menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Uniwersytety Trzeciego Wieku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uniwersytety Trzeciego Wieku Wymiana doświadczeń na temat UTW w Polsce i nie tylko.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 20:11
Andalka's Avatar
Andalka Andalka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie Uniwersytet Taneczny Trzeciego Wieku w Warszawie


Z przyjemnością pragnę Was poinformować o powstaniu nowego utw w Warszawie. Jak sama nazwa wskazuje chodzimy tam przede wszystkim na zajęcia taneczne, ale nie tylko. Poza salsą, tangiem, tańcem orientalnym i irlandzkim mamy tam gimnastykę rehabilitacyjną i turystykę. Program cały czas jest poszerzany i z niecierpliwością czekamy na zapowiadane kursy fotografii cyfrowej i komputerowej obróbki zdjęć. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 22 392 99 50. Strona internetowa w przygotowaniu.
Napiszcie co sądzicie o takiej formie uniwersytetu (nastawione na taniec), czy ktoś z Was marzył kiedyś o tym by zostać tancerzem/tancerką?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-10-2009, 20:38
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andalka
Z przyjemnością pragnę Was poinformować o powstaniu nowego utw w Warszawie. Jak sama nazwa wskazuje chodzimy tam przede wszystkim na zajęcia taneczne, ale nie tylko. Poza salsą, tangiem, tańcem orientalnym i irlandzkim mamy tam gimnastykę rehabilitacyjną i turystykę. Program cały czas jest poszerzany i z niecierpliwością czekamy na zapowiadane kursy fotografii cyfrowej i komputerowej obróbki zdjęć. Więcej informacji można uzyskać pod numerem 22 392 99 50. Strona internetowa w przygotowaniu.
Napiszcie co sądzicie o takiej formie uniwersytetu (nastawione na taniec), czy ktoś z Was marzył kiedyś o tym by zostać tancerzem/tancerką?
Jestem z Warszawy chodzę na UTW n a Polnej .
W informatorze UTW zajęcia -są również kursy tańca w Remoncie. Ja osobiście chodzę na inne zajęcia /m.in. gimnastykę w basenie, lektoraty z języka czy wykłady w Zamku Królewskim /, lecz moja koleżanka uczęszcza na warsztaty taneczne do Remontu i jest bardzo zadowolona .
Codziennie OSiR Polna7 zaprasza seniorów do Hali sportowej :gimnastyka, tenis stołowy, siatkówka , ringo, badminton. UTW również dla seniorów codziennie organizuje Nording Walking w różnych parkach Warszawy.
Zaplanowane są także w roku akademickim 2009/2010 wyjazdy edukacyjne i turystyczne /do krajów UE częściowo sponsorowane
Andalko dzieje się dzieje , myślę nie tylko w Warszawie, ale trzeba się zainteresować, a od czego mamy internet?
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-10-2009, 16:45
walentynahrywniak walentynahrywniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 36
Domyślnie Utw

Nie wyobrażacie sobie, jak bardzo bym chciała uczestniczyć w Tanecznym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Ale niestety mieszkam na wsi warmińskiej. A może w Olsztynie jest taka grupa, przecież mamy tylu wspaniałych tancerzy ? Musze się tym bliżej zainteresować. A może jest ktoś w Klubie Seniora z Olsztyna i zna problem. Proszę o informację. Pozdrawiam wszystkich tańczących i nie tylko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 08:41
Edward Wielki Edward Wielki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 1
Domyślnie Wspaniała sprawa

Pochodze z Lubuskiego, i u nas też nie ma takiego uniwersytetu gdzie byśmy mogli potańczyć.
To wspaniały pomysł. Gdybym mógł dojeżdzać to bym to chetnie zrobił.
Gratuluje pomysłu
Tak TRZYMAĆ!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 09:14
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Tańczyć..tańczyć... tańczyć do póki mieszkałam w dużym mieście z chęcią to robiłam. Od pewnego czasu nie mam
gdzie i bardzo tego żałuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 18:24
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

Kochani-dziś dostałam taką wiadomość z Kanady....
http://www.youtube.com/watch?v=giqxJOoyg80
co WY na to?????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-10-2009, 18:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
Tańczyć..tańczyć... tańczyć do póki mieszkałam w dużym mieście z chęcią to robiłam. Od pewnego czasu nie mam
gdzie i bardzo tego żałuję
Też to mam, no to potańczmy razem....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 28-10-2009, 09:16
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Z miła chęcią....ale wirtualny taniec to nie to samo co real
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 28-10-2009, 10:05
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochani, tak mi sie przytrafilo w tym roku wakacyjnym ,ze bylam m. inn, w Baden- Baden. To co zobaczyłam, przeszlo moje najsmiejsze oczekiwania- wszyscy , ale to wszyscy , bez wzgledu na wiek tanczyli bosko- widac bylo, że przeszli przez niezla szkołe tanca- podobalo mi się...My starsi lepiej wychodzilismy w tangu, walcach, twistach , rock- and - rollach, natomiast mlodsi w znacznie szybszych tancach- byi doskonali- nie tanczy się tam w ogole w grupach miarowo podrygujących w rytm muzyki....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-11-2009, 00:24
ikaika ikaika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 1
Domyślnie

