menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Spodobała mi się ta myśl, ale skąd ją wziąć?
Myśl czy ekipę?
  #22  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Myśl czy ekipę?
Myśl, ekipa i transportowce
  #23  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:14
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Najpierw przetrzebiona lewica oprawiała opozycyjną i rządzącą(?) prawicę, potem PiS ogłosił, że wyprowadza się z komisji Przyjaznego(?) z nazwy państwa na znak protestu - Palikot jest beee i gryzie prezydenta, ciągle, następnie Palikot wystąpił był i wyraził swoje ubolewanie, że Poncyliusz - mądry i pożyteczny facet - go opuszcza, ale zaraz dodał, że komisja nie skona, a działać będzie nadal, a jakże. Spieszył się zejść z mównicy, bo już ma wystąpić marszałek, przejściowo, bo wszystko jest przejściowe, nawet życie.
Marszałek mówi i nawet będzie się odwoływał? Na wniosek PiSu?

Może jednak te transportowce?


I w takiej chwili zaczynam rozumieć Kaligulę.Mój koń zachowałby godność przynajmniej.
  #24  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:17
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
I w takiej chwili zaczynam rozumieć Kaligulę.Mój koń zachowałby godność przynajmniej.
Lilu, czy sądzisz, że na obecną sytuację to już tylko Kaligula, o koniu nie wspomnę?
  #25  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Maja,
transportowce się wypożyczy, nad importem ekipy - myślę
Lila,
Kaligula z koniem problemu mi nie rozwiązuje.
  #26  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:46
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Oglądałem wczoraj program Lisa z Tuskiem. Wszystko było zrozumiałe, logiczne, czytelne. Nawet przyznanie się do wpadki z samolotem i wizytą w Peru. To było dla mnie zrozumiałe . Jedno tylko jest nie tak - leki przed ruszeniem KRUZu. Tu chyba nic nie są w stanie zrobić. Coś w tym temacie matlał - szkoda, że nikt porządnie tego nie wytłumaczy. Był to drugi gość lisa, który nie wprowadzał jazgotu, pierwszym była Pani Jolanta - az przyjemnie było i ją i jego słuchać.
  #27  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Jak ma ruszyć ,skoro rolnicy z Marszałkowskiej rządzą .
A oglądałeś program o min.Trzeciaku ? Jak dojść do wielkich pieniędzy bez grosza,wykorzystując tylko dopłaty unijne ?
  #28  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 15:56
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jak ma ruszyć ,skoro rolnicy z Marszałkowskiej rządzą .
A oglądałeś program o min.Trzeciaku ? Jak dojść do wielkich pieniędzy bez grosza,wykorzystując tylko dopłaty unijne ?
Nie oglądam telewizji prawie wcale a Lisa to przypadek wiedziałem kto będzie.
  #29  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:04
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jak ma ruszyć ,skoro rolnicy z Marszałkowskiej rządzą .
A oglądałeś program o min.Trzeciaku ? Jak dojść do wielkich pieniędzy bez grosza,wykorzystując tylko dopłaty unijne ?
Nie bronie absolutnie Trzeciaka, jeżeli wszedł w posiadanie ziemi nielegalnie lub w sposób korupcyjny to powinien siedzieć. Co do dopłat za orzechy to aby je dostać (jak każde inne dodatkowe za uprawy specjalne; wierzba energetyczna, dopłata cukrowa, tytoń, chmiel, owoce miękkie, pomidory i inne) to trzeba najpierw obrobić ziemię, a potem zasadzic uprawę czyli ponieść bardzo duże koszty. Jak się ma już uprawę to wtedy dopiero mozna się starać o dopłaty. Każdy producent rolny może się o nie starać, nie wymyślono ich dla min. Trzeciaka. Wystarczy tylko zrobić to co napisałam wcześniej i już ma się dopłaty, przynajmniej na papierze bo terminy płatności są od grudnia do listopada nastepnego roku.
  #30  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:07
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Dla szczególnie zainteresowanych uprawą orzechów włoskich podaje informację:
Dobra wiadomość dla rolników: w ramach pakietu upraw rolno-środowiskowych Unia Europejska przewiduje dodatkowe dopłaty. Kwoty są tak atrakcyjne, że część rolników już przekwalifikowała produkcję, a inni mają taki zamiar. W Zachodniopomorskiem popularnością cieszy się m.in. orzech włoski. Za hektar uprawy Unia płaci 1800 złotych.

W Zachodniopomorskiem o uprawach rolno-środowiskowych jest coraz głośniej. Za ekologiczną - tzn. bez użycia nawozów sztucznych - uprawę orzecha włoskiego Unia sporo płaci: 1800 zł od hektara. Dla rolników, którym coraz mniej opłaca się produkcja zboża, to duża szansa. Rolnicy, którzy planują przystąpienie do unijnego programu upraw rolno-środowiskowych od marca przyszłego roku - mogą składać wnioski o dopłaty do końca sierpnia. Na Pojezierzu Drawskim jest już kilku rolników, uprawiających orzechy włoskie. Dla nich termin złożenia wniosków upływa z końcem kwietnia.
  #31  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:11
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie No nie!

Znowu konferencja, PiSu, o Gronkiewicz, mówi JK, ważna persona i straszy, i przeraża, i ...

