menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Profilaktyka i zdrowy styl życia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 28-09-2013, 20:20
hanka93's Avatar
hanka93 hanka93 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Kraków
Posty: 165
Domyślnie

Czy ktoś był w sanatorium ,,Kujawianka" w Inowrocławiu.
__________________
Hanka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 23-11-2013, 20:26
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
OK Haniu

dopiero odczytalam Twoja wiadomosc,ale Ty juz jestes w Kujawiance mysle,ze jestes zadowolona.Mnie ogolnie sie podobalo i bylam zadowolona ciekawa jestem Twojego zdania.Bardzo podobal mi sie Inowroclaw wiec postanowilam tam pojechac latem i bylam zachwycona uroda tego pieknego uzdrowiska.Serdecznie Cie pozdrawiam. Ela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 21:47
vitaminaC vitaminaC jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 1
Domyślnie Sanatorium ZACISZE w Szczawnie Zdroju

Witam wszystkich serdecznie. Chciałabym się podzielić wrażeniami z pobytu sanatoryjnego w Sanatorium Uzdrowiskowym ZACISZE (Ewa - Med) w Szczawnie Zdroju. Skierowanie otrzymałam z NFZ i pomimo tego że termin przypadł na przełom października/listopada 2014 roku a w internecie z córka niewiele udało nam się znalesc procz niezbyt zachęcającej fotografii budynku uzdrowiska postanowilam jechać i przekonać się osobiście. Faktycznie otoczenie, park zdrojowy, krajobraz jesienny był zachwycający jak również niewielka garstka kuracjuszy ok 18 osób w sanatorium - i na tym kończy się chyba piękna bajka. Na pierwszy rzut oka sanatorium wydaje się naprawde przyjemne. Cisza, spokój, usmiechnięty personel i pani dyrektor serdecznie witajaca wszystkich kuracjuszy, organizująca również wyjazdy i wieczorki zapoznawcze. Prawda i realia pojawiają się dopiero w pozniejszym terminie pobytu, gdzie za zasłonami i pod parapetem odnajduje się mega grzyba, gdzie w pokoju z łazienką okazuje się ze nie ma wentylacji a umieszcza się tam kuracjusza z astmą, gdzie w wyremontowanej części mieszkalnej są w oknach szczeliny i temperatura poniżej 20 stopni ( zarówno w pokoju jak i łazience),a na zgłoszenie problemu dostaje się grzejnik? który po włączeniu chodzi jak traktor i słychać go aż do sąsiednich pokoi. W takich warunkach umieszcza się osoby borykajace się z zapaleniem zatok i gardla.
Drugą ważną sprawą jest wyżywienie gdzie nie przestrzega się diet zgłaszanych przez kuracjuszy. Osobiscie zglaszajac diete cukrzycowa dostalam kielbaske smazona czy tez wedline ktorej jesc nie powinnam. W trakcie mojego pobytu w sanatorium wystapił również problem zatrucia pokarmowego w trakcie którego wraz ze mna poległo około 10 osob. W trakcie tego incydentu padla odpowiedz pielegniarska ze "jak tak dalej bedziecie chorowac to leków braknie" ( i zabraklo). Dziwie sie jak na uzdrowisko sanatoryjne moze nie byc lekow na stanie?? W rezultacie postawiono diagnoze ze sobie sami jestesmy winni bo spozywamy nie wiadomo co. Mial byc wzywany sanepid - w 4 dniu po calym zajsciu ktory mial zbadac nie kuchnie i jedzenie wychodzace z niej ale nas kuracjuszy, którzy po zazytych lekach cala gromada wstawili sie na sniadanie bez wiekszych objawow zatrucia. Od pory incydentu panie na kuchni zaczely chodzic w rekawiczkach jakby baly sie ze od nas cos zalapia. Przyznam szczerze ze bylo to dla mnie bardzo ponizajace. Brak uwag natomiast mam do rechabilitantek ktore sluzyly pomoca oraz zabiegów ktore byly na poziomie. Zaznacze równiez ze w tym samym budynku na piętrze powyzej sa osoby wymagajace specjalistycznej opieki i uwagi a do dyspozycji kuracjuszy jest tylko poziom na ktorym znajduja sie pokoje, jadalnia, pokoj lekarski i pielegniarski i poziom na dole gdzie znajduja sie pomieszczenia zabiegowe w tym sala gimnastyczna.
Pobyt w snatorium Zacisze przyznam ze byl dla mnie wielkim wyzwaniem i rozczarowaniem ze tak mozna potraktowac osoby ktore przyjechaly sie leczyć, wypocząć, które zaufały personelowi a dostaly taka serdeczność w zamian. Bylam w wielu sanatoriach ale nigdy nie zostalam tak potraktowana i nie zastalam takich warunkow zywieniowych i mieszkalnych. Ja rozumiem ze jak sie doplaca do sanatorium 400 zl to nie mozna miec wygorowanych wymagan ale czy ja tego zadalam? czy zadalam hotelu z 5 gwiazdkami? Ja doplacalam 400 zl ale ile pieniedzy na moje leczenie przeslal NFZ??? Mam rowniez ogromny uraz do NFZ ze sponsoruja takie osrodki uzdrowiskowe. Czy NFZ nie sprawdza warunkow jakie sa w uzdrowiskach??
Odradzam to sanatorium kuracjuszom chyba ze chca oni podjac wyzwanie i przezyc chwile przetrwania. Jedyne mile wspomnienia jakie zostaly mi po pobycie to fajna i zgrana grupa kuracjuszy oraz zdjęcia tych lepszych widokow czyli jesieni w Szczawnie Zdroju - no i oczywiscie podsumowanie tych mniej przyjemnych chwil czyli zszargane nerwy i uraz do kolejnych pobytów uzdrowiskowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 22-02-2015, 22:46
oliku oliku jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Posty: 271
Domyślnie

