menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 21:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
To pracuj, inwestuj i oszczędzaj, możesz być rentierem kiedy chcesz, JK ci nie potrzebny do niczego
Jak to niepotrzebny?
On jak GIEREK przecie.
Wydrukuje i DA!!!!!
Jarek K. nie pracuje, nie inwestuje i nie oszczędza, a MA!!!
Jak to u lewicy wzorujacej sie na rasowych komunistach jest we zwyczaju
  #22  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 21:35
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
To pracuj, inwestuj i oszczędzaj, możesz być rentierem kiedy chcesz, JK ci nie potrzebny do niczego
Czasy "pierwszy milion trzeba ukraść" już dawno się skończyły. Dawna nomenklatura (PZPR SD ZSL i wszelkie służby) się uwłaszczyła.. Kościół i jego polityczni pretorianie z prawicy tez wzięli nie mało, liberały-aferały też namieszali by zyskać wiec co zostało mi? Wszak dzieci (moi rówieśnicy) tych co siedzieli przy Okrągłym Stole czy należeli do szeroko rozumianej śmietanki skorzystali z zamieszania, chaosu z przełomu lat 80/90 tych i późniejszych. Nie muszą jechać do UK czy Reichu na zmywak, jak już jadą to studiować renomowanych uczelniach.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.

Ostatnio edytowane przez quasimodo81 : 14-04-2012 o 22:18.
  #23  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:02
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Czasy "pierwszy milion trzeba ukraść" już dawno się skończyły. Dawna nomenklatura (PZPR SD ZSL i wszelkie służby) się uwłaszczyła.. Kościół i jego polityczni pretorianie z prawicy tez wzięli nie mało, liberały-aferały też namieszali by zyskać wiec co zostało mi? Wszak dzieci (moi rówieśnicy) tych co siedzieli przy Okrągłym Stole czy należeli do szeroko rozumianej śmietanki skorzystali z zamieszania, chaosu z przełomu lat 80/90 tych i późniejszych. Nie muszą jechać do UK czy Reichu na zmywak, jak już jadom to studiować renomowanych uczelniach.

Nie wiesz co mówisz albo masz nieudacznictwo w genach. Weź się do roboty, wymyśl coś i ciężko pracuj. Uda się. W Polsce jest jeszcze tyle do zrobienia, że na kilka pokoleń wystarczy. Nie patrz wstecz tylko do przodu, nie zastanawiaj się nad tym czego nie możesz zrobić. I nie interesuj się polityką, to tylko przeszkadza w interesach. Rób swoje i już.


I żeby było na temat: JK nie ma nic do gadania, nawet jeśli nas z EU wypisze, damy radę
  #24  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:17
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Nie wiesz co mówisz albo masz nieudacznictwo w genach. Weź się do roboty, wymyśl coś i ciężko pracuj. Uda się. W Polsce jest jeszcze tyle do zrobienia, że na kilka pokoleń wystarczy. Nie patrz wstecz tylko do przodu, nie zastanawiaj się nad tym czego nie możesz zrobić. I nie interesuj się polityką, to tylko przeszkadza w interesach. Rób swoje i już.


I żeby było na temat: JK nie ma nic do gadania, nawet jeśli nas z EU wypisze, damy radę
Skoro jest tak dobrze polecam tekst trochę starszy ale jak ze aktualny "Pokolenie 1200" z 2009 roku http://wyborcza.pl/1,75515,3399297.html ludzie piszą w nim stosunkowo jeszcze młodzi...
Łatwo powiedzieć ludzie z mgr. mają ciężko...
Wierz w ten swój liberalizm ja wybieram ruch Oburzonych.
P.S. Skoro jest tyle w kraju do zrobienia to co robi u nas spore bezrobocie oscylujące około 12 %.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.

Ostatnio edytowane przez quasimodo81 : 14-04-2012 o 22:23.
  #25  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:21
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
Czasy "pierwszy milion trzeba ukraść" już dawno się skończyły. Dawna nomenklatura (PZPR SD ZSL i wszelkie służby) się uwłaszczyła.. Kościół i jego polityczni pretorianie z prawicy tez wzięli nie mało, liberały-aferały też namieszali by zyskać wiec co zostało mi? Wszak dzieci (moi rówieśnicy) tych co siedzieli przy Okrągłym Stole czy należeli do szeroko rozumianej śmietanki skorzystali z zamieszania, chaosu z przełomu lat 80/90 tych i późniejszych. Nie muszą jechać do UK czy Reichu na zmywak, jak już jadą to studiować renomowanych uczelniach.
trochę mi przypominasz kogoś z rodziny "skąd inni mają,napewno nieuczciwie się dorobili"
__________________
  #26  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:24
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

quasimodo81

Popieram ruch oburzonych, ale chyba mamy inne podstawy. Czasy są ciężkie dla wszystkich. Nie ma tak, że masz magistra=masz pracę. Nigdzie na świecie tak nie ma. Możesz być ślusarzem i zarabiać więcej niż magister. A tak na marginesie: jaki magister? Jaka uczelnia? Kto był promotorem?
  #27  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:27
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
trochę mi przypominasz kogoś z rodziny "skąd inni mają,napewno nieuczciwie się dorobili"
Tu trochę przerysowałem z tą owe 3 uśmiechnięte e motki. Nie generalizuje ale tak było, afery korupcyjne czy tragedie związaną z prywatyzacją, zwolnieniami nie wzięły się z kapelusza. W końcu Jaworowicz ma pełne ręce roboty jako reporterka...
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #28  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:30
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie



Ale satyra.
Państwo dostało orgazmu bawiąc się jak pogodynka w przewidywanie dżdżu.