A już Młynarski śpiewał: Przyjdzie walec i wyrówna... no i przyszła, pewna siebie, która niewiele znaczyła... tam w Londynie swego czasu.
Tak rzekł szef PiSu.

Ja dzisiaj nie nadążam...za tymi politykami i tymi konferencjami, psia kostka.
  #32  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Właśnie o tym napisałem tam gdzie prasę komentują, chyba za dwa lata koniec Warszawy.
  #33  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Maju,
dlaczego UE tak się uwzięła na te orzechy? włoskie zresztą?

Ten Trzeciak to niepatriotyczny jest jakiś... włoskie zamiast polskich? Oj, nieładnie, nieładnie.

Lila, Trzeciak coś kręci, Pitera się zajmie i wyjaśni, dajmy jej trochę czasu, bo wolna jest w robocie z wszelkimi raportami.
  #34  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:31
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Dostępne salki parafialne są lepsze od zamkniętych na siedem spustów sal konferencyjnych partii rządzącej.
Kościół nikomu nie broni dostępu. Nawet zatwardziałym heretykom - może się nawrócą?
Nawet religię przeniósł do szkół, żeby salki udostępnić nawet heretykom. (a ile biorą za godzinę? może wiesz? chciałbym wynająć jako heretyk)
  #35  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:32
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Maju,
dlaczego UE tak się uwzięła na te orzechy? włoskie zresztą?

Ten Trzeciak to niepatriotyczny jest jakiś... włoskie zamiast polskich? Oj, nieładnie, nieładnie.

Lila, Trzeciak coś kręci, Pitera się zajmie i wyjaśni, dajmy jej trochę czasu, bo wolna jest w robocie z wszelkimi raportami.
Polu, Unia się nie uwzięła , inne kraje mają dołaty do orzechów włoskich to i my mamy, jak Polska wynegocjuje dopłaty do orzechów laskowych to wszystkie kraje będą je miały. Z pozycji rolnika Unia to wspaniała sprawa. Biedota rolna może skubnąć jakąś kasę, może się przekwalifikować, może zalesić użytki za dopłatą z Unii. Jeszcze nigdy tyle pomocy nie zostało skierowane do rolników, takiej realnej pomocy w gotówce, a nie w mówieniu przez gadające głowy. Jeżeli jakakolwiek opcja polityczna sądzi, że zbije kapitał wybroczy na rolnikach namawiając ich do wyjścia z Unii to jest w bardzo poważnym błędzie. Rolnik wie swoje, nie powie co mysli, ale zagłosuje za Unią.
  #36  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:32
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Smaczku dodaje fakt,że te orzechy nie wyrosną na gruncie III klasy.

Wiecie co ? Mam ich dosyć !! Potąd ( tu pokazuje na szyję ,konkretnie na grdykę ).
Idę .Jakbym mogła ....chociaż szklanusię martinii....Ale nie .Na trzeźwo idę się położyć .Może ,jak się obudzę ,to będzie jaki Piłsudski ....albo cuś ?
  #37  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:33
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Właśnie o tym napisałem tam gdzie prasę komentują, chyba za dwa lata koniec Warszawy.
No co Ty powiesz! nie usłyszałam tych prognoz, trzeba uprzedzić ludzi, niech się ewakuują póki czas, Wielkopolska gościnna brama na wciąż otwarta... i w gościnę zaprasza
  #38  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:38
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Smaczku dodaje fakt,że te orzechy nie wyrosną na gruncie III klasy.

Wiecie co ? Mam ich dosyć !! Potąd ( tu pokazuje na szyję ,konkretnie na grdykę ).
Idę .Jakbym mogła ....chociaż szklanusię martinii....Ale nie .Na trzeźwo idę się położyć .Może ,jak się obudzę ,to będzie jaki Piłsudski ....albo cuś ?
Martini koniecznie, zaraz sie lepiej poczujesz, a jak się obudzisz to co? chcesz Przewrót Majowy w grudniu
  #39  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:41
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Smaczku dodaje fakt,że te orzechy nie wyrosną na gruncie III klasy.

Wiecie co ? Mam ich dosyć !! Potąd ( tu pokazuje na szyję ,konkretnie na grdykę ).
Idę .Jakbym mogła ....chociaż szklanusię martinii....Ale nie .Na trzeźwo idę się położyć .Może ,jak się obudzę ,to będzie jaki Piłsudski ....albo cuś ?
A wywalić mi kazałaś mój kielonek. A co do Trzeciaka, za dupę i do pierdla, ale to nie koniec - posłuchaj prezesa- Warszawa się wali, Polska się wali, tosterów, szpitali, telewizorów nie będzie i kiełbasa zostaje z tyłu.
  #40  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 16:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Maju,

ja sobie konferencje urządzam na zieleniaku z rolnikami i jak najbardziej są przekonani do UE, stopa sie im podniosła, co widać, ale główkować trzeba, a jak ktoś zamiast głowy ma już tylko głąb jedynie, to jego problem, to słowa wypowiedziane przez jednego z tych dofinansowanych, u którego kupujemy masło, ser i takie inne...jaja też

Sejm się skrzyknął, ale nie wiem, nad czym radzą... nie daję dzisiaj rady i pójdę sobie... na kawkę
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 02-12-2008 00:21
QUO VADIS...Polsko...VII cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 502 22-09-2008 23:44
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 23:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 19:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 03-04-2008 00:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.