menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 21-11-2006, 13:09
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Post Katarakta - zaćma - komentarze


Komentarz do artykułu: Katarakta - zaćma
--------------------
zaćma dotyka też młodych ludzi mnie opadła jak miałam 34 lata i tylko w lewym oku ale ten problem już za mną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-10-2007, 17:52
marta1985 marta1985 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 1
Post

ja mam 22 lata i tak jak moja poprzedniczka mam zacme tylko w lewym oku. Mam nadzieje ze juz niedlugo bede mogla napisac ze ten problem jest za mna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-02-2008, 14:39
barbakus barbakus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post

Mam 37 lat. Jestem 6tyg po operacji zacmy. Widze tylko z bliska. Wiem że beda mi potrzebne okulary do widzenia w dal. Chciałabym iść do pracy. Rozmawiałam na ten temat z kilkoma lekarzami i kazdy ma inna opinię. Zdaję sobie sprawe z tego że nie wolno mi dźwigać. Lekarz medycyny pracy zasugerował aby starać się o grupę inwalidzką. Chciałabym wiedzieć czy jest taka możliwość aby otrzymać stopień niepełosprawności na podstawie wszczepu sztucznej soczewki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 15-03-2008, 22:10
monika512 monika512 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1
Post

ja mam 16 lat. Zaćmę oka lewego rozpoznano u mnie gdy miałam 6 lat. Miałam operacje ale nie pomogła. Lekarze mówią że nie mam żadnych szans na odzyskanie wzroku. Przez 3 lata miałam przyznaną grupę inwalidzką. ale gdzy skończyłam 16 lat już jej nie mam, ponieważ nie przyznano mi jej bo jestem oceniana jako osoba dorosła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 16:45
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Post

Kochan!i! Przeczytałam Wasze listy i zostałam zbulwersowana faktem , że w tak młodym wieku dotyka ludzi choroba zwana kataraktą lub zaćmą przecież ona rzutuje na dalsze plany ,każdego człowieka i to jest smutne , że krzyżuje jego plany albo zamyka wytyczone cele
Ale takie jest życie nic na to nie poradzimy,prawda? Mnie też dotyka ta choroba i jakoś muszę sobie radzić.
Wobec tego i Wam proponuję zainteresować się Instytucją lub Stowarzyszeniem , które zajmuje się osobami z problemami zdrowotnymi Zatem dziękuję za obecne informacje i życzę powodzenia w dalszym pozytywnym działaniu Wasza wierna - Delfina. ..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-06-2009, 11:12
Elkab's Avatar
Elkab Elkab jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 62
Post

Ja też cierpię na zaćmę , ale już niedługo-właśnie po 14-m-cach wybieram się na zabieg.Mam nadzieję ,że wszstko będzie dobrze. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 13:17
kasia37 kasia37 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Post

Mam 38 lat. Jestem tydzień po zabiegu oka prawego. Widzę na odległość, ale nie czytam. Nie wiem czy będę musiała mieć okulary do czytania. Czy dalej będę funkcjonować tak jak do tej pory?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 22:20
apol apol jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Domyślnie

Przeważnie usunięcie zaćmy oznacza prawidłowe widzenie w dal, ale do czytania trzeba mieć okulary. Właśnie obchodzę pierwszą rocznicę usunięcia zaćmy na obydwu oczach i żyję normalnie.A i świat przestał być taki szaro-bury. Pozdrawiam - to mój debiut w klubie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 22-07-2009, 22:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witajcie kasia37 i apol w klubie. Tu można pogadać i na inne tematy. Bądźcie aktywni.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-06-2010, 17:09
leczeniezacmy leczeniezacmy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 13
Domyślnie Zaćma- nowoczesne soczewki- życie bez okularów

Cytat:
Napisał apol
Przeważnie usunięcie zaćmy oznacza prawidłowe widzenie w dal, ale do czytania trzeba mieć okulary. Właśnie obchodzę pierwszą rocznicę usunięcia zaćmy na obydwu oczach i żyję normalnie.A i świat przestał być taki szaro-bury. Pozdrawiam - to mój debiut w klubie

