menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1281  
Nieprzeczytane 31-03-2018, 18:40
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Dla Wszystkich odwiedzających to miejsce

https://www.youtube.com/watch?v=bbHJnTrsyuc

__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1282  
Nieprzeczytane 31-03-2018, 21:11
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Zdrowych i radosnych swiat moja droga Joasiu.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1283  
Nieprzeczytane 01-04-2018, 20:26
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Astroido dziękuję
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1284  
Nieprzeczytane 08-04-2018, 11:21
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1285  
Nieprzeczytane 15-04-2018, 15:44
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Witaj Joasiu, dzien dobry sympatykom watku. Zobaczcie co wyczytalam dzisiaj na necie. Cytuje:

"22 mar 2018, o 13:43
Ostatnio dokonł się przełom w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) - warto o tym napomnieć ;-)
Przywrócono wzrok dwóm starszym osobom z tą chorobą wykorzystujac komórki macierzyste :-)
Terapia może być dostępna za 5lat"

Ponizej link do cytowanego tekstu:
https://www.forummedyczne.edu.pl/zwy...md-t16446.html

Jest wiec cien nadziei na to, ze medycyna zrobi milowy krok w leczeniu tej choroby. Potrzymam za to mocno kciuki.
Pozdrawiam wszystkich cieplo, bo i pora ku temu najwyzsza, chocby z racji daty w kalendarzu.
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1286  
Nieprzeczytane 17-04-2018, 11:47
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Dorotko dziękuję za te wiadomości,
Mam nadzieje ,że to się uda.
Czytałam o tym...
Mam teraz inne zmartwienia
i to poważne z moim zdrowiem
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1287  
Nieprzeczytane 15-05-2018, 21:57
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie Dzień Niezapominajki:))

__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1288  
Nieprzeczytane 11-09-2018, 10:34
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

https://www.domzdrowia.pl/artykul/de...z-wiekiem-1564



Bukowina Tatrzańska (byłam tam z wnukiem)
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1289  
Nieprzeczytane 06-10-2018, 22:23
Astroida Astroida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Polska
Posty: 1 738
Domyślnie

Buziaczki Joasiu dla Ciebie
__________________
Astroida
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1290  
Nieprzeczytane 07-10-2018, 18:22
ninaxx ninaxx jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Miasto: Katowice
Posty: 3
Domyślnie

Moim zdaniem warto rozważyć leczenie plamki żółtej. http://pryzmat-okulistyka.pl/zolta-plamka-leczenie/ - tutaj znajdziecie wszelkie niezbędne informacje na ten temat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1291  
Nieprzeczytane 13-10-2018, 11:10
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie

Dziękuje za link...
Leczę już AMD 4 lata ..
Jestem objęta programem.
Miałam 8 iniekcji ostatnia była luty 2018
po 2 letniej przerwie
Widzę dobrze.. co 2 miesiące mam badania kontrolne...




Klik w obrazek-Zapraszam
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1292  
Nieprzeczytane 13-12-2018, 01:02
Wiktoriaj Wiktoriaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Skawina
Posty: 60
Domyślnie

Czy mogę prosić o pomoc? Potrzebuję zebrac opinie osób starszych. To krótka ankieta a bardzo mi pomoże. Jest całkowicie anonimowa.

Proszę kliknąć w ten link: https://goo.gl/forms/dta41WA7SXY9MZl32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1293  
Nieprzeczytane 27-12-2018, 08:36
babciairenka babciairenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Kraków
Posty: 228
Domyślnie

Jaką dietę stosujecie przy tej chorobie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1294  
Nieprzeczytane 30-12-2018, 15:29
joannap's Avatar
joannap joannap jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Kluczbork
Posty: 12 996
Domyślnie


Dieta jest proszę przejrzeć wątek
__________________
http://joasia-po.blogspot.com/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1295  
Nieprzeczytane 21-01-2019, 12:09
Lary Lary jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 30
Domyślnie

Sam w ostatnim czasie zainteresowałem się nieco tematem oraz ciekawi mnie terapia genowa. Z wczesnych laboratoryjnych badań wynika, że genowa terapia będzie miała duże znaczenie dla tej choroby. To pozwoli sięgnąć do jądra komórki siatkówki i skorygować mutację. Badacze pracują również nad transplantacją komórek siatkówki i nad farmakoterapią.

