menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 19:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie EURO2012-sukces?


Moim zdaniem sukces. Ma rację, nasz Prezydent, mówiąc, że największym sukcesem jest polskie społeczeństwo kibiców, i nie tylko. Nie martwi mnie poziom polskiej Nogi. Polska Noga musi jeszcze wiele się nabiegać, aby dorównać Hiszpanom, Włochom, a może nawet Niemcom, moim przegranym faworytom.
Ani to, że nie dokończone zostały autostrady. Mamy piękne stadiony piłkarskie, choć z ich wykorzystaniem będzie kłopot. Ale, nic to, jak mawiał p.Wołdyjowski. Grunt, że nie popsuliśmy sobie reputacji w świecie, że coś nam wyszło, a do tej pory wychodziło nam nie bardzo, wyszło nam całkiem nieżle ?
Organizacja Euro 2012, skanalizowanie kibolstwa. Brawo Normalni Polacy.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 19:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Moim zdaniem sukces. Ma rację, nasz Prezydent, mówiąc, że największym sukcesem jest polskie społeczeństwo kibiców, i nie tylko. Nie martwi mnie poziom polskiej Nogi. Polska Noga musi jeszcze wiele się nabiegać, aby dorównać Hiszpanom, Włochom, a może nawet Niemcom, moim przegranym faworytom.
Ani to, że nie dokończone zostały autostrady. Mamy piękne stadiony piłkarskie, choć z ich wykorzystaniem będzie kłopot. Ale, nic to, jak mawiał p.Wołdyjowski. Grunt, że nie popsuliśmy sobie reputacji w świecie, że coś nam wyszło, a do tej pory wychodziło nam nie bardzo, wyszło nam całkiem nieżle ?
Organizacja Euro 2012, skanalizowanie kibolstwa. Brawo Normalni Polacy.

Kazimierzu!
Moje zdanie podobne. Generalnie jest czysciej, szybciej, sprawniej i sympatyczniej.
I fajniej.
Ale nie łudź się. Zawsze znajdzie sie maruda z drzazgą [bez skojarzeń proszę] w pośladku i listą Jadwini, zeby jeszcze fajniej było
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 20:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Z tego co slyszalam w TV i czytalam w prasie zagranicznej powiedziano i napisano sporo komplementow dla obu organizatorow Euro 2012. Dzisiaj na TF1 slyszalam mile slowo i takie prawdziwe, ze Polacy mimo nieduzych srodkow finansowych pokazali swiatu, ze mozna na nich liczyc.

Zdecydowanie ze strony zagranicy nie slyszalam krytyk na temat rozkopanego miasta, nieladu, kibicow.

A to co pisza w kraju....lub rajcuja na stronach internetowych...czy to naprawde jest az tak wazne? Przeciez my nie moglibysmy zyc spokojnie nie dowalajac komukolwiec - tak poprostu za tzw frico!

Jednego nie moge zrozumiec, kto byl glownym organizatorem? Dlaczego final byl grany w Kieve. Szkoda, chetnie widzialabym go w Warszawie.


Dla tych co nie widzieli wszystkich meczow, ponizej ciekawy link na msn.fr
wystarczy kliknac i bedziecie mieli doskonale sprawozdanie zdjeciowe.

http://news.fr.msn.com/sport/football/euro-2012/photos/#_

No i naturalnie mecz Hiszpania-Italia - zdjecia znajdziecie na moim blogu.

PS. kiedys i my bedziemy na poziomie Hiszpanow - wszystko jest mozliwe
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 21:24
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Termin na drogi jest koniec 2014 roku. Tylko zawodowi stękacze stękają inaczej aby trochę ugrać na niepowodzeniach. Drużyna jak drużyna, nie ma się co dziwić, że grali słabo jak przez 10 lat były mecze i wyniki ustawiane przy stoliku. Jeszcze długo albo wcale nie będzie takiej jak finaliści. Ważne, że nie było jakiegoś terroryzmu, czego się najbardziej bałem, bo znowu by była wina Tuska.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 21:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia

Jednego nie moge zrozumiec, kto byl glownym organizatorem? Dlaczego final byl grany w Kieve. Szkoda, chetnie widzialabym go w Warszawie.

