menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 08:25
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Nie palę papierosów.


Od ponad roku, po ponad 30 latach intensywnego kopcenia, nie palę papierosów. Czy na zawsze? Trudno na tym etapie powiedzeć. Mam jednak interesujące doświadczenia, jeżeli chodzi o zrywanie z tym cuchnącym nałogiem.
  #2  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 09:28
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie w szponach nałogu

palacz.giftemat zawsze aktualny,aczkolwiek juz kiedyś poruszany na naszym forum.Gratuluję Ci silnej woli...ja,niestety,należę do grona słabych,uzależnionych,mimo świadomości o zgubnych skutkach/ zdrowotnych i finansowych/ tegoż nałogu.nie trace jednak nadziei,ze i do mnie moc przyjdzie.Skoro potrafiłam zabrać się za odchudzanie....wsparcie forumowiczow w tej materii okazało się bezcenne.Może w tym wątku powinnismy wspierac tych,którzy zdobęda sie na odwagę..
  #3  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 10:10
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Ochotnikom do wiadomości

Palę - ach nie - kopcę! ale chwilowo nie czuję potrzeby zerwania z nałogiem, raczej zrywam znajomości bo w coraz większych gronach osób widzę dezaprobatę...
Gdyby ktoś zamierzał zmierzyć się z tym problemem informuję, że 31 maja obchodzimy z papierosem lub bez
Światowy dzień bez papierosakocurko - palacz..jpg
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #4  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 10:52
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

już 15 lat nie palę i cieszę się z tego
  #5  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 10:58
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

OOOOO!Jolitko,witaj w klubie nałogowców!akoś nie kojarzyłam Cię z papieroskiem.
  #6  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 11:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Palę i będę paliła.

Palę i nie zamierzam rezygnować. Miałam w swoim życiu kilka przerw: jak byłam w ciąży /wróciłam do palenia jak dziecko miało 7 miesięcy/, przerwa roczna, przerwa 1,5 roczna. Przerwy w paleniu nie były dla mnie dyskomfortem, przerywałam palenie od razu, można było przy mnie palić, nie utyłam po rzuceniu palenia. Po powrocie do palenia musiałam uczyć się tej sztuki od nowa. Na dzień dzisiejszy palę najsłabsze papierosy: 0,1mg /papieros nikotyna, 1mg/papieros substancje smoliste, nie zaciągam się. Myślę, że bardziej jestem uzalezniona od trzymania papierosa w ręku niż od samego papierosa.
  #7  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 12:21
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie byla palaczka

Papierosy.To juz dla mnie zamkniety rozdzial.Palilam 35 lat.Nie wzgledy zdrowotne ale mysle ze w zyciu kazdego czlowieka przychodzi taka chzwila ze mowi dosc....Rzucilam z dnia na dzien.Wcale nie mam silnej woli.Mysle ze to byl ten czas na koniec palenia.Wiem ,ze najgorsi to sa ci co rzucili.Ja tez nienawidze dymu.Ohyda.Po wyjsciu gosci zaraz piore firanki.Ten typ tak ma.Nie mam nic przeciwko palaczom , ich wybor ale nie dmuchajcie mi w nos.Co moze zakaza palenia we wlasnych domach?A moze zdelegalizujemy tyton,potem kawe,herbate....i co jeszcze?


__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #8  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 12:26
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Przytylam po rzyceniu palenia 15 kg jktor nosze od 6 lat i nie ma bata raz waga spadnie/ drakonska dieta/ a potem znowu na swoim miejscu 15 kg do przodu
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #9  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 13:13
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Też paliłam 30 lat!co dziś wydaje mi się niemożliwością.Gdy moje dzieci odeszły na studia,a ja na emeryt.nie miałam towarzystwa do palenia.No nie,z dziećmi nie paliłam,ale one,też niepalące,przyjeżdżały ze swoich dysko.,akademików...i gdy powiesiły ubrania w szafie to fetor nikotynowy był przeokropny i nie dał się niczym zwalczyć.Zaczęłam obwąchiwać sobie ręce po wypaleniu i zaczęło mnie to odrzucać.Potem spotkałam znajomego,który rzucił bo powiedział,że go nie stać na papierosy i to przeważyło.-A mnie stać?!-pomyślałam.-A ja muszę tak cuchnąć!?Do tego jeszcze uwielbiam książki Whartona i on napisał,"nie pytaj nikogo jak rzucić palenie,bo to jest jak ptasie guano na ramieniu.Wystarczy go zrzucić,samemu i po kłopocie"Jeszcze jedno:po wypaleniu papierosa trzeba się zapytać siebie" i na chol... mi to było?'No i koniecznie trzeba sobie wybrać fajną datę rzucenia nałogu,dla mnie to był dzień wstąpienia Polski do UNII-lubię ten dzień wspominać.Od tego razu ani razu czego i innym z całego serca życzę,a zwycięzcom gratuluję!!!A!mój syn po roku niepalenia,zaczął znowu!No i klapa!Ot,życie!Jasne,że przytyłam,ale po roku wróciłam do normy,bez
cudów i diet.
  #10  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 13:56
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post Mam "wprawę" w rzucaniu palenia

