menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 23:10
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Myślę, ze się mylisz .W internecie nic nie jest niczyje, wszystko ma swoich autorów.Kopiowanie bez zgody autora jest wbrew prawom autorskim.Ja mam swojego bloga , stronę internetową, gdzie wstawiam swoje prace, tylko raz dostałam maila z zapytaniem ,czy można pobrać mój obrazek, mimo że mam napisane ,ze nie pozwalam kopiować bez mojej zgody.

A skąd wiesz na czym zarabiał właściwiel Megaupload , nie przypominam sobie by płaciło się hosting plików
  #22  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 23:28
Barakuda Barakuda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Chrzanów
Posty: 1 276
Domyślnie

Oczywiście, przecież temu nie przeczę, ale to jest właśnie, mówiąc ostro kradzież. Ciebie okradziono. Mówię tak brutalnie, gdyż mnie i moich bliskich też to spotkało i nawet sąd nie pomógł, a były to ważne rzeczy.
Jest inny aspekt tej sprawy, takie pojedyncze osoby najpewniej nie będą ścigane z urzędu, trzeba wnosić sprawę z oskarżenia cywilnego, chodzi o masowe naruszenia własności.
Właściciel Mega udostępniał za darmo, ale na stronach na pewno umieszczał reklamy i na nich zarabiał za każde wejście na stronę, z tego zrobiły się miliony.
  #23  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 23:34
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Na reklamach umieszczanych na stronach i forach zarabia w internecie wielu.Pojedynczych osób nie będą ścigać ale mogą utrudnić lub zamknąć strony i fora, gdzie zamieszczane są takie pliki -np chomika , YT, ImageShack i wiele,wiele innych.W myśl ustawy , odpowiedzialność ma ponosić dostawca internetu( jeżeli dobrze doczytałam), więc może blokować dostęp do takich stron.
  #24  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 23:37
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Co do Senior.pl - w regulaminie wyraźnie jest napisane, że wszystkie treści muszą być zgodne z prawem (w tym autorskim), dodatkowo reagujemy bardzo szybko na zgłoszenia naruszenia praw, usuwając treści nawet jeśli są one tylko linkami do takowych zamieszczonych w zupełnie innych miejscach. Zobowiązuje nas do tego prawo, ACTA nic tu nie zmieni (w tej konkretnej kwestii, bo w innych i owszem).

A pojedyncze osoby JUŻ są ścigane i to na całym świecie - w Polsce również całkiem spora liczba ludzi dostała już "zaproszenia" do opłacenia rachunków za ściągnięte gry czy filmy. To są niezależne sprawy...
  #25  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 23:57
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Zły, wściekły

Mam pytanie - mówimy o ''kradzieży własności intelektualnej'' w ogóle czy tylko necie ?
Pod choinkę dostałam 3 książki i dwie płyty ,po przeczytaniu książki pożyczyłam sąsiadce ,a płyty koleżance. Czy Waszym zdaniem :
a/dokonałam kradzieży?
b/ sąsiadka i koleżanka dokonały kradzieży?
c/ jesteśmy wspólnikami przestępstwa ?

Zanim rozpętała się afera z ACTA ,jakiś czas temu w necie pokazały się informacje ,że w Polsce prywatne kancelarie prawnicze namierzają osoby ,które wrzucają do netu pliki i żądają zapłaty grzywny (sic!) pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową. Czyli przez korytarz mogę pożyczać książki tak jak sto lat temu ,ale w necie już nie?! Piractwo - ten proceder był zawsze uprawiany w nastawieniu na zarobek i polegał w zasadzie na rozboju - jest plagą i z nim trzeba walczyć ,ale uważam ,że udostępnienie w sieci np plików muzycznych z legalnie kupionej płyty nie powinno być tak traktowane ,bo to nic innego jak ''pożyczenie'' sąsiadce książki ! Co do kopiowania umieszczonych na blogach i własnych stronach tekstów lub obrazów ,to czym jest kopiowanie skoro i tak na dziesiątkach,setkach,tysiącach .....komputerów ta ''własność intelektualna'' jest wyświetlana,wszak w tym celu została umieszczona. Jeśli ktoś na swoim blogu umieści wiersze swego autorstwa ,a ja je skopiuję,wydrukuję i wydam w formie tomiku wierszy ,który będzie w sprzedaży i na tym zarobię ,to to jest kradzież ,ale tylko to ,a nie jeśli kliknę na link i poślę go koleżance ,żeby sobie poczytała te wspaniałe wiersze !
Jeszcze nikomu się nie udało zawrócić kijem rzekę ,ani zatrzymać bieg historii,tak też wolnego przepływu treści w internecie nie uda się zatrzymać !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #26  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 00:01
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał admin

