menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Prawo rodzinne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-11-2014, 14:18
mamamalucha mamamalucha jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: kraków
Posty: 1
Domyślnie widzenia z dzieckiem


Witam serdecznie wszystkich jestem tu nowa Chciałabym przedstawić swój problem na forum. Być może ktoś zmagał się z podobnymi dylematami jak ja i udzieli sensownej rady... Otóż jestem mamą 2,5 latka. Gdy synek skończył 8 miesięcy odeszłam od męża. Na rozprawie rozwodowej sąd przyznał byłemu mężowi alimenty na syna, oraz widzenia z dzieckiem 2 razy w tygodniu w miejscu zamieszkania dziecka w mojej obecności. Były mąż na rozprawie przyznał się do nadużywania alkoholu, awantur itd. Od rozwodu ojciec sporadycznie interesuje się synem(przychodzi jak akurat nic ciekawego nie ma do roboty typu ważny mecz czy impreza z kolegami), alimentów nie płaci. Zdarzało się, że przychodził po piwie lub po przepiciu z dnia wcześniejszego. Ostatnio jest nawet spokój i zachowuje się wporządku. Pojawił się z jego strony temat, że chciałby zmienić wyrok, dogadać się ze mną w sprawie zabierania syna do siebie. I tutaj mam poważne obawy z jednej strony dziecko jest za nim i myślę, że powinno mieć bardziej intensywny kontakt. Nie chcę żeby synek miał pretensje, że przeze mnie stracił ojca Z drugiej strony obawa czy tatuś znowu nie przyjdzie pijany.Czy nie odprowadzi dziecka pod wpływem alkoholu. Może skoro sąd uznał że dziecko tylko w domu może odwiedzać to lepiej nic nie ruszać i zostawić jak jest? Nie wiem czy wierzyć w cudowną przemianę Czy to tylko chwilowe na pokaz...Przy dziecku nigdy nie pomagał jak trzeba było. Może ktoś udzielić sensownej rady Bo ja już nie wiem co robić Codziennie bije się z myślami co jest najlepsze dla synka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-11-2014, 11:06
aktre's Avatar
aktre aktre jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 397
Domyślnie

Nie ryzykowałabym spotkań. Dziecko jest małe, a tata niewprawiony w opiece i ten alkohol. Na początek zaproponuj częstsze spotkania u Ciebie. Myślę, że sąd wiedział co robi. I to że nie płaci alimentów też świadczy nie najlepiej o byłym małżonku.
Nie bronisz kontaktów z synem a więc jeżeli tatuś zrezygnuje to nie będzie to Twoja wina. Nie wzbudzaj w sobie poczucia winy.
Pozdrawiam-spokoju i rozwagi w podjęciu decyzji bo należy ona tylko do Ciebie.
Grażyna
__________________

Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-11-2014, 12:53
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Postanowień sądu się trzymaj dla dobra dziecka i swego.
Masz przyznaną opiekę nad synem więc jest to odpowiedzialność za bezpieczeństwo dziecka.
Sąd zaznaczył widzenie dziecka w twojej obecności nie bez powodu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Starsza Pani do pomocy w opiece nad dzieckiem niepelnosprawnym z zamieszkaniem w UK biniu70 Praca, wolontariat 0 09-03-2014 20:27
Wczasy, Wakacje z Dzieckiem Na Mazurach kiotekk Zaproszenia 0 14-08-2012 15:44
Buddyzm - Inny punkt widzenia Damian907 Społeczeństwo - wątki archiwalne 6 07-03-2010 19:52
Inny punkt widzenia - Buddyzm Damian907 Społeczeństwo - wątki archiwalne 16 08-01-2009 00:16
męski punkt widzenia Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 84 07-04-2008 01:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.