menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 22-11-2008, 09:55
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Smutny dales cytat ,ktory przypomnial nam bolesne ciernie jak naszym przodkom Polakom wkladano na glowy.
We wielu patriotycznych rodzinach polskich sa takie przykre wspomnienia,zale i sluszne pretensje.Gdy sie tym tragediom przyjrzymy i podejdziemy do nich z polskim katolickim sercem (na milosierdzie zapozno) to z uczuciami naszymi staje sie cos dziwnego. Bardzo duzo na ten temat rozmawialem ze swym stryjem,ktory przeszedl to pieklo,bardzo dlugo po nim chorowal i sluchajac go rodzilo sie we mnie nawet jakby uczucie zemsty (wtedy jeszcze nosilem mundur oficera LWP) z jednoczesnym zazenowaniem ,ze to ja (nie raz mi to zarzucano na roznych forach) oficer sluze jakoby tym ktorzy nasze rodziny gnebili,torturowali,mordowali i zabijali strzalem w tyl glowy niechcac widziec spojrzen swej ofiary w chwili smierci. Ukazal to Andrzej Wajda w swym filmie Katyn ,uwypuklajac bryzgajaca krew i jej zmywanie chlusnieciem wiadra wody i kolejna scena.
Tak mordowano,opinia swiatowa dowiadywala sie o tym po czasie,pokazano te sceny ale kiedy ,gdy rany w pewnym sensie sie zabliznily w obu narodach polskim i rosyjskim , przyszli kolejni,ktorzy te rany rozdrapuja i rzucaja miecz zemsty pomiedzy polski i rosyjski narod . Czy aby tylko narod rosyjski za to wynic,gdy na fali niewyksztalconego motlochu pijanego,rosyjskiego (faktycznie) dopiekano wlasna pieczen ?
Czy dzisiaj nie przygotowuje sie podobne pieklo ,byc moze bardziej okrutne ,bo uderza w nas wszystkich (starych i mlodych ) ???
Poczciwi i prawi Rosjanie nie chcieli tak samo jak my wojen i nie chca po dzien dzisiejszy !
To wodzowie wszelkich rewolucji po trupach dochodzili i nadal dochodza do wladzy,chca wojen,chca klotni,chca rozkladu moralnego w imie czego ?
W imie wlasnych korzysci !
Nie pozwalajmy na to i zyjmy w pokoju.
  #122  
Nieprzeczytane 22-11-2008, 10:30
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Tak. Nie pozwalajmy na to i żyjmy w pokoju i trzymajmy się razem. Bo polityka jest jak wiatr, który przeradza się czasem w tornado, czy cyklon. I taki mamy wpływ na te huragany jak na politykę i odwrotnie. Więc zachowując godność i szacunek do samego siebie i każdego człowieka, w chwili tornada, będziemy w stanie się ochronić tak, byśmy nie stracili własnego życia. A to już bardzo dużo, i chyba najwięcej. Bo życie jest wartością najwyższą, bez względu czy jest to życie polskie, rosyjskie, czy jakiejkolwiek innej nacji.
  #123  
Nieprzeczytane 22-11-2008, 10:35
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie zapominajmy o tych co zycie oddali za wolnosc i pokoj,jezeli zajdzie taka potrzeba my swego zycia tez nie szczedzmy i nie chowajmy glowy w piasek.
  #124  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 09:00
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Nie zapominajmy - my - to znaczy Polacy ale czy wszyscy takim Polakami jestesmy zaczynam watpic ,udawadnia nam to nawet sam Prezydent RP i jego przyboczni ,udawadnia nam to Rzad Polski ,widzimy co sie dzieje w sejmie i Senacie RP.
Obecna Rosja to nie ta carska ani tym bardziej zwana kiedys ZSRR. Dzisiejsze rzady rosyjskie odmlodzne ,oczyszczone i do konca nie rozgrzeszone przyjely inna taktyke dzialania ale jak i poprzednie sa stanowcze ,twarde choc z innego cementu i betonu.
Szkola wywiadu jest dobra szkola i nabiera w swe szeregi odpowiedni narybek.Przykladem tego niech bedzie sam Putin,czlowiek w pelni sil "nieprzepity i nieprzepracowany", dobiera sobie odpowiednie grono "putinopodobnych" i smialo dziala nawet na arenie miedzynarodowej. Ma swietnie zorganizowane wszystkie ministerstwa ,na wszelkie zaczepki odpowiada swiatu tak jak nalezy odpowiadac w dobrej grze o calosc.
Choc Rosje probuje sie dzisiaj osaczyc ze wszystkich sil,panuje tam juz inna dyscyplina dzialania ,osmiele sie powiedziec,ze nawet wyzsza niz za Stalina. Bo tamten Gruzin mial piete a Putin glowe,a trafic w nie nie latwo.
Do dyskusji ,pisac i dyskutowac tym sposobem zatrzymacie starzenie seniorki i seniorzy.
  #125  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 09:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 009
Domyślnie

