menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 02:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie zwazajac na matematyke Tadeusza pragne dodac do postu Kazimierza,ze ludzie w Polsce jednak nadal tesknia za "bytnoscia" taka jaka byla w PRL-u. Zylo sie na swoim,u swoich sie pracowalo,jadlo sie polskie jadlo a nie unijne trociny i nawet "wiatry" lepsze odchodzily na polskim niedmuchanym chlebie.
Jadlo sie tez polskie sledzie,kaszanka byla kaszanka,a watrobiana watrobiana.
A dzisiaj ? Obcych sie najechalo ,nasi za grosze wszystko im oddali ,pracy nie ma ,pieniedzy nie ma ale za to szmelcowanego towaru ci pod dostatkiem.
Cale szczescie ,ze ludziska cos tam jeszcze w zagranicznym kolchozie zarobia,przywioza i dzieciska maja co jesc.
Mozna by tak dalej pisac ale po co ,jak tu zaraz "postepowi" sie odezwia i wszystko zwala na komune.
Ech ! Szkoda nocy.
  #22  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 13:27
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Nie zwazajac na matematyke Tadeusza pragne dodac do postu Kazimierza,ze ludzie w Polsce jednak nadal tesknia za "bytnoscia" taka jaka byla w PRL-u. Zylo sie na swoim,u swoich sie pracowalo,jadlo sie polskie jadlo a nie unijne trociny i nawet "wiatry" lepsze odchodzily na polskim niedmuchanym chlebie.
Jadlo sie tez polskie sledzie,kaszanka byla kaszanka,a watrobiana watrobiana.
A dzisiaj ? Obcych sie najechalo ,nasi za grosze wszystko im oddali ,pracy nie ma ,pieniedzy nie ma ale za to szmelcowanego towaru ci pod dostatkiem.
Cale szczescie ,ze ludziska cos tam jeszcze w zagranicznym kolchozie zarobia,przywioza i dzieciska maja co jesc.
Mozna by tak dalej pisac ale po co ,jak tu zaraz "postepowi" sie odezwia i wszystko zwala na komune.
Ech ! Szkoda nocy.

Tak, tak, Augi ! Ale, niestety ludzie olali dawny system. Klasa ludzi najbardziej biednych, bo ogólnie wszyscy byli biedni, myślała,że jak obalą "komunę", to będą pracowali tak jak w socjaliźmie, a zarabiać tak jak w kapitaliźmie. Że, nawet, jak będzie bezrobocie, to ich nie dotknie, że jak będą zwalniać, to tylko obiboków, że wszedzie będą same "pewexy", że wieś, chłopi to nareszcie odżyją. Jakże sie mylili ci biedni ludzie. Kapitalizm znali tylko z widzenia i entuzjastycznych relacji znajomych, którym udało się go zobaczyć przez parę dni, gdy im sie udało wyjechać na Zachod.
Krótko mówiąc, Augi ! Przed zmianami zarabialiśmy z żoną (nauczycielka i inżynier) 200dol/mies (ostatnia faza "komunizmu"), teraz mamy razem emerytury 4x tyle, ale żyje nam o wiele skromniej. Za samo mieszkanie płacę 150dolców.
Całe szczęście, że nie wolno mi jeść wiele rzeczy, które są w sklepach.
Ghleb, kiedyś było kilka, no kilkanaście rodzajów, teraz dziesiątki, a może nawet setki, Mięso,kiełbasy, kiedyś, jeśli sie dostało, kilka rodzajów, a teraz setki i wszystko o podobnym smaku.
Szkoda gadać,ale mamy wolny rynek i wolność. Wolno nam gadać w tv na Prezydenta -"cham", na LW-nieuk itd, mamy internet i wolność chujowania. Żyć nie umierać.
PRL`u jednak nie żałuję, losu tych biednych ze stoczni też. Mają to, o co walczyli, a nawet więcej, Większe bezrobocie, wiećej żarcia no i zarabiają więcej, nie 30dol., ale 300.
No, i można jeździć za granice, skolko ugodno.
Precz z komuną, niech żyje globalizm !
  #23  
Nieprzeczytane 11-12-2008, 13:43
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Teraz to mnie dopiero "dobiles" ,szczegolnie tym "wykrzyczeniem" w ostatnim zdaniu.
Nie powiem Ci aby global Cie pokrecil ale lagodniej aby ci sie UE wedlinami odbila !
No i juz Ci chyba dobrze po beknieciu.
Masz szczescie,ze dzisiaj jestem "w globalistycznym humorze" ogladajac amerykanska telewizje i tlumaczenie Prezydenta-Elekta Obamy,ze nic nie mial do czynienia ze zlodziejami wyzszego szczebla w Chicago i prosil aby go w korupcje nie mieszac.
Jak Cie jeszcze global nie dopadl Kazimierzu w Polsce ,to dziekuj partii lub Bogu i licz na Leppera,wtedy wszystkich szubrawcow wezmie cholera !
  #24  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 15:10
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nareszcie w Polsce maslo bedzie maslem !
Dobieraja sie producentom produktu nazywanego maslem ale w rzeczywistosci bedacego mieszanka margaryny z resztkami orginalnego masla.
Sprawa sie rypla i beda duze kary dla oszukancow .
To cieszy.
  #25  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 15:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Nareszcie w Polsce maslo bedzie maslem !
Dobieraja sie producentom produktu nazywanego maslem ale w rzeczywistosci bedacego mieszanka margaryny z resztkami orginalnego masla.
Sprawa sie rypla i beda duze kary dla oszukancow .
To cieszy.

Skąd Ty to wiesz,jak na Florydzie siedzisz ?
  #26  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 15:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ale moj duch przebywa w Polsce kazdego dnia !
  #27  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 19:16
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Skad ja to wszystko wiem ,pytaja na forach.
Musze wiec uchylic rabka tajemnicy.
A mianowicie - codziennie moja "redakcja" zasypywana jest listami z informacjami z kazdego zakatka swiata.Informuja mnie UFOnauci,ktorzy maja dostep do wszystkiego ,nawet do wszelkich sypialni starych i mlodych.Sa takze w stanie uprowadzic kazdego w kosmos i tam na nim dokonywac eksperymentow.
Strzezcie sie seniorki i seniorzy !
  #28  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 16:22
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Pewna Zosia dala mi tu rady abym sie nie martwil o .... Polske,bo ona byla w Polsce i widziala,ze w niej dzieje sie dobrze.
Oj Zosiu, chyba cie dobrze ugoscili,ze ty taka zadowolona wrocila.Juz nie bede pytala czym cie tak raczyli ale napisz nam gdzie ci mlodzi z tej twojej wsi pracuja i to mi juz wystarczy.Bo tez znamm polska wies,bylem w niej w tym roku miesiac i wiem co w niej piszczy.
Za prelegentke na tym forum nie rob ,
Cytat:
bo kwalifikacje marne ,sa tu lepsze seniorki od ciebie
co to potrafia "Polske udoskonalic" na zawolanie.
Zyj zdrowo !



Kwalifikacje marne?
A ktoz ci dal prawo do oceniania moich kwalifikacji.
Zapominasz,ze to nie twoja Polska jaruzelska,ze wam bylo wszysto wolno.
Cytat:
sa tu lepsze seniorki od ciebie

Nie watpie,ja nie biore udzialu w konkursie,drogi panie senior.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy mozna i jak zostac swietym ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 74 04-12-2008 14:01
Co zrobic aby mozna bylo wysylac prywatne wiadomosci Mar-Basia eSenior 24 17-08-2008 03:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.