menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 09:31
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Oj Hypatio nie zgadzam się. A taka na ten przykład pierwsza z brzegu Jagienka z Krzyżaków. Patrz 1400 setny rok i już gender, nawet niedźwiedzia usadziła i orzechy rozgniatała pośladami zamiast się zajmować macierzyństwem.
Widzę pewną nadinterpretację . Jagienka nie mogła się zajmować macierzyństwem, bo była panną, nic Sienkiewicz nie pisze o wyprawach na niedźwiedzie po jej zamążpójściu. Nie sądzę żeby Zbyszko się zgodził i tak podział ról według płci został zachowany. Tłuczenie orzechów pośladkami było właściwe dla większej liczby korpulentnych pań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 09:36
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Do@Hypatia:Edytując swoje wypowiedzi ingeruję w teksty autorskie nie z braku szacunku dla całości treści a tym bardziej do Autorów.
Wynika to z bardzo prozaicznej mojej przypadłości: Nie opanowałem do dzisiaj umiejętności cytowania fragmentów tekstów do których chcę dodać własne przyczynki. Ciągłe powtarzanie całości wypowiedzi zamiast cytatu wydaje mi się zaśmiecaniem forum. Sam# z numerem posta też nie oddaje tego o co mnie chodziło.
Czy mogę prosić Ciebie o pomoc w opanowaniu tej miejętności?
Może jest na forum kącik gdzie mógłbym bez zaśmiecania wątków tematycznych potrenować technikę edytowania chociażby tych fragmentarycznych cytatów z całości treści Autora?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 10:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Widząc ile młodych matek do spółki ze swymi konkubentami morduje niemowlęta i kilkuletnie dzieci dojść można do słusznego wniosku, że staczamy się jako społeczeństwo. To wina rodziców, szkoły i brak autorytetów w domu i na świecie. Czy gender pomoże czy zaszkodzi pokaże czas jak z testami szczepionek i leków. Niemniej nikomu nie można zabraniać mieć swojego zdania i strzec swoich wartości nabytych i odziedziczonych. A już wyśmiewanie i wyszydzanie w postaci rowa od pleców do oczu świadczy o niskiej kulturze wypowiadającego.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 10:58
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Tłuczenie orzechów poladkami było właściwe dla większej liczby korpulentnych pań.

Koniecznie Musze Sprobowac!!!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 11:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Norando poruszyłaś ciekawy temat gender i to się liczy , bo temat jest eksploatowany ostatnio przez media a jedna strona tego stworzonego na siłę konfliktu /oblężona twierdza/ staje się coraz bardziej przez swoje wypowiedzi śmieszna.

Nie przejmuj się tak drobiazgami w wypowiedziach naszych forumowiczów bo sama załączyła link tekstu K.Lozińskiego - Podwójność refleksja na koniec roku gdzie autor stwierdza że istnieją dwie Polski i te podziały dotyczą kościoła jak i również inteligencji .... itd. Nasze forum nie odbiega od innych tego typu w internecie i pokrywa się z tym co pisze Loziński.
Dobrze że Hypatia podała etymologię słowa bo wielu ludzi nie wie o co chodzi a przez to skupią się na temacie a nie na botanice i "orzechach " i dyskusji o Sienkiewiczu.

To że od 20 lat zmieniamy naszą mentalność prowincjonalną nic nie przychodzi łatwo .Kraje zachodnie dyskusje o równouprawnieniu płci i innym podejściu do tego tematu były w latach 60-siątych a w protestantyzmie wygląda rola kobiety inaczej .Feministki mają rację że protestują w mediach że religia jest sprawą osobistą i nie można narzucać ludziom bzdur by się do tego stosowali.

Cytaty jak je umieszczać w tekście znajdziesz w eSenior linków dużo z poradami a społeczność SC poświęci ci czas i powie jak.
Nie boisz się pisać to sobie poradzisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 11:19
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

panie puchała mi orzechy jak najbardziej pasuja do tematyki gender przez to ze nie pasuja do pci kulturowej rzeczonej jagny
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 11:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

ŚWIĘTUJĘ Z BRATKOWSKĄ!
http://pracazbiorowa.wordpress.com/2...-z-bratkowska/
Kwestia aborcji jest problemem natury medycznej i osobiście przyjętej moralności a nie problemem prawnym!

