menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 18:18
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie Pani Słowikowo,

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Mysle ze mimo wszystko jest to bardzo propagandowe opowiadanko.. Nie wszyscy Polacy pochodza z Ukrainskich wiosek...A ci so sycza w telewizjii nieraz Dobrze sycza..
Dobrze jest isc do przodu i "odmalowywac" domy.. dobrze jest zyc w zgodzie z innymi narodami.. Ale tez dobrze jest nie zapomniec ze kazdy czlowiek ma w sobie ten maly "pokoik" zla w mozgu i z dobrego Niemca przeobraza sie w kata ...Twoj bohater ukradl jakies blyskotki a moze jego piekny syn pod Stalingradem zgwalcil i zabil jakas Rosjanke??
My Polacy jestesmy bardzo podobni do Niemcow z charakteru.. lubimy cywilizacje...Lubimy "pomalowane" i schludne domy..
ale Niemcy mysla o nas jakbysmy wszyscy byli podobni do "bialych dzikusow ze wschodu"

Opowiadanko nie jest propagandowe, a osoba podpisująca sie tym nickiem nie jest Niemcem. Jest b.popularna na forach Onetu. Ale to nie jestem ja, czytuję ją (jego) tylko często.
My Polacy nie jesteśmy podobni do Niemców.
Nie musimy się zanadto martwić, co o nas myślą Niemcy, musimy się zająć, że tak powiem "naprawą Rzeczypospolitej", między innymi poprzez "pracę u podstaw".
Opowiadanko mówi o tym, że ludzie są wszędzie tacy sami. Jeden i ten sam człowiek jest jednocześnie mądry i głupi, podły i szlachetny itd. i nigdy do końca nie wiadomo, kiedy przejawi swą jasną, a kiedy ciemną stronę.
Nie wszyscy Polacy pochodzą z Kresów, choć nie o to w tym opowiadanku chodziło.
Najłatwiej jest rządzić wówczas, gdy ludzie są poróżnieni, w tym więc celu urzadzane są nagonki jednych grup na drugie. Moja rodzina mocno ucierpiała w czasie wojny od Niemców, ale nawet moja mama, która przeżyła tamte straszne czasy i która straciła swoich braci, uważa, że wystarczy już rozdrapywać rany i pobrzękiwać szabelką. Realizm i zdrowy rozsądek jeszcze nikomu nie zaszkodził, natomiast fałszywie pojmowany patriotyzm - i owszem.
  #22  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 18:52
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Bianko

Cytat:
Napisał Bianka
Opowiadanko nie jest propagandowe, a osoba podpisująca sie tym nickiem nie jest Niemcem. Jest b.popularna na forach Onetu. Ale to nie jestem ja, czytuję ją (jego) tylko często.
My Polacy nie jesteśmy podobni do Niemców.
Nie musimy się zanadto martwić, co o nas myślą Niemcy, musimy się zająć, że tak powiem "naprawą Rzeczypospolitej", między innymi poprzez "pracę u podstaw".
Opowiadanko mówi o tym, że ludzie są wszędzie tacy sami. Jeden i ten sam człowiek jest jednocześnie mądry i głupi, podły i szlachetny itd. i nigdy do końca nie wiadomo, kiedy przejawi swą jasną, a kiedy ciemną stronę.
Nie wszyscy Polacy pochodzą z Kresów, choć nie o to w tym opowiadanku chodziło.
Najłatwiej jest rządzić wówczas, gdy ludzie są poróżnieni, w tym więc celu urzadzane są nagonki jednych grup na drugie. Moja rodzina mocno ucierpiała w czasie wojny od Niemców, ale nawet moja mama, która przeżyła tamte straszne czasy i która straciła swoich braci, uważa, że wystarczy już rozdrapywać rany i pobrzękiwać szabelką. Realizm i zdrowy rozsądek jeszcze nikomu nie zaszkodził, natomiast fałszywie pojmowany patriotyzm - i owszem.

