menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 21:20
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie Pytam....dlaczego ??


Pytam dlaczego w 2012 roku wchodzimy w okres paranoi i absurdu w naszym kochanym Kraju.
Istnieje tyle problemów,które proszą się o rzetelne wyjaśnienie potomnym i najbliższym.
Ja mam już 80 lat.Nie jedno przeżyłem tak w latach dziecinnych jak w dalszym życiu. Do 13 roku życia z rodzicami mieszkałem we Lwowie gdzie 3 zawieruchy wojenne w tym mieście odbiło piętno na moim dziecięcym życiu.Byli Bolszewicy.Niemcy i ponownie Bolszewicy. Rodzice pracowali.....a ja jako wyrośnięte dziecko na własne oczy widziałem okruciństwa NKWD i Ukraińców
w służbie Niemców.Widzałem egzekucje i mordy Polaków w więzieniu na Brygidkach przez NKWD (jako dziecko) i wiele innych. To musiało odbić się w mojej psychice do dzisiaj.Tak było niestety. Była wojna,przesiedlenie ze Lwowa na G.Śląsk i wiele innych życiowych zdarzeń.
Jest mi bardzo przykro,że nasze Władze Państwowe (Racja Stanu) zapomniała o " Obrońcach Lwowa" gdzie mój ojciec z bratem walczyli o Lwów.Obecnie na Apelach Poległych 11 Listopada nic nie wspominają o tych
"Lwowskich Dzieciach" .Wspominają poległych z całego świata a o Lwowie nic. Wstyd.......
Jest mi wstyd za "ludzi z PIS-u" gdzie Owsiak pomaga chorym dzieciom.Już 20 lat to czyni i jest bardzo dobrze. Jak rządził PIS to o Owsiaku było cicho.Był chwalony i było dobrze a teraz Owsiak jest "złodziejem" Ci ludzie sami sobie "strzelają w kolano" Ludzie sami stwierdzą,że ta Formacja jest jest szkodliwa bo....walczy o to aby jątrzyć i siać nienawiść....
Owsiak nie jest święty....ale są osoby,którzy dzięki jego pracy żyją i mają się dobrze..Nie ważne jak i kto ważne,że tysiące dzieci żyje dzięki Owsiakowi. Obecnie pan Brudziński i Wojciechowski pokazalli swe "nienawistne oblicza" gdzie walą z grubej rury. Owsiak jest....( niepotrzebne.
skreślić)....Czy to jest normalne...Pytam Was wszystkich i proszę o samoocenę tej Formacji..
__________________
zdzislaw1
  #2  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 22:30
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Uważam że jedynym sposobem na takie indywidua jest - zignorować. Niech potopią się we własnym jadzie.
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #3  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 23:10
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Od siebie dodam szkoda czasu na ludzi nienawistnych. Zawiść to ciężka przypadłość. Owsiak robi bardzo dobrą robotę, ta atmosfera i towarzyszące jej koncerty. Szczególnie Punkowa Orkiestra Świątecznej Pomocy.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #4  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 23:16
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Zdzisiu-widzisz to jeszcze mało,tyle uratowanych dzieci
Kiedy to pisze leci program T Lisa znowu nawiedzony
dziennikarz pyta czy Owsiak jest potrzebny?
w TWN -szkle kontaktowym Brudziński mówi posłac do
orkiestry NIK.Wojciechowski Z PIS o pensji 45 tys.
żada jeszcze więcej
A Owsiak gra już 20 lat-myślę że będzie grał dalsze 20lat!!!
  #5  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 23:32
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Zdzisławie, Lwów nie leży w Polsce, więc nie oczekuj specjalnych z rożnych okazji fajerwerków.
Jeśli chodzi o Owsiaka, to faktycznie też nie rozumiem tych, którym jego działalność się nie podoba. Dawniej, pracując zawsze organizowałem w swojej placówce odpowiednia akcje związane z Wielką Orkiestrą, dziś już tylko zaopatrzony w środki finansowe staram się do skarbonek wrzucać ile tylko mogę.
Chciałbym tylko, aby przeciwnicy Wielkiej Orkiestry i Owsiaka, kiedy znajdą się w szpitalu i kiedy zajdzie potrzeba podłączenia ich do sprzętu z naklejką Wielkiej Orkiestry..umieli powiedzieć: proszę mnie tu nie podłączać, bo to jest be.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #6  
Nieprzeczytane 09-01-2012, 23:46
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Zdzisławie też mnie zbulwersowala wypowiedź Brudzińskiego.
Wytlumaczylam sobie to tylko tym ,że ojciec Rydzyk "walił "swego czasu w Owsiaka i on to robi,aby chociaż ten elektorat został przy nich. Jest to podłe, karygodne i ......,po prostu brak mi słow.
A swją drogą podobało mi się hasło rzucone u Lisa przez Skibę"Owsiak krecha-teraz Warzecha".
__________________
  #7  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 17:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Chciałbym tylko, aby przeciwnicy Wielkiej Orkiestry i Owsiaka, kiedy znajdą się w szpitalu i kiedy zajdzie potrzeba podłączenia ich do sprzętu z naklejką Wielkiej Orkiestry..umieli powiedzieć: proszę mnie tu nie podłączać, bo to jest be.

CHIBA SE ŻARTY STROISZ.
Takie bohatery to one nie som.
To przecie nie wejdzie na wizję i wuc się nie zgniewa.
Mnie tam pociesza, że wokół coraz wiecej wyznawców Owsiaka, a Brudzińskich, Hofmanów i podobnych sirot ....jakby mniej.
I to jest OPTYMIASTYCZNE zjawisko
  #8  
Nieprzeczytane 12-01-2012, 18:07
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał pluto37
CHIBA SE ŻARTY STROISZ.
Takie bohatery to one nie som.
To przecie nie wejdzie na wizję i wuc się nie zgniewa.
Mnie tam pociesza, że wokół coraz wiecej wyznawców Owsiaka, a Brudzińskich, Hofmanów i podobnych sirot ....jakby mniej.
I to jest OPTYMIASTYCZNE zjawisko


I to by było na tyle - jak mawiał pewien ''profesor'' !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #9  
Nieprzeczytane 15-06-2012, 12:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Osiemdziesiat lat i "aktywnosc komputerowa" - to sie chwali !

Doceniam LWOWIAKOW ,bo "po drodze mi z nimi" (tyle w nich sentymentu,tach ich muzyka i piosenka - NIE MA TO JAK LWOW !),doceniam tez tych ,ktorzy doswiadczyli "bolszewi" bedac swiadkami a tym bardziej ich ofiarami.
Jako mlodszy o 10 lat i "skoczyc moge po piwo" zapytam autora tematu :

Jak dzisaj widzi i ocenia dzialalnosc potomnych BOLSZEWIKOW,nie tylko we Lwowie ?
Bo i w Polsce "bolszewia rzadzila".
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego? lucjusz Seniorzy i praca 5 24-06-2011 22:18
Pytam dlaczego.... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 55 13-09-2009 08:57
Adrenalina-dlaczego ryzykujemy? Malwina Różności - wątki archiwalne 2 30-08-2009 17:09
Dlaczego mi się znudziło Malgorzata 50 Różności - wątki archiwalne 207 28-05-2009 19:14
Dlaczego klamiemy? inka-ni Różności - wątki archiwalne 86 08-08-2007 11:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.