Cytat:
Do dyskusji ,pisac i dyskutowac tym sposobem zatrzymacie starzenie seniorki i seniorzy.

A idźże . O Putinie będzie gadał . Wiadomo kto i zacz .Za chwilę będzie ponownie prezydentem ,i dobrze.Ten naród zawsze kochał cara -batiuszkę .
Mnie martwi co innego .Że znowu my mamy być przedmurzem i bastionem .A także redutą i ostoją .
  #126  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Sasiadow sie nie wybiera - to raz.
Po drugie Putin to gieroj !
  #127  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:32
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Dzisiejsze rzady rosyjskie odmlodzne ,oczyszczone i do konca nie rozgrzeszone przyjely inna taktyke dzialania ale jak i poprzednie sa stanowcze ,twarde choc z innego cementu i betonu.

ale i jak poprzednie, również zakłamane, podstępne, zaborcze i przyjęły inną taktykę działania. Jeszcze bardziej perfidną. Bo carowie, mieli ogładę przynajmniej i komuchami nie zostali, w przeciwieństwie do obecnych. Byli komuchami, a teraz chodzą do cerkwi, całują popów, modlą się i udają carów. Jak by mało było tego, to przyszli z kołchozów i sowchozów i wydaje im się że nie są carami, a wręcz bogami. Carowie, nie mieli tyle swobody działania co obecni i nie ciemiężyli tak bardzo jak obecni. Dowodem jest na to chociażby to, że gdyby dziś chciał ktoś niedaj boże jakąś rewolucję sobie zrobić , to albo skończyłby w wariatkowie, albo gdzieś w przydrożnym rowie. Jacy ludzie, takie metody działania.
  #128  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:37
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z rewolucjami nauka nie poszla w las ,wystarczyl im jeden Lenin.Mnie to nawet pasuje ilosc liter i koncowka nazwiska Putina i Lenina.
Gdyby ich tak teraz porownac,to moze by sie znalazly i pewne wspolne cechy charakteru,inne chyba z pochodzeniem - jak uwazasz Jacku ?
  #129  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 10:52
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

No pewnie że nie poszła w las, dlatego cały czas te zdobycze rewolucyjnej wiedzy wykorzystują. A cechy to maja napewno wspólne. cechy moskiewskie.
  #130  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 11:10
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Rozwin te cechy moskiewskie,edukacja nie zaszkodzi,tym bardziej ,ze tylu w Polsce po szkolach moskiewskich.
  #131  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 11:56
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Już wcześniej napisałem co myślę, ale dodam, że cechą moskiewską jest ogłupianie ludzi. A jesli chodzi o szkoły moskiewskie, to powiem tak:
Jeden z mojej dalszej rodziny skończył szkołę polityczną w Moskwie.Było to jeszcze za mościwie panującego Leonida Breżniewa. Jak zaczął nam tłumaczyć, że nie zawsze dwa razy dwa jest cztery, a może być i pięć i sześć i diabli wiedzą ile, to wolę już nic więcej nie pisać, bo sam mogę się pogubić. Nie daliśmy się przekonać jego teoriom matematyczno-politycznym i strasznie się na nas obraził. Tak bardzo, że zarwał z nami kontakt.
  #132  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 11:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

