menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:20
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Walka krzyżem


Co sadzicie o dzisiejszej awanturze w W-wie, związanej z postawioną tam bezprawnie instalacją podobną do krzyża.
Pisze podobną, bo dopiero poświęcony byłby w symbolem chrześcijan, nie Polski, jak to się dziś tam słyszało. O ile wiem, naszym symbolem jest orzeł biały na odpowiednim tle.
Bulwersowały mnie nieudolne, ślamazarne działania służb, zbulwersowany jestem chowaniem głowy w piasek przez kościelnych purpuratów. To przede wszystkim oni powinni w miniona niedzielę odezwać się do wiernych i sprawę należycie przedstawić, co prawdopodobnie zapobiegło by dzisiejszym wydarzeniom.
Efekt jest taki, że oszalały motłoch zwyciężył z legalną władzą.
Czy na tym polega demokracja?
Gdzie byli politycy, szczególnie ci prawicowi, tak sie bali utraty popularności?
To bardzo tania popularność widać.
Ciekaw jestem, jak to się skończy, świat się śmieje.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #2  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:27
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 142
Domyślnie

Wstyd, a tak wierzyłam, że rząd da sobie radę z tym bałaganem. Ciemnogród, uważam że purpuraci powinni zareagować na to wszystko. Wszędzie się puszą i nadymają, na pogrzeb Lecha to było ich tyle, że nie można zliczyć, a teraz co zrobili nic. Podobała mi się wypowiedz Hołowni "wstyd i żenada"-Ale ludzie z rządy dali dupy.
  #3  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Ciekaw jestem, jak to się skończy, świat się śmieje.

Światu to zwisa i powiewa. Ma poważne problemy, a nie wojenkę krzyżowo-palikocią.

Krzyż odrzućcie. Jak to byłaby piramida ze styropianu, byłoby to samo.
Dzisiaj nastąpił ''czarny wtorek'' dla Kościoła w Polsce, który został wprowadzony w maliny. I dobrze mu.

A wojenka?
Cudna jest.
Kogo obchodzi krater w budżecie, wobec takich temacików?
A jaki dziennikarzyna zapyta się POdwórkowego gracza w piłeczkę, ile kosztuje jeden meczyk, bo ochrona i krążący Sokół?
Otóż 16.000x 8 w miesiącu. Bo tyle razy gra w piłkę podstarzały Maradona- Donald.

ps. jak już Tefałen, ustami ekspertów, grzmi o rozrzutnosci rządu, to można wyobrazić sobie jak w rzeczywistości wyglądają zielone pastwiska, pełne dojnych krówek.

Byle do zimy. Bo trawkę śnieg przysypie i krówki będą ciężko się doić.

A krzyż? Temat zastępczy, wrzucony beztrosko przez Gajowego po elekcji. Bo chyba w dociśnięciu się do biurka,
aby podpisywać wreszcie te ustawy...ustawy...setki ustaw,
nie przeszkadzałby?
  #4  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:40
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Pałac będzie łatwiej przenieść z uwagi na brak obrońców.
  #5  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:47
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Pałac będzie łatwiej przenieść z uwagi na brak obrońców.
tak też bym uczyniła /ale cóż ja mogę/???
że nikt : rząd,prezydent ,władze kościelne tego nie przewidziały nie wierzę ....
a rozszalały tłum robi swoje !!! wstyd
  #6  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:48
Mekintosz's Avatar
Mekintosz Mekintosz jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kraków
Posty: 242
Domyślnie

Akcja obrońców
__________________
Myślę, więc jestem - Nie myślę, więc "Trwam" ... A wyborów dokonujemy sami.
  #7  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:49
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Pałac będzie łatwiej przenieść z uwagi na brak obrońców.
Uważąm, że krzyży jest wręcz za mało "poległo" przecież 96 osób, a krzyż tylko jeden. Wnoszę wniosek do społeczeństwa, sto krzyży na Krakowskie Przedmieście, Pałac Namiestnikowski na muzeum i wreszcie zapanuje cisza.
Aktualny prezydent może wybrać sobie inne miejsce na urzędowanie, najważniejsze, że symbol zostanie nie zasiedlony, ot nie udał się sukcesor, symbol poczeka na kolejnego lokatora .
  #8  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:53
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Maju chyba 96 krzyży w Warszawie, a Wawel niech też wypięknieje i dać mu 96 krzyży. Ponoć w tym się mieści nasza tożsamość narodowa. A ja chciałabym być tylko człowiekiem.
  #9  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:56
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Maju chyba 96 krzyży w Warszawie, a Wawel niech też wypięknieje i dać mu 96 krzyży. Ponoć w tym się mieści nasza tożsamość narodowa. A ja chciałabym być tylko człowiekiem.
Sugerowałam raczej Krakowskie Przedmieście, mamy już dosyć postawionych krzyży, a co do tożsamości narodowej też się zgadzam, i wiem, że Kraków wszystko przetrwa z godnością .
  #10  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 19:58
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Uważąm, że krzyży jest wręcz za mało "poległo" przecież 96 osób, a krzyż tylko jeden. Wnoszę wniosek do społeczeństwa, sto krzyży na Krakowskie Przedmieście, Pałac Namiestnikowski na muzeum i wreszcie zapanuje cisza.
Aktualny prezydent może wybrać sobie inne miejsce na urzędowanie, najważniejsze, że symbol zostanie nie zasiedlony, ot nie udał się sukcesor, symbol poczeka na kolejnego lokatora .

