menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 21:20
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Jarosławie !

Cytat:
Napisał Jarosław II
To nic innego jak z jednej strony szacunek do pracy a z drugiej wyeliminowanie niewydajnych ludzi,którzy podejmowali prace na chwilę aby zaraz uzyskać zasiłek. Sam też postawiłem na mechanizację i komputeryzację procesów wytwórczych, bo siła ludzka ma ograniczone możliwości i potem jest ściana. Jak niektórzy za późno na to postawili to są teraz z ręką w nocniku i nigdy już nie dogonią czołówki. Warunek podstawowy trzeba mieć kapitał, bo na kredycie można się przejechać, a banki tylko czekają aby wtedy weksle sprzedać i wykupić zakład za złotówkę. To pewnie nie będzie Ci się podobać, ale taka jest prawda, niedługo ludzie będą potrzebni jako fachowcy do zarządzania nowoczesną firmą a nie mięso robocze. No chyba, że do ręcznego układania "kocich łbów" w rezydencjach, bo tego
maszyna nie potrafi

Nie wiem, w jakim stopniu zapoznałeś się już z tym poradnikiem RUCHU ZEITGEIST, ale jedną z konsekwencji obecnego gwałtownego rozwoju technologicznego na świecie , szczególnie w krajach zachodnich, jest właśnie bezrobocie, stąd to określenie "bezrobocie technologiczne".
To, że małe firmy , takie jak przypuszczam Twoja, komputeryzują się i starają się zmniejszyć do minimum koszty robocizny, to jest normalne i zdrowe działanie , aby sprostać konkurencji, ale fatalne dla zatrudnienia, miejsc pracy zarobkowej w skali całego kraju.
W wielu krajach, automatyzacja procesów wytwórczych posunęła się tak daleko, że liczba miejsc pracy tak zmalała, że nie ma kto kupować produktów wytworzonych przez te firmy, bo gwałtownie spada siła nabywcza tych społeczeństw.
Jesteś Jarosławie chyba za bardzo zadufany, jeśli nazywasz siłę wytwórczą, roboczą, "mięsem roboczym".
Jesteś chyba stosunkowo młodym kapitalistą, i na razie idzie Ci świetnie interes, i nie obserwujesz ujemnych efektów zmniejszenia siły nabywczej rodaków, ale , tu chodzi o spadek siły nabywczej społeczeństw w skali globalnej, a nie w maleńkiej skali pojedynczej firmy.
Jednym z fundamentalnych motorów kapitalizmu jest, jak wiesz, jest stały wzrost konsumpcji, ale problem w tym, że konsumpcja maleje, a to poważne zagrożenie systemu.

Życzę Ci sukcesów i Twojej firmie. Szczerze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 21:24
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Lepiej być mięsem roboczym niz armatnim, ja, ja naturlich...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 21:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
W wielu krajach, automatyzacja procesów wytwórczych posunęła się tak daleko, że liczba miejsc pracy tak zmalała, że nie ma kto kupować produktów wytworzonych przez te firmy, bo gwałtownie spada siła nabywcza tych społeczeństw.
Doradź im co maja zrobić, może wysłać naszych związkowców z oponami. To jest normalna kolej rzeczy aby ciąć koszty wtedy wyrób będzie tańszy i jak nie kupią tutaj to gdzie indziej. Wszystko reguluje rynek, ja wysyłam za granice i dostaje tyle w Eur ile u nas w złotówkach i co mam zrezygnować a może założyć Caritas i pracować na przetrwanie?. Nie nie skorzystam z tych rad.

Cytat:
Napisał Kazimierz
Jesteś chyba stosunkowo młodym kapitalistą, i na razie idzie Ci świetnie interes, i nie obserwujesz ujemnych efektów zmniejszenia siły nabywczej rodaków, ale , tu chodzi o spadek siły nabywczej społeczeństw w skali globalnej, a nie w maleńkiej skali pojedynczej firmy.
Ja zatrudniam 150 osób, mógłbym 200 ale będzie 100 bo "zatrudniam" nowe technologie bardziej wydajne od ludzi. Tu jest czysta ekonomia. Albo robić na Zus-y i podatki albo rozwijać firmę. Może kiedyś Ci ją pokarzę w internecie


Cytat:
Napisał Kazimierz
Życzę Ci sukcesów i Twojej firmie. Szczerze.
Dziękuję. Od polityków nic nie chcę niezależnie od opcji byle nie przeszkadzali i powiem w tajemnicy za Kaczyńskiego było dobrze bo na niczym się nie znal tylko szukał wrogów i spisków a nie przeszkadzał w gospodarce Bo gospodarka jak przyroda sama się zregeneruje byle za dużo nawozu nie dawać
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 09-06-2011, 22:25
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Marbello !

