menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 19:17
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala.maja59
Viko, faceci nie mogą Ci podawać ręki to Ty pierwsza musisz wyciągnąć dłoń.
Na aikido kto wchodzi łape wszystkim daje...rowni my som baby i chopy
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 19:31
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy_
Na aikido kto wchodzi łape wszystkim daje...rowni my som baby i chopy
Toy, znaczyłoby to, że aikido bardzo dobrze realizuje filozofię gender.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 20:11
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
"Wobec nasilających się ataków tej ideologii skierowanych na różne obszary życia rodzinnego i społecznego czujemy się przynagleni, by z jednej strony stanowczo i jednoznacznie wypowiedzieć się w obronie chrześcijańskiej rodziny, fundamentalnych wartości, które ją chronią, a z drugiej przestrzec przed zagrożeniami płynącymi z propagowania nowego typu form życia rodzinnego"- piszą biskupi w liście pasterskim, który zostanie odczytany w kościołach 29 grudnia z okazji Niedzieli Świętej Rodziny.

Biskupi i KK walczą o zachowanie status quo.
Przez wiele wieków nie przeszkadzło im istnienie na łonie koscioła homoseksualizmu, pedofilii, łamania celibatu, pozamałżeńskiego seksu swoich partnerek i posiadania nieślubnego potomstwa.
Nie wspominając o innych zagrożeniach dla rodzin, społeczeństw i cywilizacji wynikających z tak zwanych bezeceństw dziejących się we wnątrz tej korporacji.
Nie przeszkadzało im to przez wieki, bo sami tym zarządzali LOL:
sami potępiali, ekskomunikowali i sami odpuszczali te winy i grzechy - w zależnoci od potrzeb i możliwości finansowych grzeszników.

Feminizm, i walka o prawa człowieka pozbawiają ich tych uprawnień i wynikających z tego tytułu korzyści i w tym cały ambaras.

a co do kiecek to nie szata zdobi człowieka -podobno -
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 21:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Fracie możesz nam wytłumaczyć co to ma z gender ta dyskusja intelektualna ? przeoczyłeś celowo?
Wyczytałem, że trzeba zmienić, urealnić wizerunek diabła .....Będzie zadzierać głowę do góry ale nie po to by słyszeć Boga tylko by uważać, aby go orzeł nie zadziobał, koń nie stratował i krowa nie zas.....a.
Te kropki pewnie dlatego bo na forum nie używa się dosadnych porównań i to już jest postęp.

Amelio masz zupełną rację i z tobą się zgadzam że tak należy interpretować ostatnie dyskusje w KK. Przecież księża chodzą w sukienkach i nie wywołuje to zgorszenia rodziców w obawie o morale ich pociech w przedszkolu ani sióstr zakonnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 21:22
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał Jarosław II
Hypatio, ten słowotok pochodzi od Rajmunda Ryfińskiego z Faktów i Mitów co łamał się z nami opłatkiem. Gdzie by to od zwykłego sekretarza POP.

Kurczę,już kilka miesięcy temu zauważyłam, że pod nickiem Wacław Puchała pisuje nie jedna osoba. Abstrahując od treści i poglądów wyrażanych w tych postach, to jednak raz można to normalnie przeczytać i zrozumieć, a kiedy indziej bełkot bez ładu i składu. Teraz już wiem, że miałam racje.
No, ale przynajmniej AR potrafi poprawnie pisać i da się to czytać.
Ale "siara",to tu nie tylko pisze się zawodowo,zarobkowo, ale nawet za jakiegoś dziadka lub babcię, którzy sami nie za bardzo sobie radzą z budowaniem zdań.
Ciekawe czy Armand pisze wypracowania na każdy temat, może by tak pisał wypracowania gimnazjalne.......
Na tle wacka wypada super !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 22:14
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Myślę, że Ty dobrze odczytałaś mój post, niż ten przerobiony przez trybuna ludowego. "Jak każde zło (nawet to z forum) będzie pełzać po ziemi do końca świata. Będzie zadzierać głowę do góry ale nie po to by słyszeć Boga tylko by uważać, aby go orzeł nie zadziobał, koń nie stratował i krowa nie ......."
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 22:42
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Fracie możesz nam wytłumaczyć co to ma z gender ta dyskusja intelektualna ? przeoczyłeś celowo?
Nie widzę nic, co wymagałoby dodatkowego wyjaśniania.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 26-12-2013, 23:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Cytat:
Hypatia napisała-
Kurczę,już kilka miesięcy temu zauważyłam, że pod nickiem Wacław Puchała pisuje nie jedna osoba
Dobrze zauważyłaś ta osoba lubi kurczaki i krowy .Wielu seniorów hoduje krowy i na ich wsparcie duchowe liczę

