menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 25-09-2011, 22:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Halinko ja tez kimchi robiłam...smaczne....długo moze stac w lodówce...wykładam do drugich dan jako surówkę, tylko leciutko dosładzam tak jak surówke z kiszonej....świetne do wędlin , mięs na zimno, drugiego dania....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142  
Nieprzeczytane 25-09-2011, 23:04
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Pewne ogólne wiadomości na temat olejków aromaterapeutycznych wogóle....

Zasady stosowania olejków (zalecane przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne):

•używamy tylko tych olejków których zapach najbardziej nam odpowiada
•mieszanina nie powinna zawierać więcej niż pięć olejków
•nie stosujemy większych dawek niż te zalecane:
- od 5 do 10 kropli w kominku aromaterapeutycznym

- od 10 do 15 kropli do kąpieli w wannie

- od 15 do 30 kropli rozpuszczony w 50ml oleju roślinnego do masażu, np. oleju ze słodkich migdałów, oleju z awokado, oleju brzoskwiniowego, oleju z pestek winogron, oliwie z oliwek, oleju z jojoba

•nie stosujemy olejków eterycznych doustnie
•nie stosujemy nierozcięczonych olejków na skórę
•przed pierwszym użyciem należy wykonać test 24 godzinny. W łyżce oleju umieszczamy kroplę olejku i rozcieramy mieszankę na ręce lub za uchem.
Metody stosowania olejków w aromaterapii:

•Kąpiel:
Do ciepłej wody wlewamy wybrany olejek aromaterapeutyczny (przed tym wykonujemy prysznic oczyszczający ciało). Kąpiel wpływa na dolegliwości psychiczne, stres, choroby skóry, bóle mięśniowe ale też w celach kosmetycznych np. przy cellulicie, nadmiernej potliwości, przesuszonej skórze. Do wody wkrapiamy od 10 do 15 kropli, czas trwania od 20 do 30 minut. Po kąpieli można zastosować balsam z dodatkiem takiego olejku, który wzmocni dodatkowo lecznicze działanie.

•Okład, kompres:
Najczęściej stosowany przy problemach dermatologicznych – łupież/ łojotok. Ciepłe okłady łagodzą nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle menstruacyjne, zimne okłady stosujemy przy urazach, obrzękach bólach głowy. Rozpuszczamy od 2 do 5 kropli w miseczce z wodą. Moczymy bawełnianą ściereczkę i przykładamy.

•Masaż:
W 30 ml oleju bazowego rozpuszczamy kilka kropli i rozpoczynamy masaż.

•Pozostałe metody i zastosowania to: inhalacje, kominek aromaterapeutyczny, patpourri.
Przeciwwskazania:

•astma,
•epilepsja (nie można stosować niektórych olejków),
•przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie stosujemy olejku geraniowego,
•osoby z wysokim ciśnieniem nie powinny stosować olejku z rozmarynu, szałwii i tymianku,
•cytrusowe olejki podnoszą wrażliwość na słońce i mogą powodować powstawanie przebarwień,
•masaż aromaterapeutyczny nie jest wskazany u osób z chorobami serca, nowotworami, zakaźnych i infekcyjnych, stany zapalne żył (zakrzepica),
•kobiety w ciąży powinny stosować je bardzo ostrożnie, po konsultacji z lekarzem, szczególnie w 1 trymestrze ciąży. Należy unikać olejku tymiankowego, różanego, lawendowego, miętowego, melisowego, jaśminowego
•najbardziej drażniąco na skórę wpływają olejki: cynamonowy, z ziela angielskiego, goździkowy, tymiankowy i miętowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #143  
Nieprzeczytane 26-09-2011, 00:07
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Pewne ogólne wiadomości na temat olejków aromaterapeutycznych wogóle....

