menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 11-04-2009, 14:11
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

W kwietniowym numerze ilustrowanego pisma dla kobiet " Bluszcz", przeczytałam ciekawy, wzruszający artykuł o pisarce Wandzie Chotomskiej pt." Na skrzydłach".
Pani Chotomska, mająca prawie 80 lat, zapytana co robi, że tak pięknie wygląda,odpowiada: - " Codziennie lekki krem na cerę. Delikatny podkład. Dużo pracy i uśmiech".

Bardzo ważne jest to, co pisarka powiedziała o swoich małych czytelnikach "...dzieci zawsze są takie same. Wrażliwe, łaknące prawdy i miłości. Może mniej zahukane niż kiedyś, pewniejsze siebie, lepiej ubrane, ale wciąż otwarte na przygodę z dobrą książką. I ja chcę dla nich tworzyć - wyznaje".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 11-04-2009, 17:13
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Bardzo to piekne i dobrze rokuje...ale "takie Chotomskie" rodzą się raz na jakiś czas....dzisiejsze bajki są takie udziwnione, bardzo realistyczne...no takie nie nasze...ale może ich-współczesnych dzieci...które mają troche inną wrażliwość.....A kontakt z książką zależy od ich mam...a dzisiejsze mamy nie są fankami książek, no i bajki internetowe.... i kółeczko się zamyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 11-04-2009, 18:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Bardzo to piekne i dobrze rokuje...ale "takie Chotomskie" rodzą się raz na jakiś czas....dzisiejsze bajki są takie udziwnione, bardzo realistyczne...no takie nie nasze...ale może ich-współczesnych dzieci...które mają troche inną wrażliwość.....A kontakt z książką zależy od ich mam...a dzisiejsze mamy nie są fankami książek, no i bajki internetowe.... i kółeczko się zamyka.
Co do tych "naszych bajek" mam poważne wątpliwości. Niewinne to one nie były "Czerwony Kapturek" i wszelkie inne co to ktoś kogoś zjadł, brzuch rozpruli i zaszyli, było tego mnóstwo. Jak nie ludojad to jakiś wilk. Strach się bać a co dopiero dziecko.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 11-04-2009, 18:07
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ale nie opowiadało sie o rozbebeszonym brzuchu , na ilustracjach nie walały się zakrwawione jelita cienkie i grube...kule nie przelatywały przez środek czoła i nie wylatywały razem z móżdzkiem.....a dziś w filmach, bajkach, komiksach, rysunkach....?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 11-04-2009, 18:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Naprawdę rzecz do dyskusji, ale ja uważam że było to samo.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 00:14
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Absolutnie nie----dzieci kochają się bać, a bajki były sa i będą - i jakoś nikt po czytaniu bajek nie brał gana żeby wystrzelać pół szkoły ,po oglądaniu walających się jelit i owszem.
Bajka nawet straszna to mama,tata,dziadek lub babcia obok opowiadająca czy czytająca te bajkę przyćmione światło i gra wyobraźni -w poczuciu bezpieczeństwa a to drugie to samotność przed kompem lub telewizorem i strach!!! -jest różnica .Tadeuszu zasadnicza.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 12-04-2009, 14:53
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Zgadzam się z absolutnie z Małgorzatą...i własnie... ta dzisiejsza samotnosć...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.