Czekam Hypatio na twój komentarz : uważać, aby go orzeł nie zadziobał, koń nie stratował i krowa nie zas.....a. #35

Myślę że napiszesz sensownego na temat gender możesz przecież przeczytać post Ameli , Norandy ,Koali ,Toy , Legato ,Frata czy artykułów w Fakcie i będziesz wiedziała o co chodzi. Na pewno nie o tłuczeniu orzechów pośladkami bo wyjaśniła już Koala że to nic nie ma wspólnego z gender. Też nie trafione są pomysły naszego kolegi seniora który starał ci się pomóc : wpływu konstytucji USA , Unii Europejskiej ,czy walk plemiennych w Afryce.

Cytat:
Hypatia napisała-Ciekawe czy Armand pisze wypracowania na każdy temat, może by tak pisał wypracowania gimnazjalne...
Nic prostszego jak napisać do Posła to ci na pewno odpowie Armand.Ryfinski@sejm.pl nie baw się magiel co twój kolega senior i gdzie podsłuchał.
Jak będziesz pisać to się zastanów czego naprawdę chcesz się dowiedzieć by nie wyjść na osobę niezrównoważoną - powodzenia ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 01:01
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

No proszę i znów bez ładu i składu. No i bez sensu.
Widać copywriter ma wolne!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 27-12-2013 o 01:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 07:42
Noranda Noranda jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Wieliczka
Posty: 60
Domyślnie

Inicjując temat stworzyłem warunki do podzielenia się wiedzą i własnymi ocenami po co tworzy się nową wersję diabła ze spraw dawno znanych co do pojęcia "gender" ..
Znanych; ale komu?
Na własny użytek przeprowadziłem w moim otoczeniu maleńki eksperyment socjologiczny pytając o to modne słówko....
To nie do Forum kierowałem tytuł mojego tematu i podałem link jak w pierwszym poście.
Konkluzję tej dyskusji upatruję w tym, abyśmy - każdy z nas- skierował pytanie "Co to jest ten gender?"do swojego bezkomputerowego otoczenia. Okaże się jak wielu "Googla" ma jedynie w listach pasterskich i wiadomym radyjku.
Wykazując troszkę inicjatywy możemy słownie lub przez wydruk wybranego linku rozjaśnić temat w wielu siwiejących głowach w spokojnych rzeczowych rozmowach "przy okazji".. Noblesse oblige... Chyba że zasady mimikry w środowisku nie pozwalają.
A moje drugie primo:
Wydaje mi się, że w tej tak cennej dla mnie wymianie zdań i ocen wyczerpaliśmy temat i odnoszę wrażenie że schodzimy na szczypawki i kwestie uboczne.
Proponuję zakończyć ten temat. Dziękuję wszystkim Usherom za aktywność.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 09:31
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Noranda
po co tworzy się nową wersję diabła
Ja to już napisałem dlaczego. Zło zawsze będzie złem,i trzeba mu nadać kształt, wizerunek. Trzeba go też unowocześniać z postępem cywilizacyjnym. Diabeł może czynić dobro w celu uzyskania większego zła. On o tym wie, bo człowiek ma słabości a Pan Bóg dał człowiekowi wolną wolę. Jeśli rozmawiamy o chorobach tworzymy w sobie nowe komórki chorobowe.
Cytat:
Napisał Noranda
Znanych; ale komu?
Na własny użytek przeprowadziłem w moim otoczeniu maleńki eksperyment socjologiczny pytając o to modne słówko....
Konkluzję tej dyskusji upatruję w tym, abyśmy - każdy z nas- skierował pytanie "Co to jest ten gender?"do swojego bezkomputerowego otoczenia. Okaże się jak wielu "Googla" ma jedynie w listach pasterskich i wiadomym radyjku.
Ty zadałeś pytanie ze słowem dość nowym to nic dziwnego, że odpowiedzi były z takich źródeł jakie były dostępne. Ja natomiast w takim samym środowisku zadałem pytanie co się składa na Trójcę Świętą " i też było tylko niewiele dobrych odpowiedzi, a powinny.