Czy ktoś może miał przeprowadzoną fotodynamiczną terapie laserową? I ile płaciliście?
Czy jest możliwość refundacji?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1296  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 17:14
flanker flanker jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 4
Domyślnie Amd

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy więc wypadałoby napisać parę słów o sobie.
Mam 47 lat i mój profil nie odpowiada "wzorcowi" osób podatnych na AMD. Nie jestem kobietą, nie mam jasnego koloru oczu, nie paliłem nigdy papierosów, nikt z mojej rodziny nie cierpiał na tę okropną chorobę - a jednak ona mnie dopadła. Pierwsze zmiany w lewym oku dostrzegła okulistka przy standardowym badaniu oka - podczas doboru okularów. Wykonane natychmiast OCT nie wykazało nieprawidłowości, jednak skłoniło mnie do zainteresowania się tematem. Dokładnie rok później (koniec maja 2016r) po zauważeniu uginania się linii prostych przy pracy na komputerze, natychmiast udałem się do specjalisty od AMD. OCT wykazało AMD w lewym i prawym oku - suche. Zalecono mi dietę warzywną i kontrolę za pół roku. Kolejne OCT wykazało postępujące zmiany w lewym oku. Zalecenia - okulary fotochromy, suplementy diety z luteiną i dalsza dieta warzywna i rybna. Kolejne OCT za pół roku - zmiany wręcz niezauważalne, więc kolejną wizytę zaplanowano na luty 2019r. Niestety w połowie stycznia zauważyłem kolejne zmiany. Ugięcia linii prostych zwiększyły się zdecydowanie, przy próbie czytania lewym okiem sąsiadujące litery wyginają się i zniekształcają. Natychmiast udałem się do p. okulistki która z niemalże 100% pewnością wskazała na fazę przejścia z suchego w wysiękowe. Przypisał mi krople (przeciwzapalne) i poleciła wykonać badanie angiografii fluorescencyjnej - jestem umówiony na czwartek 7 lutego.
Okulistka powiedziała mi, że jedynym ratunkiem są zastrzyki - problem w tym, że obecnie mam zbyt dobry wzrok (ostrość) i nie łapię się na program refundacji. Do emerytury pozostaje mi prawie 18 lat pracy i wychowanie - utrzymanie wspólnie z żoną dwójki dzieci w wieku szkolnym. Utrata pracy ze względu na wzrok będzie dla mnie dramatem - dla mnie kryteria są podwyższone, bo muszę mieć badania "wysokościowe". Jestem w stanie pokryć koszta 3-4 zastrzyków, ale potem zaczną się kłopoty. Mam dylemat, ale raczej muszę ratować wzrok za wszelką cenę, bo ślepy i bez pracy będę tylko obciążeniem dla rodziny.
W internecie nie ma zbyt dużo informacji na temat skuteczności "leczenia" wysiękowego AMD. Bardzo sobie cenię ludzi którzy na tym forum podzielili się swoimi kłopotami i informacjami na temat zmagania się z chorobą. Sam fakt, że są osoby którym już przez kilka lat udaje się skutecznie walczyć z postępem wysiękowego AMD podniósł mnie trochę na duchu. Nie zmienia to jednak faktu, że mam w sobie ogromy niepokój o to co będzie z moim wzrokiem, a co za tym idzie, z przyszłością mojej rodziny.
Rozumiem, że część osób ma swoje problemy i nie czuje potrzeby zaglądania na forum, ale gdyby ktoś był na tyle miły, żeby dać mi kilka porad na podstawie własnych (jak widzę w kilku przypadkach wieloletnich) doświadczeń, to byłbym niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1297  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 18:43
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie

Witam serdecznie wszystkich na tym wątku.
Ucieszyłam się, gdy go znalazłam, ponieważ ja też mam AMD. Postać sucha w obydwu oczach i są to początki wykryte przez przypadek. Potrzebowałam okulary do czytania, a właściwie progresywne, ponieważ jestem krótkowidzem. Poszłam do okulisty, nie optyka, ponieważ chciałam zbadać kondycję oczu, od jakiegoś czasu odczuwałam suchość i dyskomfort.
Przy drugim oku okulistka miała problem z dobraniem szkła i obejrzała siatkówkę po podaniu kropli. Dostrzegła tzw. druzy i powiedziała od razu, że mam zwyrodnienie plamki żółtej. Ja nie miałam pojęcia co to jest, dopiero literatura oświeciła mnie. Ale krótko.
Zrobiłam OCT - wynik się potwierdził, sucha postać AMD. Co robić? Na tym etapie tylko dieta, witaminy i suplementy. Szukałam, szukałam, szukałam i dowiedziałam się, że robią zabieg laserem 2RT, który odmładza siatkówkę i powoduje zatrzymanie się choroby. Oczywiście tylko prywatnie i na życzenie pacjenta. Wystraszona, że oślepnę poddałam się temu zabiegowi w Warszawie (koszt 2500 za jedno oko plus badania 500 no i podróż do W-y). Po 4 miesiącach kontrola (znowu płatna). Nic się nie poprawiło ale i nie pogorszyło, nie potrafili mi powiedzieć, czy się zatrzymało.
Dalej utrzymuję dietę i biorę suplement. Wierzę, że będzie się to posuwało powoli albo się zatrzyma, nic innego mi nie pozostaje.
Napisze jeszcze.
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1298  
Nieprzeczytane 01-02-2019, 20:00
flanker flanker jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 4
Domyślnie

Moja okulistka twierdzi, że 2RT to naciąganie ludzi. Mówiła, że u żadnego z jej pacjentów którzy skorzystali z lasera nie stwierdziła poprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1299  
Nieprzeczytane 03-02-2019, 13:44
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie

Witam
Wiem, zdania okulistów są podzielone. Ale ja nie żałuję, musiałam spróbować. Zrobiłam tylko na jedno oko, zresztą nie robią na obydwa jednocześnie. Zaczekałam na wynik kontrolny i na razie nie robię drugiego.
Dieta, suplement AMD Buildi - zachwalają, że bardzo powstrzymuje rozwój choroby.
Na forach dotyczących tej choroby kilka osób wypowiedziało się, że laser im pomógł, zmniejszyła się ilość druz, jedna osoba twierdzi, że wyleczyła się z tego całkowicie. ???
Ja stosuję też pozytywne myślenie. Poznałam kilka osób, które się z tym borykają od lat kilkunastu lub nawet 20 i dalej widzą, chociaż widzenie jest pogorszone, ale nie oślepli, co nagminnie wypisywane jest w internecie.
Pozdrawiam serdecznie
Liliana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1300  
Nieprzeczytane 03-02-2019, 21:53
flanker flanker jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Szczecin
Posty: 4
Domyślnie

@Magdalila
Cieszę się, że ma Pani dużo w sobie optymizmu. Choć sama przyczyna powstawania AMD nie jest w 100% stwierdzona, to z wielu opinii wynika, że nagłe załamanie-rozwój choroby pojawia się podczas silnego stresu. Pogodny nastrój, zdrowy tryb życia - w tym dieta, z dużym prawdopodobieństwem może bardzo pozytywnie wpłynąć na Pani organizm i zatrzymać chorobę - czego z całego serca Pani życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piegi, plamki, przebarwienia - komentarze 79.185.176.xxx Ogólny 2 28-07-2015 17:20
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 22:19
AMD - zwyrodnienie plamki żółtej - komentarze monika23 Ogólny 18 14-04-2015 21:52
Jak zapobiec zwyrodnieniu plamki żółtej - komentarze Saturn Ogólny 0 13-11-2009 19:53
Zwyrodnienie plamki żółtej a genetyka i styl życia - komentarze monika23 Ogólny 0 26-08-2007 16:32

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.