menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:21
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Pewnie, że też się z tym spotykam.
Reaguję złością.
Tak jak sugeruje Elizka.
  #22  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:39
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Dziękuję Wam wszystkim jeszcze raz podbudowaliście mnie bardzo.Elizko, dobra metoda zaklęłam jak szewc ,chwilowo pomogło. Najbardziej jednak boli fakt, że nie zdążyłam jeszcze pogodzić się z tą śmiercią , traktowałam to miejsce w sposób szczególny i moment w którym zatrzymałam się przy grobie był dla mnie jak piorun to puste miejsce po krzyżu ,ta odrzucona tabliczka z nazwiskiem , to było dla mnie straszne.
  #23  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 22:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Trudno nam się pogodzić z faktem,że wandalizm jest sprawą codzienną..sama tego dośwadczyłam..robię rózne zabiegi profilaktyczne, co by nie ukradli kwiatów,zniczy,ale serce mi sie buntuje..ach,gdzie świat wartości,w których zostałam wychowana.
  #24  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 23:02
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Frezjo.Wiem,że człowiek na takie akty wandalizmu jest bezsilny,bezradny i zły.Nic nie zrobisz.
Możesz tylko pomodlić się w intencji zmarłej osoby i pomyśleć o ustawieniu następnego krzyża.
U nas,na cmentarzu,w głównej alei, stał duży czarny anioł,który był zabytkowy .Ukradli go i pocięli na złom!
Trzymaj się.
  #25  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 23:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Okrutnie przykry i bolesny temat!
  #26  
Nieprzeczytane 29-03-2009, 23:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Jak ktoś oderwał tabliczkę to krzyż pewnie był mu potrzebny dla oszczędności ileś tam złotych. Bo chociaż drewniany to zabrał. Sam wykorzysta lub sprzeda. Może już jest na tym samym cmentarzu. Współczuję Frezjo.
  #27  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 00:09
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie Frezjo,,bardzo Ci współczuję ,

To są hieny cmentarne ,one tylko węszą gdzie ,co jest co można ukraść ,u moich Teściów np.nie mogę włożyć żadnych nowych kwiatów bo zaraz giną ,mało tego znicze ,wkłady ,w zeszłym roku oderwali nam z krzyża (z granitu) wizerunek P,Jezusa ręce opadają muszę brudzić albo psikać czymś w aerozolu to jest tragedia ,ja myślę że rzeczy metalowe to sprzedają albo są w zmowie z kamieniarzem.nie wiem czy można ich zliczyć do katolików ,czy są ludźmi ? ? ?
  #28  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 00:19
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Frezjo !! bardzo przykra to sprawa - współczuję Ci bardzo....radzę powiedzieć o tym księdzu proboszczowi-on jest gospodarzem cmentarza( jeśli to parafialny cmentarz) - niech nagłośni sprawę, bo teraz Ty padłaś ofiarą , innym razem będzie ktoś inny. Ksiądz (czy zakład komunalny ) biorą opłaty i powinni brać odpowiedzialność
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #29  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 00:58
margo's Avatar
margo margo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: tarnow malopolskie
Posty: 2 121
Post

Frezjo wspolczuje Ci wiem to bardzo boli sama to przeszlam ukradziono mi kwiaty bo zawiozlam przed Wszystkimi Swietymi i zlamano mi Krzyz u brata---teraz tez jechalam ze strachem na cmentarz po pogrzebie bo balam sie ,co zastane czy nie bedzie rozkradzione, ale na szczescie tym razem nic sie nie stalo .Pozdrawiam i przytulam Cie mocno.
__________________
Mów sercem, a i głusi cię zrozumieją.
  #30  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 10:15
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Gdyby ktoś tak zrobił na grobie moich rodziców,to tez na pewno ryczałabym jak bóbr,zaklęła szpetnie ,ale zgłosiłabym to wszędzie, gdzie tylko można.Dziewiątka dobrze mówi.
Z katolikami i "katolikami"różnie bywa.
To tak jak i z kradzieżą portfela.Kiedy mnie to spotkało,to na początku nie wierzyłam,potem wpadłam w jakiś histeryczny śmiech,a w końcu zaczęłam działać,policja itd.,a co z tego wynikło?A nic!Na szczęście dokumenty noszę w innej kieszonce,zaskórniaczek jakiś nieduży też w innej,więc jakoś przeszłam nad tym do porządku dziennego.Jednak pierwsze wrażenie jest dobijające.
  #31  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 15:19
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

