menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 22:52
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Post Samobójstwa osób starszych - komentarze


Komentarz do artykułu: Samobójstwa osób starszych
--------------------
Dziwię się że nie ma komentarzy ... Starsi ludzie zmęczeni ,chorzy albo samotni często myślą
o samobójstwie .. Kobiety do końca prawie swojego życia mają dużo obowiązków
i może dlatego mają dość życia .. To jest niewola - prowadzenie domu do samej starości ..
Widzę sąsiadkę - opiekuje się dwojgiem wnucząt - 4 latka i jakieś takie malutkie -
prawie go wychowała od pieluch bo córka i zięć dorabiają się większych pieniędzy..
Powodzi im się b. dobrze . Widać że babcia jest zmęczona ... Żeby się jednak nie nudziła
wychowuje małego pieska ...Starość powinna być wolnością - zeby wreszcie człowiek
mógł spróbować rzeczy na które kiedyś nie miał czasu .. Niewola męczy i wtedy chce się uciec..
Żeby odpocząć ... Dajcie odpocząć swoim starym rodzicom .babciom ..
Niech mają jeszcze troche radości ...Dajcie im swobody ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 23:03
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Post

Nie zgadzam się z Toba Bachoru! Nadmiar obowiazków nie wywołuje mysli samobójczych, raczej ich brak.Chce się zyć, gdy ma się jeszcze jakieś plany, coś do zrobienia.
Asertywność trzeba cwiczyć, by przy okazji nie dac się zaorać
I tak w ogóle, to dobrym odstresowaczem i jednocześnie antydepresantem jest oczywiście seniorek. Trzeba tylko na nim znależć fajne miejsce i szukać, i znajdować różnorodne zainteresowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 23:19
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Tak. Asertywność. Nie pozwolić i nie dopuścić do tego, aby dzieci i wnuki "wsiadły na głowę". Pomóc owszem od czasu do czasu w miarę sił i możliwości, oraz chęci.Ale w żadnym wypadku nie może stać się to pracą na cały, albo i dwa etaty. Młody i zdrowy nie zrozumie starego i chorego, tak jak w tym przysłowiu o sytym i głodnym.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 23:26
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachor
Komentarz do artykułu: Samobójstwa osób starszych
--------------------
Dziwię się że nie ma komentarzy ... Starsi ludzie zmęczeni ,chorzy albo samotni często myślą
o samobójstwie .. Kobiety do końca prawie swojego życia mają dużo obowiązków
i może dlatego mają dość życia .. To jest niewola - prowadzenie domu do samej starości ..
Widzę sąsiadkę - opiekuje się dwojgiem wnucząt - 4 latka i jakieś takie malutkie -
prawie go wychowała od pieluch bo córka i zięć dorabiają się większych pieniędzy..
Powodzi im się b. dobrze . Widać że babcia jest zmęczona ... Żeby się jednak nie nudziła
wychowuje małego pieska ...Starość powinna być wolnością - zeby wreszcie człowiek
mógł spróbować rzeczy na które kiedyś nie miał czasu .. Niewola męczy i wtedy chce się uciec..
Żeby odpocząć ... Dajcie odpocząć swoim starym rodzicom .babciom ..
Niech mają jeszcze troche radości ...Dajcie im swobody ...
Kupić Babciom komputer i niech je do reszty pochłonie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-03-2010, 23:32
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech Witam i pozdrawiam.

Witam i to jest dobry pomysł.Ale!!! na wsi nie wypada się nie zajmować wnuckami,a potem widzi się że Ci starzy ludzie nie są przez nikogo odwiedzani i pozostawieni sami sobie.
Pzostaje tym ludziom tylko Kościół i radio rydzyka.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 01:07
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Nie

Uważam, że za mało się mówi w mediach na temat seniora i jego potrzeb. Olewa się nas niestety.
Wielu ludziom zamkniętych w domach, albo zajmujących się li tylko wnukami, otworzyłyby się oczy, co to znaczy kontakt z drugim człowiekiem, choćby wirtualnie.
Wiem coś o tym
Czy jest w mediach program przeznaczony dla nas, oprócz TV "TRWAM"? (sorry nie oglądam)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 01:12
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech w tej chwili

Ja nie oglądam i nie chodzę.
U nas w gminie jest zwyczaj,może gdzie indziej też:Kobiety chodzą za fricko myć Kościoł.'
Ksionc ma mało GELD-U aby sprzątaczkę opłacić:::::;;;;
A jeszcze kwiaty----- muszą kupić!!!! Nie z mojej EMERUTURY---- O NIE>
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 13:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

No właśnie.

Idzie się pociąć. Głowa mnie boli i w ogóle...wszystko do d...y.

ps. co za zwyczaje dzikie?
Nie ma sprzątaczek w kościele?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 13:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Uważam, że za mało się mówi w mediach na temat seniora i jego potrzeb. Olewa się nas niestety.
Wielu ludziom zamkniętych w domach, albo zajmujących się li tylko wnukami, otworzyłyby się oczy, co to znaczy kontakt z drugim człowiekiem, choćby wirtualnie.
Wiem coś o tym
Czy jest w mediach program przeznaczony dla nas, oprócz TV "TRWAM"? (sorry nie oglądam)

A ja bym oglądała, ale nie mam.


Natomiast polecam Planete.
I serię dokumentów z okresu II wojny.
A także na HBO serial 'Pacicfic' ...chyba dzisiaj drugi odcinek.
Nieznana nam wojna z Japonią. Chyba jeszcze bardziej okrutna.