Mam pytanko, ze względu na specyficzne miejsce w necie.

Państwo jest pewne, że dotrwa do roku 2015?
Na zdrowych nogach i bez demencji?
Ja pewna nie jestem, więc wybory mnie nie obchodzą.
Poza tym, szepnę państwu w uszko zbiorowe,
coby się nie podniecało niezdrowo, bo Jarosław Kaczyński zmieni zdanie, więc szkoda klawiatur, aby w nie grzmocić bez sensu.
  #29  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:32
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
P.S. Skoro jest tyle w kraju do zrobienia to co robi u nas spore bezrobocie oscylujące około 12 %.

Co robi? Czeka! Czeka bo ktoś kiedyś coś obiecywał A robić nie ma komu. Poszukaj kogoś do koszenia trawy, do drobnych napraw w domu, nie ma! Same magistry, siedzą i czekają aż dyrektorski stołek się zwolni. Nie zwolni się. Prywatne uczelnie dają tytuły za grosze, no i się okazuje, że grosze za te tytuły można dostać.
  #30  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:33
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
quasimodo81

Popieram ruch oburzonych, ale chyba mamy inne podstawy. Czasy są ciężkie dla wszystkich. Nie ma tak, że masz magistra=masz pracę. Nigdzie na świecie tak nie ma. Możesz być ślusarzem i zarabiać więcej niż magister. A tak na marginesie: jaki magister? Jaka uczelnia? Kto był promotorem?
Ja mgr nie mam tylko ludzie co są w załączonym artykule z Gazety Wyborczej.
Że by nie było niedomówień nie jestem jakimś leniem spod budki z piwem po prostu chodzi o całokształt a nie jedynie o moje saldo coś w tym kraju musi się zmienić tak by był kapitalizm ale jakość życia porównywalna z Niemcem czy ze Szwedem. W końcu na to jako społeczeństwo na to ciężko pracujemy, każdy z nas z osobna jak może jak potrafi czy jakie ma możliwości, czy talent zasługuje jak to powiedział prezes PiS "Polakom należy się więcej"
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #31  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:34
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila


Ale satyra.
Państwo dostało orgazmu bawiąc się jak pogodynka w przewidywanie dżdżu.

Mam pytanko, ze względu na specyficzne miejsce w necie.

Państwo jest pewne, że dotrwa do roku 2015?
Na zdrowych nogach i bez demencji?
Ja pewna nie jestem, więc wybory mnie nie obchodzą.
Poza tym, szepnę państwu w uszko zbiorowe,
coby się nie podniecało niezdrowo, bo Jarosław Kaczyński zmieni zdanie, więc szkoda klawiatur, aby w nie grzmocić bez sensu.

Wyluzuj, JK jest tylko pretekstem, nikt go nie traktuje poważnie, więc daj ludziom pogadać
  #32  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:41
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał quasimodo81
po prostu chodzi o całokształt a nie jedynie o moje saldo coś w tym kraju musi się zmienić tak by był kapitalizm ale jakość życia porównywalna z Niemcem czy ze Szwedem. W końcu na to jako społeczeństwo na to ciężko pracujemy, każdy z nas z osobna jak może jak potrafi czy jakie ma możliwości, czy talent zasługuje jak to powiedział prezes PiS "Polakom należy się więcej"

Wszędzie jest kryzys a Polakom nie należy się ani więcej ani mniej, tylko tyle ile wypracują. Stara Europa ma lepiej, to fakt. Możesz mieć pretensje do starszych, że powstania w 1950 albo 1960 nie zrobili..tylko co ci z tych pretensji przyjdzie? Tu za robotę trzeba się brać a nie rozliczać. Czas ucieka!
  #33  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:47
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Trzeba brać przykład z Dody, która zwiała
z domu w 14 roku życia i sama się utrzymywała nie
mając studiów, bo kreatywność się liczy, a nie
fakultety
No niestety, obowiązuje już zupełnie inne myślenie,
a my wapniaki dalej w chmurach marzymy

Boję się wysłać swój post, bo tu jest inwigilacja
  #34  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:50
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Boję się wysłać swój post, bo tu jest inwigilacja

