menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 16-01-2011, 17:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Wibi tak zastanawiając się nad tym co piszesz to się z twoimi tezami w sprawie Białorusi to się zgadzam wybory tych ludzi są jednoznaczne wybrali Łukaszenkę patrząc na wyniki wyborów w sposób obiektywny ,tak obywatele Białorusi głosowali w większości.. Tak głębiej zastanawiając się nad tym systemem demokratycznym to do tego systemu trzeba dorosnąć w sensie posiadania pewnej świadomości społecznej i pewnego poziomu wykształcenia.. W demokracji Ateńskiej gdzie są jej początki na 200 000 mieszkańców Aten prawo wyborcze posiadało 30 000 obywateli powyżej 18 roku życia ,którzy mieli rodziców Ateńczyków. Prawo można było tracić jeżeli nie dbało się o rodziców lub ich groby albo nie spłacało się długów w praktyce prawo wyborcze posiadali wykształceni na owe czasy Ateńczycy , większości była to elita intelektualna o wysokich morale etycznym. .Już wtedy istniało zróżnicowanie w czynnym prawie wyborczym.. Obecnie większość wyborcza decyduje o wyborze do organów przedstawicielskich i przy braku rozbudowanej klasy średniej hasła populistyczne znajdują większość zwolenników i nie dziwią mnie wyniki wyborów w Białorusi. Nie tylko Białoruś ale przecież tak niedawno Samoobrona z LPR i P i S nawet była przy władzy a to przecież było tak nie tak dawno. Eksport demokracji do Afganistanu też nie udał się bo ludność miejscowa bliżej im szariat który jest wykładniom ich prawa niż do demokratycznego państwa. I tą karykaturę demokracji dzięki naszym bagnetom utrzymujemy przy życiu ale nikt nie wziął pod uwagę że tam jest 80% analfabetów. Rodzi się pytanie czy głos prof. politologii ma tą samą wagę co głos menela spod budki z piwem? A przecież w Rewolucji Francuskiej lud wywalczył równość stanów .Też pytanie otwarte do wszystkich czy w systemie demokratycznym jest uzasadnione podejmowanie zobowiązań za dzieci naszych dzieci? /wykup obligacji z przedłużonym okresie wykupu/. Głosowanie czynne i bierne osób nie płacących podatków czyli nie uczestniczący ich tworzeniu a tylko w ich redystrybucji? Żaden system nie jest idealny ale zastanówmy się czy go niemożna poprawić u nas ,bo inni niech się też pomartwią..
  #22  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 11:14
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie


64 dni do końca zimy!

Witam !
Na dzień dobry http://www.youtube.com/watch?v=kPJtTa-HvTg
  #23  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 11:28
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Wiiiibi,Wiiibiiiii!
Czy ty mnie słyszysz,bo ja czekam i czekam na Twoją odpowiedź na moje dwa posty,a tu cisza kompletna.Zszedłeś do podziemia w te ciężkie czasy ?! Doświadczony mężczyzna musi czasem słabej kobiecie opisać ten straszny świat.Proszę!
Dla przypomnienia post 17 i 18
  #24  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 21:38
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

dot.#23 - ponieważ jak się wydaje wibi czasowo wybył to może ja postaram się choćby częściowo zaspokoić Twoją ciekawość w temacie funkcjonowania demokracji-żeby daleko nie szukać- w KSC.W odniesieniu do polityki można tu wyrazić każda opinię pod warunkiem,że będzie się ona mieścić w obowiązującym main streamie (zupełnie jak u Forda: możecie kupić samochód w każdym kolorze pod warunkiem,że będzie to kolor czarny).Nad poprawnością polityczną piszących tutaj
seniorów czuwa persona kryjąca się za nickiem "Admin",którą ślepy los wyposażył w nożyce przy pomocy których reglamentuje demokrację wg własnego gustu.Dlatego jeśli nie znajdujesz Hypatio upodobania w strzępieniu gęby po próżnicy to doradzam ostrożność w uzewnętrznianiu wszystkiego tego co Ci w piersiach gra,żeby za którymś razem nie dowiedzieć się,że naruszyłaś Regulamin.
  #25  
Nieprzeczytane 17-01-2011, 23:53
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał drzazga
dot.#23 - ponieważ jak się wydaje wibi czasowo wybył to może ja postaram się choćby częściowo zaspokoić Twoją ciekawość w temacie funkcjonowania demokracji-żeby daleko nie szukać- w KSC.W odniesieniu do polityki można tu wyrazić każda opinię pod warunkiem,że będzie się ona mieścić w obowiązującym main streamie (zupełnie jak u Forda: możecie kupić samochód w każdym kolorze pod warunkiem,że będzie to kolor czarny).Nad poprawnością polityczną piszących tutaj
seniorów czuwa persona kryjąca się za nickiem "Admin",którą ślepy los wyposażył w nożyce przy pomocy których reglamentuje demokrację wg własnego gustu.Dlatego jeśli nie znajdujesz Hypatio upodobania w strzępieniu gęby po próżnicy to doradzam ostrożność w uzewnętrznianiu wszystkiego tego co Ci w piersiach gra,żeby za którymś razem nie dowiedzieć się,że naruszyłaś Regulamin.