Cytat:
Wtrace moje dwa grosze....o Chinach, Indiach, Pakistanie i potegach ekonomiczno-technologicznych arabskich.

Obawiam sie, ze aby cokolwiek powiedziec na tematy ich struktur, relacji czlowiek-panstwo-ekonomia-religia - nalezaloby tam troche pomieszkac. A jezeli nie jest to mozliwe, prozmawiac "bez swiadkow" z lokalna ludnoscia.
Jestem pewien, że pod względem zagranicznych wojaży nikt się tutaj na forum , nie może się z Tobą równać.
Ale, moim zdaniem, nie o to tu chodzi.
Inicjując ten wątek, chodziło mi o zdanie forumowiczów nt Ruchu Zeitgeist w sprawie końca systemu monetarnego, czyli Monetary Based Economy.
Jak zapewniają twórcy tego Ruchu, nie jest to utopia, ale realna możliwość najbliższej przyszłości .
Mnie też, jak wielu z was, wydawało się to niemożliwe, aby system, którym ludzkość posługuje się od wielu tysiącleci, można było zastąpić innym , lepszym.
Filozofia tego Ruchu została logicznie umotywowana w ich poradniku aktywisty i mnie przekonała, choć aktywistą nie zamierzam być. Gdybym miał 50 to może.
Cytat:
Dyskusja i watek ciekawy ale do niczego konkretnego nie prowadzi. Bawimy sie w utopie. Lepiej spojrzyjmy rozsadnie w rzeczywistosc i okaze sie, ze jestesmy szpileczkami w stogu siana.
Masz rację. "Lepiej spojrzyjmy rozsadnie w rzeczywistosc". Twoim zdaniem, Poradnik ZMovement to utopia. W części, zasobowego systemu ekonomicznego moze, ale w części dot. monetarnego systemu, moim zdaniem, zawiera tyle dowodów, że wystarczyło by chociaż jeden podważyć.
Dziwi mnie cisza medialna jaka panuje w okół tego problemu. Gdyby to była utopia, media , moim zdaniem, chętnie by ją wykorzystały. Jeśli to prawda, choćby nawet w części, to tylko patrzeć, jak media ten temat zaczną eksploatować.
Nam pozostaje dyskusja ntt i nic więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 10-06-2011, 00:59
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Jarosławie !
Cytat:
Ja zatrudniam 150 osób, mógłbym 200 ale będzie 100 bo "zatrudniam" nowe technologie bardziej wydajne od ludzi. Tu jest czysta ekonomia. Albo robić na Zus-y i podatki albo rozwijać firmę. Może kiedyś Ci ją pokarzę w internecie

Właśnie. Nowe technologie eliminują ludzi, przynoszą większy zysk właścicielom firm dopóty, dopóki wyroby firmy znajdują nabywców, a tych coraz bardziej ubywa. Maszyny, a raczej automaty, linie automatyczne, produkują, nie strajkują, nie strajkują, ale też nie kupują swoich wyrobów.
Tu nie chodzi o to, że takie działanie jest niemoralne, tylko o dalsze konsekwencje . Dobrze jest jak takie wyroby mogą być sprzedane na zewnątrz, tak jak w Twoim przypadku. Mało tego wielkie firmy, korporacje idąc dalej w oszczędzaniu, przenoszą swoje fabryki gdzie te automatyczne linie produkcyjne obsługują ludzie jeszcze mniej zużywają pieniędzy, a produkty są sprzedawane w kraju, skąd te fabryki przyjechały. Fakt, obniża to ceny, ale rynek zbytu zapycha się masą "pięknych", tanich rzeczy (np.chińszyzną ), chociaż gorszej jakości niż wyprodukowanych w rodzimych fabrykach.
Czy Ty, Jarosławie, nie produkujesz okien, bo cieszą się zdaje uznaniem za granicą ?
Wszyscy na pewno bylibyśmy ciekawi obejrzeć Twoją stronkę w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 10-06-2011, 01:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Ale, moim zdaniem, nie o to tu chodzi.
Inicjując ten wątek, chodziło mi o zdanie forumowiczów nt Ruchu Zeitgeist w sprawie końca systemu monetarnego, czyli Monetary Based Economy.
Jak zapewniają twórcy tego Ruchu, nie jest to utopia, ale realna możliwość najbliższej przyszłości .
Mnie też, jak wielu z was, wydawało się to niemożliwe, aby system, którym ludzkość posługuje się od wielu tysiącleci, można było zastąpić innym , lepszym.
Filozofia tego Ruchu została logicznie umotywowana w ich poradniku aktywisty i mnie przekonała, choć aktywistą nie zamierzam być. Gdybym miał 50 to może.

