menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-05-2008, 23:18
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Spikerowicz...ale się wpakowałeś, myśmy już z tą osobą (chyba) powalczyli, ona myśli, że tu są same niedołężne i głupie seniory i dadzą się nabrać na jej "litościwe" serce....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 21-05-2008, 23:51
Barbara13's Avatar
Barbara13 Barbara13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Jarosław
Posty: 453
Domyślnie

Tylko nie obcy dom, jestem konserwatystką, chcę we własnym domu mieszkać do końca moich dni, wszak mówią, iż "starych drzew się nie przesadza"!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 00:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Spikerowicz...ale się wpakowałeś, myśmy już z tą osobą (chyba) powalczyli, ona myśli, że tu są same niedołężne i głupie seniory i dadzą się nabrać na jej "litościwe" serce....

To nie samarytanka paliatywna,Bogusiu.
Tamta stosowała wykańczanie klienta w jego domu,oraz wymagała książeczki czekowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 00:34
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 927
Domyślnie

Ha...dobrze, że nie mam takiej książeczki, to mnie nie dopadnie, wykończe się sama i dobrowolnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 22-05-2008, 01:31
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Ha...dobrze, że nie mam takiej książeczki, to mnie nie dopadnie, wykończe się sama i dobrowolnie
Ja też i to najprzyjemniej jak się da
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 23-08-2008, 01:17
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Chcialem zakumunikowac ,ze chetnie nawiaze wspolprace w budowie domu starcow na terenie Polski,cos w rodzaju spolki , calkowity wklad finansowy w budowe podzielony na ilosc czlonkow ( nie wiecej jak 10 seniorow) spolki. Poczatek budowy w roku 2009. Chetni tylko z grupy seniorow tego portalu. Dom sedziwej starosci przewidziany na 100 osob.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 23-08-2008, 01:27
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Chcialem zakumunikowac ,ze chetnie nawiaze wspolprace w budowie domu starcow na terenie Polski,cos w rodzaju spolki , calkowity wklad finansowy w budowe podzielony na ilosc czlonkow ( nie wiecej jak 10 seniorow) spolki. Poczatek budowy w roku 2009. Chetni tylko z grupy seniorow tego portalu. Dom sedziwej starosci przewidziany na 100 osob.
To jest niegłupi pomysł ..ale nie mam kasy na udział...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 23-08-2008, 07:49
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Małgosiu ,wydaje mi się ,że Senior tylko wspomniał ,ża na tym forum była już jakaż taka nawiedzona ,ktora szukała naiwnych do sfinansowania budowy ,ale jak zaczęto jej zadawać konkretne pytania to znikła jak meteor .No cuż takie jest życie ,jak przecztają że seniorzy to od ręki interes wietrzą licząc na naiwność ludzką
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 23-08-2008, 16:30
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał ammi1952
Małgosiu ,wydaje mi się ,że Senior tylko wspomniał ,ża na tym forum była już jakaż taka nawiedzona ,ktora szukała naiwnych do sfinansowania budowy ,ale jak zaczęto jej zadawać konkretne pytania to znikła jak meteor .No cuż takie jest życie ,jak przecztają że seniorzy to od ręki interes wietrzą licząc na naiwność ludzką


Miałam i nadal mam taki plan jak SeniorAP,z tą róźnicą źe tyko na kilka osób(przypuśćmy 10 osób).Więcej informacji jest w wątku,w którym wyjaśniałam te sprawy i nadal to podtrzymuję.Jestem otwarta na inne pomysły ,które wspólnie moźemy przeanalizować.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 12:57
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ala-ma-50
Od kiedy ..rodzice to ciężar?...nie chce mi się wierzyć..że można tak myśleć...
Z radością opiekuję się mamą..i chciałabym aby dożyła swoich dni wśród dzieci i wnuków...do końca.
Zgadzam sie z Toba, ale pod jednym warunkiem, ze Mama wlasnie tego chce?!
Mam cudowne dzieci, wnuczki - sama radosc. Jestesmy duza i bezkonfliktowa rodzina. Za zadne skarby swiata nie chcialabym starosci spedzac wsrod dzieci i wnukow. Uwielbiam byc niezalezna!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 21:08
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Piękne marzenie senne!!!

