menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 13:00
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Amelio

Ponieważ nie dowierzasz, że wiadome słowa istotnie pochodzą od DT, posyłam poniższy link:
http://www.miesiecznik.znak.com.pl/a...87/390-391.pdf
I twierdzę, że człowiek z podobnymi poglądami nigdy nie powinien być premierem. A jeżeli zmienił poglądy, to chyba tylko dlatego, że jest chorągiewką. Mamy naprawdę przywódców na wyjątkowo wysokim poziomie.
A jeżeli chodzi o te manipulacje i sączenie jadu to tylko Ty Amelio tak to odbierasz. Ciekawy jestem dlaczego? Bo jeśli o mnie chodzi to uważam, że ludzie po prostu powinni wiedzieć kto nimi rządzi. I tyle.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #42  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 13:33
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Bogdanie !

Cytat:
Napisał bogdanaster
Ponieważ nie dowierzasz, że wiadome słowa istotnie pochodzą od DT, posyłam poniższy link:
http://www.miesiecznik.znak.com.pl/a...87/390-391.pdf
I twierdzę, że człowiek z podobnymi poglądami nigdy nie powinien być premierem. A jeżeli zmienił poglądy, to chyba tylko dlatego, że jest chorągiewką. Mamy naprawdę przywódców na wyjątkowo wysokim poziomie.
A jeżeli chodzi o te manipulacje i sączenie jadu to tylko Ty Amelio tak to odbierasz. Ciekawy jestem dlaczego? Bo jeśli o mnie chodzi to uważam, że ludzie po prostu powinni wiedzieć kto nimi rządzi. I tyle.
Choć umieszczony w dziale Polityka , wątek ten jest raczej apolityczny, dlatego proszę Cię , przenieś polemikę z Amelią na inny wątek.

Ja podaję link do filmu "Korporacje". który, moim zdaniem , łączy się z ideą TZM:
kraj: Polska
rok produkcji: 2010
reżyseria: XVX
czas trwania: 103 minuty
język: polski (napisy i lektor)

Film ten ma zwrócić uwagę na działania korporacji, które pod przykryciem reklam i swoich produktów (usług), przyczyniają się do śmierci i wyzysku wielu ludzi i zwierząt oraz niszczenia środowiska. Levis, Disney, Nestle, Shell, Coca-Cola, Monsanto to tylko niektóre firmy, które pojawiają się w filmie. Autor przybliża produkcje ciuchów czy zabawek, pozyskiwanie ropy naftowej, prywatyzacje wody czy testy na zwierzętach.


http://alterkino.org/korporacje#more-1902

Wklejcie link z megaupload (http://www.megaupload.com/?d=OKQXPF1G).
Poczekajcie chwilę (45s), zanim załadujecie fim normalnie.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #43  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 15:20
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Kazimierzu

Nie bardzo wiem gdzie mógłbym przenieść ten wątek, który właściwie nie będzie już kontynuowany. Bo i po co?
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #44  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 15:25
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Użytkownik bogdanaster proszony jest o jak najszybsze
skrócenie treści postu: http://www.klub.senior.pl/showpost.php?timehash=1310473306&p=1012146&postcou nt=29 tak by nie naruszała ona praw autorskich (1-2 akapity + link i nazwa źródła)

w innym wypadku post zostanie usunięty jako naruszający prawa autorskie
  #45  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 15:46
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał bogdanaster
Ponieważ nie dowierzasz, że wiadome słowa istotnie pochodzą od DT, posyłam poniższy link:
http://www.miesiecznik.znak.com.pl/a...87/390-391.pdf
I twierdzę, że człowiek z podobnymi poglądami nigdy nie powinien być premierem. A jeżeli zmienił poglądy, to chyba tylko dlatego, że jest chorągiewką. Mamy naprawdę przywódców na wyjątkowo wysokim poziomie.
A jeżeli chodzi o te manipulacje i sączenie jadu to tylko Ty Amelio tak to odbierasz. Ciekawy jestem dlaczego? Bo jeśli o mnie chodzi to uważam, że ludzie po prostu powinni wiedzieć kto nimi rządzi. I tyle.