Masz rację. "Lepiej spojrzyjmy rozsadnie w rzeczywistosc". Twoim zdaniem, Poradnik ZMovement to utopia. W części, zasobowego systemu ekonomicznego moze, ale w części dot. monetarnego systemu, moim zdaniem, zawiera tyle dowodów, że wystarczyło by chociaż jeden podważyć.
Dziwi mnie cisza medialna jaka panuje w okół tego problemu. Gdyby to była utopia, media , moim zdaniem, chętnie by ją wykorzystały. Jeśli to prawda, choćby nawet w części, to tylko patrzeć, jak media ten temat zaczną eksploatować.
Nam pozostaje dyskusja ntt i nic więcej.

Podejrzewam, ze nie chciales zrozumiec co napisalam. Sam piszesz "Filozofia ruchu (ZMovement)". Jak do tej pory swiat nigdy nie "krecil sie" metodami filozoficznymi, ktore poprostu sa utopiami. Dziwi Cie cisza medialna wokol tego problemu - wydaje mi sie, ze odpowiedz jest prosta. Dyrygenci dzisiejszego swiata ekonomiczno-politycznego chodza po ziemi, bowiem musza rozwiazywac z dnia na dzien dzienne problemy. Nie maja czasu na filozofie i domysly. Nie da sie kierowac swiatem doktrynami.

Odpowiedzialam tylko na ewentualne "propozycje" zastosowania/efektu modelu kierowania/sterowania swiatem, zaczerpnietego z przykladu Chin, Indii lub Pakistanu. Bazowalam sie na tym co "wiem" z terenu. Jednym slowem konfrontacja czegos namacalnego z tym co tylko jest na papierze. Filozofia utopijna nie jest moim dzieckiem. Zawsze bylalm za konkretami. Zdecydowanie jeszcze nie koniec systemu monetarnego.

Piszesz o konsumpcji, ktora musi wzrastac aby ekonomia rosla. Nie jestem taka pewna. A moze lepiej ograniczyc konsumpcje? I tu znowu dodam, ze w domenie konsumpcji doszlismy duzo za daleko i slowo "konsumpcja" w dniu dzisiejszym brzmi sztucznie.

To jest moja prywatna opinia. Nie naleze do "wielkich" tego swiata. Niestety, tak jak kazdy z nas jestem zmuszona ponosic konsekwencje za to co sie dzieje w domenie ekonomii i polityki, ktore nie zawsze przypadaja mi do gustu. W tym samym czasie, zdecydowanie ruch Zeitgest jest dla mnie nie do przyjecia z prostego powodu - brakuje tu konkretow.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 10-06-2011, 14:03
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Marbello !

Cytat:
Napisał marbella
Podejrzewam, ze nie chciales zrozumiec co napisalam. Sam piszesz "Filozofia ruchu (ZMovement)". Jak do tej pory swiat nigdy nie "krecil sie" metodami filozoficznymi, ktore poprostu sa utopiami. Dziwi Cie cisza medialna wokol tego problemu - wydaje mi sie, ze odpowiedz jest prosta. Dyrygenci dzisiejszego swiata ekonomiczno-politycznego chodza po ziemi, bowiem musza rozwiazywac z dnia na dzien dzienne problemy. Nie maja czasu na filozofie i domysly. Nie da sie kierowac swiatem doktrynami.