Doceniam starania ,ale wypracowanie nie na temat.
Wibi stwierdził,że w PRL-u było więcej demokracji niż obecnie .Ponieważ w czasach PRL-u żyłam na innej planecie lub mnie dotknęła demencja starczaj i nic nie pamiętam-wybierz wersję którą wolisz-poprosiłam Go ,aby przytoczył mi kilka konkretnych przykładów świadczących o demokracji w tamtych czasach (posty 17 i 18) bo mnie ten wątek niezmiernie zainteresował.Niestety Wibi zapadł się pod ziemię,myślę ,że gdyby tylko chciał to nie miał by najmniejszego problemu z oświeceniem mnie ,ale widać z jakiegoś tajemnego powodu nie chce.Jeżeli w tym zakresie jesteś chętny zastąpić kolegę to zamieniam się w słuch !Natomiast demokracja na forach internetowych nie jest dla mnie aż tak pasjonująca i raczej radzę sobie sama z oceną jej.Pozdrawiam.
  #26  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 10:06
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Doceniam starania ,ale wypracowanie nie na temat.
poprosiłam Go ,aby przytoczył mi kilka konkretnych przykładów świadczących o demokracji w tamtych czasach .

Ja odpowiem Ci tak ,była to socjalistyczna demokracja koślawa.
  #27  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 12:17
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ja odpowiem Ci tak ,była to socjalistyczna demokracja koślawa.


Ja prosiłam o podanie PRZYKŁADÓW ŚWIADCZĄCYCH O ISTNIENIU DEMOKRACJI W PRL-U! Odsyłam do pierwszej lepszej encyklopedii z wikipedią wlącznie ,gdzie znajdziesz wypunktowane wyznaczniki demokracji-inaczej mówiąc jakie warunki ustrojowe muszą być spełnione aby ustrój uznać za demokratyczny.Proszę mnie traktować poważnie ,kiedy poważnie dyskutujemy.Przecież to nie jest trudne pytanie . Skoro została postawiona teza ,że w PRL-u było więcej demokracji niż dziś,to należ przedstawić dowody na poparcie tej tezy.A może to jednak zbyt trudne?Po prostu nie wypada dorosłym ludziom robić coca colę z mózgu.Papier jest cierpliwy i wszystko wytrzyma ,ale net nie jest z papieru, jak wiesz zapewne.
Możemy podyskutować z kim ten czy inny celebryta romansuję i wtedy dowolność ocen jest całkiem na miejscu,ale to chyba nie to forum.
  #28  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 13:59
largetto's Avatar
largetto largetto jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Ojczyzna
Posty: 1 679
Gaduła

Demokracja jest wtedy, kiedy dwa wilki i owca głosują, co zjedzą na obiad.
Wolność jest wtedy, kiedy dobrze uzbrojona owca podważa wynik głosowania!
— Beniamin Franklin
__________________



\"Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny i napełniać łzami oczy kobiety\"
Beethoven


  #29  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 14:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Oczywista oczywistość! Ja proponuję aby pójść krok dalej i zawsze podważać wynik głosowania jeśli "nasi" głosowanie to przegrają.A może by tak coś z Machiavellego!
  #30  
Nieprzeczytane 18-01-2011, 20:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
dot.#23 - ponieważ jak się wydaje wibi czasowo wybył to może ja postaram się choćby częściowo zaspokoić Twoją ciekawość w temacie funkcjonowania demokracji-żeby daleko nie szukać- w KSC.W odniesieniu do polityki można tu wyrazić każda opinię pod warunkiem,że będzie się ona mieścić w obowiązującym main streamie (zupełnie jak u Forda: możecie kupić samochód w każdym kolorze pod warunkiem,że będzie to kolor czarny).Nad poprawnością polityczną piszących tutaj
Drzazgo jeszcze nas nie cenzurują to nie możemy narzekać pierwszy wyłom ponoć zrobili Węgrzy.Na cenzurowanie Internetu miał chrapkę rząd Tuska ale się wycofał nie wiem na jak długo.To że stosuje się cenzurę na wulgaryzmy to dobrze bo jak na niektórych forach jak się czyta to zastanawiam się ilu jest ludzi psychicznych chcących odreagować.Brak argumentów i zaczynają swoją śpiewkę .Natomiast powinno się ograniczyć możliwości podsłuchu bo to przez nasze służby jest nadużywane.
  #31  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 14:17
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

