menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 22:40
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Józefie jak Ty przedstawiłeś cały cykl sytuacji.
Jestem pod wrażeniem.Pozdrawiam serdecznie Barbara.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 30-03-2013, 12:54
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

witajcie, jestem pod wrażeniem, trafiłam tu szukając cudzych doświadczeń w sprawie choroby Ledderhosa, to jest to samo albo prawie to samo, ale dotyczy stóp,

to nie moje zdjęcie, ale wygląda to tak samo


nie muszę tłumaczyć jak upierdliwa jest to dolegliwość, od roku jestem uziemiona, co jest dla mnie wyczynem ponad siły biorąc pod uwagę jak energiczną zawsze byłam osobą, energiczna fizycznie! obecnie bardzo dużo ćwiczę na macie w domu,
i nie mogę zdecydować się na operację, bo najpierw jedna stopa, potem druga, rehabilitacja i rok w plecy, a w 25% są nawroty, lekarze mnie uprzedzili (niektórzy), resztę doczytałam w necie na niemieckojęzycznych stronach (nie znam niemieckiego!) i angielskojęzycznych też, nawet znalazłam czyjegoś bloga na tan temat, ludzie są kochani, że piszą takie rzeczy i dzielą się tym z innymi, a ja ślęczę ze słownikiem i czytam

teraz bardziej szukam opcji leczenia bezoperacyjnego. Na dzień dzisiejszy odkryłam że pomaga ostra dieta dr Dąbrowskiej, raz że spadają kilogramy co znacznie poprawia stan (przede wszystkim nie boli tak przy chodzeniu), a dwa zmniejsza się w znaczący sposób stan ogniskowy, tylko że mi ciężko utrzymać tą dietę, po miesiącu (marzec) przerwałam ale chyba w kwietniu znowu zacznę, mam wrażenie że tak już będzie zawsze

ktoś coś wie, ktoś to przerabiał?
moja daleka kuzynka miała podobną rzecz (20kilku latka, więc nie jest to tylko kwestia wieku), dawali jej sterydy i nieco ją uszkodzili, niestety, takie inwazyjne rzeczy są niebezpieczne, teraz jest wrakiem, chociaż chodzi
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 07-04-2013, 06:35
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Jeszcze parę słów, bo w swoich poszukiwaniach dobrnęłam do ciekawych informacji, zwłaszcza na angielsko- i niemiecko-języcznych stronach.

A tu stosowny link po polsku:
http://www.termedia.pl/Wlokniakowato...3,756,1,0.html

Poznałam tydzień temu panią, której mąż miał to samo, niestety, wszystko odrosło i ma na dłoniach jeszcze większe paskudztwa. Nie dziwi mnie, że są nawroty, skoro desmoidy to lokalnie złośliwe nowotwory. Proszę napisać na wyszukiwarce, będzie jasność - http://pl.wikipedia.org/wiki/Guz_desmoidalny
Są tak rzadkie że część lekarzy nie kojarzy co to jest, a część wysyła wszystkich na operacje, niestety.
W Niemczech leczą to naświetlaniami i chemią, dziękuję. Na ten moment stosuje dietę Gersona, właściwie zmierzam ku niej, bo jeszcze się do końca nie przystosowałam technicznie i organizacyjnie.

Jestem bardzo ciekawa, w jakim stanie obecnie jest autor wątku i życzę mu gorąco, żeby znalazł się w tej grupie, której nie dotknęły nawroty choroby.
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-05-2013, 13:07
sportman sportman jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2013
Miasto: bielsko
Posty: 1
Domyślnie

Witam wszystkich,jak widze te przypadłości macie podobnie co ja otóż to... rok temu miałem w prawej rece zabieg tego 4 palca ale po nim jakies kilka tygodni pojawił sie w 3 palcu,problem jest uciążliwy jak wczesniej.I co tu robić?Czy znowu isc sie nacinać bo sam już nie wiem a może to wina lekarza?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 19:29
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

[quote=fezóJ]Witam wszystkich dotkniętych chorobą Dupuytrena (przykurcz rozcięgna dłoniowego).Postanowiłem opisać mój przypadek uzupełniając fotkami licząc że komuś to pomoże w podjęciu decyzji.Chorobę już we wstępnej fazie można rozpoznać. Na dłoni ścięgno robi się twarde i ten stan trwa dość długo,a po pewnym czasie zaczyna zginać palec bez możliwości wyprostowania. W moim przypadku było to już pod kątem 90 stopni .Nie jest to bolesne ale zaczyna być kłopotliwe np. w podaniu ręki do przywitania.

