menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 17:28
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Re: Babcia Iwo

Polecam całość wypowiedzi Krasnodębskiego w Rzepie.

Można też i tak, jak Zyta Gilowska:
Cytat:
W naszej kulturze jest silna tradycja, by o zmarłych mówić dobrze. Drugim powodem jest ogarniająca cały kraj żałoba. Taka prawdziwa i przenikliwa. Część wypowiadających się publicznie osób, nawet gdyby chciała powiedzieć coś krytycznego, to jednak nie może. Trzeba pamiętać powiedzenie Talleyranda, że hipokryzja jest hołdem, jaki występek składa cnocie. Jest jeszcze jeden powód - skala tego nieszczęścia. Wyrażając żal, szok, smutek, trzeba pamiętać, że rozmówcy mają na myśli także inne osoby, które zginęły wraz z prezydentem. To byli bardzo różni ludzie, ale prawie wszyscy istotni dla funkcjonowania państwa polskiego. Mieli licznych współpracowników, przyjaciół, krewnych. Oni wszyscy ponieśli wielką osobistą stratę.

Całość wywiadu tutaj:http://www.polskatimes.pl/opinie/wyw...tml#material_1
  #22  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 18:38
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Polu !

Cytat:
Napisał POLA
Gdzie Ty powziąłeś tę informację?
Tutaj. Ale, być może to już nie aktualne. Może nie można było cifnąć tej decyzji ?
"Być może te wszystkie głosy spowodowały, że we wtorek po południu pojawiły się informacje, że brat zmarłego prezydenta waha się z decyzją o Wawelu.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,7767981,I...#ixzz0l5af6vp9
  #23  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 18:44
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Dlatego lepiej w takich chwilach milczeć....
Tylko, że takie milczenie wykorzystują inni.. więc chyba nie milczmy... mówmy, może o ton ciszej, ale pokazujmy, że tak się nie godzi, bo to perfidne,...
Słucham Tuska, mówi o tych co wrócili, co prawda w trumnach ale wrócili,.... jest jednak dużo takich co jeszcze nie wrócili, i są tacy co nie wiadomo kiedy wrócą, i w jakim stanie... i na tym tle gra się politycznie , .. mnie szlak trafia, po prostu szlak mnie trafia.... Przepraszam...
"Tą decyzją zniszczono mi żałobę po Lechu Kaczyńskim – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską prof. Andrzej Romanowski"
podpisuje się pod tym...
i jeszcze dopiszę, że szlak mnie trafia słysząc wypowiedź o przebieraniu nogami przez Komorowskiego, zastanów się kobieto o czym Ty gadasz? Czy czasem Ci się coś nie przestawiło, bo wyglądasz na awatarze na mądrzejszą.... Przepraszam ale nie wytrzymałem....
  #24  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 18:51
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Czepiacie się JK, który jak na razie nie wspomniał o kandydowaniu. Przyglądnijcie się lepiej Komorowskiemu jak przebiera nogami i nie może doczekać się dorwania do władzy absolutnej nie patrząc na sytuację i depcząc ludzkie uczucia. Czyżby tak mu się spieszy do żyrandola i salonów? Te smutne miny to tylko poza. Ja widzę że oczka im się jednak z radości śmieją. Pożyjemy, zobaczymy jak będzie, a lepiej na pewno nie.Wszystko wskazuje na to że będzie gorzej. Ale co tam, najlepiej mieć dobre samopoczucie po dowaleniu komuś. Poczekajcie aż ziemia przyjmie wszystkich nieszczęśników, potem będziecie sobie prawić "komplementy".


Babciu Iwo
Obrazasz naszego Premiera, MarszalKa Sejmu, p.o. Prezydenta Rzeczpospolitej wybranych w demokratycznych wyborach wola wiekszosci elektoratu i zgodnie z Konstytucja.
Obrazasz nas wyborcow, depczesz nasze uczucia.
Jaroslaw Kaczynski tez podeptal nasze uczucia bo mimo traumatycznych przezyc i zaloby postaral sie o budowanie kapitalu politycznego mimo iz wiedzial dokladnie jakie jest zdanie wiekszosci Polakow.
Wszyscy tutaj oddaja czesc zmarlym, a Rzad i opozycja w stosunku do PiS zachowuja sie naprawde bez zarzutu.
Prezydent zostanie pochowany zgodnie z wola Jaroslawa, a wladza (tak nienawistna dla ciebie) zrobi wszystko by odbylo sie to godnie.
Bedziesz w stanie to docenic? czy nienawisc cie zaslepi do konca?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #25  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 18:56
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Zamilczcie !