Cytat:
Napisał Noranda
A moje drugie primo:
Wydaje mi się, że w tej tak cennej dla mnie wymianie zdań i ocen wyczerpaliśmy temat i odnoszę wrażenie że schodzimy na szczypawki i kwestie uboczne.
Proponuję zakończyć ten temat. Dziękuję wszystkim Usherom za aktywność.
Ja również dziękuję, bardzo mi to pomogło w zrozumieniu kluczowych zagadnień. A, że do wszystkiego podchodzę z humorem, bo ludzie bez poczucia humoru są bardzo nieszczęśliwi to już nie moja wina. „Pan Bóg dał człowiekowi jako równowagę wielu utrapień życia trzy rzeczy: nadzieję - sen - śmiech". Śmiechu pożałował niewierzącym.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 10:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 614
Domyślnie

Noranda nie zrażaj się zabieraniem głosu w ważnych dla nas sprawach i o nich rozmawiać. W tych dyskusjach co kto powiedział czy co zawdzięczamy Bogu twój temat pozwolił niektórym naszym seniorom popatrzeć inaczej na sprawy gender i wiedzieć o czym mówią.Odwiedziło twoją stronę 747 seniorów mądrze czy głupio 50 odpowiedzi.Jest to twój sukces i tak staraj się patrzeć na sprawy.

Kończąc chciałbym załączam link do jeszcze jednego wystąpienia w podjętym przez ciebie temacie http://hartman.blog.polityka.pl/2013...ny-gender-ida/ Niektóre z poruszanych tez Hartmana były przez naszych seniorów poruszane ale warto to też przeczytać i zastanowić się nad jego słowami.

Noranda ,pozdrawiam temat wybrany przez ciebie ciekawy i na czasie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 10:58
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Jaroslaw, nie mow ze ze slowem dosc nowym. Na studiach (zaocznych) ukonczonych 5 lat temu, notowalam definicje gender-plec kulturowa nadana przez spoleczenstwo, w odroznieniu od plci biologicxnej. Diabla w tym nie dostrzegam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 11:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=amelia]
Cytat:
Biskupi i KK walczą o zachowanie status quo.
Amelio!
To jest sedno całego problem. A ponieważ walczą, to uznali, że dotychczasowe środki nie wystarczają i wykombinowali nowe środki wyrazu.
Cytat:
a co do kiecek to nie szata zdobi człowieka -podobno -
Jak to nie??? I jakie "podobno"?
Chyba dawno nie odwiedzałaś świątynnych przybytków.
W tym omawianym przypadku dżenderyzm zauważyć można w pełnej krasie, a nawet z pewnym przechyłem w stronę męskiego pierwiastka płciowego.

psst
Toy-u!
To nie jest istotne czy sam termin jest nowy czy lekko zużyty.
Problemem jest to do czego sie go współcześnie użyje. I kto w jakim celu to zrobi.

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 27-12-2013 o 11:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 12:05
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Ale jesli KK ciska w starsze osoby obcym im terminem, z naciskiem że to zło okrutne....? nie rozumiem...
spytalam Osob w wieku moich rodzicow - przestan! coz to jest gender....promowanie pedalow i ich zwiazkow.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 13:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy_
Ale jesli KK ciska w starsze osoby obcym im terminem, z naciskiem że to zło okrutne....? nie rozumiem...
spytalam Osob w wieku moich rodzicow - przestan! coz to jest gender....promowanie pedalow i ich zwiazkow.