Mnie też się marzy Dom późnej jesieni- taki prawdziwy, przyjazny. Chętnie sprzedałabym moje małe mieszkanko i zamieszkałabym w takim domu, wśród rówieśniczek i towarzyszek niedoli.Wnuki i dzieci / było by wspaniale/ odwiedzały by mnie, a ja częstowała bym kawusią i ciastem własnej roboty. Była by miłość, szacunek i harmonia, a dla mnie życie w gromadzie z możliwością opieki lekarskiej. To są moje marzenia! A marzyć każdemu wolno, no nie?
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 21:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Mnie też się marzy Dom późnej jesieni- taki prawdziwy, przyjazny. Chętnie sprzedałabym moje małe mieszkanko i zamieszkałabym w takim domu, wśród rówieśniczek i towarzyszek niedoli.Wnuki i dzieci / było by wspaniale/ odwiedzały by mnie, a ja częstowała bym kawusią i ciastem własnej roboty. Była by miłość, szacunek i harmonia, a dla mnie życie w gromadzie z możliwością opieki lekarskiej. To są moje marzenia! A marzyć każdemu wolno, no nie?

Zdecydowanie NIE. Zadne marzenia. Tego typu struktury zaczynaja byc bardzo "a la mode" w Niemczech, Francji i teraz w Hiszpanii. Napisalam o tym pare slow dla ISS. Mysle, ze powinno byc dostepne od poniedzialku. Jestem przekonana, ze w Polsce jest to mozliwe i KONIECZNE. Naturalnie nie moze to byc struktura komercjalna, bo "handel i zysk" zabije cala ideje. Przeczytaj co napisalam o takich domach w Niemczech, Francji i Hiszpanii - bylam w nich i wszystko dokladnie ogladnelam, rozmawialam z ludzmi. Planujemy z przyjaciolmi "stworzyc " cos w tym stylu dla nas w Marbelli- okolo 12 malzenstw. Ale warunek: malzenstwa lub osoby samotne MUSZA byc bardzo starannie dobrane aby nie zatruwac sobie wzajemnie lat, ktore nam zostaly.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 22:28
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Uważam, że pomysł bardzo dobry dla osób, które chcą przebywać w zaprzyjaźnionej grupie. Ja jestem samotnikiem i raczej pozostanę w swoim własnym domu. Najbardziej ze wszystkiego boję się uzależnienia i braku swobody. Chcę robić to co lubię, sprzątać, albo nie sprzątać, nie chcę dostsowywać się do innych, ani innych dostosowywać do siebie. Bardzo chętnie odwiedzę przyjaciół z seniorka w stworzonym przez nich domu. Ugotuję wam coś dobrego (piec nie umiem) i zrobię fajne napoje, ale pod koniec wieczoru pożeganam się i wyjdę. Dla każdego coś miłego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 22:34
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Uważam, że pomysł bardzo dobry dla osób, które chcą przebywać w zaprzyjaźnionej grupie. Ja jestem samotnikiem i raczej pozostanę w swoim własnym domu. Najbardziej ze wszystkiego boję się uzależnienia i braku swobody. Chcę robić to co lubię, sprzątać, albo nie sprzątać, nie chcę dostsowywać się do innych, ani innych dostosowywać do siebie. Bardzo chętnie odwiedzę przyjaciół z seniorka w stworzonym przez nich domu. Ugotuję wam coś dobrego (piec nie umiem) i zrobię fajne napoje, ale pod koniec wieczoru pożeganam się i wyjdę. Dla każdego coś miłego.

