopuszczalny chwyt sprzedawcy. Rzecz w tym, aby nie ulegać psychozie. Naszej Pani minister Kopacz to się udało, mimo ogromnych nacisków. Ale, co by sie stalo, gdyby pandemia rzeczywiscie wybuchła ?
Z geoinzynieria lepiej poczekac, moim zdaniem, do chwili zbadania bilansu +/- regulacji klimatu naszej planety na kosmiczną skale, bo problem jest kosmiczny i moze przynieść nieodwracalne skutki . Poczekajmy narazie na pierwsze wyniki badań A-train ( kilkanaście satelitów badających od lat) i Glory, ktory dopiero wystartuje w lutym ?
Na wątku "niebo nad nami" są ciekawe zdjecia
chemtrails (?) nad Warszawą- Bemowem.
Staram sie zainteresować problemem nasze srodowisko, Bodziu.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.