Zasady stosowania olejków (zalecane przez Polskie Towarzystwo Aromaterapeutyczne):


Na Ciebie liczyłam..... w kwestii olejków, dziękuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #144  
Nieprzeczytane 26-09-2011, 23:42
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

No wiesz, nie jestem wprawdzie fanką olejków..nie mój konik, ale....buźka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #145  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 10:28
Vitamarket_pl's Avatar
Vitamarket_pl Vitamarket_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

Podstawą profilaktyki przeciw nowotworowej jest zdrowa dieta, odrzucenie szkodliwych nałogów i aktywność fizyczna, nie zapominając o regularnych badaniach, szczególnie gdy ma ma się predyspozycje genetyczne do występowania nowotworów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #146  
Nieprzeczytane 27-09-2012, 18:46
fufa007 fufa007 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Nowy Sącz małopolskie Polska
Posty: 1
Domyślnie

dieta Gersona, zobacz: www.pokonajraka.sos.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #147  
Nieprzeczytane 28-09-2012, 10:45
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

tak, Gerson koniecznie, a przynajmniej ścisły beztłuszczowy weganizm

wg najnowszych badań istotnym czynnikiem rakotwórczym jest białko zwierzęce, niestety, znajdźcie w necie film - "Widelce ponad noże", na youtube już nie ma, chyba prawa autorskie się upomniały (czyli dystrybutor ) ale czasem gdzieś wisi do ściągnięcia, skoro mnie się udało obejrzeć, to może komuś jeszcze
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #148  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 17:16
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Sięgnęłam do archiwum by poczytać co macie do powiedzenia na temat diety antynowotworowej .
Mając w domu chorego często nie wiemy co może jeść a czego nie może ....niby jest wiele wiadomości w internecie, ale często się wykluczają.....najbardziej wartościowe są wiadomości od osób które same to przechodzą .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149  
Nieprzeczytane 21-08-2013, 17:43
michalinaczarnecka michalinaczarnecka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 6
Domyślnie

Ważniejsza jest zdecydowanie profilaktyka. Sama choroba, gdy już wystąpi to poważne zagrożenie, że się nie uda z tego wyjść. Myślę, że osoby, które właśnie mają wszelkiego rodzaju rodzinne predyspozycje do takich chorób powinny unikać niezdrowych substancji, czyli takich, które wskazywane są jako powodujące nowotwory. Nie można również zapominać o możliwości spożywania takich produktów, które mają właściwości lub mogą mieć antynowotworowe. Obecnie jest coraz więcej na ten temat badań, wiele w krajach nie z naszej kultury, czyli AŁ, czy Chiny i tam wychodzą różne wyniki dotyczące ich herbat, kaw, jak zielona kawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150  
Nieprzeczytane 22-08-2013, 21:59
lusia55 lusia55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Bielsko-Biała Polska
Posty: 119
Domyślnie

Kilka dni temu przeczytałam, że jedzenie czosnku leczy z nowotworu płuc!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #151  
Nieprzeczytane 24-08-2013, 22:39
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie leczy, nie leczy- nie czytajcie bzdur- jest srodkiem, ktorego nie kocha to raczysko. Pamietajcie, że kazdy rodzaj raka nie kocha kurkumy- ale najwazniejsze jest leczenie zalecone przez onkologow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #152  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 10:23
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Kurkuminy CociuELu, i to na dodatek połączonej w odpowiedniej proporcji z piperyną. Kurkumina to wyciąg z kurkumy a piperyna z pieprzu. Można to kupić na eBayu, mój syn mi kupuje i jem.
Ale mam wrażenie że najlepiej na mnie działa skromne niskokaloryczne wegańskie jedzenie. A ŋlodówka to już wo gole bajka, tyle że ich nie znosze.
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #153  
Nieprzeczytane 06-07-2014, 23:17
karola1955 karola1955 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 30
Domyślnie