Odpowiedzialam tylko na ewentualne "propozycje" zastosowania/efektu modelu kierowania/sterowania swiatem, zaczerpnietego z przykladu Chin, Indii lub Pakistanu. Bazowalam sie na tym co "wiem" z terenu. Jednym slowem konfrontacja czegos namacalnego z tym co tylko jest na papierze. Filozofia utopijna nie jest moim dzieckiem. Zawsze bylalm za konkretami. Zdecydowanie jeszcze nie koniec systemu monetarnego.

Piszesz o konsumpcji, ktora musi wzrastac aby ekonomia rosla. Nie jestem taka pewna. A moze lepiej ograniczyc konsumpcje? I tu znowu dodam, ze w domenie konsumpcji doszlismy duzo za daleko i slowo "konsumpcja" w dniu dzisiejszym brzmi sztucznie.

To jest moja prywatna opinia. Nie naleze do "wielkich" tego swiata. Niestety, tak jak kazdy z nas jestem zmuszona ponosic konsekwencje za to co sie dzieje w domenie ekonomii i polityki, ktore nie zawsze przypadaja mi do gustu. W tym samym czasie, zdecydowanie ruch Zeitgest jest dla mnie nie do przyjecia z prostego powodu - brakuje tu konkretow.
Moim zdaniem, to, że użyłem dla określenia poradnika działacza Zeitgeist Movement określenia "filozofia" nie oznacza, że jest utopijne,że zawarte tam informacje namawiają do obalania siłą kapitalizmu i jego fundamentu- monetarnego systemu ekonomicznego (MBE).
Kapitalizm i MBE bedą jeszcze długo trwać i ZM-Zeitgeist Movement tylko mówi o tym, dlaczego musi się radykalnie zmienić, aby świat mógł przetrwać i nie zniszczyć sam siebie, aby nie nastąpiła samozagłada ludzkości.
Wydaje mi się, że poradnik ZM jasno to przedstawia. Dalszy rozwój ludzkości oparty na zysku i wyzysku innych, którzy swój zysk otrzymują za pracę traci powoli swą siłę napędową, z tej racji , że ilość ludzi otrzymujących swój zysk za swą pracę maleje w geometrycznym postępie.
Każdy z nas występuje przecież w roli pracodawcy, pracownika i konsumenta, w roli "wyzyskiwacza" i "wyzyskiwanego. W roli konsumenta występujemy wszyscy. Ale, ten cykl pacodawca-pracownik-konsument uległ , czy ulega, rozregulowaniu. Coraz mniej ludzi ma szansę zdobywać zysk za swą pracę, sprzedawać swój wolny czas, dla zdobycia pieniędzy na opłacenie swych podstawowych potrzeb bytowych: dachu nad głową, żywności, odzieży.
Powiesz , Marbello, że sami są sobie winni, że zadbali wcześniej o posiadanie jakichś oszczędności i życia na starość z tych oszczędności. Przecież :"pieniądz rodzi pieniądz", czyli nie praca jest potrzebna do życia, ale pieniądz.
Wystarczyło byt przecież, jak się pracowało i zarabiało , oszczędzić , powiedzmy 1 milion zł, złożyć to w dobrym banku na 6% i mieć 60000 zł /rok, lub 5000zł/mc, czyli dosyć dobrą, jak na polskie warunki emeryturę.
To, żeby mieć takie oszczędności na starość, trzeba za młodu mieć dobrą , dobrze płatną pracę, i drobiazg być oszczędnym i myśleć wtedy o "czarnej godzinie".
Niektórym to się udało, ale chyba tylko jakieś 10% populacji tak zrobiło. Reszta "motłochu", jak tu się ktoś wyraził nie myślał o tym,
Niektórym udało się "zarobić" na giełdzie miliony w czasach upadsku "komuny" i przełomu ustrojowego. Znam takie osoby, nawet tu na forum.
Masz rację, że "Dyrygenci dzisiejszego swiata ekonomiczno-politycznego chodza po ziemi, ....", ale od czego są "filozofowie" z ZM. Myślę, że Oni wiedzą o tym, co chodzi po głowie takim "filozofom", czytają te im "filozofie" i zastanawiają się , jak znależć wyjście z tej sytuacji.