W Polsce dostępna jest już najnowsza soczewka wykorzystywana przy leczeniu zaćmy – wieloogniskowa (multifokalna) soczewka Acrysof® ReSTOR® z asferyczną optyką. Soczewki te poprawiają widzenie na każdą odległość - z bliska, z daleka oraz odległości pośrednie - co daje pacjentom z zaćmą, presbiopią lub innymi wadami ostrości widzenia większą niż kiedykolwiek szansę na życie bez okularów. Z soczewkami asferycznymi AcrySof® ReSTOR® można swobodnie czytać książki, pracować przy komputerze, prowadzić samochód w dzień czy w nocy, a także uprawiać sport (np. jazdę na rowerze, na nartach czy surfing).
Więcej informacji o tej soczewce oraz innych znajdą Państwo na www.leczeniezacmy.pl.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-01-2011, 19:45
Martyna92 Martyna92 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Jastrzębie Zdrój Śląskie Polska
Posty: 1
Post

Witam ja mam 19 lat. Właśnie dziś dowiedziałam się, że mam zaćmę w lewym oku, moja mama ma ją w obu oczach, czyli to genetyczne. Oprócz tego mam zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Mój lekarz powiedział mi że absolutnie nie mogę wyleczyć tego operacyjnie. Zastanawia mnie tylko dlaczego ...
Boję się, tym bardziej że wiem że choroby z wiekiem postępują, co to będzie gdy będę miała ok 50 lat ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-05-2011, 15:10
~gość: 79.190.54.xxx's Avatar
~gość: 79.190.54.xxx
 
Posty: n/a
Post

Jak to jest z tymi okularami, które się nosi po operacji? Mój znajomy mówił, że nie musiał ich nosić, a z tego, co mi wiadomo- zawsze nosi się specjalne okulary bezpośrednio po operacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 28-05-2011, 19:59
~gość: 79.190.54.xxx's Avatar
~gość: 79.190.54.xxx
 
Posty: n/a
Post

Wszystko jest kwestią tego jakiego rodzaju soczewki masz wszczepione, w tych najnowszych nie ma już potrzeby noszenia żandnych okularów po zabiegu, likwidowane są też inne wady jak astygmatyzm czy krótkowzroczność , nie mówiąc już o takich problemach (jak to bywa jeszcze w niektórych modelach) że wieczorami są przebłyski od świateł , czy zamazywanie lekkie obrazu. Ja miałem operację jakieś pół roku temu, więc też już wszystko mam przerobione. Powodzenia..

Wojtek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-06-2011, 23:45
~gość: 83.6.54.xxx's Avatar
~gość: 83.6.54.xxx
 
Posty: n/a
Post

Mój lekarz tylko wspomniał coś o różnych typach soczewek, ale nie zgłębił tematu. Też mam wadę wzroku (astygmatyzm) , czy da się to również skorygować przy okazji operacji zaćmy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-06-2011, 10:47
Apollo Apollo jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 1
Post

Można operacyjnie usunąć i zaćmę i przy okazji skorygować astygmatyzm, czy krótkowzroczność, zapewne też inne wady. U mojej żony została skorygowana krótkowzroczność. Istotne jest, aby wcześniej porozmawiać z lekarzem i odpowiednio dobrać soczewki, wiem , że żona ma wszczepione soczewki weiloogniskowe acrysoft. Podobno nawet z wiekiem jakość widzenia ma pozostawać taka sama, także nie będzie musiała nosić okularów. Miejmy nadzieję, że tak też będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-06-2018, 12:22
smiki smiki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

Niestety terminy oczekiwania na operację w kraju to nawet 2 lata... Mało kto ma czas czekać tym bardziej, że zaćma powoduje całkowitą utratę widzenia. Wiem jednak, że wielu Polaków na operacje wyjeżdża w ramach NFZ do czeskich klinik. Mi polecano tę w Cieszynie o nazwie PROVISUS, gdzie jest zagwarantowana opieka polskiego lekarza i pielęgniarek, a w cenę wliczone np. leki osłonowe. Tutaj sprawdźcie tę ofertę: http:/lepiejzobacz.cz/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zaćma Horacy Choroby, badania, terapie 5 09-07-2018 19:12
Zaćma - postęp w leczeniu - komentarze marw66 Ogólny 2 20-06-2018 12:18
Katarakta a sterydy - komentarze ami Ogólny 0 15-11-2006 22:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.