Za to oświecenie dziękuję pani Katarzynie i w trakcie nadchodzących wolnych dni będę o niej miło i z szacunkiem myślał.
Tak na marginesie dyskusji o gender i o orzechach

Toy_aby tak nie bylo poważnie w ten świąteczny dzień, piosenka dla ciebie http://www.youtube.com/watch?v=9Yg5g_Xl-uU ,pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 26-12-2013 o 12:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 12:13
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

tez cie lubie panie puchala
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 12:48
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Re do#25 Wacław Puchała w kwestii; "Nie przejmuj się tak drobiazgami w wypowiedziach naszych forumowiczów ....."
Nie jestem nadwrażliwcem ale skoro kogoś uraziłem - a szanuję wszystkich- to czuję się w obowiązku wyjaśnić mu dlaczego tak się stało. Gdy się z kimś nie zgadzam, to wyrażam wprost moją odmienność zdania i ocen zgodnie z moimi kryteriami i hierarchią wartości. To nie pozostaje w sprzeczności z poszanowaniem osoby adwersarza i jego doświadczenia życiowego.Wszak tylko w ten sposób możemy skonfrontować i zbliżyć do prawdy swoje "jedynie słuszne" ze zróżnicowaną mądrością zespołową.
Alergicznie -także i w słowach - reaguję jedynie gdy propagandyści jakiegoś klanu, sekty lub partii wciskają mi kit obrażający elementarny zdrowy rozsądek i powszechnie znaną oraz DOSTĘPNĄ wiedzę. Przykład z bruzdami u dzieci z in- vitro lub nachalne bzdety ze strony dowolnej partii politycznej.

A tak wracając do nastrojów świątecznych:
Chyba będziemy z jednej strony płota w ocenie wysokiej klasy wczorajszego programu kolędowania Golców z Częstochowy .
To była prawdziwa sztuka.
Teraz czekam na noworoczny koncert orkiestry Wiedeńskiej.
Dobrego dnia dla Wszystkich naszych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 14:03
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Nie wiem ,kto to jest ''nasi'',więc też nie wiem czy się do tego grona załapuję,ale na wszelki wypadek dziękuję i życzę wszystkiego dobrego również ''nie naszym'' ,ba ,nawet ''nie moim''.
Byle na siłę nie chcieli mnie uczynić ''swoją'',bo tu się kończy moja tolerancja.



Co do edytowania postów z cytowaniem czyichś postów,to są różne metody,to o co pytasz to metoda na szatkowanie ,która jest przez wielu praktykowana,moim zdaniem koszmarna.
Ja preferuję cytowanie całości jeśli niezbyt długi - oddaje cała myśl autora - lub tylko fragmentu do którego chcę się odnieść lub całości z wytłuszczeniem fragmentu do którego się odnoszę. Niczym złym jak sadzę nie jest skrócenie postu o kilka zdań lub cały akapit w sposób wyraźny i nie wypaczający sensu wypowiedzi i intencji autora ,natomiast dodawanie czegokolwiek jest moim zdaniem nadużyciem.
Niekoniecznie wynikającym ze złych intencji(choć i takie numery też się tu zdarzały,że po przeróbce autor nie poznaje swego tekstu,a z treści przerobionych jeszcze czyni mu się zarzut),tego nie twierdzę.


I jeszcze słowo o ''genderyzmie'' - człowiek ,to takie stworzenie ,że jest w stanie wypaczyć i wykoślawić najwznioślejsze idee zawarte w każdej teorii,ideologii lub filozofii czyniąc z nich karykaturę.