Moim zdaniem, niepotrzebnie dyskutujemy tak szczególowo o sytuacji w tak nietypowych krajach jak Chiny, Indie itp kraje azjatyckie, czy arabskie. W każdym z nich będą stosowane inne sposoby wyjścia z tego kryzysu.
Żadne z tych społeczeństw, krajów, nie stawiane za wzór do naśladowania. To raczej te kraje zarażają się zachodnimi wzorami konsumpcji dla konsumpcji, pozbywania się rzeczy całkowicie jeszcze sprawnych, tylko dlatego, że nowsze modele sa "ładniejsze" i mają więcej "bajerów".
Nie będę dawał przykładów, bo jest zbyt dużo. Każdy ma w domu takie gadgety, które są w pełniu jeszcze sprawne, a już trzeba by się ich pozbyć, bo są inne wykonujące te same funkcje, ale lepiej i taniej.
ZM proponuje nawet jeszcze zwiększenia trwałości takich gadgetów w imię zmniejszenia marnotrawstwa surowców naturalnych, energii i zanieczyszczenia środowiska, bo tempo narastania odpadów , nie podlegających recyrkulacji śmieci, jest zastraszające.
Niestety, mylisz się , moim zdaniem, bez ciagle rosnącej konsumpcji tylko przyśpieszymy upadek ekonomii monetarnej.
Konsumpcja musi rosnąć w tempie dorównującym tempu produkcji , bo inaczej grozi zapaść systemu. Na ten temat w poradniku jest żelazne uzasadnienie. Tzw. zerowe tempo wzostu gospodarczego na świecie grozi zapaścią (śmiercią) systemu, a tego przecież , Marbello, systemowi nie życzysz.
Twojego stwierdzenia, że "slowo "konsumpcja" w dniu dzisiejszym brzmi sztucznie." nie rozumiem, bo jednak wierzę , że "konsumpcja" jest obecnie motorem kapitalizmu. "Zero" wzrostu, albo bliskie zeru jest możliw tylko na powiedzmy wyższym etapie rozwoju ludzkości, czyli w zasobowym systemie ekonomicznym (RBE).
Masz rację, tam brak konkretów, jeśli za konkrety uważasz, uchwalenie przez światowych decydentów natchmiastowego resetowania (wyzerowania) "światowego zadłużenia gospodarczego", albo "dodrukowania " takiej ilości pieniądza, w systemie, aby ożywić światową gospodarkę, czyli produkować jeszcze więcej , i jeszcze więcej...
Ameryka dodrukowała już sporo, ale zdaniem ZM tylko przedłuży to agonię systemu, ale go nie uratuje, nawet tam.
Czyżby najwyższa forma rozwoju kapitalizmu się przeżywała ?.
Moim zdaniem, to będzie, mimo wszystko, powolny upadek, jakieś 50 lat, a może mniej.
Najważniejsze, że będzie już po nas, Marbello. My sobie
jeszcze użyjemy po staremu.
Konsumuj ile się da , bo napędzasz swój ukochany system ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 00:59
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Kazimierz - spoko, pomimo wielu negatywnych przepowiedni świat kręci sie dalej i wychodzi na to, że jeszcze sie pokręci. Co do kasy - to zawsze była i jest ważna i póki co - nic sie nie zmienia. Natomiast zmienia sie punkt ciężkości swiata - teraz to Chiny, Indie i Brazylia robią cos nowego. O Arabach mozna zapomnieć, dalej ropa, gaz i Koran, to, że ktos zmienia system polityczny to jeszcze do niczego nie prowadzi...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 07:20
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Kazimierzu !
Dziękuję za ten wątek .
W pierwszej chwili , pomyślałem
-jeszcze jeden futurystyczny program
-coś na kształt utopii

