menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 12:27
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Mozna i tak .


Sa metody jak ujarzmiac nieposluszne spoleczenstwa i narody az po indywidualnych ludzi.
Ostatnio czytamy duzo o Chinach o ..........., tez o Irlandi.
Chiny podpadly "moznym tego swiata" we wielu dziedzinach a szczegolnie w "handlu" .
Chinski towar "swiatowy kupiec" juz niechce tak brac jak kiedys, kiedy ten towar plynal rzeka na caly swiat i prawie za darmo a handlarz na nim zarabial krocie. Powstawaly nawet sklepy "0.99 " (waluta prawie kazda - zlotowka czy dolar wg.miejsca handlu ).Trzeba wiec sie zemscic na niepokornych Chinczykach,ktorzy juz nie daja tyle zarobic handlarzom i zaczeto nie tylko wybrzydzac nad chinska tandeta ale i doszukiwac sie "trucizn" wszelkiego rodzaju w towarze po artykuly spozywcze i zabawki dla dzieci wlacznie.

Zalozono sobie : My tu was nauczymy "definicji handlu" jak nie bedziecie ulegli pod kazdym wzgledem !

Podobnie ostatnio dzieje sie z Irlandia,ktora w referendum powiedziala "nie" i pokrzyzowala plany globalne ,bo z unijnymi dano by sobie rade z "zielonymi ludzikami".
Nagle stwierdzono,ze Irlandia truje miesem wieprzowym !
Wczesniej truto gdzies tam i czyms tam drobiem,wolowina,jajkami jak tylko jakis konkurent sie wychylil w "wolnym handlu".
Bylo tez "cos tam,cos tam" i takie inne "uprzejmosci".

Nie bylo to jak w Polsce hodowac wlasnego wieprzka i ubijac go na swieta.
Po co zaraz jedzic po "swinine" do kolchozu .

Oj narobilo sie nam na tym swiecie roznych swinstw.
Moze podyskutujemy o ich tworcach ?
Wiem,wiem,ze pomysleliscie - A.P. to antypostepowiec i wrog handlu zagranicznego ale podyskutowac mozna,moze "ap-ka" uda sie zapedzic w "forumowy kat" lub do "kozy" ?
Temat wspolczesny, wiec warto przed swietami nim sie zajac aby kupujac czyms sie nie zatruc.
Mozna tez jak dawniej zakrzyknac: "Tylko u mnie towar dobry i wyprobowany ,do mnie,do mnie prosze !".
  #2  
Nieprzeczytane 09-12-2008, 18:50
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

To nie Irlandia, podpadła "moznym tego swiata" , ale producent mięsa z dioksynami. I nie ChRL,ale producent mleka z zawartością melaminy. W pogoni za maksymalizacją zysku, producenci, ogromni producenci, (a biedni chłopi, czy farmerzy), mięsam, czy mleka, podpadają "moznym tego swiata".
A propos, " możnych tego świata". Czy uważasz, że to źle, iż wyłapuje się takie przypadki pogoni za zyskiem u każdego producenta, niezależnie z jakigo kraju pochodzi. Ja pamiętam,że takich przypadków wykorzystywania tanich pasz, zawierających diksyny, czy melaminę, było już masę. Pasze są sprzedawane do wszystkich krajów, decyduje cena. Kontrola żywności jest niezbędna i napiętnowanie,karanie itd, każdego producenta obowiązkiem każdego państwa. Powiadamianie o tym społeczństwa również. Takich przypadków będzie coraz więcej, dopóki "zysk będzie rządził światem".
Winnymi są pazerni wielbiciele zysku, KAZDEJ NARODOWOSCI< SENIOR.
Takim jest obecy system społeczny w większości krajów świata.
Poczytaj sobie, czy istnieje alternatywa do tego systemu ?.
"Ekonomia oparta na zasobach" (Resource-Based Economy)-jest, moim zdaniem, taką alternatywą przyszłości.
  #3  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 00:59
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Globalizacja i wolny rynek. Bezlitosny system. Tylko jedna zasada tego systemy to zysk. Liderzy i promotorzy nie mają zielonego pojęcia o produkcji, gospodarce, czy polityce. Mają tylko pojecie o liczbach, które kalkulują zysk. Właściciele i potentaci wielkich firm, nie przeszli szczebli zawodowych, bo są wyedukowanymi ekonomistami. A ekonomia nie ma duszy. Ma cyfry. Ponoć to najgorszy z systemów jaki nas czeka.
Mieliśmy feudalizm, monarchię, kapitalizm, komunizm, faszyzm, socjalizm, a teraz nadchodzi wolny rynek.
  #4  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 01:29
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
To nie Irlandia, podpadła "moznym tego swiata" , ale producent mięsa z dioksynami. .