Notatka sprzed 10 lat (sic!)
Cytat:
Ewa Majewska

dr Ewa Majewska -ewa_majewska.jpg ur. 1978; filozofka feministyczna, krytyczka sztuki, aktywistka. Od 2003 roku z przerwami prowadzi zajęcia na Gender Studies przy ISNS UW, w roku akademickim 2007/8 pracowała jako adiunkt w Instytucie Filozofii w Szczecinie. W 2003 roku była stypendystką w Instytucie Studiów Kobiecych w Universite Paris VIII we Francji, w semestrze zimowym 2009/10 pracowała nad projektem dotyczącym postkolonializmu i feminizmów kolorowych w ramach Beatrice Bain Research Group na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, USA. Na semestr zimowy 2010/11 została zaproszona przez Gender Studies Uniwersytetu w Orebro, Szwecja, do pracy nad projektem dotyczącym miłości w ujęciu feministycznym. Studiowała filozofię oraz dorywczo – romanistykę i gender studies. Doktorat poświęcony problematyce rodziny w filozofii społecznej obroniła w IF UW w 2007 roku, został wydany jako książka Feminizm jako filozofia społeczna. Szkice z teorii rodziny w roku 2009. Jest współautorką i redaktorką książek: Zniewolony Umysł II. Neoliberalizm i jego krytycy, (2007; wraz z dr Janem Sową); Równa szkoła. Poradnik edukacji równościowej dla nauczycieli i nauczycielek; ( 2007, wraz z Ewą Rutkowską); Futuryzm Miast Przemysłowych, (2007 wraz z Kubą Szrederem i Martinem Kaltwasserem); Raport o przemocy wobec kobiet w rodzinie i relacjach intymnych w Polsce, (Amnesty International sekcja polska, 2006). W 2004 roku założyła wraz z Aleką Polis artystyczny team kobiecy Syreny Tv, w 2006 roku współzakładała stowarzyszenie „W stronę Dziewcząt”; od 2007 roku uczestniczy w inicjatywie Indeks73 na rzecz wolności w kulturze. Jest niewierząca, mieszka w Warszawie.

Więc jak widzimy ,to ''straszliwe zagrożenie'' istnieje w Polsce już od wielu lat,tylko jakoś dotąd było cicho i strasznych skutków nie widać.
Daleka jestem od tego,aby propagować tu dorobek naukowy w tej dziedzinie dr Majewskiej lub innych osób zajmujących się tym zjawiskiem społeczno - kulturowym w ramach pracy naukowej. W takim wydaniu uniwersyteckim ,to jedna z wielu teorii z dziedziny socjologii ,wpisująca się w dość radykalny feminizm z którym nigdy nie sympatyzowałam, jednak nie ma to niewiele wspólnego z tym co wygadują obecnie polscy księża.
A tak poza tym ,to gdzie był przez te lata ksiądz Oko,jak mógł tak straszliwie zaspać ''zagrożenie''?!
Czy też może po prostu potrzebny jest nowy model diabła ,bo ten stary ,to już na nikogo nie działa.

I ostatnie słowo.
Kto nie pamięta i nie uwielbia polskiej super komedii wszechczasów Seksmisja? To w czystej postaci kpina z genderyzmu i seksizmu. Pamiętacie tą scenę jak stara babulina zdradza Lamii sekrety dżemu truskawkowego i nie tylko lub jak Maks płaczliwie zawodzi ''kobieta mnie bije,kobieta mnie bije....."?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 14:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie Hypatio

Cytat:
Napisał Hypatia
Czy też może po prostu potrzebny jest nowy model diabła ,bo ten stary ,to już na nikogo nie działa.
Nie wiem Hypatio czy u Ciebie pokutuje nadal wizerunek diabła z ogonem, kopytami i rogami.http://fotozrzut.pl/zdjecia/8e7fb1803a.jpg w otoczeniu feministek. Diabeł odkąd zaistniał w wyobraźni ludzi jest symbolem zła. I nie mów mi, że zła jest mało albo jest marginalne jak by to niektórym pasowało. Ten co uważa, że nie ma zła na świecie, musi być jego symbolem i dlatego go nie widzi. Bo jeśli by nie było zła to i nie było by dobra.
A Seksmisja był dla mnie filmem upokarzającym ale w końcowej fazie upokorzenie zmieniło włściciela. widocznie taka miała być płenta
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 26-12-2013 o 14:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 15:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Hypatia napisała-Ja preferuję cytowanie całości jeśli niezbyt długi - oddaje cała myśl autora - lub tylko fragmentu do którego chcę się odnieść lub całości z wytłuszczeniem fragmentu do którego się odnoszę
Przestań nas Hypato katować życiorysem Ewy Majewskiej bo chcesz się pochwalić że samodzielnie znalazłaś tą informację w Internecie?