Kazdy z nas marzy, zeby byc u siebie. Ale jezeli jest sie zgrana i dobrze znana grupa kumpli od lat, nie powinno byc ryzyka. Choc - podobno na starosc zmieniaja sie charaktery ludzi. Najlepszy przyklad mamy na forum seniorkow, kiedy niektorym dobrze odbija!!!! Hihihihi
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 23:13
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Kazdy z nas marzy, zeby byc u siebie. Ale jezeli jest sie zgrana i dobrze znana grupa kumpli od lat, nie powinno byc ryzyka. Choc - podobno na starosc zmieniaja sie charaktery ludzi. Najlepszy przyklad mamy na forum seniorkow, kiedy niektorym dobrze odbija!!!! Hihihihi
A widzisz, na starość może mi odbić i co wtedy, mieszkanie sprzedane, dom starców wykupiony, z lotu nie ma odwrotu. A tak na serio to bardzo poważna decyzja. Kiedyś w rodzinno-przyjacielskim gronie zastanawialiśmy się nad takim wspólnym "wesołym domkiem starców", ale jakoś nic się z tego nie urodziło i może dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 23:16
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Marbella ja pierwsza się piszę do takiego domu,Uważam że dopoóki zdrowie pozwala to nie ma po co w takim domu,ale samotność w blokowiskach,gdzie ludzie się nie znają-to samotność wsród tlumu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 23:16
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

W tej kwesti jest tyle opinii co ludzi, którzy zmuszeni są decydować o jesieni swojego życia. Czasem takie wyjście - to jedyne wyjście bo w grupie jest łatwiej, ale Ci co mają choć minimalne zainteresowanie bliskich osób wolą być na swoich śmieciach. Życie jest bardziej skomplikowane niż nam się wydaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 23:18
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

INKO-ni

Tweoja opinia jest wyjściem prawie jedynym w takich warukach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 24-08-2008, 23:25
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
A widzisz, na starość może mi odbić i co wtedy, mieszkanie sprzedane, dom starców wykupiony, z lotu nie ma odwrotu. A tak na serio to bardzo poważna decyzja. Kiedyś w rodzinno-przyjacielskim gronie zastanawialiśmy się nad takim wspólnym "wesołym domkiem starców", ale jakoś nic się z tego nie urodziło i może dobrze.
Maju masz rację,ale tym co odbija to początek już zaczyna się w mlodosci,mieszkalam w internacie w 7-mio osobowym pokoju i bylo nam fajnie,to nie znaczy,że nie sprzeczalysmy się,ale bylo wesolo,a mieszkaly we trzy i skarżyly się na siebie.W hotelu jak pracowalam mieszkalam w trzy,kazda w innym zawode,bylo fajnie u nas przychodzily wieczorami te co we dwie bo nie mialy ze sobą tematów,lub jedna drugiej podbierala kosmetyki i już draka.To też wazne z kim się mieszka,to prawda.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 25-08-2008, 01:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Maju masz rację,ale tym co odbija to początek już zaczyna się w mlodosci,mieszkalam w internacie w 7-mio osobowym pokoju i bylo nam fajnie,to nie znaczy,że nie sprzeczalysmy się,ale bylo wesolo,a mieszkaly we trzy i skarżyly się na siebie.W hotelu jak pracowalam mieszkalam w trzy,kazda w innym zawode,bylo fajnie u nas przychodzily wieczorami te co we dwie bo nie mialy ze sobą tematów,lub jedna drugiej podbierala kosmetyki i już draka.To też wazne z kim się mieszka,to prawda.

W poniedzialek powinny sie pokazac na ISS informacje na temat jak to wyglada w Niemczech , Francji i zaczyna byc popularne w Hiszpanii. Bardzo popularne struktury dla ludzi od 50+....... .Jezeli znacie francuski mozecie sie wlaczyc na strone: www.cocon3s.fr
Stare lata nalezy przygotowac strannie etap po etapie aby nie bylo za pozno. Liczenie na dzieci i wnuczki - troche nierealne w XXI wielu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moda na Domy Seniora - komentarze ja2977 Ogólny 46 04-03-2020 15:45
Amerykańscy seniorzy remontują domy - komentarze Ewunia Ogólny 2 13-11-2006 12:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.