menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 19:38
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

[quote=hania48]No tak masz rację bo gdy kupi się prezent, to może się on powtórzyć.... jednak jest to problem.
Dla mnie prezent to pamiątka, a pieniądze... to nie wiadomo co rodzice dziecka zdecydują.
Będę się zastanawiała dalej...[/QU


No właśnie jaki prezent
kupiliśmy -Gitare klasyczną - nie wiem czy mądry
prezent ale myślimy że nie rzuci w kąt
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 19:43
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A nie lepiej uzgodnić to z rodzicami dziecka?
Oni chyba najlepiej wiedzą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 21-04-2010, 19:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Jasinek o ile ma słuch muzyczny, gra na instrumentach -gitarze- i robi to z ochotą.
ps lat temu dziesięć wnuczka dostała trzy radia
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 10:05
Kasandra1's Avatar
Kasandra1 Kasandra1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 77 737
Domyślnie

Teraz mamy sezon Komuni świętej. Czy to będą uroczyste dni, to w dużej mierze zależy od rodziców.
Dzieci do I Komuni świętej, powinni ubrani być w strojach liturgicznych, wszystkie dziewczynki jednakowo myśle, że to jest najlepsze rozwiązanie.
Wtedy, nie ma " pokazu mody" wśród dzieci.
Ile razy zdarzało sie, że dzieci z biedniejszych rodzin, były skrępowane i zasmucone, bo miały "gorszy" ubiór pierwszokomunijny.
Dziś w wielu parafiach w Polsce wprowadzone są szaty liturgiczne do I Komuni Sw. i bardzo dobrze, przynajmniej nie ma rewalizacji wśród dzieciaków.

Co do prezentów, to też trudno coś pożytecznego dziecku kupić, nieraz taka Komunia świeta, jest tak wygórowana, bo dzieci życzą sobie, koputery, to już pomalu niemodne, chcą coś wiecej i lepszego.
Za pare lat bedzie się kupować dziecku samochód,
Totalna bzdura.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 10:22
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie re

miałam ten sam problem 2 lata temu,kiedy moja wnuczka szła do komunii,nie miałam żadnego pomysłu ,zwłaszcza że to jedyna w rodzinie i niczego jej nie brakowało., próbowałam podpytywać i rodziców i samą zainteresowaną ale wszystko na nic.W końcu wymyśliłam ,że dam do jubilera moją złotą biżuterię ,i on przerobił to na medalik (wisiorek) identyczny z moim który dostałam od (wtedy już ciężko chorego )męża.Z dedykacją od nas dziadków.Wprawdzie nie nosi go na co dzień ,ale na każdą uroczystość rodzinną z dumą go zakłada.Pozostałe prezenty komunijne dawno ślad po nich zaginął.A to będzie pamiątka na całe życie ( mam taką nadzieję ).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 10:22
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

tadeusz50
gitara kosztowała nas 380 zł
a co z nią zrobi to jej sprawa -wiesz słomiany zapał
przecież nie pójdziemy z pustymi rękami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 11:03
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wspomnijcie proszę, szanowni seniorze wasze -nasze I-sze komunie. Jakie prezenty my -dzieci otrzymywaliśmy. Moja I-sza komunia to rok 194,. a prezent ? napiszę później.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 11:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ale jestem roztargniona, aż 2 błędy, więc poprawiam , powinno być "seniorzy" i rok 1942. przepraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 11:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ale jestem roztargniona, aż 2 błędy, więc poprawiam , powinno być "seniorzy" i rok 1942. przepraszam
Za co przepraszasz Wandziu. Rok może chciałaś ukryć a drobna literówka każdemu się zdarza. Co do prezentu, hmm trudno porównywać czas wojny i okupacji z czasami pokoju. Cieszyłaś się być może z lizaka bo to była wtedy wspaniała rzecz. Ja dostałem zegarek radziecki. Służył ponad dziesięć lat aż do czasu gdy zostałem wrzucony do wody z tym zegarkiem.
Obecnie to podobno bywają modne guady jako prezent komunijny. Zastanawiam się jednak kto głupszy ten co daje taki prezent dziecku nieświadomemu niebezpieczeństwa, czy też rodzicom, że pozwalają na takie prezenty.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 11:51
basialwica's Avatar
basialwica basialwica jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 7 649
Domyślnie

Kochani, czytam i czytam i mnie złość bierze. Zapożyczamy się, aby zabłysnąć przed rodziną i znajomymi. Dzieciaki czekaja tylko na prezenty a nie przeżywaja dnia Komuni jako święta.
A może niech wejdzie w zwyczaj, że dziadkowie kupuja mieszkanie a chrzestni- samochód. Wszystcy bedą szczęśliwi,
a my bedziemy jeść chleb ze smalcem lub dżemem.
Żałosne jest to, że wszyscy prześcigują się w dawaniu coraz to droższych prezentów. Komunia mnie czeka za dwa lata. Już dzisiaj wiem, że nie bedzie mnie stać na jakieś szaleństwo. Ale jako babcia podaruje mojej wnusi złoty łańcuszek z wizerunkiem Matki Boskiej z błogosławieństwem na całe życie.
__________________
arbara