Toż mówię, że dziadek z babką nie zawraca sobie głowy tym coś Ty dowiedziała się na studiach, a interesują sie jedynie tym co dowiedzieli się z ambony itp środków masowego przekazu.

No i musisz zauważyc, że te pedały i ich związki całkiem nieźle nadają się na neoszatany, bo wyleźli ze szafy i szwendają się po ulicach na widoku.
A NIKT nie lubi konkurencji w tym samym biznesie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 16:17
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Toż mówię, że dziadek z babką nie zawraca sobie głowy tym coś Ty dowiedziała się na studiach, a interesują sie jedynie tym (....)
No pieknie wyszlo ze faceci maja intelekt a kobitki gapy są
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 17:28
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj serdecznie

Cytat:
Napisał pluto37
Toż mówię, że dziadek z babką nie zawraca sobie głowy tym coś Ty dowiedziała się na studiach, a interesują sie jedynie tym co dowiedzieli się z ambony itp środków masowego przekazu.

No i musisz zauważyc, że te pedały i ich związki całkiem nieźle nadają się na neoszatany, bo wyleźli ze szafy i szwendają się po ulicach na widoku.
A NIKT nie lubi konkurencji w tym samym biznesie

__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 17:50
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy_
No pieknie wyszlo ze faceci maja intelekt a kobitki gapy są
Nie jest prawdą, że kobitki gapy są , facety są gapy, bo jakoś bez kobitek nie istnieją, ciekawe czemu? Proponuję dyskusję o zależności spodni od spódniczek, jakoś tak wychodzi, że spodnie są może nie tyle zależne co uzależnione, a może to gender albo inne coś jest?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 27-12-2013, 18:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala.maja59
Nie jest prawdą, że kobitki gapy są , facety są gapy, bo jakoś bez kobitek nie istnieją, ciekawe czemu? Proponuję dyskusję o zależności spodni od spódniczek, jakoś tak wychodzi, że spodnie są może nie tyle zależne co uzależnione, a może to gender albo inne coś jest?

Dziewczyny!
Nie szalejcie może.
Już starozytni Rosjanie wiedzieli, że do tanga trza dwojga pci obojga, bo dzieworództwo samo że siebie nawet jednopłciowców nie wykopuluje.
Koalo! Garderobę zostaw w spokoju, bo w tym modowym biznesie damskim w szczególności dopiero pomylić sie można...
I nie wykluczone jest, że dlatego te biskupy tem dżenderem wszystkich wokół straszą.
Ale zwróć uwagę, że one nie dość, ze leciwe, to jeszcze przez lata pod sukienką spodnie naszają- tak mi sie zdaje, choć pewności nie mam.
Skąd więc te one mają wiedzieć, że dziś to żadna sensacja, że niejeden chłop po płci pranie w domu robi, potomstwo pampersem traktuje, czy zakupami się trudni kiedy tacierzyński urlop mu sie trafił?
Taka mixture w przyrodzie się porobiła i nie da się ukryć, że idzie ku gorszemu.
Jak tak dalej pójdzie, to przez ten dżender to potomkom wielebnych rodzić każą. I to dopiero będzie skaranie boskie....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polacy mało wiedzą o badaniach nerek - komentarze BolekStan Ogólny 1 25-04-2022 19:38
Ostatnie tabu menopauzy - o czym kobiety nie mówią - komentarze JAGODA57 Ogólny 0 23-10-2012 10:35
Walentynki czyli wszyscy mówią "Kocham Cię" - komentarze matyja Ogólny 6 14-02-2011 20:32
Starsze Polki więcej wiedzą o swoim zdrowiu - komentarze Malgorzata 50 Ogólny 11 25-06-2007 12:39
Brytyjczycy niewiele wiedzą o swoich dziadkach - komentarze Nika Ogólny 1 24-02-2007 14:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.