Myślałem o gatunku ludzkim .
Myślałem , że "bestia ludzka " jest niereformowalna .
Przychylałem się do opinii , że tylko zmiany genetyczne mogą uczłowieczyć ludzkość .

Trochę poczytałem i posłuchałem założycieli ruchu .
Ich opinie są niezwykle interesujące .
Myślę , że nie jest to mój ostatni post na tym wątku .

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 11:49
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Only !

Cytat:
Napisał only
Kazimierzu !
Dziękuję za ten wątek .
W pierwszej chwili , pomyślałem
-jeszcze jeden futurystyczny program
-coś na kształt utopii

Myślałem o gatunku ludzkim .
Myślałem , że "bestia ludzka " jest niereformowalna .
Przychylałem się do opinii , że tylko zmiany genetyczne mogą uczłowieczyć ludzkość .

Trochę poczytałem i posłuchałem założycieli ruchu .
Ich opinie są niezwykle interesujące .
Myślę , że nie jest to mój ostatni post na tym wątku .

Pozdrawiam

Witam Cię na tym wątku, i o od razu odsyłam Cię do film u Zeitgeist Movement:moving forward. Podaję Cilinki do dwu opcji: "official realase " i wersji z polskimi napisami. Polskie napisy są też na pierwszej wersji, ale dopiero po ich zainstalowaniu , a w tej drugiej są od razu , a poza tym film jest podzielony na kilkanaście części. Wersja oryginalna ma przeszło 2:40 .
Film, wg.mnie, daje szereg odpowiedzi na pytania natury człowieka i stworzonej przez niego cywilizacji (kultury).
Moim zdaniem, już to, że większość chorób człowieka, takich jak rak, przestępczość, uzależnienia,itp nie są genetycznie uwarunkowane, a tylko cywilizacja człowieka jest za nią odpowiedzialna, dlategob uważam, że czas, aby zrewidować nasze poglądy na dalsze losy człowieka. Pozdrawiam.
Ten link do polskiej wersji, znajdziesz chyba sam, w razie czego chętnie Ci pomogę.

http://www.zeitgeistmovingforward.com/


Zeitgeist 3 Moving Forward Napisy PL Czesc 1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 13:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Jarosławie !

Właśnie. Nowe technologie eliminują ludzi, przynoszą większy zysk właścicielom firm dopóty, dopóki wyroby firmy znajdują nabywców, a tych coraz bardziej ubywa. Maszyny, a raczej automaty, linie automatyczne, produkują, nie strajkują, nie strajkują, ale też nie kupują swoich wyrobów.
Tu nie chodzi o to, że takie działanie jest niemoralne, tylko o dalsze konsekwencje . Dobrze jest jak takie wyroby mogą być sprzedane na zewnątrz, tak jak w Twoim przypadku. Mało tego wielkie firmy, korporacje idąc dalej w oszczędzaniu, przenoszą swoje fabryki gdzie te automatyczne linie produkcyjne obsługują ludzie jeszcze mniej zużywają pieniędzy, a produkty są sprzedawane w kraju, skąd te fabryki przyjechały. Fakt, obniża to ceny, ale rynek zbytu zapycha się masą "pięknych", tanich rzeczy (np.chińszyzną ), chociaż gorszej jakości niż wyprodukowanych w rodzimych fabrykach.
To co proponujesz to teoria na obraz i podobieństwo szklanych domów, albo obraz socjalizmu w pełnej karasie z całym socjalem. Niestety, podkreślam niestety rzeczywistość jest o wiele trudniejsza w realizacji i myśleniu. Gdyby stworzyć taki świat o którym marzysz to najpierw zbiorowe samobójstwo wszystkich rozwiniętych społeczeństw a potem od nowa do ręki socha i łuczywo, bo nikt przy zdrowych zmysłach dobrowolnie nie zrzeknie się tego co w życiu osiągnął sam i pokolenia chyba, że Ty. Chociaż w zasadzie ci co nic nie mają są podobno bardziej szczęśliwi od tych co maja i muszą to zostawić ale to znowu nie socjalizm tylko nauczanie Chrystusa
Cytat:
Napisał Kazimierz
Czy Ty, Jarosławie, nie produkujesz okien, bo cieszą się zdaje uznaniem za granicą ?

Nie okna.
Cytat:
Napisał Kazimierz
Wszyscy na pewno bylibyśmy ciekawi obejrzeć Twoją stronkę w internecie.
Jak będzie odpowiedni czas. Nie wszystko jest dla wszystkich
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 15:06
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Ja już jestem gotowy nie posługiwać się pieniądzem papierowym, a tym bardziej, monetą. Większość grubszych dóbr kupuję w wirtualu (allegro), lub za "plastic money" , ale drobiazgi żona kupuje po staroświecku, systemem monetarnym.
Swoje skromne zasoby trzymam w wirtualnym banku, ale czasy, kiedy będę brał "tyle mi potrzeba i dawał tyle ile mogę" są już bliskie. Jestem taki urodzony "komuch", ale nic na to nie poradzę.

