menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 01:51
BasiaWek BasiaWek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: wschód
Posty: 38
Domyślnie

I żeby był lekki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 27-11-2013, 12:10
mal.jesionowska mal.jesionowska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Kraków
Posty: 4
Domyślnie

Dla mnie liczy się aby był lekki, bo często zabieram go w podróż
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 30-11-2013, 11:54
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Że co?

A co w komputerze jest najważniejsze? Czy aby nie procesor? Przecież nie wielkość dysku czy pamięć ram.
A tu nikt ze speców, ani słowa o procesorach.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 30-11-2013, 20:01
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Jasne że procesor, karty dźwiękowa i graficzna, firma, pamięć wewn ram, dysk, bateria.
To była kolejność wg której ja kupowałam laptopa. Kupiłam DELL-a. Drogi, ale warto.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 01-12-2013, 17:35
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
A co w komputerze jest najważniejsze? Czy aby nie procesor?
Doradzanie komuś, jakiego kupić laptopa, można porównać do porady, jaki kupić samochód. Najlepiej dobry.

Radzić cokolwiek można dopiero, gdy zna się wymagania i zapatrywania na różne cechy wyrobu, nie mówiąc już o możliwościach finansowych. Spotkałem się np. z wymaganiem, że musi być koniecznie...biały.
Co do procesorów, to gdy zależy nam na szybkości działania, należy stawiać na rodzinę Intel Core serii - i7 lub AMD – serii A8.
Jeśli nie musi to być demon szybkości, to wystarczy Intel Core i5, lub nawet i3, albo AMD – A4 lub A2.
Generalnie, wiedza o procesorach, to wyższy stopień wtajemniczenia i szczegóły radzę sobie odpuścić.
Pamięć operacyjna nie powinna być mniejsza niż 4GB. Wymagania co do wielkości dysku zależą od zamierzeń użytkownika. Jeśli ktoś nie ściąga z internetu filmów i dużych plików muzycznych, to łatwiej będzie mu żyć z umiarkowanie dużym dyskiem. 500 GB w zupełności wystarczy.
Dla mnie, bardzo ważna jest matryca ekranu (ekran). Nie tyle chodzi tu o wielkość (typowa to 15,6 cala, większe mają 17,3), ale o rodzaj powierzchni. Nic nie denerwuje mnie bardziej od błyszczącego ekranu, który odbija wszelkie źródła światła w mieszkaniu, okna i inne błyskotki. Zarówno mój komputer stacjonarny, jak laptop wyposażone są w matowe ekrany i innych nie toleruję.
Wiem, że do błyszczącego (w handlowym bełkocie zwanym – glare), można się przyzwyczaić, tylko po co? Komputerowy marketing stara się nas przekonać, że błyszczący ekran, to lepsza wyrazistość szczegółów i wyższy kontrast. To prawda, tylko jeśli nie chcemy aby od gapienia się w ekran rozbolała nas głowa lub oczy, to i tak należy ograniczyć kontrast i jaskrawość ekranu do wartości dużo niższej od maksymalnej.
Niektórzy użytkownicy zwracają też uwagę na mechaniczną stronę wykonania i preferują metalową obudowę laptopa (tylko w droższych modelach). Większość dostępnych modeli ma obudowy plastikowe, którym czasem przytrafiają im się drobne pęknięcia i to bez ingerencji użytkownika. Nie jest to jednak problem, którego należy się mocno obawiać.
Można wymienić jeszcze wiele powodów, dla których wybiera się taki, a nie inny model. Może nim być karta graficzna, klawiatura rozszerzona lub nie (o część numeryczną), pojemność akumulatora, rodzaj dysku – tradycyjny (mechaniczny) lub SSD, zainstalowany system i wiele, wiele innych.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 28-04-2015, 09:36
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Ja ostatnio sprawiłam sobie nowy laptop i muszę przyznać,że jest bardzo wygodny. Jestem zadowolona Ogólnie bardzo dobry zakup.

Zdecydowałam sie na markę Dell Laptop z aluminiową obudową, bardzo dobrą baterią.