Basiu!
Powód jest prosty. Boniek przypomniał go w Wyborczej.
Sprawę mistrzostw załatwiał ukrainiec Surkis swoimi wpływami i kanałami w UEFie.
Bez niego nie mielibysmy szans na samodzielną imprezę.
boniek proponuje najwyższe ordery dla Surkisa za ten wyczyn.
A organizatorem była UEFA
tak jak i w Szwajcarii i Austrii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-07-2012, 23:22
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Boniek i Platini byli wyrozniajacymi sie pilkarzami Juventusu.
Przyznam,ze dziwi mnie postawa Platiniego,bo oprocz pilkarskiej murawy jest jeszcze cos wielkiego jak przyjazn.
Uwazam,ze mozna bylo do sprawy podejsc inaczej.Przegralismy final juz przed organizacja imprezy.Na oslode i otarcie lez przyznano nam otwarcie Euro2012 i mecz otwarcia.Final to final.Sport to biznes i polityka.Niestety.

Organizacja imprezy,przebieg i poziom mistrzostw bardzo dobry.
Poszedl w swiat obraz Polski wspolczesnej,zupelnie odbiegajacej od obrazu tej,znanej tylko z epoki lat osiemdziesiatych,Polski pelnej niedostatku,kraju rolniczego z furmankami turkoczacymi po wyboistych drogach,wsrod szarych zabudowan i unoszacym sie w powietrzu smogiem.
Poszedl w swiat obraz z pieknego stadionu narodowego - dumy wszystkich Polakow,gdzie jeszcze do niedawna istnial wietnamski bazar,z innych stadionow.Ten i tamte wybudowane stadiony pozostana dla nas i nastepnych pokolen.Dla przyszlych akademii pilkarskich wzorem innych panstw.

Jednego mi bardzo szkoda.
Wielkich nadziei naszych kibicow,tej spontanicznosci,ze to tu i teraz sie dokona,tej wielkiej masy ludzkich serc na stadionach,strefach kibica,na placach wielkich i malych miast,milionow przed telewizorami,tak bardzo pragnacych sportowego sukcesu Polski w tych rozgrywkach.
I nic nam z tego nie wyszlo.Zal i to wielki,a takze wielkie narodowe rozczarowanie.
Mielismy prawo liczyc na wiecej.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 07:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X

Jednego mi bardzo szkoda.
Wielkich nadziei naszych kibicow,tej spontanicznosci,ze to tu i teraz sie dokona,tej wielkiej masy ludzkich serc na stadionach,strefach kibica,na placach wielkich i malych miast,milionow przed telewizorami,tak bardzo pragnacych sportowego sukcesu Polski w tych rozgrywkach.
I nic nam z tego nie wyszlo.Zal i to wielki,a takze wielkie narodowe rozczarowanie.
Mielismy prawo liczyc na wiecej.

