menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 21:35
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Dziękuję e-bietko, takie babcine metody bywają najskuteczniejsze, będę próbować, bo te sklepowe odżywki na mnie nie działają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 02-03-2012, 20:43
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

ja używam vitapil z biotyną i z czystym sercem mogę polecić na wypadanie włosów i na pobudzenie nowych do wzrostu. Drugą sprawą jest okres menopauzy, jak się w niego wchodzi to już niestety w grę wchodzą hormony, a z tym to do lekarza.
Możesz sobie też wypróbować odżywki bez spłukiwania nivea - choć problem wypadania włosów dotyczy bardziej tego co się dzieje w środku organizmu (i tutaj przydałoby się podziałać) niż tego co jest na zewnątrz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 17:50
WiktoriaO2 WiktoriaO2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alina25
ja używam vitapil z biotyną i z czystym sercem mogę polecić na wypadanie włosów i na pobudzenie nowych do wzrostu. Drugą sprawą jest okres menopauzy, jak się w niego wchodzi to już niestety w grę wchodzą hormony, a z tym to do lekarza.
Możesz sobie też wypróbować odżywki bez spłukiwania nivea - choć problem wypadania włosów dotyczy bardziej tego co się dzieje w środku organizmu (i tutaj przydałoby się podziałać) niż tego co jest na zewnątrz.

vitapil faktycznie można poleci.
A menopauza i hormony mogą miec na to wpływ, ale to już trzeba sprawdzi u lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 12-04-2012, 18:13
Setunia's Avatar
Setunia Setunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 16 138
Domyślnie

Aby powstrzymac wypadanie włosów stosuje od lat olej rycynowy. Bez obaw - nie do wewnątrz !
Olejek lekko podgrzać, wetrzeć ciepły w skóre głowy, zawinąc głowę w ciepły ręcznik, trzymac tak 3 - 4 godziny. Potem umyć włosy szamponem. Stosować raz w tygodniu. Uwaga : rycyna nieco przyciemnia włosy,ale prawie niezauważalnie, więc naturalne blondynki powinny wziąć to pod uwagę. Wskazane tez zażywanie ziela skrzypu (w tabletkach lub jako herbatka ). Wypróbowałam, polecam .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 17-04-2012, 14:23
seniorita102's Avatar
seniorita102 seniorita102 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 28
Domyślnie

Wspominałyście o fryzurach. Zastanawiałyście się nad krótkimi włosami. Moim zdaniem krótsze naprawdę odmładzają - może inaczej - łatwiej odmładzają, gdyż im dłuższe tym więcej wysiłku musimy włożyć w to żeby same włosy lepiej wyglądały. Choć jak mamy długie (sama miałam) to lepiej upiąć do góry. Błagam - byle nie kitka Wtedy jak kucharka...

Kilka fryzurek krótszych tu:
Cztery fryzury, jak cztery pory roku - uczesz się modnie i dojrzale
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 25-04-2012, 16:13
fredzia44's Avatar
fredzia44 fredzia44 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 655
Domyślnie

Kupiłam sobie na allegro odżywkę''Krem mleczny''.Włosy wzmocniły się już tak nie wypadają.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 11-05-2012, 15:59
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

ja również polecam olejek rycynowy i żółtko plus kilka kropli cytryny. poza tym ostatnio przekonałam się do szamponów bez silnych detergentów tzw.SLS oraz silikonów (niestety większość sklepowych szamponów i tych z reklam jest właśnie naszpikowana chemią). polecam szampony firmy Altera są przyjazne i bez chemii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 24-05-2012, 15:46
LesnaChata_pl LesnaChata_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: POLSKA
Posty: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gocha60
Jak radzicie sobie ze słabnącymi włosami? Czy macie jakieś techniki na wzmacnianie wypadających i zniszczonych włosów? Ja kiedyś miałam taki piękny, gruby warkocz do pasa, całe życie wszyscy chwalili moje włosy, to była moja największa duma. Teraz zaczęły mi bardzo słabnąć i wypadać. Rozumiem, że to naturalne, ale jakoś nie mogę się z tym pogodzić. Ścięłam na krótko i zrobiłam trwałą, żeby wyglądało przynajmniej, że mam ich dużo, ale jest mi tak przykro...
Jeśli macie jakieś cudowne sposoby na odżywienie włosów, proszę, podzielcie się nimi. Będę bardzo wdzięczna, a myślę, że nie tylko ja.