Jeśli chodzi aby było coś lekkiego, to koniecznie Trinny i Suzannah.
Kupa śmiechu...z przewagą...śmiechu.
No i można sporo się nauczyć o właściwym doborze ubrań do wieku i sylwetki.

Ogromnie dużo jest programów DLA NAS.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 14:32
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Co to w ogole znaczy: programy TV dla seniorow ? Tak jak dla przedszkolakow czy co ?
Z ( naogol nędznej , moim zdaniem ) oferty telewizyjnej polecam " Religia "( wcale nie monotematyczny ), " Travel " i bardzo przyjemne " Domo" (aranzacja wnętrz, architektura itp).

A co do samobojstw to podobno najwiecej jest wsrod weterynarzy, czyli senior weterynarz - zagrozony !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:26
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Nie zgadzam się z Toba Bachoru! Nadmiar obowiazków nie wywołuje mysli samobójczych, raczej ich brak.Chce się zyć, gdy ma się jeszcze jakieś plany, coś do zrobienia.
Asertywność trzeba cwiczyć, by przy okazji nie dac się zaorać
I tak w ogóle, to dobrym odstresowaczem i jednocześnie antydepresantem jest oczywiście seniorek. Trzeba tylko na nim znależć fajne miejsce i szukać, i znajdować różnorodne zainteresowania.

Jestem tego samego zdania. Myślę,że powodem myśli samobójczych może być depresja,a przyczyny takiego stanu bywają bardzo różne.Najgorsza jest samotność:taka, kiedy człowiek nie ma rodziny , ani nikogo bliskiego lub taka, kiedy czuje się samotny, obcy wśród najbliższych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 15:51
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.B.
Co to w ogole znaczy: programy TV dla seniorow ? Tak jak dla przedszkolakow czy co ?
Z ( naogol nędznej , moim zdaniem ) oferty telewizyjnej polecam " Religia "( wcale nie monotematyczny ), " Travel " i bardzo przyjemne " Domo" (aranzacja wnętrz, architektura itp).

A co do samobojstw to podobno najwiecej jest wsrod weterynarzy, czyli senior weterynarz - zagrozony !


Miałam na myśli programy edukacyjne dla seniora. Jak posługiwać się komórą, gdzie tanio kupić. Obsługa kompa, jaki jest dobry dla starszego czółowike, czyż nie?
Gdzie pojechać na wakacje, bo jest tam tanio i całkiem fajnie.
Jak żyć zdrowo, nauka chodzenia z kijkami itp. To miałam na myśli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 16:01
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Trinny i Suzannah, Lila i tego brakuje w polskiej, rodzimej telewizji. Oglądam te dwie fajne babeczki, ale chciałabym kogoś wiedzieć z naszego podwórka. Beata Tyszkiewicz już organizuje wieczorki
tańca seniorów i to jej się chwali.
Powiedziała bo:

"Chcę ludziom zrobić dobrze. Wiem, jak trudno kogoś spotkać, poznać... nie mówiąc o tym, by się zakochać. Taniec bardzo zbliża, a ludzie w pewnym wieku mają duże opory" - wyznała aktorka. "W tańcu od razu widać, czy ludzie pasują do siebie na pewnych poziomach, czy też nie. Następuje pewna weryfikacja, a to także duże ułatwienie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 22:29
bachor's Avatar
bachor bachor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 11 570
Domyślnie

Senior to normalny człowiek i nie musi mieć programów dla siebie ani w telewizji radiu czy innym nośniku . Ma chyba prawo czytać i oglądać wszystko ? Tylko trzeba to udostępnić - czasami nie mają pieniędzy albo czasu - ,,zaorani ,, przez dzieci czy współmałżonka ...Dzień każdy taki sam , takie same czynności , takie same trudności , problemy ... to jest motyw ... i nie każdy sobie z tym radzi ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 27-03-2010, 23:13
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ja jestem zdania, że uczymy się do końca naszych dni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 00:06
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Ja jestem zdania, że uczymy się do końca naszych dni.
Tak Elu i nauki nigdy nie za wiele
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 09:04
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Zgadzam sie z Toba Sagelo, ze program o kulturze fizycznej przydałby sie w TV i to nie tylko dla seniorow. W swoim czasie Fonda pokazujac swoj aerobic w telewizji zrobila furorę.Mnoza sie programy o jedzeniu, a nikt nie pokazuje prostych cwiczen, ciekawe czemu ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 09:30
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A no właśnie czemu" Nas w naszym kraju traktuje się jak zło konieczne. Jesteśmy rządowi potrzebni do głosów wyborczych.
Ale to już było....
Może trzeba gdzieś napisać i monitować, krzyczeć, że jesteśmy, żyjemy, dajcie nam coś, oprócz nędznej emeryturki
Ech,o czym ja marzę przed wyborami prezydenckimi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 10:38
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

A u nas we Wrocławiu co czwartek emitowany jest program telewizyjny lokalnyTelewizyjny Klub Seniora ,a w nim jak dbać o zdrowie ,diety,jak się ubrać,a także klub grubasów gdzie pokazywane są różne ćwiczenia usprawniające,porady prawne itd....Może w waszych regionach też jest coś podobnego.Pozdrawiam..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 28-03-2010, 20:29
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Wrocław jest chyba obecnie najbardziej przyjaznym ludziom miastem ( dużym) w Polsce. Czy to zasluga Waszego prezydenta miasta czy tez, (lub moze _ rowniez),nowego pokolenia , tej mieszanki na poły kresowej ?
Sagelo , w sprawie programu TV o jakim pisalas ( kultura fizyczna , nordic walking itd ) pusciłam maila do Dziendobry TVN. Moze sie dołaczysz ? Czy to cos da , nie jestem pewna ,ale sprobowac warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.