Wgrywałem fotki przez Hosting Wgrywacz i wszystkie zdjęcia poznikały. Ponieważ dostaję wiele pytań w tym temacie postaram się powtórzyć moje posty wklejając zdjęcia przez inny hosting.



Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 19:33
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

[quote=fezóJ]Poszedłem na wizytę do chirurga-ortopedy specjalisty od ręki.Bardzo łatwa diagnoza Dupuytren i zgoda na operacje termin: prywatnie prawie od ręki ,cena od 2000.00 zł.No nie panie doktorze ja chciałbym na Fundusz Zdrowia nie ma sprawy tylko czas oczekiwania jest o wiele dłuższy miałem szczęście czekałem tylko pół roku a dowiadywałem się w innych placówkach to nawet czekają do 2 lat.
Nadszedł dzień operacji. Przyszedłem ze wszystkimi badaniami jakie należało wykonać oraz skierowaniami i zgodą na operację od lekarza pierwszego kontaktu.Byłem umówiony na 16.00 ,punktualnie zostałem przyjęty, szybki wywiad, informacja o znieczuleniu damy panu zastrzyk pod pachę trochę się wystraszyłem że będzie bolało ,ale nic z tych rzeczy coś posmarowali prysnęli i nim się zacząłem na dobre bać to leżałem z wenflonem i ręką bezwładną jak sznurek do bielizny.Jedziemy z gościem na stół operacyjny.Rączka za parawanik i widzę tylko zielone czepki z nad parawanu.Kompletnie nic nie czujęnawet zaczyna mi się nudzić tak leżąc bezczynnie.Nareszcie skończyli rączka ładnie zawinięta ,jeszcze chwila leżenia na sali aby ręka doszła do sprawności i jutro rano do kontroli.O godz. 20 byłem już w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 19:40
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

[quote=fezóJ]Zgodnie z poleceniem rano zgłosiłem się na zmianę opatrunku i trochę byłem zaskoczony dość długim cięciem naliczyłem 22 szwy.Lekarz powiedział że to było skomplikowane i rozległe i tak to musiało być zrobione.Sprawdzając kazał zacisnąć dłoń i wyprostować na maxa pomagając własnoręcznie dociskając i odginając palce.Nie było to przyjemne ,ale stwierdził jest dobrze proszę samemu w domu tak ćwiczyć 300 razy dziennie ,aby to co zrobił nie poszło na marne.Ponadto codziennie zmieniać opatrunek przemywając ranę bieżącą wodą i jałowymi gazikami ,następnie osuszyć gazikiem jałowym i przemyć lub skropić spirytusem.Po 16 dniach przyjść na zdjęcie szwów i ustalić sobie termin na rehabilitację.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 19:51
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

[quote=fezóJ]Szwy zostały wyjęte zgodnie z planem.Lekarz przepisał maść na blizny.Czekając na rehabilitację (niestety kolejka )sam ćwiczę i smaruję ranę i nawet ładnie się goi.
Tak wygląda miesiąc po operacji,jutro zaczynam rehabilitację

Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 20:05
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

[quote=fezóJ]Nadszedł czas rehabilitacji,która potrwa 6 tygodni,3razy w tygodniu.Zajęcia polegają na:
Kąpiele-mocny strumień masuje bliznę i okolice


Ssawki-dokładnie nie wiem a nie będę się wymądrzał


Urządzenie którego zadaniem jest dostanie się maści w głębsze miejsca blizny.Oczywiście najpierw trzeba bliznę posmarować maścią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 20:12
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