Nie ,nie tylko Amelia tak uważa ! Myślę ,że bez Twojej usłużnej pomocy i źródeł na ,które się powołujesz,ludzie sobie jakoś poradzą z tą wiedzą ,kto nimi rządzi !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #46  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 19:52
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Człowiek przetrwał do dziś, ponieważ zbyt mało wiedział, aby móc realizować swe pragnienia. Teraz, gdy już może je urzeczywistnić, musi je zmienić, albo zginie.

To motto książki Amina Maaloufa "Rozregulowany świat", którą polecam
  #47  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 20:23
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Wróćmy do "mainstremu", jak się już teraz coraz częściej mówi, zamiast po prostu: do głównego nurtu.
Podaję link do filmu TZM w 4 częściach, który mówi o tym, że monetarny system ekonomiczny, który przez 7000 lat był siłą napędową ludzkości, nie jest zły, tylko osiągnął szczyt swojego rozwoju i naszym zadaniem jest znależć trwałe rozwiązanie problemów społecznych dla przyszłych pokoleń. TZM jest tylko propozycją, a naszym (możnych i zwykłych ludzi) zadaniem jest znalezienie rozsądnego rozwiązania, bez niszczenia tego, co już stworzyliśmy.

Kto ogłosi awaikening (przebudzenie) ludzkości ?

1) http://youtu.be/hvZ4CrSFfOQ
2)http://youtu.be/5KmgwpHITo0
3)http://youtu.be/7fxEYgX480k
4)http://youtu.be/WBlJa40sudc
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #48  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 22:00
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Ponieważ nie dowierzasz, że wiadome słowa istotnie pochodzą od DT, posyłam poniższy link:
http://www.miesiecznik.znak.com.pl/a...87/390-391.pdf
I twierdzę, że człowiek z podobnymi poglądami nigdy nie powinien być premierem. A jeżeli zmienił poglądy, to chyba tylko dlatego, że jest chorągiewką. Mamy naprawdę przywódców na wyjątkowo wysokim poziomie.
A jeżeli chodzi o te manipulacje i sączenie jadu to tylko Ty Amelio tak to odbierasz. Ciekawy jestem dlaczego? Bo jeśli o mnie chodzi to uważam, że ludzie po prostu powinni wiedzieć kto nimi rządzi. I tyle.


Nigdy nia zaprzeczalam, ze to slowa Donalda Tuska
Napisalam to w poscie #14 08-07-2011, 21:21.
Tam tez podalam link do calego tekstu.

Gdybys przeczytal caly ten tekst napewno wyciagnalbys inne wnioski niz nam tu prezentujesz na podstawie jednego zdania wyrwanego z kontekstu (no chyba, ze brakuje Ci umiejetnosci czytania niezbyt dlugiego tekstu ze zrozumieniem).

Ja osobiscie, wiele osob z mojego otoczenia i moich bliskich, ktore go przeczytaly, odebraly ten tekst jako bardzo patriotyczny.

Patriotyczny, mimo roznych rozterek wynikajacych z analizy np. literatury patriotycznej i losow literackich bohaterow, czesto bezsesownej i niepotrzebnej ich smierci.
PRLowskie uwarunkowania polityczne rowniez mialy duzy wplyw na te rozterki.
Ja rowniez miewalam rozne rozterki i watpliwosci, i mimo wszystko nie pozwole sobie odebrac poczucia polskosci.

Zapewniam Cie, ze o prawdziwym patriotyzmie i polskosci nie zaswiadczaja nawet najbardziej deklaratywne teksty pelne najpiekniejszych frazesow i koniunkturalnych zapewnien o milosci do ojczyzny, jezeli wyziera z nich wyrazna, nieodparta i nawet nieskrywana chec dzierzenia wladzy mimo wszystko, nawet mimo wyraznego sprzeciwu elektoratu, ktorego prawomocny werdykt jest podwazany.