Ten wątek to prowokacja! Cisza !!, bo na Okęciu jest płacz!
  #26  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 20:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Gorzka prawda, ale prawda.

Tez prawdziwe. A czy gorzkie? Nie wiem.
A co do Wolskiego, to czerwony pajak wyglaszajacy propagandowe elegie i rozliczajacych tych co niezbyt nisko klaniaja sie jego nowym wladcom, to curiozum na miare tych co pisali mowy po smierci Stalina i Bieruta.
Wprawe w "poezji hymnicznej" ma. I protoplastow godnych. Nobel mu nie grozi. Za wazeline i wslizgi kazdej wladzy jeszcze nie przyznaja.

A co do meritum, to sie powtorze:
Jesli Jaroslaw Kaczynski chcial zrobic "dobrze" bratu, to nie
zrobil, bo pomysl z Wawelem jest skandaliczny. Pomysl ogupialego Dziwisza tym bardziej.
Ale jezeli Jaroslaw Kaczynski chcial wk....c spora czesc Polakow jak to ma w zwyczaju, to znowu mu sie udalo.

Ci wszyscy, ktorzy apelowali o godna zalobe i wyciszenie sporow politycznych powinni byli najpierw odizolowac od spoleczenstwa Jaroslawa Kaczynskiego i wypuscic go z izolatki dopiero w dniu pogrzebu.
Wtedy byloby sprawnie godnie i podniosle.
Bez Wawelu, ale jak na Wawelu.
  #27  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 20:32
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37


Ci wszyscy, ktorzy apelowali o godna zalobe i wyciszenie sporow politycznych powinni byli najpierw odizolowac od spoleczenstwa Jaroslawa Kaczynskiego i wypuscic go z izolatki dopiero w dniu pogrzebu.
Wtedy byloby sprawnie godnie i podniosle.
Bez Wawelu, ale jak na Wawelu.

Bardzo trafny wniosek.
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/

  #28  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 20:51
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zamilczcie !

Ten wątek to prowokacja! Cisza !!, bo na Okęciu jest płacz!

A dlaczego mamy milczec jak nas wkurzono w czasie zaloby?
Dlaczego nie skierujesz swojego apelu do tych co zlamali reguly zalobne i doprowadzili ludzi do niezalobnych reakcji?
Wyslij Lilu swoj apel do ...Wolskiego.
Ci ktorzy pojawiaja sie na Okeciu sa przyjmowani godnie i bez wzbudzania wrzawy bitewnej.
Bez wzgledu na ich polityczne wybory i zyciorysy.
Uspokoj sie przez moment i wstrzymaj sie z apelami.
Zastanow sie moze w skupieniu dlaczego wlasnie wokol pochowku bylego Prezydenta RP jest tyle negatywnych emocji.
Nie tylko wsrod takich jak ja, ktorzy nie cenili jego prezydentury zbyt wysoko.
Dlaczego taka Olejnik, ktora jest szczerze wzruszona zostaje obrzucona przez milujacych pokoj zalobnikow wyzwiskami?
A tak na marginesie,to spytam czy masz jakies permity na bycie jedyna sprawiedliwa w tej kwestii?
I czy sama nie uznalas sie za jedyna strazniczke cnut tych ktorych darzysz/as sympatiami?
Wez do serca jeden z postow Waclawa. Ten w ktorym pisze o prawie do sprzeciwu i niezgody, kiedy uwazamy, ze cos jest niezgodne z naszymi pogladami lub robione na sile wbrew przyjetym obyczajom i narodowym tradycjom.
A taka historia wlasnie ma miejsce.
  #29  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
czy sama nie uznalas sie za jedyna strazniczke cnut tych ktorych darzysz/as sympatiami?
Z cnut ukręcony knut,
gupoty jak zwykle plutł.

Żenada.
  #30  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:23
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie

Niestety nie każdy potrafi uczestniczyć w dyskusji opartej na zasadach i trzeba się z tym pogodzić. Bezcelowe jest zajmowanie stanowiska wobec rzucanych inwektyw w myśl starej zasady cyt. „Jeżeli Cię Osioł kopnie, to przecież nie podasz go za to do sądu”
  #31  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:28
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 820
Domyślnie

Zawsze można podać do sądu właściciela osła Karolu, a odnośnie Lili... to podgrzewanie garnka z którego i tak już kipi, chyba nie ma sensu
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
  #32  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:31
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Też tak myślę.
Tym bardziej, że osioł wydaje mi się koniem przetłumaczonym na holenderski.
  #33  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:34
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Lilu !

