menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Podróże, turystyka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 08:46
BasiaW BasiaW jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecinek
Posty: 26
Domyślnie Mierzeja Wiślana


Na przełomie września i października wybrałam się z koleżanką nad morze. Nie zdawałam sobie sprawy, że jesień nad polskim morzem może być taka piękna! Poruszałyśmy się głównie po terenie Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana". Muszę powiedzieć, że czułam się tam znakomicie i nawet zaczęłam marzyć o przeprowadzce w tamte rejony. W Sztutowie widziałam nowe osiedle (Mierzeja Park), które bardzo przypadło mi do gustu. Zabrałam sobie ulotkę i co jakiś czas na nią zerkam. Bardzo mnie korci, żeby dokonać wielkiej zmiany w życiu... Czy myślicie, że taka przeprowadzka w moim wieku to nie za duża rewolucja?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 11:59
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Rewolucja za pewne, ale czy zbyt duża, to bym nie powiedział.
Jeśli nic szczególnego nie trzyma Cie tam gdzie mieszkasz, to w czym problem.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 14:13
BasiaW BasiaW jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecinek
Posty: 26
Domyślnie

Wiesz, prawie całe życie w jednym miejscu... Trochę się obawiam, ale z drugiej strony, jak sobie wyobrażę, jak chodzę z moim psem na spacer przez las i wzdłuż morza po plaży. Cena za metr w tym kompleksie Mierzeja Park to 5300 zł. Musiałabym sprzedać moje obecne mieszkanie, więc już wtedy bez odwrotu... Nie mam nikogo, kto mógłby mi teraz doradzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-10-2010, 14:18
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Swoją tęsknotę należy ziścić i jeśli masz na to siłę to dlaczego nie. Ja sama kocham takie klimaty i gdybym miała okazję i nic mnie by nie trzymało w obecnym miejscu, też wyniosłabym się w tamte strony, bo kocham iść brzegiem morza i to niezależnie od pory roku. Rozumiem Cię doskonale.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 29-10-2010, 17:15
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Basiu warto czasami coś zmienić,lecz taka zmiana o której mówisz jest dość radykalna.Przemyśl zanim podejmiesz decyzję.
Okolice Mierzei Wiślanej są rzeczywiście urokliwe.Ale są też inne miejsca nad morzem gdzie można spacerować z psem Istotna też jest odległość do centrum miasta, bliskość do różnych miejsc, koniecznych dla naszego komfortu.Ważne byś w nowym miejscu nie czuła się samotna,oddalona od znajomych ,przyjaciół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 29-10-2010, 18:29
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Basia W
czytam z kąt piszesz i widzę Szczecinek
w twoim wypadku zamienił stryjek siekierkę na........
przecież okolice koło twojego miasta są przecudne
masz na pewno znajomych swoje kąty a tam co
wszystko od nowa
A przecież starych drzew się nie przesadza!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 29-10-2010, 20:15
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Jasinku drzew może i nie, ale ludzie to nie drzewa. Mają rozum,
wolny wybór. Mogą kierować swym życiem jak sternik okrętem.
Pewnie, bywają podwodne skały, których sternik nie może widzieć. Dla tego trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw.
Wiek?...ja miałam 60 lat gdy ostatni raz przeprowadzałam się
do własnego domu. Mąż dużo starszy.

Basiu W, tylko jedną ważną rzecz musisz wziąć pod uwagę.
Gdy minie euforia ze spełnienia swych marzeń, możesz nagle zauważyć ,że jesteś sama, bez znajomych, sąsiadów, bez miejskiego gwaru. Wszędzie daleko. I sama. Sama.
Z kim pogadasz przy kawce? Jeżeli wystarczy Ci tylko towarzystwo pieska i telewizora, jeżeli masz naturę samotnicy, romantyczki,jesteś pewna ,że odpowiada Ci życie na odludziu, to nie namyślaj się długo, bo czas leci.
Jeżeli masz charakter samotnicy i kochasz święty spokój,jak np. mój mąż...on jest zadowolony z życia na odludziu.
Ale jeżeli lubisz ludzi i życie towarzyskie, spacerować po chodnikach, szczególnie jesienią ,zimą. Zaglądać do sklepów,spotkać się ze znajomą w kawiarence....
to odrzuć myśl o zmianach tak radykalnych. Wszystko zależy od Twego usposobienia , charakteru.
Życzę właściwego wyboru.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 17-11-2010, 09:38
bluesmanniak bluesmanniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 17
Domyślnie

Znajomi wybrali inne rozwiązanie - kupili mieszkanie nad morzem (Stegna-Jantar, prawie mierzeja, ale też las i morze, pięknie...) i kiedy mogą, to jadą tam na kilka(naście) dni. Oczywiście nie każdego na takie dodatkowe mieszkanie stać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-11-2010, 09:54
BasiaW BasiaW jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecinek
Posty: 26
Domyślnie

Dziękuję Wam bardzo za ciepłe słowa. Rozmawiałam telefonicznie z Panią z biura Mierzeja Development i ona podpowiedziała mi, że sporo osób, które kupują te mieszkania, zamierza je wynajmować w sezonie. Wcześniej o tym nie pomyślałam, a faktycznie mogłabym nie sprzedawać swojego mieszkania, tylko wesprzeć się kredytem i wynajmować apartament turystom wtedy, kiedy sama będę w Szczecinku. Podobno w sezonie to ceny dochodzą do 350 zł za dobę. Radziłam się już sąsiada, który pracuje w banku i on twierdzi, że takie inwestycje dość szybko się zwracają, a nawet w krótkim czasie zaczynają na siebie zarabiać.
A mój Oscar wreszcie mógłby się wybiegać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-11-2010, 15:13
bluesmanniak bluesmanniak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 17
Domyślnie

Do wynajmowania komuś apartamentu to trzeba mieć trochę zdrowia, szczególnie gdy mieszkasz 300km dalej na zachód
Może lepiej kupić wspólnie z jakimiś znajomymi (forumowiczami???) i potem wykorzystywać przemiennie? Taki tam pomysł, trochę utopijny...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 29-11-2010, 14:47
BasiaW BasiaW jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecinek
Posty: 26
Domyślnie

Pomysł genialny
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.