I teraz pewnie nastapi wielkie swiniobojstwo.. Biedne swinki.. ich zycie nawet na kotlety sie nie nadaje..
Zwierzeta tez powinny miec swoje prawa..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #5  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 02:37
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
I teraz pewnie nastapi wielkie swiniobojstwo.. Biedne swinki.. ich zycie nawet na kotlety sie nie nadaje..
Zwierzeta tez powinny miec swoje prawa..

W wolnym rynku ludzie mają prawo być bogaci i mają prawo popadać w nędzę.
Więc biedne świnki nie mają żadnych praw.
  #6  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 03:41
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Zysk chwilowy, nie licząc się z tym że Chiny wiedzą -gospodarka UE przenosi się do nich. Można coraz bardziej być hardym-bo "mamy ich". Jednocześnie osłabia się UE. Ale na miejscu pojedynczego kapitalisty może zrobiłbym tak samo. Po nas może być nawet potop. Ale dziś zysk. Za to CO/2 przeniesie się z UE do Chin. Sami pod sobą kopiemy dołek? Mam UE na myśli.
  #7  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 03:46
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Zysk chwilowy, nie licząc się z tym że Chiny wiedzą -gospodarka UE przenosi się do nich. Można coraz bardziej być hardym-bo "mamy ich". Jednocześnie osłabia się UE. Ale na miejscu pojedynczego kapitalisty może zrobiłbym tak samo. Po nas może być nawet potop. Ale dziś zysk. Za to CO/2 przeniesie się z UE do Chin. Sami pod sobą kopiemy dołek? Mam UE na myśli.

Nie mysle ze EU sie oslabia.. bo w koncu jest to pewnego rodzaju forma kolonializmu.. a kolonializm wzbogaca..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #8  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 05:13
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Panie senior,Pan sie niepotrzebnie o Polske tak martwi,prosze mi wierzyc ,ze ona bez pana krokodylich lez -przetrwa.
Niech pan oszczedza zdrowie,wiecej spacerow nad oceanem,mniej nerwow,wrocilam z Kraju i jak ta Zosia od Slowackiego moge panu obiecac,ze jak pan tam pojedzie, to kazdy kwiatek, strumyk ,kamyk powie wierszyk seniorowi.
Moja wies kwitnie,ludzie chyba dojrzewaja,inaczej zaczynaja traktowac urzednikow,nie jak swiete krowy,tylko jak tych,co maja sluzyc nam, zwyklym zjadaczom chleba ,bo to my ich z naszych podatkow utrzymujemy.
Mnie bardzo cieszy postawa mlodych,nie roszczeniowa,tylko taka, moze troche glodna pazernosc na zycie.
  #9  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 05:34
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie mysle ze EU sie oslabia.. bo w koncu jest to pewnego rodzaju forma kolonializmu.. a kolonializm wzbogaca..
Tylko kto tu od kogo zależy? Bo co inwestor się obrazi i fabrykę zabierze do Francji? Pewnie że części zamienne kupią we Francji. Jeżeli Chiny kupiły. Tam gdzie kupili fabrykę. A jeżeli fabryka jest w 100% Francuza-to już jego sprawa, jego strata. Co się wycofa-czy sprzeda tanio? Strajków jeszcze nie zaznali.
  #10  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 05:44
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Zapomniałem zapytać-jak u nas inwestują np. w fabrykę "VV" to forma kolonializmu? Czyli im więcej inwestycji zagranicznych-to stajemy się przedmiotem kolonialnym? Ciekawa myśl, ale się nie zgodzę. Argumenty -jeszcze dziś, teraz idę spać.
  #11  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 06:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Matko!!!! Kaziu ty o takiej porze jeszcze się troskasz o losy biednej naszej ojczyzny na tle globalnego wyzysku ....co za patriotyzm rozbuchany!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #12  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 09:46
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A propos jeszcze ,zywnosci- niestety kontrola zadna-przepuszcza sie chemie w ilosciach niedozwolonych, normy sa takie , ze niestety, zabijaja powoli. Przykro wam to napisac- ale w komunizmie mielismy znacznie zawyzone te normy i zywnosc znacznie zdrowsza i mniej chemiczna.
  #13  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 11:46
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Po to, aby zmienić obecny system ekonomiczny, trzeba zmienić naszą kulturę myślenia. Od wieków, pieniądz,zysk,żądza bogacenia się, wielka własność prywatna rządzą światem. Wszelkie dotychczasowe próby zostały przez społeczeństwo odrzucone,bo nadal królem był pieniądz, jako główne kryterim wartości człowieka. To, że narazie tryumfuje kapitalizm, to jest, moim zdaniem, kwestią braku alternatywy.
Ale, to sie może zmienić, mam nadzieję, w niedalekiej przyszłości. Koncepcje się już rysują.
O jednej z nich piszę w swym blogu. Zamieściłem tam tłumaczenie informacjii "Co to jest Projekt Venus ?". Pełna wersja tego projejtu znajduje sie pod adresem:http://www.thevenusproject.com/site.html
Projekt wart jest poznania,jest kontrowersyjny, ale warto o nim podyskutować, znać jego podstawowe założenia. Światowa dyskusja na ten temat trwa. Włącz się do niej.
Mnie frapuje "ekonomia oparta na zasobach", w miejcse obecnej "ekonomi opartej na pieniądzu". Podstawowym zasobem jest ludzka inteligencja, pomysłowość.
W nowej koncepcjii kryterium, bodźcem działania byłaby satysfakcja jednostki, a nie pieniądz, bogactwo, czy władza.
Ciekawa koncepcja, i wcale nie utopijna, jak pisze sam twórca Jacque Fresco, z Centrum Badawczego PV,na Florydzie.
Ale, czy da sie to urzeczywistnić ? Experyment już trwa.
  #14  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 11:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pewna Zosia dala mi tu rady abym sie nie martwil o .... Polske,bo ona byla w Polsce i widziala,ze w niej dzieje sie dobrze.
Oj Zosiu, chyba cie dobrze ugoscili,ze ty taka zadowolona wrocila.Juz nie bede pytala czym cie tak raczyli ale napisz nam gdzie ci mlodzi z tej twojej wsi pracuja i to mi juz wystarczy.Bo tez znamm polska wies,bylem w niej w tym roku miesiac i wiem co w niej piszczy.
Za prelegentke na tym forum nie rob ,bo kwalifikacje marne ,sa tu lepsze seniorki od ciebie co to potrafia "Polske udoskonalic" na zawolanie.
Zyj zdrowo !
  #15  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 11:53
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wszystko sie da jak sie chce,nie ma rzeczy niemozliwych do wykonania.
Niezadowolenie spoleczne narasta z kazdym dniem w krajach na calym swiecie,tyle tylko,ze media maja polecenia od globalistow nie ukazywanie szczegolow na jakim tle.