niech czeka
a nasz Pan Prezydent ma wybór na szczęście , / i niech się stanie/
  #11  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:15
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Sugerowałam raczej Krakowskie Przedmieście, mamy już dosyć postawionych krzyży, a co do tożsamości narodowej też się zgadzam, i wiem, że Kraków wszystko przetrwa z godnością .

Jasne, nawet jak mu naplują w twarz domniemanym zasłużonym politykiem.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #12  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:19
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Co sadzicie o dzisiejszej awanturze w W-wie, związanej z postawioną tam bezprawnie instalacją podobną do krzyża.
Pisze podobną, bo dopiero poświęcony byłby w symbolem chrześcijan, nie Polski, jak to się dziś tam słyszało. O ile wiem, naszym symbolem jest orzeł biały na odpowiednim tle.
Bulwersowały mnie nieudolne, ślamazarne działania służb, zbulwersowany jestem chowaniem głowy w piasek przez kościelnych purpuratów. To przede wszystkim oni powinni w miniona niedzielę odezwać się do wiernych i sprawę należycie przedstawić, co prawdopodobnie zapobiegło by dzisiejszym wydarzeniom.
Efekt jest taki, że oszalały motłoch zwyciężył z legalną władzą.
Czy na tym polega demokracja?
Gdzie byli politycy, szczególnie ci prawicowi, tak sie bali utraty popularności?
To bardzo tania popularność widać.
Ciekaw jestem, jak to się skończy, świat się śmieje.
Wyobrażam sobie , co by było, gdyby rząd i obejmujący dopiero co urząd Prezydent zadziałali bardziej zdecydowanie. Fanatycy spod krzyża na to czekali. Jeszcze raz okazało się, po której stronie stoi KK.
Moim zdaniem, albo zdecydowana większość społeczeństwa pokaże swoje "dość" tej hucpie wokół krzyża, albo przecież neutralne światopoglądowo państwo przystąpi do zdcydowanej akcji i przywróci ład i porządek wokół pałacu prezdenckiego .
Postawa Kościoła wobec tej sprawy świadczy, że jest antypaństwowy. Czyżby chciał sprowokować państwo , Prezydenta ?
Jestem ciekawy, jaka będzie pieerwsza decyzja Prezydenta po zaprzysiężeniu ?
Już samym stosunkiem do katastrofy smoleńskiej dużej liczby Polaków ośmieszyliśmy się wobec świata, tak, że dalsze ośmieszanie nie poprawi naszego wizerunku.
  #13  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:26
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Trzy Baby i dwóch narwańców pokazało Rządowi kto tutaj rządzi.
Nie ma juz państwa polskiego,jest coś lepszego!!!!!!!!!!!!!!

Zaciągną nas na pańskim pracować,jak było kidyś.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #14  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:34
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Już pisałam na innym wątku, ze wstyd mi za mój rząd od którego oczekiwałam dziś zdecydowanej postawy...
Cóż....zwyciężyli "naćpani"fanatycy...

Krzyż to pojęcie względne....krzyż w kosciele czy nawet przydrożny...postawiony w celu modlitwy pod nim...tak...
Ale te krzyże które " produkowane" były dziś przed Pałacem Prezydenckim na poczekaniu przez "nawiedzonych..." to dla mnie zwykłe dwa kawałki drzewa...
  #15  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:35
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Jasne, nawet jak mu naplują w twarz domniemanym zasłużonym politykiem.
Gorzej jak Hansem Frankiem Krakowowi i Wawelowi nie napluto, a przecież jest i zachwyca, a Franka nie ma Przeciwko domniemanemu protestowałam co sił ale nie udało się, na razie
  #16  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:42
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=cqSOT...eature=related

Walka krzyzem, symbolem chrzesjanstwa - no i mamy nowa porcje fanatyzmu religijnego w formie histerii nic nie rozumiejacych i manipulowanych ludzi. Tym razem nie w krajach Muzulmanskich ale w Europie Centralnej, w kraju, ktory nalezy do EU.