Dzieki za link
Z przyjemnoscia przeczytalam wszystkie eseje na temat polskosci i utwierdziam sie w przekonaniu, ze Ty bogdanie ograniczyles sie jednak wylacznie do zacytowanego przez siebie fragmentu.

Nabralam wlasnie pewnosci, ze Donald Tusk zasluzyl na jeszcze wiekszy szacunek i zaufanie.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #49  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 23:12
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
OK

Bogdanie,przeczytałam pełny tekst ,którego fragmenty nam tu podsunąłeś i pragnę Ci gorąco za tą lekturę podziękować ! Teraz jeszcze bardziej cenię i szanuję Donalda Tuska ,bo choć minęło blisko 25lat od czasu kiedy młody historyk,działacz Solidarności pisał te słowa i nikomu się wtedy nie śniło jak potoczą się losy Polski,a już na pewno nikt nie mógł przewidzieć ,że słowa te pisze przyszły premier wolnej Polski,to w tych słowach odnajduję dzisiejszego premiera.Jest dziś znacznie bardziej dojrzały ,co oczywiste i zrozumiałe,ale pozostał wierny swoim poglądom ,tym samym dla mnie jest jeszcze bardziej wiarygodny. Aby w tych słowach sprzed 24 lat, doszukać się czegoś kompromitującego (jestem bardzo ciekawa co cenzura usunęła)dzisiejszego premiera,trzeba niezmiernie dużo złej woli ,albo - wybacz wszak to nie od człowieka zależy - ograniczeń intelektualnych,o co raczej Ciebie nie posądzam !
To bardzo piękny ,osobisty tekst ,miejscami wręcz wzruszający ! Naprawdę nie dostrzegasz tego? Więc jednak zła wola?

Ps .Cały numer bardzo ciekawy,pełen znanych nazwisk, losy tych ludzi jakże różnie się potoczyły.Po tylu latach tym bardziej ciekawe.Wydrukuję sobie cały numer ,bo jednak wolę tradycyjną formę lektury.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
  #50  
Nieprzeczytane 12-07-2011, 23:28
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Ojano !

Cytat:
Napisał Ojanna
To motto książki Amina Maaloufa "Rozregulowany świat", którą polecam
To system jest w tym świecie rozregulowany i wymaga wymiany,ale wątpię, aby dało go się wyregulować, może na kilka lat ?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #51  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 11:07
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Osobiście przychylam sie do zdania Tuska w artykule na stronie 190...
__________________
  #52  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 13:25
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Osobiście przychylam sie do zdania Tuska w artykule na stronie 190...

Chodzi Ci o to ?:

Cytat:
DONALD TUSK
POLAK ROZŁAMANV
Polskosc jako zadany temat... Wydawaloby si~: tylko usiCj.sc i pisac. A tu :pus'tka, tylko gdzies w oddaLi przetaczajq si~ husarie i ulani, powstancy i illlarsza~kolWie, majaczq Dz>i:kie Pola i J asna Gora, dziejowe misje, polskie miesiqce, zwyci~stwa i kl~ski. Zwyci~stwa?
Jak wyzwolic si~ z tych stereoty,pow, ktore towarzyszq nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturq, hiSitoriq, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskosci, gdy odejmiemy od niej caly ten wznioslo-ponuro-Snneszny teatr niespelnionych marzell i nlieuzasadnionych mjen?
190
"Boże coś Polskę przez tak liczne wieki... ?
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #53  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 14:07
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Dokładnie. Po prostu trzeba sie odnaleźć w realnym świecie, im szybciej tym lepiej.
__________________
  #54  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 18:01
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Dokładnie. Po prostu trzeba sie odnaleźć w realnym świecie, im szybciej tym lepiej.
Stalinie! gdyby tylko opierać się jedynie na tym co sam spostrzegasz i sprawozdajesz z okolic St.Vincent, to mozna dojść do słusznego wniosku, że ...znajdujemy się coraz szybciej.
I coraz lepiej.. i to pod Tuska przewodem przez ostatnie 4 lata.
Trochę z musu, bo lepszych jakos nawet przy świcy nie widać
  #55  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 23:37
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

pluto - wyluzuj, własnie gadałem z młodszym pokoleniem. jesteśmy zgodne, że nie ma na kogo głosować a PO nie lubimy i ju!
Ale to jedyne wyjście jest, bo przeca nie Palikot...