W ostatnich 3-4 latach podjęłam kilka prób rzucania palenia.
Wytrwałam najdłużej 5 miesięcy. Rozum mi mówi, żeby nie palić, ale gdy wpadnę w "dołek "psychiczny daję się skusić na tego jednego...
Te nieudane próby nauczyły mnie, że można żyć bez papierosa, i że "nie taki diabeł straszny jak go malują".
Rzucanie nie jest trudne, ale żeby wytrwać w abstynencji trzeba przebudować swoją psychikę. Czuję się uzależniona psychicznie. Walczę sama z sobą. Kiedyś mi się to uda!!!
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
  #11  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 14:07
czort's Avatar
czort czort jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 139
Domyślnie

Wyrazy wielkiego szacunku dla Pani Elizki ! U mnie w domu i ro
dzinie się nie pali ! Proszę o zrozumienie, że nikt z nas nie jest
wyłączną swoją własnością. Musimy się liczyć z bliskimi skoro ich
kochamy. To są pieniądze, to są duże pieniądze, zmarnowane.
Dalej zdrowie ! Wyobraźcie sobie człowieka, który w miarę zdrowy dusi się. Nie może oddychać bo płuca niewydolne są.
Na dzisiaj tyle ! Pozdrowienia Czort !
  #12  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 14:07
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

A ja jestem nieuleczalny przypadek. Ani chińczycy, ani lepce, ani hipnoza, ani biorezonans, ani zyban trzy razy powtarzany. Ani smród, ani pieniądze, ani śmierć. Zostało mi tylko usunięcie tej części mózgu, która zawiaduje moją głupotą. Palę czterdzieści lat. Nienawidzę papierosów i kocham je nad życie. Chora główka, ale pewno taka już umrę. Silną wolę mam, a jakże. Do wszystkiego, ale nie do papierosów. Amen.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #13  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 14:10
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Skąd ja to znam...
  #14  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 14:37
akusia's Avatar
akusia akusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 6 037
Gaduła

Cytat:
Napisał Wilhelmina
A ja jestem nieuleczalny przypadek. Ani chińczycy, ani lepce, ani hipnoza, ani biorezonans, ani zyban trzy razy powtarzany. Ani smród, ani pieniądze, ani śmierć. Zostało mi tylko usunięcie tej części mózgu, która zawiaduje moją głupotą. Palę czterdzieści lat. Nienawidzę papierosów i kocham je nad życie. Chora główka, ale pewno taka już umrę. Silną wolę mam, a jakże. Do wszystkiego, ale nie do papierosów. Amen.
Niestety ze mną jest tak samo jak z Wilheminą ciężki przypadek.Jak ja mam się z tymi papierosami uporać?
  #15  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 14:38
es55ca es55ca jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Mazury
Posty: 102
Domyślnie Otóż to!

[quote=ZoSka]W ostatnich 3-4 latach podjęłam kilka prób rzucania palenia.
Wytrwałam najdłużej 5 miesięcy. Rozum mi mówi, żeby nie palić, ale gdy wpadnę w "dołek "psychiczny daję się skusić na tego jednego...
Te nieudane próby nauczyły mnie, że można żyć bez papierosa, i że "nie taki diabeł straszny jak go malują".
Rzucanie nie jest trudne, ale żeby wytrwać w abstynencji trzeba przebudować swoją psychikę. Czuję się uzależniona psychicznie. Walczę sama z sobą. Kiedyś mi się to uda!!![/QU Trzeba przebudować swoją psychikę, bo żadnych recept ani motywacji ws palenia nie ma. Trzeba trafić na taki dzień, w którym to będzie łatwiejsze, ja chyba trafiłam. Chociaż to jeszcze nic pewnego.
  #16  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 14:46
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witam serdecznie.Ja rzucilam 1,5 roku temu i jakos narazie nie ciągnie mnie.Można przy mnie palić nie przeszkadza mi to.Początkowo przeszkadzało teraz już nie.W domu stoi popielniczka,każdy palący,który mnie odwiedza może swobodnie palić,a ja nie bo nie.Rzucilam po 30-stu latach palenia ,pozostało mi pół paczki papierosów.które do tej pory leżą sobie w domku i niech leżą.Moi mili to jest tak,że albo człowiek sam po prostu rzuci bo tak chce albo nie.I nikt mnie nie mógł wcześniej przekonać,po prostu któregoś dnia postanowiłam,że 1 grudnia rzucam i tak zrobilam.Przytyłam i nie moge tego zgubić,przeszkadza mi ta waga,ale myślę,że poradzę sobie i z tym.Każdy sam wybiera co mu w życiu odpowiada.Czy kiedyś nie wróce do palenia,tego nie wiem.Nie chciałabym.
  #17  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 17:14
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Witaj ZoSiu! Masz racje ze rzucenie palenia to tylko sprawa psychiki, nie pomoga zadne gumy, plastry gdy rozum mowi nie.......
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #18  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 17:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie brawo

brawo.gifbrawo,wielkie brawo dla Anielki i tych wszystkich,ktorym sie udało.jestem pelna podziwu dla Was.
  #19  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 23:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech

A ja będę paliła i już. Pisał czort w swoim poście, że to są duże pieniądze....... może i są, ale to są moje pieniądze i wydaję je na to co mi się podoba. Widocznie "mój" typ tak ma.
  #20  
Nieprzeczytane 21-05-2007, 23:37
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Mój też tak ma. Nie bawię się w rzucanie bo i po co jak to lubię.
A pieniądze - stać mnie na to.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Palenie papierosów zwiększa ryzyko choroby Alzheimera - komentarze elizka Ogólny 28 25-02-2009 10:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.