Jak tak dobrze popatrzec na twarze skandynujacych "nie ustapimy" - zdecydowanie nie sa to ludzie z Warszawy. Wobec tego pytam skad sie tu znalezli?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #17  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella

Jak tak dobrze popatrzec na twarze skandynujacych "nie ustapimy" - zdecydowanie nie sa to ludzie z Warszawy. Wobec tego pytam skad sie tu znalezli?


Marbelko ja myslę, że są to Warszawiacy....jedna z tych nawiedzonych ,pokazywana jest za każdym razem....nawet jak było ogłoszenie wyników wyborów na prezydenta....widziałam ją wiszącą na szyi Jareczka
Są to fanatycy sterowani przez nawiedzonych PIS-owców
  #18  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Postawa Kościoła wobec tej sprawy świadczy, że jest antypaństwowy. Czyżby chciał sprowokować państwo , Prezydenta ?
Jestem ciekawy, jaka będzie pierwsza decyzja Prezydenta po zaprzysiężeniu ?
Już samym stosunkiem do katastrofy smoleńskiej dużej liczby Polaków ośmieszyliśmy się wobec świata, tak, że dalsze ośmieszanie nie poprawi naszego wizerunku.

Zawsze byl antypanstwowy! Dzialal tylko metodami hipokryzyjnymi i wychodzilo, ze jest przyjacielem. Jedna rzecz, ktora ich interesuje - to jak najwiecej pieniedzy dla nich. Zatrzymam sie na chwile...naturalnie nie nalezy generalizowac, bo to byloby niepowazne i krzywdzace. Sa fantastyczni duchowni, pasterze Bozy i dzieki nim, ze sa, bo inaczej obraz KK naprawde bylby czarny, bardzo czarny.

Bardzo wspolczuje nowo wybranemu Prezydentowi Polski, ze zaczyna prezydenture takim fanatycznym problemem, ktory napewno nie jest i nie bedzie latwy do opanowania. Wedlug mnie nie ma wielkiego manewru. Jezeli sila usunie do innych swietych miejsc mnozace sie krzyze...bedzie uznany za heretyka. Walka sie wzmozy i fanatykow przybedzie.
Zostawi krzyze....zostanie wysmiany przez tych samych fanatykow, ze spuscil gacie przed opozycja i zawiedzie swoich wyborcow. Tak niedobrze i tak zle.

Mysle, ze najlepiej gdyby Prezydent podjal corneliowska decyzje i poprostu nie instalowal biur w Palacu - zostawil go "bialej damie" i np licznym koncertom. Pierwszy z Madonna. Bedzie zysk i pokryte koszty utrzymania tej posiadlosci. A biura - pelno miejsc w Warszawie, np w PKiN.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #19  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 20:57
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
http://www.youtube.com/watch?v=cqSOT...eature=related

Walka krzyzem, symbolem chrzesjanstwa - no i mamy nowa porcje fanatyzmu religijnego w formie histerii nic nie rozumiejacych i manipulowanych ludzi. Tym razem nie w krajach Muzulmanskich ale w Europie Centralnej, w kraju, ktory nalezy do EU.

Jak tak dobrze popatrzec na twarze skandynujacych "nie ustapimy" - zdecydowanie nie sa to ludzie z Warszawy. Wobec tego pytam skad sie tu znalezli?
Pardon
To nie walka o krzyż, tylko o władzę. Ten bąbel-przywódca PIS przegrał, więc podjudzany przez kler zbiera watachę fanatyków i skacze jak wesz na grzebieniu. On tylko to potrafi.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #20  
Nieprzeczytane 03-08-2010, 21:01
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Bardzo wspolczuje nowo wybranemu Prezydentowi Polski, ze zaczyna prezydenture takim fanatycznym problemem

Nie współczuj, bo właśnie zaczął festiwal.
W czym mu ten krzyż tak przeszkadza, konkretnie?
Biegunki dostanie, czy Namber Łan/i ciasno będzie?

A wystarczyła tylko tablica.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trwa walka o charytatywne SMSy bez VAT - komentarze tadeusz50 Ogólny 1 18-12-2009 19:56
Skuteczna walka z rakiem. Psychoterapia. Dr Carl Simonton. modarator Choroby, badania, terapie 4 16-01-2009 20:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.