Do takiego sanatorium wybrałbym się z miłą chęcią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 30-06-2015, 18:52
grzegorziii grzegorziii jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 4
Domyślnie Sanatorium Wielka Pieniawa kto był?

grzegorziii Witam. Poszukuję opini osób które przebywały w sanatorium Wielka Pieniawa ze skierowaniem z ZUS w ramach prewencji rentowej schorzenia psychosomatyczne. Mój adres mailowy grzegorz- iii@wp.pl pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 13-01-2016, 19:32
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Uśmiech Kołobrzeg - sanatorium Lech

Czekam na wszystko co możecie powiedzieć o sanatorium i o mieście.
Co zwiedzać indywidualnie, co warto zobaczyć z wycieczką?
Jakie zabiegi polecacie na schorzenia reumatyczne?
Gdzie bawiliście się, czy jest Internet, czy biblioteka, gdzie dobre ciacha i pachnąca kawa? itp.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 29-01-2016, 11:18
Tadeusz_W_50 Tadeusz_W_50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Lubelskie, Polska
Posty: 13
Domyślnie Sanatorium Korona w Muszynie

Będę wdzięczny z info na temat Korony w której będę w lutym.
Potrzebuję takich informacji jak: parking, internet i ogólnie o Koronie.
Pozdrawiam
Tadeusz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 21-03-2017, 21:31
wapis wapis jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2015
Miasto: opolskie
Posty: 4
Domyślnie Sanatorium Pionier Szczawno Zdrój

Witam pięknie, szukam informacji o Pionierze, był ktoś,pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 07-05-2017, 13:20
Marcin36 Marcin36 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Łuków
Posty: 2
Że co? Sanatorium Lesnik w Sopocie

Witam Serdecznie,

Jestem z lubelskiego, a mianowicie z Lukowa

Wyjezdzam z mama do Sanatorium Lesnik w Sopocie z NFZ, na 21 dni od 07.07.2017r.


Czy ktos z panstwa wyjezdza tam, albo ktos byl w tym roku???

Prosze o opinie, zdjecia... na:

mmilczarek1980@op.pl


Pozdrawiam Wszystkich Cieplo...

Ostatnio edytowane przez Marcin36 : 07-05-2017 o 13:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 07-05-2017, 16:33
zaneta.ryb zaneta.ryb jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2017
Posty: 8
Domyślnie

Witam Państwa serdecznie
Jadę pierwszy raz do sanatorium w Krynicy-Zdrój i chciałabym zapytać o poradę, co zabrać. Oczywiście, zakupiłam nowy dres i wygodne obuwie, wnuczka zamówiła dla mnie przez internet piżamę z przedsiębiorstwa Rossli bardzo ładną i dobrej jakości, do tego pewnie szlafrok, klapki i strój na basen, jakiś elegancki strój... Czy o czymś jeszcze powinnam pamiętać? Jak powinnam się przygotować na zabiegi (masaże itd?)? Za wszystkie porady będę serdecznie wdzięczna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 26-05-2017, 20:36
Ewunia45's Avatar
Ewunia45 Ewunia45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 1 363
Domyślnie