[quote=fezóJ]Ćwiczenia przy specjalnym stole pod kontrolą i pomocą rehabilitantów i miłych rehabilitantek


W trakcie rehabilitacji wykonywane są szczegółowe pomiary kątów zgięć ,pochyleń ,testów na czucie i wiele innych badań tu na zdjęciu badanie ścisku wszystko jest skrupulatnie zapisywane i analizowane
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 18-10-2013, 20:23
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

[quote=fezóJ]Jutro ostatni dzień rehabilitacji i zakończenie leczenia .Ręka ma pełną sprawność ruchową i można nią wykonywać prace fizyczne ,już w połowie rehabilitacji mogłem wędkować choć nie wiem co by było przy holowaniu taaakiej ryby.Życzę wszystkim zdrowia .
Wygląd ręki po rehabilitacji.



Minęło już 1,5 roku,dłoń ma pełną sprawność . Dobrze że podjąłem taką decyzję i trafiłem na wspaniałego lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 21-03-2016, 09:40
Antuanette Antuanette jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: Tychy
Posty: 2
Domyślnie zabieg

Dzień dobry, ja poddałam się zabiegowi tzw. chirurgii jednego dnia w moich rodzinnych Tychach, w klinice Dea Salus. Oczywiście do tego rehabilitacja, ale wszystko przebiegło dobrze
Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 01-08-2016, 13:06
azaw2 azaw2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Ustka
Posty: 2
Domyślnie przykurcz ...

Czy ktoś z forumowiczów korzystał z metod pozaoperacyjnych w związku z przykurczem dupuytrena, albo też ma swoje osobiste refleksje na ten temat?
Byłbym wdzięczny za każda odpowiedź, a jeszcze bardziej za kontakt mailowy.
Jestem w kropce, kilku ortopedów ... każdy doradza co innego a czas nagli ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 01-08-2016, 13:09
azaw2 azaw2 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Ustka
Posty: 2
Domyślnie

Czy mógłbym prosić o podzielenie się doświadczeniami z przykurczem ... tu, albo na maila?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 17-10-2016, 08:38
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Moja historia dotyczy Choroby Ledderhose, ale to to samo tylko w innym miejscu niż Dupuytrena (bo na podeszwach)

Opisałam to tu: https://re6eli0.wordpress.com/
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 08-11-2016, 15:49
aseret65's Avatar
aseret65 aseret65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2016
Miasto: KIELCE
Posty: 1
Domyślnie Przykurcz Dupuytrena

Cytat:
Napisał cba555DELL321
Może ktoś z Was ma jakieś wiadomości na temat choroby Dupuytrena . Chodzi mi przede wszystkim o leczenie metodą zachowawcą lub metodami stosowanymi w medycynie naturalnej.

Też jestem ciekawa wiadomości o tej chorobie...Mam skierowanie do Ortopedy i jak stwierdziła pani dr w rodzinnej poradni bez operacji się ponoć nie obejdzie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 07-05-2017, 17:11
KatPe KatPe jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie ...

Moja mama ma zdiagnozowany przykurcz palców.Zdiagnozowano u niej początkowe stadium czyli przykurcz w stawie śródręczno – paliczkowym do 30 stopni. Jest leczona metodą nieoperacyjną z użyciem preparatu Xiapex.Lek podawany ma bezpośrednio do zmienionej tkanki pod kontrolą USG. Leczeniem zajmuje się specjalista ortopedii specjalizujący się w leczeniu schorzeń ręki dr Bazała z warszawskiego Wilmedu. Jak na razie leczenie daje rezultaty - palce powoli odzyskują sprawność i da się je prostować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Choroba Jelit mario Choroby, badania, terapie 170 25-09-2023 17:40
choroba skory marianna 123 Choroby, badania, terapie 23 08-03-2012 18:13
Egoizm-choroba-czy? inka-ni Różności - wątki archiwalne 49 03-05-2008 12:44
choroba Parkinsona cela51 Choroby, badania, terapie 1 28-12-2007 20:36
Choroba Alzheimera 1kalina Zaproszenia 0 21-11-2007 00:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.