A pojedyncze osoby JUŻ są ścigane i to na całym świecie - w Polsce również całkiem spora liczba ludzi dostała już "zaproszenia" do opłacenia rachunków za ściągnięte gry czy filmy. To są niezależne sprawy...
Przepraszam,ale małe sprostowanie - te ''zaproszenia'' dostają nie ci ściągający tylko ci umieszczający i tego właśnie nie rozumiem ,ale ponieważ system działa w ten sposób ,że ten kto ściąga potem ''siduje'' ,kółko się kręci dalej !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #27  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 00:04
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Przepraszam,ale małe sprostowanie - te ''zaproszenia'' dostają nie ci ściągający tylko ci umieszczający,ale ponieważ system działa w ten sposób ,że ten kto ściąga potem ''siduje'' ,kółko się kręci dalej !

jasne przepraszam za uroszczenie, myślałam o przypadku automatycznego udostępniania przy ściąganiu (działają tak niektóre serwisy), chodzi o to, że ludzie całkiem nieświadomi również takie zaproszenia otrzymywali...
  #28  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 00:13
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Hypatio chciałabym abyś miała rację.Ponieważ te przepisy są takie niejasne , to nie wiem, czy wysłanie linku do bloga koleżance bez zgody autora, nie można podciągnąć pod rozpowszechnianie a tym samym będzie złamaniem praw autorskich
  #29  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 00:59
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Ważne aby termin rozpowszechnianie był jasno określony i co zalicza się do tego aby uznać czyn za "rozpowszechnianie".

w/g sł. j. pol.pod hasłem rozpowszechnianie jest
rozpowszechnić — rozpowszechniać «uczynić coś ogólnie znanym»

a więc nawet wysłanie linka też jest rozpowszechnianiem.
Wikipedia też jest rozpowszechnianiem.
Brak jasności co do ACTA jak dla mnie.
Domysły jak kto rozumie i co pod tym się kryje doprowadziły do tego co się dzieje.



A co ACTA uważa za rozpowszechnianie nie wiem co nie zwalnia mnie od odpowiedzialności.
__________________
  #30  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 02:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a oto pełna treść ACTA http://www.komputerswiat.pl/blogi/bl...resc-acta.aspx

do prawnika iść czy do rzecznika praw konsumenta
aby wkleić link lub skopiować wiersz ?
__________________
  #31  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 09:52
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka
a oto pełna treść ACTA http://www.komputerswiat.pl/blogi/bl...resc-acta.aspx

do prawnika iść czy do rzecznika praw konsumenta
aby wkleić link lub skopiować wiersz ?
Nic się nie martw, dostaniesz w zawieszeniu, bo nie będzie miał kto pracować na tylu więźniów. Chyba, że zorganizują obozy pracy jak w Korei.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #32  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 10:16
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Poczytałem sobie i poczytam co tu piszecie
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
  #33  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 11:53
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Wiele zależy od okoliczności,Hypatio.Jeżeli ów darczyńca książkę i płyty zakupił to tym samym zaspokoił finansowe oczekiwania ich autorów i wydawców.Możesz spać spokojnie.
Gdyby jednak miało się okazać,że to on jest autorem książki/tekstu/muzyki i wydał je własnym sumptem,to sytuacja już nie jest tak jednoznaczna.Nie od rzeczy byłoby chyba zasięgnąć opinii jakiejś renomowanej kancelarii prawniczej.
Natomiast czynienie z Bogu ducha winnej sąsiadki wspólniczki ew.przestępstwa,wskazuje na dużą z Twej strony skłonność do nadmiernej asekuracji.
  #34  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 11:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Zmieszany

Cytat:
Boni: nie możemy nie podpisać ACTA. Już za późno.
Nie możemy tego nie podpisać. Wszystkie kraje europejskie to podpisały (...), myślę, że jest trochę za późno, ten proces przecież trwa tak naprawdę od 2006 roku, Polska w nim uczestniczy od 2008 roku - przekonywał w RMF FM minister administracji i cyfryzacji Michał Boni, pytany czy Polska może odstąpić od ratyfikowania ACTA. I dodał, że Polska powinna "dobudować do tej umowy klauzulę, która będzie pokazywała, jak my interpretujemy te punkty".