Norando pisz jak chcesz i nie kieruj się radami Hypatii i nie cytuj nam dorobku naukowego co kto robił bo każdy tu na forum ma dostęp do google jeżeli temat go zainteresuje.
O co chodzi kościołowi to link http://www.fakt.pl/gender-to-rewoluc...,434617,1.html
Genderyści są jak marksiści. Posuwają się do oddzielenia płci kulturowej – jako gender – od biologii, od natury. To olbrzymi błąd, bo wtedy to, czy uważa się nas za mężczyzn, czy kobiety, okazuje się wynikiem umowy społecznej, wychowania, a nawet naszej fantazji – alarmuje ks. dr hab. Dariusz Oko z Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie Też tematycznie związany artykuł też zamieścił Fakt http://www.fakt.pl/ideologia-gender-...,434341,1.html

Zamieściłem te linki do gazety Fakt bo to jest najbardziej poczytna gazeta w Polsce i jej redaktorzy dbają też o to by informacje były zrozumiałe tez dla elit kościoła rzymskokatolickiego.
Pisać można wszystko bo papier cierpliwy jak zapis na serwerze jak zwykle to temat zastępczy, doszedł do dyskutowanych podziałów jakie istnieją w Polsce jaki istnieje od dłuższego czasu w Polsce aborcja in-vitro krzyżyki ,apostazja , konkordat,judofilstwo itd.
Jako ciekawostkę potraktujcie badania przeprowadzone wśród katolików .Czy wierzysz w piekło ? Nie 64 % ankietowanych odpowiedziało przecząco.Widać wszystko się zmienia religia też.


.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 15:30
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Nie wiem Hypatio czy u Ciebie pokutuje nadal wizerunek diabła z ogonem, kopytami i rogami.http://fotozrzut.pl/zdjecia/8e7fb1803a.jpg w otoczeniu feministek. Diabeł odkąd zaistniał w wyobraźni ludzi jest symbolem zła. I nie mów mi, że zła jest mało albo jest marginalne jak by to niektórym pasowało. Ten co uważa, że nie ma zła na świecie, musi być jego symbolem i dlatego go nie widzi. Bo jeśli by nie było zła to i nie było by dobra.
A Seksmisja był dla mnie filmem upokarzającym ale w końcowej fazie upokorzenie zmieniło włściciela. widocznie taka miała być płenta

Co do Seksmisji ,to nie wiem czy Ty poważnie czy na żarty.
Jeśli poważnie ,to jet to strasznie smutne.

Co do pozostałych kwestii nie wiem gdzie wyczytałeś ,że ja sądzę ,że nie ma zła na świecie - nie będę tak banalnie - trywialna ,by zapytać co na to Bóg. Jest bardzo go wiele,ale tez było i zawsze będzie ,bo tak ułomnym jesteśmy gatunkiem - zauważ inne gatunki nie zabijają dla frajdy zabijania.
Jednak na pewno zło nie tkwi w założeniu ,że wszyscy ludzie są sobie równi ,bez względu na płeć,rasę,wyznanie,orientację seksualną. Są równi ,to znaczy ,że przysługują im te same prawa,ta sama godność i należny im jest taki sam szacunek.
Ludzie nie mogą być pozbawiani jakichkolwiek praw z powodu płci,rasy,wyznania,bądź orientacji choćby z tej prostej przyczyny,że z takim bagażem przyszli na świat i nie mogą ponosić z tego tytułu żadnych negatywnych konsekwencji ze strony innych ,którzy uzurpują sobie prawo do wartościowania tych cech.
Człowiek może być ograniczony w swoich prawach tylko w przypadku jeśli zagraża jednostce lub zbiorowości.
Głoszenie poglądów choćby najbardziej horrendalnych ,jeśli nie nawołują do przemocy,pogardy i jakiejkolwiek formy dyskryminacji ,a szczególnie do realizacji takich poglądów w tym przy pomocy siły,jest prawem każdej myślącej istoty.
Ja się nie boję teorii gender,choć nie ze wszystkimi jej stwierdzeniami się zgadzam.
Ja się boję ludzi ,którzy wiedzą wszystko ,łącznie z tym co inni myślą i co inni czują,ja się boję ludzi,którzy nienawidzą wszystkich inaczej wyglądających,wierzących,myślących i kochających - Obcych.
A myśl ludzką nie skrepuje żaden ajatollah,żaden ksiądz,żaden fanatyk. Bóg dał nam niczym nieskrepowaną myśl i wolną wolę i w tym siła człowieka.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 16:00
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Przestań nas Hypato katować życiorysem Ewy Majewskiej bo chcesz się pochwalić że samodzielnie znalazłaś tą informację w Internecie?