PS. Padły szczegóły co do władzy PO w małych ośrodkach - niestety, ludziom sodówa do łba wali, niezależnie od formacji politycznej...
__________________
  #56  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 23:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

[quote=Stalin]
Cytat:
pluto - wyluzuj, własnie gadałem z młodszym pokoleniem. jesteśmy zgodne, że nie ma na kogo głosować a PO nie lubimy i ju!
Ale to jedyne wyjście jest, bo przeca nie Palikot...
no toż przecie mówię, że nie lubić możesz. Twoja sprawa i młodych, ale i tak zrobisz co obywatelski obowiązek dyktuje
Cytat:
PS. Padły szczegóły co do władzy PO w małych ośrodkach - niestety, ludziom sodówa do łba wali, niezależnie od formacji politycznej...
To też! Ale nie tylko w małych, żeby wspomnieć jednego władcę peronu.
A tych małych to zawsze był proboszcz, sekretorz i kierownik GS-u plus lokalny generał strażacki i kumendant na posterunku..
I żadna siła tego nie złamie z Grześkiem N. włącznie!
  #57  
Nieprzeczytane 14-07-2011, 00:19
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Grzesio to teflon jest....
__________________
  #58  
Nieprzeczytane 14-07-2011, 01:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 536
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stalin
Grzesio to teflon jest....
Zbyt uprzejmy jesteś.
Na moje oko to marny różowiutki plastik taki z jakiego lalki małym dziewczynkom za wczesnej komuny produkowano.
teflon to jednak bardziej skomplikowany materiał.
Grześ sie nie ściera. Grześ ma stałą strukturę materiałową do spodu.
  #59  
Nieprzeczytane 14-07-2011, 12:47
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Czyżby początek końca ?

Cytat:
"USA bez pieniędzy na szpitale, emerytury i armię?

2011-07-14 06:01

Zdaniem szefa Fed Bena Bernanke, jeśli Kongres nie uchwali podniesienie prawnie dopuszczalnego limitu zadłużenia USA do 2 sierpnia, administracja prezydencka będzie musiała ograniczyć 40 proc. wydatków - zabraknie m.in. pieniędzy na opiekę medyczną, emerytury i wydatki wojskowe. Republikanie i Demokraci nadal nie wypracowali kompromisu w sprawie pułapu zadłużenia państwa i planów uzdrowienia finansów publicznych. "
http://www.wprost.pl/ar/253227/USA-b...ytury-i-armie/
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #60  
Nieprzeczytane 14-07-2011, 13:06
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Kazimerzu


Nie zycz im tego bo razem z nimi wszyscy potluczemy sobie 4 literki. Fakt, ze maja od lat deficyt tylko starannie ukrywali to przed swiatem. Prestiz obowiazuje.

Wspolczuje wielu ludziom, ktorzy tam zyja bez dachu nad glowa, pracy, podstawowych swiadczen do uslug zdrowotnych. Amerykanie nie wiele o tym pisza....ze wstydu...a moze z dumy...byc moze nieswiadomosci co dzieje sie u sasiada. Jednym slowem niewygodny temat.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zaopiekuję się osobą starszą w zamian za mieszkanie na przyszłość divalilith Różne 0 26-03-2011 22:44
ekologia to przyszłość Kazimierz Różności - wątki archiwalne 0 10-11-2010 14:07
Jak widzisz przyszłość...Polski ? Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 249 03-08-2010 23:25
Polacy boją się o swoją przyszłość - komentarze es55ca Ogólny 37 04-12-2008 23:51
Jan Rokita: przyszłość należy do ludzi starszych - komentarze ciekawski Ogólny 2 12-11-2008 10:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.