Odsyłam również na dobrą strone, na której możecie przejrzeć sobie porównanie laptopów jakie były najpopularniejsze w tym miesiącu:
http://lepsze.co/ranking/laptopy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 04-05-2015, 21:07
Tomasz91's Avatar
Tomasz91 Tomasz91 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Posty: 30
Domyślnie

A co myślicie o Lenovo?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 22-08-2016, 08:57
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Lenovo ma całkiem dobre laptopy. W sklepach jest ich spory wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 22-08-2016, 12:42
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Ja mam służbowy oraz prywatny laptop z Lenovo i z obu jestem zadowalana. Ale każdy z tych modeli posiada dysk SSD, dzięki czemu są szybsze. Można też pomyśleć nad kupieniem nowego procesora na zadowolenie.pl, dzięki czemu sprzęt będzie jeszcze bardziej wydajny. Co o tym myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 22-08-2016, 12:59
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Ja myślę,że należy sobie zafundować nowoczesny lapek,
aby mieć zadowolenie bo senior to pan i niezbyt dobrze
może sobie radzić z był czym.
Ja mam laptopa firmy DELL i nie narzekam!
kiedyś z innymi było różnie,teraz prawie każda marka
się przyjmie bo jest OK.
Pozdrawiam seniorów!!!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 22-08-2016, 16:21
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalina3
Można też pomyśleć nad kupieniem nowego procesora na zadowolenie.pl, dzięki czemu sprzęt będzie jeszcze bardziej wydajny. Co o tym myślicie?
A ten stary procesor, to doznał demencji, czy też robaki go nadżarły?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie laptopy pozwalają na wymianę procesora bez złożonego procesu wylutowania, możliwego tylko w warunkach serwisowych.
Nawet tam, gdzie procesor daje się nieco łatwiej wymontować, najczęściej można go zastąpić drugim takim samym, choć czasem istnieje możliwość wymiany na egzemplarz tej samej serii, o wyższej wydajności. Wymaga to jednak odrobinę specjalistycznej wiedzy i zdolności manualnych.
Zlecenie takiej operacji serwisowi pochłonie koszty, które mogą być porównywalne z wartością nadgryzionego już zębem czasu laptopa.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 19-02-2017, 02:08
lastropikalny's Avatar
lastropikalny lastropikalny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 21
Domyślnie laptop do domu

Chyba nie warto przepłacać za laptop domowy jeśli nie jest potrzebny do zadań specjalnych. Dobry model jest tutaj https://www.morele.net/wiadomosc/hp-...zy-warto/3461/ a jego wersja podstawowa to wydatek nieco ponad tysiąc złotych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 02:02
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Frat ..... o czym Ty w ogóle mówisz ?
Nic z tego nie rozumiem , odnośnie laptopów dałabym sobie
ocenę - poniżej przeciętnej . A przecież chcę mieć dobry
laptop .. i niezbyt drogi .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 15:59
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Frat ..... o czym Ty w ogóle mówisz ?
Nic z tego nie rozumiem , odnośnie laptopów dałabym sobie
ocenę - poniżej przeciętnej . A przecież chcę mieć dobry
laptop .. i niezbyt drogi .
Nie wiem co miałaś na myśli pytając, o czym mówię.
Ostatnio pisałem o możliwości wymiany procesora w starym laptopie, a znacznie wcześniej o wyborze nowego.
Mogę spróbować coś doradzić, ale nie wiem na czym polega Twój problem.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 23-02-2017, 01:44
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Frat , miałam na myśli to co pisałeś do Kalinki .....
Czytałam ale nic z tego nie zrozumiałam .
Ty na pewno tłumaczysz dobrze tylko ja jestem kompletnym
laikiem w tych sprawach . Ale w razie potrzeby zwrócę się do Ciebie o pomoc , dobrze ? Pozdrawiam ....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 28-02-2017, 17:50
wojciech55's Avatar
wojciech55 wojciech55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Kraków
Posty: 46
Domyślnie

Jakiś czas temu przerabiałem temat zakupu laptopa i trochę poczytałem, a także skonsultowałem się ze znajomym, który się dobrze zna na sprawach komputerowych. Kilka rad w skrócie:

- koniecznie dysk SSD - ogromnie przyspiesza działanie, szczególnie czas ładowania systemu operacyjnego / programów. Minusem jest dużo mniejsza pojemność od zwykłego dysku (przynajmniej za tę samą cenę), ale jeśli ktoś potrzebuje laptopa tylko "do Internetu" i trzymania kilku zdjęć, to na pewno wystarczy (słowa kolegi)

- uwaga na trwałość nowych laptopów, głównie w kontekście pęknięć obudowy, szczególnie przy zawiasach

- warto zwrócić uwagę na ekran - często jest na tyle ciemny (lub tak odbija światło), że uniemożliwia korzystanie z laptopa na świeżym powietrzu, zwłaszcza w słońcu
__________________
Pozdrawiam, Wojciech.
http://klubseniorazlotajesien.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 13-03-2017, 10:59
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Dużo porad dotyczących takiego zakupu można znaleźć w sieci. O tym jak wybrać laptopa, można przeczytać na kedu.pl/laptopy-czyli-jak-wybrac-w-gaszczu-ten-wlasciwy/, najlepiej rzućcie okiem, to będziecie wiedzieli czego się trzymać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 23-03-2017, 14:34
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Po raz kolejny przestrzegam przed kupnem laptopa firmy DELL. Poprzedni krótko po gwarancji zepsuł się, nawalił rozdzielacz napięcia, rzecz nie do naprawienia. Komputer poszedł na części. Kolejny tej samej firmy, na miesiąc przed upływem gwarancji,zepsuło się gniazdo sieciowe, nie ładował się akumulator. Serwis to naprawił i dał gwarancje na to 3 miesiące. Po upływie niespełna 4 miesięcy pojawiła się ta sama usterka. Niestety Dell już tego nie chce naprawić. Wniosek z tego jest taki, ze Dell obliczony jest na działanie swoich urządzeń tylko na czas gwarancji, a potem to już ich nic nie obchodzi, maja w nosie klienta. Tak więc należy Dell omijać szerokim łukiem.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 23-03-2017, 17:43
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

To jakiś baaardzo pechowy ten Dell. Ja mam od 6.5 roku Dell Inspiron 1545. Padł zasilacz- nie naprawialny, bo to jednorazówka, wszystko w środku zalane jakimś silikonem zamiast wkrętów- kupiłem nowy- 130 zł. Jadę bez akumulatora bo całkiem zużyty ale korzystam tylko w domu, więc to olewam- przynajmniej laptop lżejszy. Poza tym szafa gra, komoda tańczy i słychać śpiew w gałęziach drzew pomarańczy. Zamieniłem W7 na darmowy W10 już rok go mam i po kilku początkowych problemach obecnie wszystko gra. Ryzykowałem- bo jak Kolega wspomniał firma Dell chce nowy sprzęt sprzedawać a takie starocie jak mój olewają. Nawet na ich stronie jest informacja że mój model nie był przetestowany z W10 i nie wszystko będzie działało. Sterowników dla W10 na ten model nie ma i nie będzie-tak tam pisze Dell. Ale miałem tylko większy problem z Bluetooth- w żaden sposób nie chciał działać i miałem komunikat z Microsoft że na tym modelu teraz nie będzie ta funkcja działać. Ale coś mnie podkusiło i pobrałem sterownik na W10 do Bluta z Lenovo. Zajmuje dużo miejsca- więcej niż poprzedni- ale zaskoczył i pięknie działa już ponad pół roku. Pewnie kiedyś mój wysłużony Dellik wysiądzie całkiem, ale dobry fachowiec dużo może zrobić- coś podmienić, coś naprawić- nie koniecznie trzeba z naprawą iść do Della. Raczej spodziewam się kiedyś takiej awarii że naprawa nie będzie się opłacać- ale cóż- może wtedy jakoś kupię nowy- choćby na raty. Pozdrawiam czytających.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 23-03-2017, 19:58
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

To są Kolego dwa komputery, czyli oba pechowe?
To raczej Twój jest wyjątkowy, bo może nieco starszy i dlatego jeszcze dobry, może jeszcze firmie zależało na opinii? Ten ostatni to Inspiro 3542 z Win 8.1.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie Żelazko KupiĆ Aby Nie WyŚwietlaŁo lipka008 Dom, wnętrza, ogród 28 13-06-2010 19:33
Jaki cel wizyty ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 19 12-04-2008 12:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.