Kazimierzu! takich "komuchów" jak Ty jest wiele, nawet na naszym seniorze. Nie każdy ma odwagę przyznać się, ja się przyznaję.
Miło czytać "każdemu wg. jego potrzeb". Chciałoby się,ale niestety to tylko mżonki.
Chinami interesuje się od dawna,pamiętam gdy wyznaczałam na mapie drogę wyzwoleńczą Chińskiej armii. Wtedy było 480 mil. Chińczyków, dzisiaj trzy razy więcej. Zawsze podziwiałam i podziwiam ten niezwykły naród, jego wynalazki, kulturę, osiągnięcia a przede wszystkim dyscyplinę społeczną. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo,że ta niezwykła reforma gospodarcza powiedzie się.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 15:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Kazimierzu! takich "komuchów" jak Ty jest wiele, nawet na naszym seniorze. Nie każdy ma odwagę przyznać się, ja się przyznaję.
Tak jak Chińczycy są komuchami tak i nasze pokolenie też jest kamusze. Ja w komunie się urodziłem, w komunie żyłem, w komunie chodziłem 18 lat do szkół, w komunie dostałem pierwszą pracę i w komunie zarabiałem pieniądze. Nikt nie miał innego wyboru, chyba, że wybrał wolność, ale ci co wybrali wolność nie mają moralnego prawa NAS pouczać Trzeba tu było być, walczyć i ewentualnie w tej rzeczywistości przebywać. Takim samym zdrajcą jest ten co sprzedawał Polskę Rosji jak i Ameryce jak chodzi o kryteria.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 15:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Kazimierzu! takich "komuchów" jak Ty jest wiele, nawet na naszym seniorze. Nie każdy ma odwagę przyznać się, ja się przyznaję.
Tak jak Chińczycy są komuchami tak i nasze pokolenie też jest kamusze. Ja w komunie się urodziłem, w komunie żyłem, w komunie chodziłem 18 lat do szkół, w komunie dostałem pierwszą pracę i w komunie zarabiałem pieniądze. Nikt nie miał innego wyboru, chyba, że wybrał wolność, ale ci co wybrali wolność nie mają moralnego prawa NAS pouczać Trzeba tu było być, walczyć i ewentualnie w tej rzeczywistości przebywać. Takim samym zdrajcą jest ten co sprzedawał Polskę Rosji jak i Ameryce jak chodzi o kryteria, a także sprzedawał swoim, swoich współziomków.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 16:32
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

"Wielka masa ludzka łatwiej padnie ofiarą wielkiego oszustwa
niż drobnego fałszu"
Napisał to Adolf Hitler w "Mein Kampf"

Jak ja rozumiem , ideą powstania tego wątku było zwrócenie uwagi na obecny system zarządzania dobrami naszej planety . Przynajmniej ja tak zrozumiałem
System który uporządkował globalne życie , zaczyna zjadać swój własny ogon . Posługuję się kłamstwem .
Mnie osobiście bardzo interesuje natura człowieka . Czy
dwa tysiące lat naszej cywilizacji odzwierzęciły człowieka ?
Bo jeśli przyjdzie budować nowy Ład , to w oparciu o co ?
Musi powstać pokolenie ludzi zdecydowanie różniących się od obecnego homo /powiedzmy/ sapiens
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 16:55
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Jaroslawie !

Cytat:
To co proponujesz to teoria na obraz i podobieństwo szklanych domów, albo obraz socjalizmu w pełnej karasie z całym socjalem.
Ja nic nie proponuję, tylko zachęcam do szczerej dyskusji na temat przyszłości planety Ziemia i zamieszkującej ją ludzi.
Wszystkie dotychczasowe marzenia ludzkości, nawet te do niedawna uważane za nierealne, zbyt fantastyczne, już się ziściły. Nie będę ich nawet wyliczał, bo szkoda mi czasu.
Jak Ty nie widzisz marzenia Żeromskiego, które już dawno się spełniło to się Ci dziwię.
Dyskusja nie toczy o tym, jak się będzie nazywał nowy system ekonomiczny, ale o tym, czy obecny system monetarny już się zestarzał, wypalił , tak bardzo , że warto pomyśleć o następcy.
Moim zdaniem, w tym co sugeruje Ruch Zeitgeist jest dużo, a nawet bardzo dużo prawdy, ale przecież po to jest dyskusja, aby te błedy w rozumowaniu twórcy projektu Zeigeist zdemaskować.
Są ludzie, którzy podejmują takie dyskusje na całym świecie.
Mapka publikowana przez ruch ZM pokazuje, że szczególnie dyskutuje, na otwartych konferencjach, w obu Amerykachółnocnej i Południowej. Najmniej w Azji. W Polsce chyba takiej konferencji nie było. Widać, że aktywistów Ruchu jest jeszcze niewielu.
W internecie dyskusja trwa na całego.