Karolu!
Ludziska jakoś nie psioczą, nie zemszczą i jakichś wielkich żalów nie widać i nie słychać.
Widzą kunia i wiedza jaki jest, więc nie wpadają w rozpacz.
Oczywiście są wyjątki, ale to margines.
Czemu mówisz,że nam nie wyszło? I Grecy i Rosjanie i Czesi są dużo wyżej niż polska reprezentacja.
Co mają powiedzieć Holendrzy? Obejrzeliśmy sporo dobrej piłki z piękną bramką Ibrahimowicza. Ja tam nie mam poczucia niedosytu.
A i w PZPN-ie też się coś ruszy. I w szkoleniu też. Jest już na czym grać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 11:52
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Witam...Bawi mnie kwas i żólć na buzi Hofmana...Ci ludzie to odlam malkontetów na zawolanie i zapotrzebowanie "jaśnie oświeconego prezesa" Co za okrutne zaklamanie...Tylko e PIS-e
nauczyli się kwękać i narzekać...Co za ludzie....
__________________
zdzislaw1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 12:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Witam...Bawi mnie kwas i żólć na buzi Hofmana...Ci ludzie to odlam malkontetów na zawolanie i zapotrzebowanie "jaśnie oświeconego prezesa" Co za okrutne zaklamanie...Tylko e PIS-e
nauczyli się kwękać i narzekać...Co za ludzie....
To przyszłe pokolenie władzy, na czymś trzeba budować fundamenty jak nie na niezadowoleniu. Hitler też tak zaczynał podczas kryzysu. Jedni budują a inni wyjmują z dołu cegły albo sypią sól do zaprawy i patrzą zza winkla. To tak typowe dla polactwa, życzyć aby sąsiadowi coś zdechło.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 13:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał zdzislaw.bedrylo
Witam...Bawi mnie kwas i żólć na buzi Hofmana...Ci ludzie to odlam malkontetów na zawolanie i zapotrzebowanie "jaśnie oświeconego prezesa" Co za okrutne zaklamanie...Tylko e PIS-e
nauczyli się kwękać i narzekać...Co za ludzie....

Zdzisławie!
Ależ skąd! przecie gdyby tylko jęczeli, to nie wykopulowaliby pomysła żeby zdelegalizować in vitro a łamaczy zakazu zamykac do pierdla na dwa lata co radośnie obwieścił specjalista od skrobanek, ginekolog na odwyku alkoholowym, oraz krętacz refundacyjny z Krakowa nazwiskiem Piecha.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 14:12
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Mam wrażenie Zdzisławie,że zupełnie nie zdajesz sobie sprawy jak dalece z twoich tekstów przebija tęsknota za PRL-em.Wtedy włączałeś tv,radio,wziąłeś do reki gazetę i widziałeś wyłącznie Polaków uśmiechniętych i zadowolonych,mających tylko jedno zmartwienie,jak pomóc przewodniej sile narodu w ciężkim trudzie rządzenia.Wzrusza mnie Twoja nostalgia za tamtym czasem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 18:06
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Czy teraz to hasło straciło na aktualności w nowej rzeczywistości? Czy lepiej wszystko na "nie"? A może to jest odreagowanie po tylu latach niewoli, że teraz można chodzić na czerwonym świetle. Sami sobie szkodzimy i jesteśmy pośmiewiskiem całego świata za taką rozłamowość. Świat nas chwali a oportuniści wewnętrzni krzyczą klęska, no bo co im pozostało. Przecież siedzieli w norach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 03-07-2012 o 18:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 19:12
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Szczerze mówiąc,mało mnie interesuje co o nas po EURO powiedział świat.Co napisali,jak nas widzą,jak się podobamy, nasze jedzenie,dziewczyny,organizacja,porządek,policja.Ż enuje mnie nasze pragnienie by wreszcie ten świat pogłaskał nas po główce.
Skąd w nas tyle prowincjonalnych kompleksów?
PS,Chyba nie jestem patriotą,bo nie oflagowałem okien ani samochodu.Za to oglądnąłem wszystkie mecze,w tym nasz -ostatniej szansy.I przykro mi,żeśmy ją utracili.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 19:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Szczerze mówiąc,mało mnie interesuje co o nas po EURO powiedział świat.Co napisali,jak nas widzą,jak się podobamy, nasze jedzenie,dziewczyny,organizacja,porządek,policja.Ż enuje mnie nasze pragnienie by wreszcie ten świat pogłaskał nas po główce.
Skąd w nas tyle prowincjonalnych kompleksów?
A czy nie masz kompleksów jak nas świat krytykuje za zaściankowość i zacofanie ?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 19:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Czy teraz to hasło straciło na aktualności w nowej rzeczywistości? Czy lepiej wszystko na "nie"? A może to jest odreagowanie po tylu latach niewoli, że teraz można chodzić na czerwonym świetle. Sami sobie szkodzimy i jesteśmy pośmiewiskiem całego świata za taką rozłamowość. Świat nas chwali a oportuniści wewnętrzni krzyczą klęska, no bo co im pozostało. Przecież siedzieli w norach.