Rozumiem, że bardzo przeżywasz tę wielką tragedię i nie podoba Ci się to nasze "przerywanie" ciszy. Moim zdaniem, to przerywanie prowokuje zachowanie wielu osób, którzy chcieliby, być może, aby owieczki sidziłały cicho i nie protestowały.
Moim zdaniem, zachowujemy się dosyć cicho na tym forum. Dyskusja trwa i jest spokojna. Kampania wyborcza trwa i jest spokojna.Peace (PIS).
  #34  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:34
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Nie wiem dlaczego mam milczeć jak mi się robi z mózgu mydło. Żałuję, że tyle osób zginęło, ale jak mi się wciska bohaterską śmierć za ojczyznę, jak okazuje się, że prezydent był największym kibicem sportowym to mam dość. W tym poszukiwaniu wielkości zapędziliśmy się dość mocno. Brazylia ma trzydniową żałobę narodową z powodu tragedii w tym kraju. Zbieżność dat i już podano u nas, że to w związku z katastrofą w Smoleńsku. Lilu i nie pisz, że ludzie mający inne niż ty zdanie tylko głupoty plotą.
  #35  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:37
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Rozumiem, że bardzo przeżywasz tę wielką tragedię i nie podoba Ci się to nasze "przerywanie" ciszy. Moim zdaniem, to przerywanie prowokuje zachowanie wielu osób, którzy chcieliby, być może, aby owieczki sidziłały cicho i nie protestowały.
Moim zdaniem, zachowujemy się dosyć cicho na tym forum. Dyskusja trwa i jest spokojna. Kampania wyborcza trwa i jest spokojna.Peace (PIS).

Kaziu, że użyję pieszczoty.
Chodzi mi o ten jad. Jeszcze trochę. Pogrzebmy ich.

ps. powiem ja Tobie, że jestem zachwycona postawą lewicy.
A dlaczego, to wyjaśnię innym razem i raczej zagłosuję.
  #36  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:45
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Z cnut ukręcony knut,
gupoty jak zwykle plutł.

Żenada.

Ta poetyka, to żadne argumenty, raczej coś na zasadzie tonącego i brzytwy...
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #37  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:46
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Zbieżność dat i już podano u nas, że to w związku z katastrofą w Smoleńsku. Lilu i nie pisz, że ludzie mający inne niż ty zdanie tylko głupoty plotą.

To tylko dlatego,że jestem tchórzem i nie piszę o warcholstwie i pieniactwie.
No i mam wzgląd na korzenie.
  #38  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:51
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Ta poetyka, to żadne argumenty, raczej coś na zasadzie tonącego i brzytwy...

Taka z Ciebie brzytwa?
Za poetykę, dzięki.
  #39  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 21:59
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Lilu jeśli to miała być złośliwość w moim kierunku- taki opis to muszę przyznać, że ci się nie udała. Wiem od dawna, że potrafisz bronić swoich racji. Wiem, że masz określone poglądy i nie robisz nic na pokaz. Zresztą niektóre z twoich przekonań sama mocno popieram. Nie jesteśmy monolitem, ludzie mają różne zdania i może zakończę Norwidem- "Umiemy się tylko kłócić albo kochać, ale nie umiemy się różnić pięknie i mocno".I ja Lilu z uwagi na szacunek do ciebie chciałabym się różnić z tobą pięknie. Jak urażę to zmyj mi głowę, ale i mnie daj to samo prawo.
  #40  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 22:04
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Lilu jeśli to miała być złośliwość w moim kierunku- taki opis to muszę przyznać, że ci się nie udała. Wiem od dawna, że potrafisz bronić swoich racji. Wiem, że masz określone poglądy i nie robisz nic na pokaz. Zresztą niektóre z twoich przekonań sama mocno popieram. Nie jesteśmy monolitem, ludzie mają różne zdania i może zakończę Norwidem- "Umiemy się tylko kłócić albo kochać, ale nie umiemy się różnić pięknie i mocno".I ja Lilu z uwagi na szacunek do ciebie chciałabym się różnić z tobą pięknie. Jak urażę to zmyj mi głowę, ale i mnie daj to samo prawo.

O matko, matko...jakie sugestie.
Ja nawiązywałam do postu Honoratki ..http://www.klub.senior.pl/polityka/t...age8-7002.html

Sorki..
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 14:47
Sympatycznie zaspokajany niezdrowy apetyt na apanaże władzy z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 28-06-2008 12:13
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 11:09
Marsz w obronie życia poczętego. Basia. Polityka - wątki archiwalne 100 03-04-2008 14:35
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 08:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.