menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 23:15
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Jak to się stało, że nowoczesne i wykształcone kobiety obstają za PiS-em


Ja tego nie pojmuję, jak matrony naszej Ojczyzny
imponuje taki piekielnik, za którym nie obstają
najcięższe głowy naszego Państwa - przecież one
muszą być ślepe i głuche
  #2  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 23:25
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cynttia
Ja tego nie pojmuję, jak matrony naszej Ojczyzny
imponuje taki piekielnik, za którym nie obstają
najcięższe głowy naszego Państwa - przecież one
muszą być ślepe i głuche


Ja nie rozumiem Scarlett ciebie i jakoś żyję.
Ciebie i Adminki.
  #3  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 23:27
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja nie rozumiem Scarlett ciebie i jakoś żyję.
Ciebie i Adminki.
A ja Ciebie nie rozumiem,
że jesteś mądra, wykształcona,
a jednak nie rozumiesz
  #4  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 00:06
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

A może tym babom trzeba inaczej wytłumaczyć
Cytat:
Z sondażu OBOP-u dla TVP wynika, że PiS zbliżył się do PO na odległość 3 punktów procentowych - a więc różnica poparcia dla obu partii nie przekracza granicy błędu statystycznego. Polityczny rywal jest znów na wyciągnięcie ręki - należy się więc spodziewać, że w najbliższym czasie prezes PiS, albo jeden z jego niezawodnych siepaczy zrobi coś, co sprawi, że... różnica ta znów się powiększy. Bo PiS od pięciu lat goni PO - i dogonić partii Donalda Tuska nie może. A może nie chce?

http://www.wprost.pl/ar/316669/PiS-g...y-nie-dogonic/
  #5  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 08:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 599
Domyślnie

Kaczyński jest kawalerem a Tusk żonaty i z dużym przychówkiem
  #6  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 09:28
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Lilka
Po co adminka?
Przecież pisze,nie atakuje wymyśla innę wątki!
Forum żyje-prawda?
Może z tych wałów Częstochowskich widzisz inaczej?
  #7  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 09:59
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

My jesteśmy wyksztalcone- niemłode wprawdzie, ale z Wałów byc moze widać ostrzej , co się dzieje.A mlode wyksztalcone? byc moze dlatego, ze są mlode i dobrze wykształcone maja ZUPELNIE inne poglądy niz poglądy PO i ich ministrów- widzą jeszcze ostrzej i zmiany niekorzystne dla siebie i swoich dzieci...Innej opcji chyba nie ma. A młodzi glupi nie są...
  #8  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 10:26
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

I jedna i druga strona opiera swoja kampanię na negatywnych komunikatach, PiS walczy z bolszewią (widuję ich demonstracje w centrum i po prostu mnie to powala na łopatki), a PO broni nas przed czarnym (dosłownie) 'piarem' PiS. Bez sensu, kiedy największym problemem jest gospodarka. Czekam na rozsądne projekty gospodarcze bez poczętych zarodków i bez wpuszczania nam za plecami nieprzekonsultowanych społecznie projektów.
Podoba mi się, że obecna władza jednak jakoś reaguje na glosy społeczeństwa, vide GMO, ACTA, tudzież bar prasowy we Wawce. male a cieszy, to jest ich uśmiech w stronę ludu prostego i to się liczy. Ich polityczni przeciwnicy zapewne by tego nie umieli, bo mają monopol na jedyną prawdę.
  #9  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 10:49
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Lilka
Po co adminka?
Przecież pisze,nie atakuje wymyśla innę wątki!
Forum żyje-prawda?
Może z tych wałów Częstochowskich widzisz inaczej?
No właśnie!!
Dziękuję Jasinek
  #10  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 11:22
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Przypomnę jeszcze - widzicie, co dzieje się obecnie w Białymstoku i na całym Podlasiu zresztą też - to jest oferta? Ktoś kto szuka poparcia u takich grup, jest totalnie słaby i nie ma konstruktywnej propozycji. Przemoc nie jest rozwiązaniem.
Królu nasz niebieski, strzeż nas przed skrajną prawicą.