dot.#25 - za uznanie dziękuję tym bardziej,że na nie liczyłem.
Obywatel o nicku wibi zaprezentował tu wiele b.oryginalnych poglądów (w tym także o demokracji w PRL-u),których w obliczu ogólnie znanych faktów obronić sie nie da.Z pewnością
wiesz o tym lepiej niż ja.
Stąd Twoje apele do niego by swoje tezy o wyższości demokracji w okresie minionym nad aktualnie przez nas praktykowaną potraktowałem jako element przewrotnej zabawy,w której Ty,obkuwszy się wprzódy w przedmiocie teorii demokracji,zaczaiłaś się na niego z zamiarem spuszczenia mu wirtualnego łomotu za niesłuszne poglądy.
Ponieważ wibi Twojego apelu najwyrażniej nie usłyszał pozwoliłem sobie wejść w jego buty z tym,że miast wieść surrealistyczne dysputy o zjawisku,ktore nigdy nie egzystowało
odniosłem się do terażniejszości a konkretnie czy to z czym spotykamy się na codzień to jest już demokracja czy jej ułomna hybryda.
Wacławie,niestety mam inne w tej sprawie zdanie.
Życie dostarcza dowodów,że ciągle doświadczamy:
a/cenzury - sankcjonowanej prawnie,
b/samocenzury - dyktowanej względami osobistymi.
I nie mam tu na myśli wulgaryzmów,
  #32  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 17:29
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Hmmmm A więc tak,ja z pewnych powodów jestem uczulona na pustosłowie .Jeśli ktoś mówi to jest dobre/złe ,to ja oczekuję ,że poważny człowiek -choćby z racji wieku- bierze odpowiedzialność za słowa wypowiadane ,a tym bardziej napisane.Nauczyliśmy się i przyzwyczaili ,żeby lekko rzucać słowa uwłaczające,oczerniające ,kłamliwe nie tylko bez uzasadnienia i bez przedstawienia dowodów,ale całkowicie bezkarnie.Mylimy świadomie lub nie czym są poglądy-do nich ma każdy prawo ,a czym innym są fakty.Wibi ma pełne prawo do swoich poglądów i przekonań,ale śmiem twierdzić ,że nie powinien wypaczać fakty dotyczące czasów PRL-u,zarówno te dotyczące gospodarki jak i poszanowania elementarnych praw obywatelskich.

Co się tyczy cenzury o czym piszesz,to tak zgadzam się ,taka o której piszesz na pewno jest bo demokracja to wcale nie znaczy ,że wszystkim wszystko wolno-tak ją właśnie pojmują tzw obrońcy krzyża. Wolno tyle na ile się wszyscy umawiamy. Jest taka piękna moim zdaniem, definicja wolności : Moja wolność kończy się tam ,gdzie się Twoja zaczyna .

Churchill mawiał emokracja jest wysoce niedoskonałym system ,ale dotąd ludzkość lepszego nie wymyśliła!
  #33  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 22:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

A może demokratyczny rząd pomógłby naszym rybakom, bo następna dziedzina się wali.

Komu i ile zapłacić za odszkodowania związane z budową magistrali Gazociągu Północnego ? Wypłacić tym jednostkom którzy nie będą mogli już nigdy więcej poławiać na akwenach gdzie zamontowano instalacje gazociągu . Nikt dokładnie jeszcze dzisiaj nie wie jakie to będą obszary wyłączone z wykonywania rybołówstwa .
Powinniśmy mieć taką wiedzę aby możliwie dokładnie wyliczyć straty z powodu kolejnego ograniczania możliwości wykonywania rybołówstwa .


Natomiast w Skandynawi nikt nie miał takich wątpliwości.I wypłacono równiutko wszystkim tyle samo po 32 tysiące €.

