menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Uniwersytety Trzeciego Wieku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uniwersytety Trzeciego Wieku Wymiana doświadczeń na temat UTW w Polsce i nie tylko.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-11-2006, 21:11
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gdańsku


Witam
W piątek usłyszałam radio , że w Gdańsku ma zacząć działać Uniwersytet Trzeciego Wieku czy może któraś z koleżanek ma namiary bo chętnie bym się zapisała . Ciekawa jestem czy coś się za to płaci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-11-2006, 12:47
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka

Cytat:
Napisał Himalaya
Witam
W piątek usłyszałam radio , że w Gdańsku ma zacząć działać Uniwersytet Trzeciego Wieku czy może któraś z koleżanek ma namiary bo chętnie bym się zapisała . Ciekawa jestem czy coś się za to płaci
Proszę... na tej stronie dowiesz się "prawie wszystkiego) o działalności UTW w Gdańsku.

http://www.univ.gda.pl/pl/gutw/
Wiem, że takowy działa też w Sopocie i Gdyni. W Gdyni jest bardzo "ostre" kryterium wiekowe dla kobiet... ukończone 60 lat.
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 00:31
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Mruga oczkiem (żart) UTW w Sopocie

Cytat:
Napisał Himalaya
Witam
W piątek usłyszałam radio , że w Gdańsku ma zacząć działać Uniwersytet Trzeciego Wieku czy może któraś z koleżanek ma namiary bo chętnie bym się zapisała . Ciekawa jestem czy coś się za to płaci
W Sopocie zapisy były we wrześniu.Ja korzystam z wykładów z zakresu obsługi komputerów (już 6 lekcji odbyło się). Można zdobywać wiedzę przez 3 lata akademickie - 1 raz w tyg.,ponad godzinkę. Sale komputerowe w CKU wyposażone b.dobrze, wykłady ciekawe.W domu, w którym miszkam ten rodzaj umilania sobie 3-go wieku jest b.popularny, ale babeczki chodzą na inne spotkania (jedna nawet na tańce!)Moja nauka chwilowo pochłonęła 90.-, ale może to za semestr...W innych dziedzinach koszty są minimalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-11-2006, 13:07
Himalaya's Avatar
Himalaya Himalaya jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Gdańsk Polska
Posty: 113
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedzi
Dzwoniłam do Gdańska ale tam już są zamknięte zapisy bo kandydatów było 2 razy więcej niż miejsc . Dodatkowe zapisy mają być w Lutym . Ja mieszkam na Stogach więc chciałabym coś bliżej bo Gdańsk teraz jest prawie nie przejezdny może do Lutego sie sytuacja polepszy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-12-2006, 18:27
ja2977's Avatar
ja2977 ja2977 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Miasto: Słupsk Polska
Posty: 24
Domyślnie Uniwersytet Trzeciego Wieku

Możecie przystąpić do Korespondencyjnego utw o nazwie Kutwiek. Udział w nim polega na samodzielnym opracowywaniu tematów pod kierunkiem znakomitych uczonych w formir seminaryjnej. Teraz uruchamiam seminarium pt. Bajeczny świat antyku. Ja jestem doktorem historii i pedagogiem na emeryturze. Opiekunem tego seminarium zgodził się zostać p. Jan Ryszard Kurylczyk, znany pisarz, zajmujący się starożytnością i wczesnym średniowieczem.
Opiekunem naukowym seminarium z etyki (tematy: godność i honor, sens życia, szczęście) jest profesor Akademii Pomorskiej w Słupsku, Stefan Konstańczak, seminarium z zakresu II Rzeczypospolitej (od roku 1919 do 1939) jest profesor także Akademii Pomorskiej, Roman Tomaszewski.
Wszelkie szczegóły podam osobom zgłaszającym się na e-mail: mopan-1@tlen.pl Pozdrowienia i życzenia Swiąteczne, dr Zdzisław Stankiewicz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 10:31
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Przez rok 2005/2006 byłam słuchaczką Gdańskiego Uniwersytetu III Wieku i bardzo sobie chwalę i wykłady i zajęcia i atmosferę. Na nastepny rok juz się nie zdążyłam załapać. No i specjalnie nie zabiegałam, bo jednak te dojazdy z Gdyni do Gdańska ... Spróbuje teraz skorzystać z tego Korespondencyjnego. Może być bardzo interesujący.
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 11:42
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Basinku - przecież w Gdyni też jest UTW - w centrum miasta (dom Rzemiosła na ul 10 lutego) a kafejka dla seniorów na ul.3 Maja róg Batorego - tam gdzie było przedszkole n.b. filiżanka herbatki 1.-zł !Nie byłam, ąle wiem...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-02-2007, 21:51
Basinek's Avatar
Basinek Basinek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 44
Domyślnie

Wiem, ale teraz trochę z czasem nie wyrabiam. Do Gdańska jeździłam, bo w Gdyni nie mogłam zostać słuchaczką ze względu na brakujący rok do pełnej 60-tki. Teraz już mogę, ale ...
Przyznam się szczerze, że i internet też się przyczynia do tego "braku czasu"
__________________
Żyć, to nie znaczy jeść, pić i spać.
Żyć to kochać, działać, promieniować.

Zenta Maurina Raudive

http://czasnae-biznes.zlotemysli.pl/basinek.php
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 14:37
ewa hussein ewa hussein jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 1
Uśmiech Uniwersytet III wieku

Cytat:
Napisał Himalaya
Witam
W piątek usłyszałam radio , że w Gdańsku ma zacząć działać Uniwersytet Trzeciego Wieku czy może któraś z koleżanek ma namiary bo chętnie bym się zapisała . Ciekawa jestem czy coś się za to płaci

Witam Panią
Uniwersytet III wieku działa przy Wyższej Szkole Humanistycznej Ateneum w budynku
"Zieleniaka" opłata za semestr wynosi 40 zł. Zajęcia odbywają się w czwartki o godz. 15,00 do 16,30.Najbliższy termin 12 kwietnia Proszę najpierw zgłosić się do pana Jerzego Michalaka
w dziekanacie na parterze celem dopełnienia formalności.
Zapisałam się też również na zajęcia, które odbywają się,
w budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego
przy ul. Augustyńskiego w środy od godz. 11,00 do 12,30
Formalności proszę dopełnić w kamieniczce przy ul. Ogarnej 26 w Fundacji Inicjatyw Społeczno - Kulturalnych
(najlepiej wejść w uliczkę od strony cukierni W-Z) od poniedziałku do środy od godz. 11.00 chyba do 13.00)opłata za semestr wynosi 30 zł. Pozdrawiam Ewa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-08-2018, 14:25
Hali Hali jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2018
Miasto: Gdynia
Posty: 9
Domyślnie

Super sprawa, fajnie, że istnieje taka inicjatywa !!! Sama zapisałam się już na kolejny semestr
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uniwersytet Trzeciego Wieku ula_1952 Uniwersytety Trzeciego Wieku 11 16-10-2009 01:54
Korespondencyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku ja2977 Uniwersytety Trzeciego Wieku 4 16-08-2009 15:01
Włocławski Uniwersytet Trzeciego Wieku - komentarze Anna50 Uniwersytety Trzeciego Wieku 5 22-07-2009 14:48
Kościański Uniwersytet Trzeciego Wieku stanley47 Uniwersytety Trzeciego Wieku 1 18-02-2008 19:34
Kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczyna działalność - komentarze Irga Ogólny 0 21-01-2008 13:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.