Prawo ,którego nikt nie stosuje ,nie szanuje, jest gorszym zjawiskiem, od braku szczegółowych regulacji prawnych . Niestety ,my jesteśmy specjalistami w tworzeniu takiego prawa - rozmowy komórkowe podczas jazdy,palenie papierosów na przystankach,wulgaryzmy w przestrzeni publicznej,ilość pasażerów nieprzekraczająca ilości miejsc siedzących w busach,zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych ...........i tak by można długo wymieniać ! Potem mamy męczenników''w rodzaju Słomki lub Starucha ,bo ktoś się ośmielił zastosować wobec nich obowiązujące prawo.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #35  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 12:27
zula's Avatar
zula zula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: łódzkie
Posty: 17 686
Post

Potem przyjdzie kolej na zlikwidowanie bibliotek,bo tez udostępniają cudzą myśl ,a potem na skypa,bo kradnie klientów telefonii
  #36  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 12:39
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 988
Domyślnie

Kilka tygodni temu na Youtube znalazłam wiadomość, że w jednym z moich filmików (zdjęcia wnuczki), są treści łamiące prawo autorskie(muzyka). Filmik nie był publiczny. Muzykę zmieniłam .
Przed chwilą sprawdziłam, a w mojej skrzynce odbiorczej kolejnych 5 wiadomości o złamaniu praw autorskich ze ścieżki dźwiękowej. Czeka mnie więc niezła orka. Co zastanę w skrzynce za kilka dni..??? Takich filmików mam około 40 a może i więcej. Większość z nich są niedostępne publicznie, Acta jeszcze nie podpisane a mimo to już szpieg działa...
  #37  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 12:45
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

cała prawda o ACTA...

http://www.youtube.com/watch?v=pL1mb...feature=relmfu
  #38  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 12:55
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Znalazłem coś takiego:

http://www.prawdawoczy.tnb.pl/print....pe=A&item_id=3
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
  #39  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 12:58
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda33
Kilka tygodni temu na Youtube znalazłam wiadomość, że w jednym z moich filmików (zdjęcia wnuczki), są treści łamiące prawo autorskie(muzyka). Filmik nie był publiczny. Muzykę zmieniłam .
Przed chwilą sprawdziłam, a w mojej skrzynce odbiorczej kolejnych 5 wiadomości o złamaniu praw autorskich ze ścieżki dźwiękowej. Czeka mnie więc niezła orka. Co zastanę w skrzynce za kilka dni..??? Takich filmików mam około 40 a może i więcej. Większość z nich są niedostępne publicznie, Acta jeszcze nie podpisane a mimo to już szpieg działa...

Do tego opisujesz - nie nie musi działać ACTA, działa istniejące prawo.
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
  #40  
Nieprzeczytane 24-01-2012, 13:12
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda33
Kilka tygodni temu na Youtube znalazłam wiadomość, że w jednym z moich filmików (zdjęcia wnuczki), są treści łamiące prawo autorskie(muzyka). Filmik nie był publiczny. Muzykę zmieniłam .
Przed chwilą sprawdziłam, a w mojej skrzynce odbiorczej kolejnych 5 wiadomości o złamaniu praw autorskich ze ścieżki dźwiękowej. Czeka mnie więc niezła orka. Co zastanę w skrzynce za kilka dni..??? Takich filmików mam około 40 a może i więcej. Większość z nich są niedostępne publicznie, Acta jeszcze nie podpisane a mimo to już szpieg działa...
Coś mi się zdaje, że jeszcze niedawno sama się wypowiadałaś za ochroną własności w internecie.
Oby to nie było tak, jak trzydzieści lat temu, gdzie połowa społeczeństwa była za bezrobociem aby wzrósł szacunek dla pracy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Tu Al - kaida, kto, wamać... Stalin Społeczeństwo - wątki archiwalne 1 12-07-2010 00:07
Kto wie...??? RTMP Emerytura, renta, ZUS 10 12-03-2009 10:05
Kto ma prawo do własności, a kto nie? Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 14 16-07-2008 22:23
kto wie? halinka-50 Emerytura, renta, ZUS 5 10-06-2008 18:58
prwadziwa cnota krytyk się nie boi Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 69 23-04-2008 16:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.