:-) fajnie masz, na naszym SUTW do ubiegłego roku też były zajęcia taneczne, niestety - w tym roku było zbyt mało chętnych i nie ma, jest za to mnóstwo innych zajęć i jest to super !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 17:25
BarbarkaM's Avatar
BarbarkaM BarbarkaM jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Włoszczowa,Polska
Posty: 141
Domyślnie

Andalko.Pozdrawiam Cię...Gdy miałam nieco więcej niż 20 lat zajmowałam się tańcem towarzyskim.Tańczyłam w Klubie Tańca Towarzyskiego.Do dziś pozostała "miłość" do tej rozrywki.Niestety,z racji wieku/przekroczyłam 60-tkę,mam dużo słabszą kondycję i nietańczącego męża/już tylko oglądam i kibicuję...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 10-03-2010, 19:35
Ebob's Avatar
Ebob Ebob jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 1
Uśmiech tańczyć każdy może

Cytat:
Napisał BarbarkaM
Andalko.Pozdrawiam Cię...Gdy miałam nieco więcej niż 20 lat zajmowałam się tańcem towarzyskim.Tańczyłam w Klubie Tańca Towarzyskiego.Do dziś pozostała "miłość" do tej rozrywki.Niestety,z racji wieku/przekroczyłam 60-tkę,mam dużo słabszą kondycję i nietańczącego męża/już tylko oglądam i kibicuję...
Hej, to że masz 50+ wcale nie oznacza że nie możesz tańczyć po prostu spróbuj nasza gromadka to średnia 60+ i jakoś udało się nam się zrozumieć radość płynącą z tańca.Tańcz bez męża jak nie lubi to i już nie polubi i nie ma co się na niego oglądać.Pozdrawiam Ela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 13:01
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie witam

A czy taki Uniwersytet też można znaleźć we Wrocławiu? Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 14:28
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Okruszku999 zaglądnij proszę na wątek pt Nasz Wrocław, tam też podałam linki do poprzedniego cyklu wrocławskiego pt Mój Wrocław. Oprócz zdjęć są tam informacje historyczne, kulturalne, wydarzenia bieżące etc. Nie sposób wymienić wszystkiego. Centrum Seniora ma swoją siedzibę przy pl. Dominikańskim, ale w każdej dzielnicy istnieją osiedlowe kluby dla seniorów.
Informacje o różnych akcjach adresuję do mieszkańców naszego miasta, a czy korzystają, to nie wiem. Dlatego, gdy jesteś zainteresowana, co miasto aktualnie oferuje dla seniorów, zapraszam do śledzenia. Dodam jeszcze, że seniorzy wrocławscy naprawdę mają w czym wybierać. Otwórz sobie też link pt Klub Aktywnego Seniora, który umieściłam w ubiegłym tygodniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 21:34
beataoliwa beataoliwa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa, Polska
Posty: 2
Domyślnie

zapraszam chętnych na warsztaty rozwoju osobistego dla 50 +
12-13 czerwca 2010 Warszawa
zapisy tel. 604 595 126; 604 477 142 po g. 18
super sprawa za 20 zł ( koszt wynajmu sali) ; dla uczestników materiały i certyfikat uczestnictwa. Mogę tez przesłać dokładniejsze informacje .
Pozdrawiam Beata Oliwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-07-2010, 13:47
dejzi dejzi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: WARSZAWA
Posty: 2
Domyślnie Taniec

Gdzie odbywaja sie zajecia taneczne?
To swietny pomysl na zabicie wolnego czasu!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-08-2012, 17:40
samba's Avatar
samba samba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

Tak wiem, uczęszczam na ten Wasz Uniwersytet już 5 lat. Mogę powiedzieć tylko jedno. Jest wspaniale. Instruktorzy tańca są na najwyższym poziomie. Znają swój fach. Są poza tym bardzo mili. Atmosfera tego Uniwersytetu jest zdrowa. Wszyscy się szanują i wspierają. Uśmiech tam gości na twarzach. Polecam wszystkim seniorom. Przyjdźcie na ulicę Cieszyńską 6 i bawcie się z nami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 18-08-2012, 17:43
samba's Avatar
samba samba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

Zajęcia taneczne odbywają się w Warszawie przy ul. Cieszyńskiej 6 Informacja tel. 505900500
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 22-08-2012, 23:14
samba's Avatar
samba samba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

Cytat:
Napisał dejzi
Gdzie odbywaja sie zajecia taneczne?
To swietny pomysl na zabicie wolnego czasu!!!
Zajęcia taneczne odbywają się w Warszawie przy ul. Cieszyńskiej 6 tj. 3 minuty od Metra Wilanowska. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji proszę zadzwoń pod 505-900-500. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 04-09-2012, 23:42
samba's Avatar
samba samba jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

Bardzo mi przykro, że nie jesteś z Warszawy. Niestety taki Uniwersytet jest jedyny w Polsce. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uniwersytet Trzeciego Wieku ula_1952 Uniwersytety Trzeciego Wieku 11 16-10-2009 01:54
Korespondencyjny Uniwersytet Trzeciego Wieku ja2977 Uniwersytety Trzeciego Wieku 4 16-08-2009 15:01
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gostyniu Nuria Uniwersytety Trzeciego Wieku 1 15-03-2009 08:37
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gdyni ja2977 pomorskie 1 07-10-2008 23:48
Kościański Uniwersytet Trzeciego Wieku stanley47 Uniwersytety Trzeciego Wieku 1 18-02-2008 19:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.