Nie dziwię się, że się boisz.
A fakultety się liczą.
  #35  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:51
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Wszędzie jest kryzys a Polakom nie należy się ani więcej ani mniej, tylko tyle ile wypracują. Stara Europa ma lepiej, to fakt. Możesz mieć pretensje do starszych, że powstania w 1950 albo 1960 nie zrobili..tylko co ci z tych pretensji przyjdzie? Tu za robotę trzeba się brać a nie rozliczać. Czas ucieka!
Tu akurat do PRL nie mam pod kotem awansu społecznego czy modernizacji kraju z rolnego na przemysłowy nie mam nić. Pochylić się trzeba nad prywatyzacją i kosztami społecznymi...
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #36  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:55
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

quasimodo81

Byki robisz, już dziś nie pisz.
Pomyśl tylko przed snem, co JK może wiedzieć o zarabianiu i wydawaniu pieniędzy. Co on może wiedzieć o mechanizmach rynkowych i biznesie, i śpij dobrze, z magistrem lub bez
  #37  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 22:56
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie dziwię się, że się boisz.
A fakultety się liczą.
Kreatywność się liczy i zrobienie trafnego biznesu,
ale trzeba mieć łeb na karku, gdyż inaczej
ląduje się w innym kraju na zmywaku - po studiach,
gdyż czasy się zmieniły

Już się nie boję
  #38  
Nieprzeczytane 14-04-2012, 23:05
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cynttia
gdyż inaczej
ląduje się w innym kraju na zmywaku - po studiach,
gdyż czasy się zmieniły

Już się nie boję

A czemu się dziwisz? Mamy w Polsce imponującą ilość studentów. Na miernych uczelniach a później z nijakimi dyplomami. Poczytaj, teraz czas na szkolenie zawodowe. Kierowników i dyrektorów już mamy na pęczki, tylko nikt się nie zastanowił, że dla nich pracy nie będzie, oj oj Na zmywak trzeba jechać, bo w Polsce z dyplomem nie honor przesyłki rozwozić. Taka mentalność, jakaś komunistyczna propaganda nadal żywa
  #39  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 00:07
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Pytanie

Cytat:
Napisał Lila


Ale satyra.
Państwo dostało orgazmu bawiąc się jak pogodynka w przewidywanie dżdżu.

Mam pytanko, ze względu na specyficzne miejsce w necie.

Państwo jest pewne, że dotrwa do roku 2015?
Na zdrowych nogach i bez demencji?
Ja pewna nie jestem, więc wybory mnie nie obchodzą.
Poza tym, szepnę państwu w uszko zbiorowe,
coby się nie podniecało niezdrowo, bo Jarosław Kaczyński zmieni zdanie, więc szkoda klawiatur, aby w nie grzmocić bez sensu.


Lilu,jeden z czołowych polskich polityków,lider drugiej co do wielkości partii - nota bene, jego wiek powinien też dać do myślenia, co do dotrwania do roku 2015 - ponad 3 lata przed terminem deklaruje ,że będzie kandydatem swojej formacji na urząd prezydenta ,a Ty jego apologetka obśmiewasz to ,że lud rozpoczyna debatę wokół tej kandydatury. To nieładnie Lilu.
Szepnęłaś ,że zmieni zdanie ? Hmmm,to bardzo cenna informacja ,daje wiele do myślenia,no bo jeśli nawet taka jego admiratorka jak Ty dostrzega chwiejność jego decyzji , która być może wynika z niestabilności emocjonalnej ,to należy zadać sobie pytanie : czy taka osoba może pełnić najwyższy urząd w państwie ?
Gdyby to napisał taki Pluto lub np Jarek ,to pomyślałabym ,że to czysta złośliwość,ale kiedy Ty to stwierdzasz, to to jest informacja bezcenna i jak najbardziej miarodajna ! Dziękuję Ci Lilianno za szczerość - to wielki gest z Twojej strony.
Więc już wiemy ,że może być różnie z kandydowaniem,ale w przypadku wygrania wyborów, też może być różnie !

Może jakieś pozytywne cechy pierwszego poważnego kandydata ? Zachęcam wszystkich do merytorycznej dyskusji.

Ps. Lilu, co do orgazmu o który nas podejrzewasz,to przecież to całkiem fajna sprawa,zapomniałaś cyco ?

Przepraszam Admina i wszystkich użytkowników za moje dzisiejsze niezamierzone wpadki edytorskie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #40  
Nieprzeczytane 15-04-2012, 00:37
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Powalająca jest głębia przeprowadzonej przez Hypatię psychoanalizy potencjalnego kandydata na lokatora dużego pałacu.
Ciekawe czy jego kontrkandydata wyznaczy p.Tusk w sposób analogiczny jak to było w przypadku obecnego prezydenta:raz dwa trzy,prezydentem będziesz ty.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Napieralski prezydentem RP Mekintosz Polityka - wątki archiwalne 81 28-02-2011 23:07
Jakim prawem poczta ponagla? konris Zarządzanie finansami 55 09-07-2010 21:45
Samolot z prezydentem na pokładzie rozbił się! Alunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 235 29-04-2010 16:19
Tusk nie chce być prezydentem - komentarze Mirosław Ogólny 51 31-01-2010 17:30
W jakim my swiecie zyjemy ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 52 22-05-2008 08:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.