Dieta antynowotworowa to przede wszystkim dużo czerwonych owoców: jagody, porzeczki czarne, aronia. Z tego co się orientuję to ich zdrowotność polega głównie na zawartości przeciwutleniaczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #154  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 12:41
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Przeczytałam ostatnio, że orzechy brazylijskie mają w sobie bardzo dużo selenu, który działa właśnie antynowotworowa. Kupiłam je w markecie, bo w sumie nigdy takich nie jadłam i nie miałam pojęcia wcześniej o ich właściwościach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #155  
Nieprzeczytane 03-11-2017, 13:06
patafil patafil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: szczecin
Posty: 18
Domyślnie dieta

Już przed 2 wojną św. pr. Gerson leczył terapią sokową nawet nowotwory i to z dużym powodzeniem. Dieta sokowa wraca do łask, bo jest prosta i skuteczna. Najlepiej zaopatrzyć się w wyciskarkę wolnoobrotową i samemu wyciskać soki. Wówczas będą to soki pełnowartościowe w witaminy i enzymy i co najważniejsze świeże. Tego soki ze sklepu ci nie dadzą. Picie soków można traktować jako uzupełnienie codziennej diety. Po więcej info https://www.terapiasokami.pl/rak-leczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #156  
Nieprzeczytane 07-03-2018, 15:10
PaniLidzia PaniLidzia jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Tutaj
Posty: 45
Domyślnie

Ja słyszałam, że w szczególności warto jadać orzechy, ponieważ zawierają sporo cennych minerałów. Ja bardzo lubię orzechy, w szczególności Orzechy pecan . Jestem ciekawa czy wy także jadacie orzechy, a jeżeli tak to jakie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #157  
Nieprzeczytane 12-03-2018, 22:03
bycnadiecie bycnadiecie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: Kraków
Posty: 3
Domyślnie

Słyszeliście o zakwasie buraczanym? - podobno ma działanie antynowotworowe? Zakwas buraczany robię sama w domu, z przepisu znalezionego tutaj http://skuteczneodzywianie.pl/zakwas...lny-probiotyk/ , czy działa jeszcze nie wiem, wiem jedno nie zaszkodzi. Czy ktoś pił?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #158  
Nieprzeczytane 20-03-2018, 19:07
AnnMil's Avatar
AnnMil AnnMil jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 28
Domyślnie

Ciągle pojawiają się różne nowinki na temat tego co jest dobre, a co złe. Raz jajka są dobre, potem przez wiele lat złe, żeby po jakimś czasie znowu ogłoszono je wartościowym pokarmem. To samo z masłem. Czasami to już nie wiem, kiedy i komu wierzyć w to wszystko- tyle sprzeczności. Obawiam się, że nie istnieje taka dieta. Najważniejsze to zdrowo i „z głową” się odżywiać. Jestem pewna, że w każdym warzywie, owocu czy innym pokarmie znajdzie się coś dobrego i odżywczego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #159  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 13:35
dorian's Avatar
dorian dorian jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Kraków, Małopolska, PL
Posty: 214
Domyślnie

Jest bardzo wiele opracowań naukowych. Jednak moim zdaniem nie powinniśmy wpadać tutaj w przesadę.... Ale po prostu zdrowo się odzywiać
jeść dużo warzyw i owoców
unikać potraw tłustych i smażonych
dbać o odpowiednia suplemenetacje witamin
nie jeśc półproduktów ale gotować

Jakiś czas temu zostało potwierdzone, że działanie antynowotworowe ma na przykład Olej konopny:
https://www.konopnymarket.pl/Olej-konopny-CBD

Który ma w sobie wiele cennych składników mineralnych i witamin.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #160  
Nieprzeczytane 15-02-2019, 15:39
marian406 marian406 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Posty: 34
Domyślnie

Ostatnio dowiedziałem się, że kolejnym owocem mającym działanie antynowotworowe jest jagoda kamczacka - dość mało popularny u nas owoc, niestety dosyć drogi...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta !!!! michal11 Profilaktyka i zdrowy styl życia 0 27-06-2010 19:25
Dieta dla niskociśnienowca Annanna Dieta 8 08-11-2009 17:11
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 18:07
dieta kardiologiczna marianna 123 Choroby, badania, terapie 0 25-05-2008 18:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.