Agresywne nacjonalizmy własnie są przyczyną ucisku naszych rodaków na Litwie. Nacjonalizmy zawsze niszczą twórczą moc społeczeństwa, krępują, ograniczają. Ich siła rośnie kiedy stworzy się poczucie zagrożenia, stąd ich moc w obliczu wojen i trudności, nawet jeśli te zagrożenia sa tylko wymyślone. O wojnach (domowych też) rozpoczynanych tylko dla zwarcia szyków i wytępienia opozycji wiemy, prawda? Moja pokojowa natura przestaje być pokojowa, kiedy o tym myślę

Ostatnio edytowane przez rebelio : 15-04-2012 o 11:38.
  #11  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 11:33
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Rebelio
Oglądałaś wczoraj TV?-Katowice!
Widziałaś ile nienawiści oboje skrajnie prawicowi
tyle niedobrego w nich jest!!
  #12  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 17:11
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Jasinek, jestem szczęściarą, nie mam telewizora, wywaliłam, bo mi się program nie podoba... czytam tylko wiadomości z netu z różnych źródel.
  #13  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 17:19
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
My jesteśmy wyksztalcone- niemłode wprawdzie, ale z Wałów byc moze widać ostrzej , co się dzieje.A mlode wyksztalcone? byc moze dlatego, ze są mlode i dobrze wykształcone maja ZUPELNIE inne poglądy niz poglądy PO i ich ministrów- widzą jeszcze ostrzej i zmiany niekorzystne dla siebie i swoich dzieci...Innej opcji chyba nie ma. A młodzi glupi nie są...
BabciaELa, czy wiesz, że 11 listopada wpadło paru chłopaków do wegetariańskiej knajpy w centrum robić porządki, no i znaleźli parę rozmawiającą po niemiecku, jedli obiad. Zaatakowali ich gazem, prosto w twarze, dostało się też kelnerowi. Lokal był potem zamknięty, wietrzyli. Trawożercy są na liście wrogów, obok "pedałów", żydów, feministek, lemingów, lewaków i niuejdżowcow... a tu na dodatek niemieckojęzyczni pycha.
  #14  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 18:34
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cynttia, nie uogólniaj, bo to nieprawda. Może te, o których mówisz były kształcone, ale w okolicach kruchty. Przydałby się im Lucyfer - inaczej: niosący światło, postać bardzo niepopularna w pewnych kręgach.
Trudno akceptować poczynania PO w wielu aspektach, ale to, co prezentuje toksyczne środowisko PIS jest nie do przyjęcia. I śmieszno i straszno zarazem. A ich wersja patriotyzmu budzi odruch wymiotny. Zastanawiające, że tylko u tych ogarniających całokształt .

Babcielu, żeby coś zobaczyć, trzeba koniecznie zejść z Wałów - Jasnogórskich czy jakichkolwiek innych.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

  #15  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 21:40
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Ponieważ -z uwagi na położenie geograficzne - nie bardzo się orientuję w sytuacji naszej mniejszości na Litwie,chciałbym zapytać rebelio (#10),czym wyraża się ucisk tejże w tym kraju?
  #16  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 21:53
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