Zgadzam sie z toba w 100 % jezeli chodzi o : Realizm, zdrowy rozsadek, rozdrapywanie ran i pobrzekiwanie czyms tam..i prace u podstaw.
Nie zgadzam sie z tym ze latwiej jest rzadzic jak ludzie sa poroznieni.. To wydaje mi sie chore..ani z tym ze wszyscy maja w sobie podlosc i szlachetnosc.. Ja takich osob nie znam..
Patriotyzm tez jest jeden.. nie ma falszywego patriotyzmu.. bo albo sie kocha swoja Ojczyzne albo nie.. Ludzie ktorzy stracili zycie walczac o jej dobro napewno zgodziliby sie ze mna..
Sa cynicy oczywiscie i pragmatycy... i powinno nas obchodzic co mysla o nas Niemcy szczegolnie jak chca znowu nam zabrac te "murowane domy" ktore dzieki nim dostalismy w zamian za "drewniane lepianki"
Im bardziej czytam to opowiadanie tym bardziej burzy sie we mnie krew na taka tendencyjna i niesprawiedliwa atmosfere jaka tam jest wprowadzona... Bo wiesz co? Istnieje taka rzecz jak SPRAWIEDLIWOSC.. Niech Niemcy nas zostawia w spokoju i sie od nas od.....a..
  #23  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:08
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Asiu Słowikowo,

Ludzie to ludzie - nie anioły. Każdy ma jakąś ciemną stronę. Dobrze, kiedy nigdy jej nie pokaże.
A patriotyzm, ślepy patriotyzm łatwo się przeradza w nacjonalizm.
(Ta Steinbach byłaby na całkowitym marginesie, gdyby nie histeryczne reakcje polityków. To, że na Mazurach odbierają lub chcą odebrać majątki i domy jest winą naszych władz, które nic nie robią - tylko gadają).
W opowiadaniu po to wprowadzono Polaka z Ukrainy, żeby poruszyć sprawę ukraińską.
Gdzie tu propaganda?
  #24  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Czyli pisząc na wątku o pięknie,że w każdym człowieku...w jego mózgu,mieszka bestia,która potrafi przespać całe życie...lub się nagle obudzić - miałam rację niejako...

Ran rozdrapywać nie należy...
Ale wiecie moje miłe,że są takie rany,które NIGDY się nie zabliźnią..Powiedzcie rodzinom katyńskim,aby zapomniały,szczegolnie jak po ich rocznicy,Rosjanie zgłaszają pretensję o swoich jeńców 1920 roku..

Bezczelność i arogancja.One nie pozwalają pogodzić się narodom.A Rosjanom naprawdę tak trudno zrozumieć,że ich jeńcy woleli zostać na ziemi,gdzie przegrali wojnę,niż wracać do swojej cud-ojczyzny ...
Polacy nie urządzili im hekatomby...
  #25  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:34
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Alu

Cytat:
Napisał Alsko
Ludzie to ludzie - nie anioły. Każdy ma jakąś ciemną stronę. Dobrze, kiedy nigdy jej nie pokaże.
A patriotyzm, ślepy patriotyzm łatwo się przeradza w nacjonalizm.
(Ta Steinbach byłaby na całkowitym marginesie, gdyby nie histeryczne reakcje polityków. To, że na Mazurach odbierają lub chcą odebrać majątki i domy jest winą naszych władz, które nic nie robią - tylko gadają).
W opowiadaniu po to wprowadzono Polaka z Ukrainy, żeby poruszyć sprawę ukraińską.
Gdzie tu propaganda?

No u nas napewno nie ma tego niebezpieczenstwa zeby patriotyzm byl az SLEPY.. bo widze ze go wcale nie ma tak ze do tej slepoty to nam daleko... A nazionalizm??? Co to znaczy? Dla mnie to oznacza chciec dobrze dla twojego kraju..
Inni maja ten nazionalizm i wcale sie tego nie wstydza..

Jezeli chodzi o gadanie naszych wladz.... no nie jestem pewna co mozna innego zrobic oprocz tego gadania.. Mozna pojsc i dac babie w pysk .. ale wtedy to dopiero by bylo gadanie.. tylko ze juz nie nasze.
  #26  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tylko gadanie zostaje..

Jak mawiali starożytni Sarmaci,z Zagłobą na czele,chama należy walić po pysku - nie zsiadając z konia..
Hmmm...a co zrobić w sytuacji,gdy to cham siedzi na koniu ????