Norando pisz jak chcesz i nie kieruj się radami Hypatii i nie cytuj nam dorobku naukowego co kto robił bo każdy tu na forum ma dostęp do google jeżeli temat go zainteresuje.



.


Wacławie !
Spadaj .....na choinkę !
Ile razy ci powtarzać ,że twoje opinie na mój temat nikogo tu nie interesuję,a najmniej mnie samą.
Ja twoich postów nie dostrzegam i radzę czyń podobnie w odniesieniu do moich. Pouczać to ty sobie możesz rybki w akwarium.
I pisz na temat wątku - jeśli to możliwe samodzielnie ,bo ostatnio coraz wyraźniej widać tu inną rękę ,inną klawiaturę no i chyba głowę inną na zmianę z tobą.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 16:40
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Co do Seksmisji ,to nie wiem czy Ty poważnie czy na żarty.
Jeśli poważnie ,to jet to strasznie smutne.
Dlatego smutne, bo nieznane? Czy to się gdzieś oprócz scenariusza sprawdziło?
Cytat:
Napisał Hypatia
Co do pozostałych kwestii nie wiem gdzie wyczytałeś ,że ja sądzę ,że nie ma zła na świecie - nie będę tak banalnie - trywialna ,by zapytać co na to Bóg. Jest bardzo go wiele,ale tez było i zawsze będzie ,bo tak ułomnym jesteśmy gatunkiem - zauważ inne gatunki nie zabijają dla frajdy zabijania.

Wyczytałem, że trzeba zmienić, urealnić wizerunek diabła. Nie trzeba. Zło jest złem i pozostanie złem. Jak każde zło będzie pełzać po ziemi do końca świata. niezależnie w jakiej formie (? ) Będzie zadzierać głowę do góry ale nie po to by słyszeć Boga tylko by uważać, aby go orzeł nie zadziobał, koń nie stratował i krowa nie zas.....a. Inne gatunki też zabijają dla frajdy kuny, lisy, tchórze i wiele innych.

Cytat:
Napisał Hypatia
Jednak na pewno zło nie tkwi w założeniu ,że wszyscy ludzie są sobie równi ,bez względu na płeć,rasę,wyznanie,orientację seksualną. Są równi ,to znaczy ,że przysługują im te same prawa,ta sama godność i należny im jest taki sam szacunek.
Ludzie nie mogą być pozbawiani jakichkolwiek praw z powodu płci,rasy,wyznania,bądź orientacji choćby z tej prostej przyczyny,że z takim bagażem przyszli na świat i nie mogą ponosić z tego tytułu żadnych negatywnych konsekwencji ze strony innych ,którzy uzurpują sobie prawo do wartościowania tych cech.
Na szacunek trzeba sobie zapracować a tym bardziej na szacunek w swoim środowisku. Popatrz na wojny plemienne w Afryce. Czy uważasz, że u nas byle kmiotek z pochodniami nie może takiej wojny rozniecić najpierw plemiennej potem etnicznej, wyznaniowej czy narodowościowej???

Cytat:
Napisał Hypatia
Człowiek może być ograniczony w swoich prawach tylko w przypadku jeśli zagraża jednostce lub zbiorowości.
Głoszenie poglądów choćby najbardziej horrendalnych ,jeśli nie nawołują do przemocy,pogardy i jakiejkolwiek formy dyskryminacji ,a szczególnie do realizacji takich poglądów w tym przy pomocy siły,jest prawem każdej myślącej istoty.
Prawem mówisz. A kto to prawo daje? Inny człowiek czy to zapisane w Konstytucji też przez ludzi a może w Konstytucji Unii albo USA bo chyba nie w Sowieckiej. To jest wszystko względne na doraźne potrzeby, grupy społecznej, narodu lub grupy trzymającej władzę nad światem.

Cytat:
Napisał Hypatia
Ja się nie boję teorii gender,choć nie ze wszystkimi jej stwierdzeniami się zgadzam.
Ja się boję ludzi ,którzy wiedzą wszystko ,łącznie z tym co inni myślą i co inni czują,ja się boję ludzi,którzy nienawidzą wszystkich inaczej wyglądających,wierzących,myślących i kochających - Obcych.
Kiedyś takich się bałem ale teraz juz nie, oni też maja tylko jedno życie a nie jak w grach komputerowych.