Wezmy pod obserwacje obecnie to co sie dzieje w Grecji kolebce demokracji.Nikt nie pisnie o podstawowych przyczynach walacej sie obecnie demokracji,za to mocno rozpisuje sie ,ze przyczyna byla smierc malolata,ktorego zastrzelila policja.
Nikt nie wychyli sie z dziennikarzy i nie napisze prawdy,a prawda ta jest "ruina" rzadow demokratycznych i ich pazernosci.
Nowe ustroje jeszcze za naszego zycia sie narodza.
Jakie ?
Zwycieza ci,ktorzy na uwadze beda mieli dobro calego narodu a nie wybranych kapitalistow !
  #16  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 12:45
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wszystko sie da jak sie chce,nie ma rzeczy niemozliwych do wykonania.
Niezadowolenie spoleczne narasta z kazdym dniem w krajach na calym swiecie,tyle tylko,ze media maja polecenia od globalistow nie ukazywanie szczegolow na jakim tle.

Wezmy pod obserwacje obecnie to co sie dzieje w Grecji kolebce demokracji.Nikt nie pisnie o podstawowych przyczynach walacej sie obecnie demokracji,za to mocno rozpisuje sie ,ze przyczyna byla smierc malolata,ktorego zastrzelila policja.
Nikt nie wychyli sie z dziennikarzy i nie napisze prawdy,a prawda ta jest "ruina" rzadow demokratycznych i ich pazernosci.
Nowe ustroje jeszcze za naszego zycia sie narodza.
Jakie ?
Zwycieza ci,ktorzy na uwadze beda mieli dobro calego narodu a nie wybranych kapitalistow !
"Dobro ludzkości" leży właśnie u podstaw PV, jeśli chociaż pobieżnie go przeczytałeś.
Demokracja w Grecjii ma sie dobrze, jak i w całej UE. Chociaż Grecja była kolebką demokracjii, to tamta, demokracja ateńska, nie ma nic wspólnego z obecną demokracją grecką. Można powiedzieć, że demokracja ma w każdym kraju, narodowe, miejscowe zabarwienie, bo w każdym kraju decydują o tym ludzie, prawo.
Śmierć małolata w Grecjii, to przykład nadużycia demokracjii, wolności, głównego atrybutu tego ustroju.
Media, dziennikarze, to łowcy newsów, a news jest wtedy dobry, jeśli jest umaczny we krwi.
Kto jest winny nadużycia demokracji, wolności, w tym konkretnym przypadku, oceni sąd. W coś, kochany, trzeba wierzyć. Ja wierzę w sprawiedliwość, sądy też.
To,że narasta niezadowolenie społeczne, i możemy o nim wiedzieć z mediów, świadczy tylko o tym, że demokracja w UE ma sie wspaniale.
  #17  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 14:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To dobrze Kazimierzu,ze w cos wierzysz,gorzej z tymi co juz w nic nie wierza,to dla nich "pieklo przygotowane".
Ty i ja,moze tez i inni pamietaja Kraje Demokracji Ludowej - to byla dla Polakow po IIWS nowa i nieznana do tej pory "demokracja" przyniesiona przez naszych "wyzwolicieli".
Socjalistyczni tworcy tej demokracji opierali nasz byt na "kazdemu wg.potrzeb",przed nami bylo ziemskie niebo i to dla wszystkich bez wyjatku.
Co sie potem okazalo starszym nie trzeba przypominac,mlodym wmowiono,ze wszystkiemu winni komunisci, po dzis dzien w to wierza,a przeciez tworcy tamtej i obecnej demokracji sa jedni i ci sami "namaszczeni".
Zgadzasz sie ze mna ?
  #18  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 15:41