Zadbaj o odpowiednią dietę, bogatą w wapń, siarkę, witaminy. Okresowo możesz się także wspomagać suplementami diety. Odżywki odżywiają tylko od zewnątrz, a tu potrzebna jest kuracja od wewnątrz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 29-06-2012, 14:22
Cygnus's Avatar
Cygnus Cygnus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 6
Domyślnie

Zamiast stosować kosmetyki pełne chemii i konserwantów postawcie na szampony naturalne, na bazie organicznych składników. Bez parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych. Takie szampony są oczywiście droższe, nie pachną tak ładnie i szybciej się psują, ale przynajmniej nie zniszczą Wam włosów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 04-07-2012, 17:27
Cygnus's Avatar
Cygnus Cygnus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Posty: 6
Domyślnie

Przypomniało mi się coś jeszcze, zerknij tutaj: http://www.*********************/wlosy/spraye. Szczególnie ta woda ułatwiająca rozczesywanie jest fajna, nie będziesz sobie wyrywać włosów podczas codziennego szczotkowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 12:38
E-zikoapteka_pl E-zikoapteka_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 20
Domyślnie

proponuję zapytać w aptece o jakieś dobre tabletki/witaminy na włosy, paznokcie i cerę. One naprawdę potrafią zdziałać cuda. Wiem to po sobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 13:05
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Tak jak wyżej napisane. Bardzo ważna jest dieta (skrzyp, pokrzywa, kasze, cebula, czosnek). Istotne tez jest badanie hormonów, bo wiek robi swoje, ale wszystko jest to uregulowania.

Poza tym polecam olejek Amla i arganowy - cuda!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 15-09-2012, 13:00
loczek loczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 11
Domyślnie

Z tego co wiem w aptece są jakieś szampony które wzmacniają włosy żeby były odżywione i nie wypadały. Warto przejść się i zapytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-09-2012, 11:08
Aurela Aurela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Piaseczno, mazowieckie, Polska
Posty: 1 195
Domyślnie

Witam,od dłuższego czasu walczę z osłabieniem i wypadaniem włosów. Wypróbowałam większość aptecznych specyfików i tych sprzedawanych na receptę i ogólnie dostępnych. Stosowałam też mezoterapię igłową, zabieg nieprzyjemny i kosztowny.Efekt prawie zerowy. Pozostała mi tylko peruka i powrót do natury. Po pierwsze wprowadziłam odpowiednią dietę. Codziennie piję skrzyp i pokrzywę. Włosy myję odżywką a tylko co drugi -trzeci raz łagodnym szamponem.Szampon zawsze rozcieńczam w kubeczku z wodą. Używam też olejków.
Rycynę , która wysusza włosy mieszam z innymi olejkami ,im bardziej suche włosy tym mniej rycyny. Te inne olejki to np. olej lniany, olej z awokado, oliwka z oliwek, olej migdałowy.
Stosuję też gotowe olejki np. Sesa, Henara - do kupienia w internecie. Teraz po kilku miesiącach kuracji nie noszę peruki,
włosy mi nie wypadają, są w znacznie lepszej kondycji, a w miejscach gdzie były bardzo przerzedzone pojawił się meszek.
Poprawiły mi się włoski, poprawił mi się humor czego wszystkim walczącym o piękne również życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 21:49
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Jeszcze może pomóc masaż głowy przeciw wypadaniu włosów, sa takie specjalne masażery nawet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 28-09-2012, 15:52
kabat39 kabat39 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Międzyrzecz
Posty: 2
Domyślnie

Na rynku jest wiele szamponów na wypadanie włosów. Są ok ale ostatnio słyszałem od fryzjera, że specjalne są specjalne kuracje na wypadanie, które są dużo lepsze : <<TUTAJ>>

--------

Polecam również profesjonalne kosmetyki do włosów ze sklepu fryzjerskiego Fryzomania.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 20:52
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Moje ostatnie odkrycie to olej palmowy - rewelacja nie tylko na włosy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 07:44
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

co z tym olejem robić?? wcierać we włosy,,,,pić??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 05-11-2012, 01:01
koniec.swiata's Avatar
koniec.swiata koniec.swiata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: okolice Wrocławia
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
co z tym olejem robić?? wcierać we włosy,,,,pić??
nakładać na włosy i skórę głowy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 05-11-2012, 10:20
Danka58's Avatar
Danka58 Danka58 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Gliwice
Posty: 47
Domyślnie

Opcja poleciła olej palmowy to ja dopisze jeszcze jeden naturalny środek, a mianowicie olej kokosowy. Co prawda nie wiem jak on ma się na wypadanie włosów, ale przy problemie z ich suchością jest fantastyczny. Smaruje włosy, wcieram w skórę i po jakiś 15 minutach spłukuję, włosy myję.
Może nie w temacie włosów, ale tak przy okazji dodam, że jest rewelacyjny na suchą i nawet pękającą skórę na dłoniach.
__________________
"Samotność - cóż po ludziach..." Adam Mickiewicz
-----------------
Moja Pakamera
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne włosy także zimą - komentarze Zenek Ogólny 20 17-04-2023 13:21
Piękne włosy, mocne paznokcie, zdrowa cera - jak to osiągnąć - komentarze Basia. Ogólny 41 22-04-2014 14:31
Zadbaj o włosy - komentarze admin Ogólny 3 06-09-2010 15:38

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.