w zupełności masz rację Elizko !!!..też zostałam okradzina dawno temu w Kielcach, przy wsiadaniu do pociągu...ale dlatego, ze machamy ręką na takie zdarzenia wandale i złodzieje nadal grasują....nie mówiąc o znieczulicy osób stojących obok....rzadko się zdarza, żeby ktoś stanął w obronie.....
Wracając do sprawy Frezji: nie przeszła bym obojętnie i zgłosiła gdzie trzeba....nie wolno myśleć, że nic to nie da...samo nagłośnienie problemu to pierwszy już krok.....jak idziemy do księdza zamawiać pochówek to płacimy za miejsce na cmentarzu-a więc mamy prawo zgłosić wandalizm na tym miejscu....
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #32  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 15:34
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziewiątka
w zupełności masz rację Elizko !!!..też zostałam okradzina dawno temu w Kielcach, przy wsiadaniu do pociągu...ale dlatego, ze machamy ręką na takie zdarzenia wandale i złodzieje nadal grasują....nie mówiąc o znieczulicy osób stojących obok....rzadko się zdarza, żeby ktoś stanął w obronie.....
Wracając do sprawy Frezji: nie przeszła bym obojętnie i zgłosiła gdzie trzeba....nie wolno myśleć, że nic to nie da...samo nagłośnienie problemu to pierwszy już krok.....jak idziemy do księdza zamawiać pochówek to płacimy za miejsce na cmentarzu-a więc mamy prawo zgłosić wandalizm na tym miejscu....
Osoby stojące obok często zwyczajnie boją się reagować co można zrozumieć...
Natomiast sprawę wandalizmu na cmentarzu trzeba zgłosić.
Bardzo Ci współczuję, Frezjo.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #33  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 15:42
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 307
Domyślnie


Moje drogie przeczytałam o tym co piszecie, ja mam okno skierowane na cmentarz i codziennie widzę co się na nim dzieje, mamy teraz wiosnę , rodziny , groby zaczynają pielęgnować,ale i tu wandalizm się szerzy, potrafią siąść na pomniku i sobie pół literka wypić,spojrzą w górę czy nikt się na nich nie patrzy, a spróbuj się odezwać ,to zaraz zostaniesz z błotem zmieszana,miałam taki przypadek, siedziałam w oknie, niżej tez był sąsiad i obserwowaliśmy co się dzieje na cmentarzu, On się odezwał, bo ktoś z pomnika zabierał wiązankę kwiatów, jak się sąsiad odezwał to został zbluzgany...wyzwany i powiedziano mu zamknij okno, bo możesz stracić szybę.Rozmawialiśmy o tym incydencie z proboszczem na kolędzie,to nam powiedział, że wie o wandalach,ale nie jest w stanie ich upilnować,a nam po dobroci radził ..nie odzywajcie się, bo kradną nie z potrzeby serca, tylko z głupoty, by spieniężyć łup.Frezjo pozostaje tylko współczuć, a Twoje wylane łzy im nie pomogą, a Tobie na zdrowiu mogą zaszkodzić. Miłego i słonecznego dnia życzę, tak jak jest u mnie jeszcze.
__________________
Zosia
  #34  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 16:39
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

cyt: "Rozmawialiśmy o tym incydencie z proboszczem na kolędzie,to nam powiedział, że wie o wandalach,ale nie jest w stanie ich upilnować,a nam po dobroci radził ..nie odzywajcie się, bo kradną nie z potrzeby serca, tylko z głupoty, by spieniężyć łup."...

Super Zosiu !!! Dobra rada : nie odzywajcie się - tylko powinien ksiądz proboszcz dodać: "jak widzicie takie sceny, nie odzywajcie się tylko zadzwońcie do mnie i na policję "....
..koniec.kropka- nie drążę dłużej, bo zabrniemy w inny temat ....

Pozdrawiam i mocno Cię ściskam Frezjo !! bądż dzielna , pisz dalej co ci lezy na serduchu ...będziemy z Tobą
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
  #35  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 20:16
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Kochani,Wszystkim poruszonym moim postem dot.kradzieży krzyża pragnę przekazać,że mąż mój zgłosił ów fakt administratorowi cmentarza.Oznajmił on ,że czuje się bezsilny wobec wandalizmu i wyraził ubolewanie. Ale nie poprzestał na tym i wieczorem postawiono na grobie nowy krzyż ,który muszę zwrócić po postawieniu nagrobka. Jest mi dużo lżej ,dzisiejszą noc na pewno prześpię spokojnie. Pozdrawiam wszystkich życzliwych.
  #36  
Nieprzeczytane 30-03-2009, 21:35
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

dzięki Kochana za wiadomość.....gratuluje Frezjo Twojej postawy i konsekwencji...to mały kroczek do przodu-ważne, że nie przeszło bez echa...dobrej nocy !!!
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Powiększone serce babciaela Choroby, badania, terapie 11 07-04-2022 14:47
Eleni - wielkie greckie serce - komentarze kinga Ogólny 8 28-06-2011 16:41
Zadbaj o serce nim będzie za późno - komentarze Brunek_L Ogólny 18 20-03-2009 11:45
ŚWIAT SIĘ ŚMIEJE ....i płacze też.A co !! Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 306 30-04-2008 16:25
Ćwiczenia fizyczne dobre na serce - komentarze eurydyka Ogólny 3 06-02-2007 00:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.