Ot i problem...
  #27  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:39
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie tak Lila

Cytat:
Napisał Lila
Czyli pisząc na wątku o pięknie,że w każdym człowieku...w jego mózgu,mieszka bestia,która potrafi przespać całe życie...lub się nagle obudzić - miałam rację niejako...

Ran rozdrapywać nie należy...
Ale wiecie moje miłe,że są takie rany,które NIGDY się nie zabliźnią..Powiedzcie rodzinom katyńskim,aby zapomniały,szczegolnie jak po ich rocznicy,Rosjanie zgłaszają pretensję o swoich jeńców 1920 roku..

Bezczelność i arogancja.One nie pozwalają pogodzić się narodom.A Rosjanom naprawdę tak trudno zrozumieć,że ich jeńcy woleli zostać na ziemi,gdzie przegrali wojnę,niż wracać do swojej cud-ojczyzny ...
Polacy nie urządzili im hekatomby...

Bezczelnosc i arogancja.!!!. A co ?? my mamy siedziec jak trusie i pozwalac zeby nam skakali po glowie???
Jezeli Mazurzy maja oddawac te "murowane" i pomalowane niemieckie domy to ja chce z powrotem moje kilkaset ukrainskich lepianek i ziemie do nich przylegla...
Juz nie wspominajac Litwy gdzie bylo nawet wiecej niz lepianka..
  #28  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Pisząc o bezczelności i arogancji ,Boże broń nie miałam na myśli ludzi,od których się żąda oddawania domów,nie wspominając kto spowodował tę sytuację,a także kto im zabrał ich dobytek na wschodzie....
  #29  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:45
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila

Cytat:
Napisał Lila
Tylko gadanie zostaje..

Jak mawiali starożytni Sarmaci,z Zagłobą na czele,chama należy walić po pysku - nie zsiadając z konia..
Hmmm...a co zrobić w sytuacji,gdy to cham siedzi na koniu ????

Ot i problem...

No wiesz !! Ty jak cos strzelisz??? Cham siedzi na koniu?? he he he he... to trzeba tak zrobic zeby z niego zsiadl
( a moze spadl?)
  #30  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:47
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie zgadzam sie z tym ze latwiej jest rzadzic jak ludzie sa poroznieni.. To wydaje mi sie chore..ani z tym ze wszyscy maja w sobie podlosc i szlachetnosc.. Ja takich osob nie znam..
Patriotyzm tez jest jeden.. nie ma falszywego patriotyzmu.. bo albo sie kocha swoja Ojczyzne albo nie.. Ludzie ktorzy stracili zycie walczac o jej dobro napewno zgodziliby sie ze mna..
Sa cynicy oczywiscie i pragmatycy... i powinno nas obchodzic co mysla o nas Niemcy szczegolnie jak chca znowu nam zabrac te "murowane domy" ktore dzieki nim dostalismy w zamian za "drewniane lepianki"
Im bardziej czytam to opowiadanie tym bardziej burzy sie we mnie krew na taka tendencyjna i niesprawiedliwa atmosfere jaka tam jest wprowadzona... Bo wiesz co? Istnieje taka rzecz jak SPRAWIEDLIWOSC.. Niech Niemcy nas zostawia w spokoju i sie od nas od.....a..
Słowikowo kochana, już Rzymianie kierowali się dewizą "divide et impera" - "dziel i rządź".
Fałszywy patriotyzm to m.in. głoszenie haseł "Polska dla Polaków", to ksenofobia, nacjonalizm, szowinizm itd., to dzielenie obywateli polskich na "lepszych" i "gorszych". Naprawdę nie wiesz, że to się już zaczęło?
Nie wiem, czy Niemcy zapłacili nam jakieś reparacje po wojnie?
Niepotrzebne skupiłaś się tak bardzo na Niemcach. Jeśli chodzi o nich, to ważne jest jednak, aby były podtrzymywane normalne, poprawne, dobrosąsiedzkie stosunki.
Takie same stosunki powinny być podtrzymywane ze wschodnimi sąsiadami. Wymaga tego bezpieczeństwo i gospodarka naszego kraju, po prostu.
I nie denerwuj się tak
May the Force be with you
  #31  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Ja mialam

Cytat:
Napisał Lila
Pisząc o bezczelności i arogancji ,Boże broń nie miałam na myśli ludzi,od których się żąda oddawania domów,nie wspominając kto spowodował tę sytuację,a także kto im zabrał ich dobytek na wschodzie....