W polskim rybołówstwie nigdy nie będzie dobrze, dopóki Karnicki nie kupi sobię wędki i razem z Jackiem Szomburgiem nie pójdą na ryby, zamiast kasować kutry.
  #34  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 22:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Powinniśmy mieć taką wiedzę aby możliwie dokładnie wyliczyć straty z powodu kolejnego ograniczania możliwości wykonywania rybołówstwa .
W polskim rybołówstwie nigdy nie będzie dobrze, dopóki Karnicki nie kupi sobię wędki i razem z Jackiem Szomburgiem nie pójdą na ryby, zamiast kasować kutry.
Ci rybacy co zrezygnowali z połowów dla państwa mają się lepiej mając własne smażalnie i wynajmując się wędkarzom na połowy. Biorą 1500zł za kurs i po pijaku pływają tam gdzie nie ma ryb. Wiem bo byłem. A termin jest na pół roku naprzód. Gdzie dawniej mieli za ryby tyle.Ułomność takiej demokracji polega na tym, że zdanie dwóch idiotów więcej znaczy, niż jednego mądrego.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #35  
Nieprzeczytane 26-02-2011, 23:09
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Wibiego pewnie zżarły aligatory w tym gułagu na Florydzie...
Lila, nie wiem, jak tam z rybakami ale we wrześniu zeszłego roku kupowałem prosto z kutra pyszne świeże flądry po 4 peeleny za kilo. Myślę, że rybacy spoko dadzą sobie radę. Poza polityką duża część społeczeństwa zachowuje się racjonalnie jednak....
__________________
  #36  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 16:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Wibiego pewnie zżarły aligatory w tym gułagu na Florydzie...
Lila, nie wiem, jak tam z rybakami ale we wrześniu zeszłego roku kupowałem prosto z kutra pyszne świeże flądry po 4 peeleny za kilo. Myślę, że rybacy spoko dadzą sobie radę. Poza polityką duża część społeczeństwa zachowuje się racjonalnie jednak....

No Tobie to już się miesza w tej głowie wodzowskiej, naprawdę.
Wibi to komunista z Rzeczpospolitej był.
Z Florydy był Augustyn, Senior AP.
Coś go nie widać, ale może wrócił do kraju,
bo w lesie koło Ostródy znaleziono dzisiaj zamarzniętego aligatora.

Tak sobie zaraz pomyślałam, że Augustyn wrócił do kraju z pamiątką z Florydy, i ta mu nawiała.
  #37  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 17:21
Kolczuga's Avatar
Kolczuga Kolczuga jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Wisconsin
Posty: 1 321
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No Tobie to już się miesza w tej głowie wodzowskiej, naprawdę.
Wibi to komunista z Rzeczpospolitej był.
Z Florydy był Augustyn, Senior AP.
Coś go nie widać, ale może wrócił do kraju
,
bo w lesie koło Ostródy znaleziono dzisiaj zamarzniętego aligatora.

Tak sobie zaraz pomyślałam, że Augustyn wrócił do kraju z pamiątką z Florydy, i ta mu nawiała.



Nie uwierze!!!!,ktoz przy zdrowych zmyslach z Florydy by wyjezdzal.
Pare razy bylam na urlopie,to jest raj na ziemi,mnie sie stamtad na polnoc wrac nie chce ,a coz dopiero do Polski.
O kazdej porze lato/bywaja anomalia/plaze ....niekonczace sie ,czysciutkie zadbane, z prysznicami ,aby oplukac piasek przed wejsciem do samochodu,palmy /przereklamowane,takie smutne pioropusze/taniej ,niz w innych stanach,jakiegos podatku nie ma,a teraz mieszkania prawie za darmo.
30-40 tys.dwie sypialnie,dwie lazienki,jak ktos lubi moze byc na polu golfowym,tylko zwiekszone oplaty miesieczne.
Moge podac kontakt do dobrej agencji Realty of the Treasure Coast.
Poludniowa Floryda, od oceanu.
  #38  
Nieprzeczytane 27-02-2011, 21:47
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Aaa faktycznie, ale Augustyn miał takie same poglądy jak Wibi, ino je na Florydę zamienił.. Dobry deal swoja drogą...
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Oblicz, ile naprawdę masz lat - komentarze val Ogólny 7 07-05-2011 12:36
Jacy jesteśmy naprawdę ? Jak widzisz siebie? basialwica Społeczeństwo - wątki archiwalne 82 01-11-2009 13:14
Czy naprawdę mamy kryzys? - komentarze Mirosław Ogólny 6 26-03-2009 09:32
Czy naprawdę jesteśmy biedni??????? lawenda Polityka - wątki archiwalne 50 02-04-2008 15:08
Czy naprawdę jesteśmy tacy ??? lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 19-03-2008 16:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.