Jarek. Nie przesadzaj z tym pośmiewiskiem.
Każde państwo ma swoich Kaczyńskich i podobnych marudów.
Znajdziesz ich na całym świecie.
Pewnie i Basia znalazłaby podobnych w Helvetii. One muszą być i się rozmnażać- czasami- bo tak najwyższy wszechreligii zbudował ten świat.
A swiat w każdym kawałku ma swoje problemy do rozwiązania.
Co mają powiedzieć Belgowie, Francuzi, czy Włosi, albo Hiszpanie. Zajrzyj w agielskie media. Jak nie eurosceptyki, to rozłamowce. My mamy jednego zbawiciela wagi letkopółśmisznej a oni na tony podobnych.
Narazie cieszmy sie bo jest z czego. Coś sie nam udało lepiej, cos mniej, ale jest nadzieja, że nieskończone sie dokończy i że trafia sie kolejne igrzyska. tak ponad 40 lat temu jakos tam cieszyłem sie, że udały sie mistrzostwa Europy na żużlu we Wrocławiu, potem MŚ w Chorzowie, i ...poleciało I tak powinno być i na tym podwórku. Coś na dużą skalę sie zaczęło i będzie ciąg dalszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 03-07-2012, 20:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Generalnie bardzo udana impreza- istotnie dostalam dużo fajnych e- maili chwalacych nas. No, i bardzo podobaja mi się pieniazki jakie otrzywał p. Smuda, i nasi piłkarze za przegrane mecze. Tez tak chciabym.Coś nawalić i za to ubrac się np. u Diora- uwielbiam jego kostiumiki...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-07-2012, 12:48
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kobieca proznosc nad proznosciami !
Juz blisko Olimpiada w Londynie ,tam dopiero beda sukcesy,a jakie ubiory ,ponoc prosto z Chin jak dajmy na to amerykanskich sportowcow.
Kto handluje ten zyje !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-07-2012, 15:20
joanna84's Avatar
joanna84 joanna84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 3
Domyślnie

Londyn na topie, już nikt nie pamięta o Euro 2012, ja mieszkam w Wa-wie to przynajmniej mam dworce umyte(chociaż z nich nie korzystam), tyle z tego euro mam pożytku.

Ale każdy sposób na promocję jest dobry, ale tych tłumów powracających na naszą zieloną bym się nie spodziewała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 09:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 598
Domyślnie

Cytat:
Napisał joanna84
Londyn na topie, już nikt nie pamięta o Euro 2012, ja mieszkam w Wa-wie to przynajmniej mam dworce umyte(chociaż z nich nie korzystam), tyle z tego euro mam pożytku.

Ale każdy sposób na promocję jest dobry, ale tych tłumów powracających na naszą zieloną bym się nie spodziewała.

Joanno.
Ty mieszkasz, a ja bywam. Korzystam z PKP [?] bo taniej i szybciej. Dworce i okolice na całej trasie są czyściejsze i przyzwoitsze. Obsługa też.
pożytkóe jest wiecej. Mam dojazd do Okęcia, uruchomiono kolejne lotnisko. A wykopki stoliczne tez się skończą.
tego typu imprezy są impulsem do dużych inwestycji strukturalnych, które nie wystartowałyby bez ich organizowania.
W-wa nie Londyn. Mieliśmy ciut więcej potrzeb inwestycyjnych niż GB
W temacie powroty na zielona, to czy widzisz jakies powody, żeby ci co ze wsi do miast kiedyś wybyli masowo wracali?
Jesli juz to widzę sporo miastowych kupujących hektary poza miastami bo im w miescie zbyt ciasno
Podobnie z tymi co dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 10:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Na wyrost i na kerdyt !
Jakos to sie wszystko splaci.
Gorzej z ziemia pod Narodowym "cyrkiem".
Ziemia idzie w cene !!!
Spadkobiercy o tym wiedza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seniorzy i sukces senastan Seniorzy i praca 12 06-04-2008 16:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.