Na mysli bezczelnocs Ericki... i tych naszych braciszkow ..Slowian ze wschodu..z mongolskimi genami..
  #32  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 19:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Bianko

Szowinizm jest wszedzie nie tylko w Polsce.. Powiedzialabym nawet ze to u nas pewna nowosc..
Stosunki dobrosasiedzkie ??? Zgadzam sie .. Tylko niech nikt w ramach tych stosunkow nie napada znienacka na moj dom i zabija mi dzieci.. A potem po 50 latach udaje greka..
  #33  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 20:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Bianco...zapłaciła częściowo RFN za Adenauera..
Bardzo częściowo..
Z reszty ''sami ''zrezygnowaliśmy.Wszak od braci enerdowców nie wypadało ? Bo to oni byli,biedacy tacy, pokrzywdzeni przez nazizm..
Tak zresztą jak i ''sami''zrezygnowaliśmy z planu Marshala...

Cholera...to Niemcy powinni do nas do pracy przyjeżdżać a nie odwrotnie.Zwyciężeni w takiej wojnie...i proszę.
  #34  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 20:07
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Bianco...zapłaciła częściowo RFN za Adenauera..
Bardzo częściowo..
Z reszty ''sami ''zrezygnowaliśmy.Wszak od braci enerdowców nie wypadało ? Bo to oni byli,biedacy tacy, pokrzywdzeni przez nazizm..
Tak zresztą jak i ''sami''zrezygnowaliśmy z planu Marshala...

Cholera...to Niemcy powinni do nas do pracy przyjeżdżać a nie odwrotnie.Zwyciężeni w takiej wojnie...i proszę.

Zosie Samosie takie z nas nic tylko sami i sami he he he
Ale franki szwajcarskie az pecznialy w bankach od tego "samopasu"...
  #35  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 20:19
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Szowinizm jest wszedzie nie tylko w Polsce.. Powiedzialabym nawet ze to u nas pewna nowosc..
Stosunki dobrosasiedzkie ??? Zgadzam sie .. Tylko niech nikt w ramach tych stosunkow nie napada znienacka na moj dom i zabija mi dzieci.. A potem po 50 latach udaje greka..
Z tym zgadzam sie w 100%.
  #36  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 20:23
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Bianco...zapłaciła częściowo RFN za Adenauera..
Bardzo częściowo..
Z reszty ''sami ''zrezygnowaliśmy.Wszak od braci enerdowców nie wypadało ? Bo to oni byli,biedacy tacy, pokrzywdzeni przez nazizm..
Tak zresztą jak i ''sami''zrezygnowaliśmy z planu Marshala....
"Przyjaźń" i "internacjonalizm" miały swoją cenę...

[/quote] Cholera...to Niemcy powinni do nas do pracy przyjeżdżać a nie odwrotnie.Zwyciężeni w takiej wojnie...i proszę.[/quote]
No właśnie...
  #37  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 21:27
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Dziewczyny,ale cyrk...

Miller startuje w Łodzi, z listy Samoobrony...
Wrzodak również w tej partii...

Hicior tej kampanii wyborczej...i śmiesznie mi i strasznie zarazem....
  #38  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 22:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Miller

nie potwierdził, powiedział przed chwilą w TVN24, że powie łodzianom, czy startuje czy nie, z Lepperem pod rękę
Tymochowicz mawystartować z lepperiadą w tle
Koniec świata, rzekłby Pawlak, ten od Kargula
  #39  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 22:17
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nelly R.

w TVP1 w programie Kuby Strzyczkowskiego. Polecam.
  #40  
Nieprzeczytane 19-09-2007, 22:38
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Oglądam

Cytat:
Napisał POLA
w TVP1 w programie Kuby Strzyczkowskiego. Polecam.
taka sobie.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wybory - idźcie głosować cz. III Ewunia Polityka - wątki archiwalne 270 19-10-2007 23:59
Wybory - idźcie głosować Ewunia Polityka - wątki archiwalne 586 18-09-2007 22:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.