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"W wolnym rynku,ludzie maja prawo byc bogaci... . " - pisze w swym poscie JacekP.
To obszerny temat z tym bogaceniem sie.Ja dla przykladu nie mam nic przeciwko temu,jezeli ludzie bogaca sie na drodze uczciwej pracy,uczciwego handlu, wykorzystaniu swej wyuczonej wiedzy itd.itp.
Ale tak juz jest w kapitalizmie ,ze do uczciwosci daleko kapitalistom i tu mozna dawac wiele przykladow- od sposobu zatrudniania i wykorzystywania swych pracownikow po podzial zyskow,placenia podatkow i swiadczen na pracownika az po wszelkie inne oszustwa.
Uczciwy kapitalista (jezeli tacy jeszcze gdzies sa) w szybkim czasie nie dorobi sie miliardowych fortun,malo tego nie wyprowadzi tych zyskow poza obreb swej dzialalnosci czy danego panstwa gdzie ma biznes.
Teraz namnozylo sie nam kapitalistow,ktorzy maja biznesy w kilkunastu panstwach,malo tego sa zrzeszeni i swietnie sie wspieraja - jakie sa z tego korzysci dla przecietnego czlowieka ?
Podyskutujmy.
  #19  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 20:46
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
To dobrze Kazimierzu,ze w cos wierzysz,gorzej z tymi co juz w nic nie wierza,to dla nich "pieklo przygotowane".
Ty i ja,moze tez i inni pamietaja Kraje Demokracji Ludowej - to byla dla Polakow po IIWS nowa i nieznana do tej pory "demokracja" przyniesiona przez naszych "wyzwolicieli".
Socjalistyczni tworcy tej demokracji opierali nasz byt na "kazdemu wg.potrzeb",przed nami bylo ziemskie niebo i to dla wszystkich bez wyjatku.
Co sie potem okazalo starszym nie trzeba przypominac,mlodym wmowiono,ze wszystkiemu winni komunisci, po dzis dzien w to wierza,a przeciez tworcy tamtej i obecnej demokracji sa jedni i ci sami "namaszczeni".
Zgadzasz sie ze mna ?

"Demokracja" ustanowiona u nas po wojnie to była demokracja z cenzusem Tak, jak w Atenach był cenzusem był majątek, tzn. tylko obywatel Ateńczyk z pewnym majątkiem miał prawa wyborcze, tak w PRL, chociaż prawo bierne miał każdy, to prawo być wybranym miał tylko ten, kto był na "właściwej" liście, jedenej partii. To była tzw. "demokracja socjalistyczna".
To super nagięcie demokracji do sytuacji,ale cóż, takie były czasy "zimnej" wojny.
Wyzwolono nas niejako po drodze i dobrze. Przynajmniej, Ty i ja,przeżyliśmy. Przez 50 lat była "zimna" wojna o pokój, ale przeżyliśmy jakoś. W biedzie i w obozie, ale przetrwaliśmy.
Było, nie było, było 50 lat pokoju.
Ja "komuny" nie uważam winną za to, co było. To, że zmiany nastąpiły bez wojny, przy prawie żadnych stratach,to uważam za "drugi cud nad Wisłą".
A do piekła komunistycznego ? Dlaczego nie ? Tam będą ciągłe braki. A to smoły nie dowiozą, a to diabły sie popiją (większość to polacy, na służbie u Belzebuba).
  #20  
Nieprzeczytane 10-12-2008, 20:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

1989-1945=44 bez komentarza
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy mozna i jak zostac swietym ? senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 74 04-12-2008 15:01
Co zrobic aby mozna bylo wysylac prywatne wiadomosci Mar-Basia eSenior 24 17-08-2008 04:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.