O to niedobrze,miej nadzieje ze wkrotce nawiaze do zdobytej wiedzy i rodziny tez.
  #133  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 12:17
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Niestety, ale już nie wróci ani do niczego, ani do nikogo. Zakończył swoje ziemskie życie i odszedł w nicość.
  #134  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 12:02
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W takim razie niech odpoczywa w pokoju wiecznym a my przejdzmy do zywych,szczegolnie do Putina,ktory dla wielu politykow swiata jest zagadkowym czlowiekiem.
Ja osobiscie patrzac mu w oczy (na zdjeciach) czytam pewnosc siebie tego czlowieka i przypuszczam ,ze to co zamierza uda mu sie wraz z ....... demokrata Obama w USA - obaj sie dogadaja co do swiatowego pokoju.
Miedwiedew jest "za piekny i mlody na rzadzenie" - nie uwazasz ?
Podobnie stalo sie w Gruzji,Sakaszwili psuje wszystko.
  #135  
Nieprzeczytane 08-01-2009, 13:47
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cos mi sie wydaje,ze decyzje Putina "pokocha UE " , Premier Putin to jednak gosc z darem przekonywania.
I jak tu nie kochac Rosji,tej "gazodajnej matiuszki".
Zebrali sie i obraduja .
Trudno - jak sie chce trzeba placic ,nawet zonie ..... przed i po,a matke szanowac.
  #136  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 10:26
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Cos mi sie wydaje,ze decyzje Putina "pokocha UE " , Premier Putin to jednak gosc z darem przekonywania.
I jak tu nie kochac Rosji,tej "gazodajnej matiuszki".
Zebrali sie i obraduja .
Trudno - jak sie chce trzeba placic ,nawet zonie ..... przed i po,a matke szanowac.

Seniorze!!!
Ай за это что ты написал Cтарейшина A.P., to тебя повесят. Ты увидишь

Napisałem specjalnie po rosyjsku Seniorze dla Ciebie, bo po naszemu jakoś nie łapiesz. Może wreszcie to do Ciebie dotrze
  #137  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 10:49
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał JacekP
Seniorze!!!
Ай за это что ты написал Cтарейшина A.P., to тебя повесят. Ты увидишь

Napisałem specjalnie po rosyjsku Seniorze dla Ciebie, bo po naszemu jakoś nie łapiesz. Może wreszcie to do Ciebie dotrze
Jacku, na forum większość zna rosyjski, nie bronie Seniora, ale to sa groźby karalne
  #138  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 10:55
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Jacku, na forum większość zna rosyjski, nie bronie Seniora, ale to sa groźby karalne

Przecież ja mu nie grożę, tylko z troski o niego piszę co mu grozi Jako wojskowemu najchętniej za takie teorie dałbym mu tydzień PPK, ale siedzi w USA, więc nasz regulamin go nie obowiązuje. To wszystko z troski tylko Maju
  #139  
Nieprzeczytane 09-01-2009, 11:14
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jacku !
Nic z tego - grozby czy prosby ludzkie juz mnie nie dotycza.Swoje powinnosci zyciowe mezczyzny dokonalem - czyli ozenilem sie ( i to dwa razy) ,domu wprawdzie nie zbudowalem sam ale mialem cztery (zapracowane a nie ukradzione),dzieci tez splodzilem i zyja cztery ( o tych co wiem).
Wiec w czym problem ?
To ze Rosjanin strzelal do mojego ojca i uczynil go w wieku 20 lat inwalida na pierwszej WS nie mam pretensji do calego narodu rosyjskiego a jedynie do tych co taka wojne wywolali.Narod rosyjski jako taki powazam na tyle na ile zasluguje a szczegolnie za to,ze gdyby na Hitlera nie ruszyl i nie poniosl wielomilionowa strate mlodych zolnierzy dzisiaj Polski by nie bylo.
To,ze dzisiaj Rosjanie i ich przywodcy tez przejrzeli na oczy i nie daja sie okradac obcym maja u mnie plus ,a Polakow ganie ,ze nie potrafia z wlasciwymi ludzmi sie przyjaznic.
Na koniec nie napisze Ci Jacku po rosyjsku choc jezyk ten znam (inne zreszta tez) na tyle aby byc komunikatywny, tylko dlatego,ze KOCHAM swoj jezyk Ojczysty POLSKI i nim sie posluguje z POLAKAMI.
Dziekuje za wszelkie ostrzezenia,choc wiem,ze najwiecej BOG MNIE STRZEZE !
Daje mi zdrowie i sily.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pokochać żyda Bajadera07 Polityka - wątki archiwalne 534 22-10-2008 13:58
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
Pomóż wnukowi pokochać książki - komentarze czort Ogólny 6 24-05-2007 09:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.