To są kobiety wykształcone, z dużym poczuciem patriotyzmu, jednocześnie bardzo wierzące, a już jednak trochę mniej tolerancyjne.
Dlatego dostrzegając takie cechy, w większości pozytywne, łatwo jest manipulować i odwoływać się do ich uczuć, przedstawiając wszystko inne jako zło chodzące. Do tego łatwo podbudowywać to i umacniać modlitwą i pieśniami religijnymi.
Modlitwa i wiara zawsze kojarzyła się z czystością intencji i można przecież nie zauważyć, że czasy się zmieniły, że nie wszyscy dziś tak uważają.
Jeśli na festynie wyborczym (przed nim, rano) puszcza się głośników hymn "od powietrza, głodu, ognia i wojny..." jedną z najbardziej poważnych i wzniosłych pieśni, podczas gdy kiedyś wierni ją z czcią na kolanach śpiewali za moich czasów, to m.in. znak, że symbolami i ludźmi się jednak manipuluje według mnie.
Szkoda, że Kościół się na to godzi, a część duchownych popiera, bo wiernych bardzo ubywa z roku na rok.
Tylko bardzo trudno jest to dostrzec, gdy się jest emocjonalnie zaangażowaną osobą wierzącą i patriotką. To może gdzieś umknąć w pewnym momencie. A przecież chce się dobrze...
Co mówię z całym szacunkiem do tych tytułowych kobiet z wątku i o nich, a nie o tzw. "moherach" krzykaczkach złośliwych.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
  #17  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 22:14
Vika's Avatar
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 226
Domyślnie

Usłyszałam w przychodni takie powiedzenie;
"Wolę być moherem niż Tuska frajerem"........
i wydaje mi się niegłupie.
Nie wiem co jeszcze gorszego dla Polaków można zrobić niż to co dotychczas zrobiono.
"Rozwalony "system edukacji,
rozłożona na mary służba zdrowia,
i tak po kolei można wszystkie resorty wyliczać,
nie rozumiem więc nad czym tu lament?
Jest jeszcze coś do zniszczenia?Ciekawe............
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
  #18  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 22:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 539
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Rebelio
Oglądałaś wczoraj TV?-Katowice!
Widziałaś ile nienawiści oboje skrajnie prawicowi
tyle niedobrego w nich jest!!

To wprawdzie nie na ten wątek, ale warto politykom [WSZYSTKIM] przypomniec, ze prawo o zgromadzeniach powinno być ZMIENIONE tak, żeby ci co organizują manifestacje odpowiadali za straty i sprzątanie po takich imprezach.
Wszystko jedno kto to. Partia, stowarzyszenie czy inna grupa.
Może zezwolenia powinny byc poparte złożeniem kaucji..
Musze przyznać, że pozostałości w postaci pał, pistoletu, gazu i podobnych były imponujace. Ponad setka aresztowanych tez robi wrażenie....
  #19  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 22:39
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał bessa
Jest jeszcze coś do zniszczenia?Ciekawe............
Jest. Można coś ważnego zniszczyć dolewając oliwy do ognia, krzycząc "na Belweder" itp.
A błędy niestety się przez całe 20 lat nawarstwiły. Każdy rząd coś zawalił po drodze. Czas by zacząć rozsądnie naprawiać, a nie niszczyć krzykiem i histerią. Nie wszystko, co mówi opozycja jest głupie i nie wszystko, co zrobił rząd takie jest.
Buduje zgoda, a nie podziały.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
  #20  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 22:44
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Ponieważ -z uwagi na położenie geograficzne - nie bardzo się orientuję w sytuacji naszej mniejszości na Litwie,chciałbym zapytać rebelio (#10),czym wyraża się ucisk tejże w tym kraju?
Ach, nie będę w szczegóły sie teraz wplątywała, to nie miejsce, mogę się nawet wycofać z mojej wypowiedzi, jeśli uważasz że nie mam racji, bo nie chodzi mi o Litwę co o nacjonalizmy ogólnie... byłam niedawno w Wilnie, nasłuchałam się od Polaków tam mieszkających
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Katastrofa - co tam się stało? Mirosław Polityka 6378 18-05-2023 14:04
Nowoczesne metody walki z żylakami - komentarze 77.253.111.xxx Ogólny 1 17-04-2013 23:31
Co się stało z naszą klasą? eFkas Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 11-10-2011 02:16
Nowoczesne technologie i konsumpcja. Ola1987 eSenior 0 15-06-2011 18:52
Witam PIS.... zdzislaw.bedrylo Polityka - wątki archiwalne 9 29-09-2009 10:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.