Ostatnio edytowane przez basialwica : 22-04-2010 o 21:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 13:16
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Witam.
W maju też moja Wnusia przystępuje do Komunii św.dostanie tak samo jak wcześniej Wnusiu łańcuszek .
Pamiątka i o to chodzi ,skromnie ,przyjęcie też skromne w domu z uroczystym obiadem .Dzieci będą miały jednakowe stroje i to mnie cieszy ,mam nadzieje ,że wszystko się uda ( ale trochę osobiście przeżywam ).
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 14:51
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Jak dobrze, ze ktoś mądry pomyśli o albach i dzieci idą jednakowo ubrane....to wielki dzien dla Ducha powinien być...tymczasem?..głowa boli.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 18:38
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 485
Domyślnie

Moja wnuczka też będzie w albie (decyzja rodziców) a ja mam też łańcuszek i biblię dla dzieci dla niej i chyba będą pieniądze z czym niezbyt ja się zgadzam, ale mąż tak uważa. Przyjęcie w lokalu.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 22-04-2010, 18:42
hania.m's Avatar
hania.m hania.m jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 8 485
Domyślnie

basialwica ma rację. Ja też tak uważam, ale to nasze dzieci decydują, a my możemy sobie tylko pogadać.
__________________


"Nie poddawaj się bezwolnie nieubłaganemu losowi.
W pełni wykorzystaj czas, który będzie Ci jeszcze dany przeżyć"
-Jan Paweł II-



Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 23-04-2010, 10:55
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Przeczytałam wszystki post i zadecydowałam. Jeśli mi sie uda prrerobię swoje złoto na medalik z wizerunkiem Matki Boskiej albo taki kupię.Postaram sie o dedykację.Laptop wspólnie kupują chrześni.Ubiór to alba dla wszystkich jednakowa.Chłopców od dziewczynek rózni tylko kolor obszycia a dziewczynki mają dodatkowo takie małe szyte torebeczki.Płaciliśmy za to dziewczynki 110 zł a chłopcy 100zł.
Przyjęcie będzie i skromne i u mnie w domu bo dla mnie także ważne jest jej przeżycie duchowe i spotkanie z rodziną w Polsce.Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi jak już przekonałam sie nie raz na pomoc koleżeństwa w" seniorku" zawsze mogę polegać.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 23-04-2010, 12:28
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

W prezentach komunijnych i innych jednak dobrze jest porozumieć się z innymi gośćmi. Możliwe wyeliminowanie wielokrotności prezentów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 18-03-2013, 13:19
Grażynka4 Grażynka4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Gdańsk, Polska
Posty: 1
Domyślnie

Nie ma się czym przejmować. Nie popełniłeś żadnego błędu. Raczej zrobili go rodzice tego dziecka przy jego wychowaniu. Oni sami zachowali się niestosownie. W I Komunii Świętej nie chodzi o prezenty. Gwoździem programu jest sakrament. Jako matka chrzestna podarowałam swojej chrześnicy komplet komunijny "Opowieści Biblijne Starego http://sklep.promyczek.pl/index.php?...ct&prod_id=167 i Nowego Testamentu" http://sklep.promyczek.pl/index.php?...ct&prod_id=156.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 01-04-2013, 23:13
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie

Cieszy mnie to, że zdecydowana większość Seniorów uważa drogie prezenty komunijne za niewskazane. Ale są niestety i tacy seniorzy, którzy uważają kupienie np. quada za normalkę. I to są seniorzy z naszego KSC! Kiedyś zabrałem głos w tej sprawie i taki jeden senior bardzo się na mnie oburzył. Uważam, że drogie prezenty robią więcej szkody niż pożytku. Powinno kłaść się nacisk na sprawy i przeżycia duchowe, na wyciszenie i godne przygotowanie, a nie na zaspokajanie drogich zachcianek.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 11:53
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Podzielam w pełni zdanie Bogdanaster!!! Moja wnusia idzie w maju do 1-szej Komunii i mam ten sam dylemat - co dać? a może dołożę się do puli rodziców i kupią oni coś sensownego??? Pozdrawiam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 11:56
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Oj przypomniał mi się nasz kolega klubowy TADEUSZ 50 - jego post powyżej - tak szybko zapomina się nieobecnych wśród nas!!!

29zoqde.jpg.gif
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Karpie, prezenty, choinki. kufa86 Różności - wątki archiwalne 43 06-05-2008 16:24
prezenty Nika Różności - wątki archiwalne 63 04-08-2007 19:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.