Cytat:
Napisał Hypatia
A myśl ludzką nie skrepuje żaden ajatollah,żaden ksiądz,żaden fanatyk. Bóg dał nam niczym nieskrepowaną myśl i wolną wolę i w tym siła człowieka.
I dał nam śmiech i można wszystko obśmiać, nieraz nie warto słuchać kazań. To tylko mysli jakiegoś człowieka a nie Boga.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 26-12-2013 o 17:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 16:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie Hypatio

Cytat:
Napisał Hypatia
I pisz na temat wątku - jeśli to możliwe samodzielnie ,bo ostatnio coraz wyraźniej widać tu inną rękę ,inną klawiaturę no i chyba głowę inną na zmianę z tobą.
Hypatio, ten słowotok pochodzi od Rajmunda Ryfińskiego z Faktów i Mitów co łamał się z nami opłatkiem. Gdzie by to od zwykłego sekretarza POP.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 17:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Hypatia napisała-Ja twoich postów nie dostrzegam i radzę czyń podobnie w odniesieniu do moich.
Hypatio piszesz to komentuję a to czy dostrzegasz jakiś post to mnie nie interesuje nie jestem lekarzem pierwszego kontaktu.

Wracając do dyskusji o gender i prezerwę niektórym seniorom dyskusję intelektualna o seksmisji i dżemie truskawkowym .
Polecam Debata: o książce „Feminizm jako filozofia społeczna. Szkice z teorii rodziny” autorstwa Ewy Majewskiej .Ci co nie czytali mogą przeczytać bo warto a ci co są leniwi mogą się zaznajomić z tekstem i opiniami krytyków http://kulturaliberalna.pl/2009/11/3...wy-majewskiej/

Norando Teraz czekam na noworoczny koncert orkiestry Wiedeńskiej. Musisz poczekać ale to będzie za kilka dni a teraz warto przeczytać co mają do powiedzenia nasi seniorzy na temat gender.Zadałaś ciekawe pytanie wielu gardłuje ale czy wiedzą o czym mówią?
Na to pytanie seniorzy , sami musicie znaleźć odpowiedz po przeczytaniu wszystkich postów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 17:51
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Ja gdy mowie gender to mysle o tym ze na silowni faceci witajac sie podaja tylko reke miedzy soba, a mi nie.
I o mezu kolezanki ktory gotuje sprzata i pierze bedac na bezrobotnym a kumple maja z niego polewke
Dziekuje
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 19:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Zgodnie z naukową definicją, pojęcie „gender”, dotyczyć miało „zespołu cech nabytych, przypisywanych kobiecie i mężczyźnie przez szeroko rozumianą kulturę, obejmuje relacje między kobietami i mężczyznami, zachowania, role społeczne i wyobrażenia o nich”
Inaczej mówiąc, oznacza to wielki, genderowy worek, w którym zmieścić możemy praktycznie wszystko, co dotyczy ludzi, bo przecież składają się z kobiet i mężczyzn.
W tym worku bez dna (lub z drugim dnem, jak ktoś woli), jedni dostrzegają ogólne zręby kultury w relacjach międzyludzkich, inni wyciągną z niego głównie relacje płciowe (seksualne), a jeszcze inni zobaczą n.p. zagadnienia czynności fizjologicznych.
Cechy nabyte, role społeczne i sposoby zachowań widać przecież wszędzie, więc tylko od sposobu potrząsania tym genderowym workiem zależy, co z niego wypadnie, ku radości lub smutkowi jego kreatorów.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 19:04
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy_
Ja gdy mowie gender to mysle o tym ze na silowni faceci witajac sie podaja tylko reke miedzy soba, a mi nie.
I o mezu kolezanki ktory gotuje sprzata i pierze bedac na bezrobotnym a kumple maja z niego polewke
Dziekuje
Viko, faceci nie mogą Ci podawać ręki to Ty pierwsza musisz wyciągnąć dłoń.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polacy mało wiedzą o badaniach nerek - komentarze BolekStan Ogólny 1 25-04-2022 19:38
Ostatnie tabu menopauzy - o czym kobiety nie mówią - komentarze JAGODA57 Ogólny 0 23-10-2012 10:35
Walentynki czyli wszyscy mówią "Kocham Cię" - komentarze matyja Ogólny 6 14-02-2011 20:32
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39
Brytyjczycy niewiele wiedzą o swoich dziadkach - komentarze Nika Ogólny 1 24-02-2007 14:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.