Cytat:


Tak jak Chińczycy są komuchami tak i nasze pokolenie też jest kamusze.
Moim zdaniem, około 1/3, a ilość sympatyków pokazują z grubsza wybory parlamentarne.

Cytat:
Takim samym zdrajcą jest ten co sprzedawał Polskę Rosji jak i Ameryce jak chodzi o kryteria, a także sprzedawał swoim, swoich współziomków.

Moim zdaniem, Polacy mieszkający za granicą, nie są gorszymi patriotami niż Polacy mieszkający w Polsce. I tam, i tu,są ludzie gotowi zdradzić swoich współziomków za pieniądze. Moim zdaniem, główna wszystkich zbrodni, niezależnie od ustroju.

Zeitgeist o tym pisze wyrażnie, tylko trzeba czytać dokładnie i ze zrozumieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 17:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=only]"
Cytat:
Mnie osobiście bardzo interesuje natura człowieka . Czy
dwa tysiące lat naszej cywilizacji odzwierzęciły człowieka ?

Naszej? Masz na myśli judeochrześcijańską? W jakims sensie tak, choć niekoniecznie do końca i bez nawrotów. O czym świadczą choćby XX-to wieczne hekatomby.

Cytat:
Bo jeśli przyjdzie budować nowy Ład , to w oparciu o co ?
Musi powstać pokolenie ludzi zdecydowanie różniących się od obecnego homo /powiedzmy/ sapiens
Tylko dalej pozostaje pytanie KTO ma ten ład budować i na jakiej podstawie społecznej? Jest dzis kilka miliardów homo różnie sapiens i na różnym poziomie cywilizacyjnym. Od stanów okołozwierzęcych po stany z cywilizacyjnych szczytów filozoficzno-technologicznych.
Nie sztuka krzyknąć : K....! Idziemy!!!!
Problem jest określenie gdzie, z kim i po co?
Narazie realizujemy dość mozolnie projekt UE plus globalizacja. Jakie będą skutki tych obu jeszcze trudno przewidzieć. Futuryści zawsze byli szybsi w wymyślaniu nowych bytów i niezbyt zawracali sobie głowę realizacją tego co ich poprzednicy wróżyli wcześniej.
Muszę przyznać, ze tego typu rozważania jakoś dziwnie kojarzą mi sie z końcowymi scenami z 'Powiększenia" Antonioniego".....

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 11-06-2011 o 17:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 17:13
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Only !

Cytat:
System który uporządkował globalne życie , zaczyna zjadać swój własny ogon . Posługuję się kłamstwem .
Chyba miałeś na myśli " Posługują się kłamstwem ". Porównaj.
Każde kłamstwo można tak przedstawić, że wygląda jak prawda. Prawnicy i politycy uczą się tego na studiach, a potem sami dokształcają.To sie nazywa teraz manipulacja.
Goebels był w tym mistrzem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 17:45
only only jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Wa-wa Polska
Posty: 4 417
Domyślnie

Cytat:
Chyba miałeś na myśli " Posługują się kłamstwem ". Porównaj.
Dziękuję za zwrócenie uwagi . Oczywiście to miałem na myśli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 11-06-2011, 18:03
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Ja już jestem gotowy nie posługiwać się pieniądzem papierowym, a tym bardziej, monetą. Większość grubszych dóbr kupuję w wirtualu (allegro), lub za "plastic money" , ale drobiazgi żona kupuje po staroświecku, systemem monetarnym.
Swoje skromne zasoby trzymam w wirtualnym banku, ale czasy, kiedy będę brał "tyle mi potrzeba i dawał tyle ile mogę" są już bliskie. Jestem taki urodzony "komuch", ale nic na to nie poradzę.
Ja podobnie, kupuje w komisach lumpeksach, antykwariatach.
Co do jedzonka to jak ktoś ma działkę, poletko to może tez mieć wlane warzywa owoce, czy nawet kurki, króliki etc. i Babilon w końcu upadnie.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przywracaanie systemu Naumat eSenior 11 26-02-2009 15:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.