Witam w piątek. Proszę o opinię o sanatorium Gryf w Połczynie Zdrój. Jadę z ZUS. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 09-06-2017, 09:53
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Z sanatorium i ośrodków zdrowotnych i rehabilitacyjnych, polecałabym zajrzeć na stronę http://medicalsensus.pl/oferta/ofert...wy-senior.html, oferta całkiem szeroka, no i skierowana do seniorów, coś trochę jak wczasy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 09-06-2017, 12:46
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał paruzel
Z sanatorium i ośrodków zdrowotnych i rehabilitacyjnych, polecałabym zajrzeć na stronę http://medicalsensus.pl/oferta/ofert...wy-senior.html, oferta całkiem szeroka, no i skierowana do seniorów, coś trochę jak wczasy.

Zobaczyłam- 7 dniowy pobyt za 3.000 zł. super okazja.....szczególnie dla emeryta
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 07-07-2017, 11:27
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Czasem za standard trzeba zapłacić, no niestety.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 25-09-2017, 01:20
cudak3 cudak3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 65
Domyślnie

Nałęczów to cudowne miejsce do spacerowania. Koniecznie weź coś ciepłego, jakiś sweter, szal, coś przeciwdeszczowego. Ta miejscowość ma taki mikroklimat, że z pewnością będzie Wam służył.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 12-07-2018, 11:48
Dana1950's Avatar
Dana1950 Dana1950 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2016
Miasto: Katowice, Polska
Posty: 51
Domyślnie

Witam
Na pewno będzie potrzeby dres /wygodnie chodzić w nim na zabiegi/, strój kąpielowy i czepek na basen oraz plastikowe klapki, reszta wg uznania /cieplejsze rzeczy i lżejsze bo pogoda bywa różna/. Koniecznie zabierzcie własne lekarstwa które zażywacie na co dzień.
Pozdrawiam i życzę miłego pobytu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 14-07-2018, 00:03
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia_G
Zobaczyłam- 7 dniowy pobyt za 3.000 zł. super okazja.....szczególnie dla emeryta

Jadziu jeżeli to jest oferta w Hotelu-SPA
i do tego w najwyższym sezonie to i takie
ceny znajdziesz .Polecam Ci Jadziu
Leśną Polanę w Ustroniu Morskim
i turnusy 14 dniowe nie sięgają takie kwoty
jak podałaś za 7 dni .Byłam w tym ośrodku
i mogę zapewnić że jest świetnie .

Podaję link gdzie znajdziesz cenniki na 2018 ,http://www.amitur.pl/ustronie-morski...olana,994.html
taki turnus jeśli posiadasz
Orzeczenie o Niepełnosprawności możesz
sobie odliczyć od podatku i wystąpić
do PCPR lub MOPS o dofinansowanie .
Wtedy oczywiście odliczasz od podatku tylko
faktyczną kwotę którą dopłacasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 09-08-2018, 12:33
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Moja koleżanka była na leczeniu kręgosłupa w sanatorium w Polanicy Zdroju, gdzie miała fizykoterapię, masaże i światłolecznictwo. Tutaj http://medicalsensus.pl/artykuly/jak...anatorium.html jest mniej więcej opisane, jakie zabiegi są tam przeprowadzane. Może warto o tym pomyśleć? Ból pleców to jednak bardzo uciążliwa przypadłość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 13-12-2018, 01:01
Wiktoriaj Wiktoriaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Skawina
Posty: 60
Domyślnie

Czy mogę prosić o pomoc? Potrzebuję zebrac opinie osób starszych. To krótka ankieta a bardzo mi pomoże. Jest całkowicie anonimowa.

Proszę kliknąć w ten link: https://goo.gl/forms/dta41WA7SXY9MZl32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 06-05-2019, 15:47
danjan78 danjan78 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Człopa
Posty: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia_G
Zobaczyłam- 7 dniowy pobyt za 3.000 zł. super okazja.....szczególnie dla emeryta
serio uważasz 3000 zł za super okazję ?? Osobiście byłem w Ułańskiej zagrodzie, gdzie masz wysoki standard, a cenę ponad połowę tańszą Sprawdź sobie ceny i galerię na https://ulanskazagroda-dieta.pl/cennik-i-terminy/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 17:38
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 20:14
Sanatorium - Krynica Boga Turystyczne 3 31-05-2011 16:32
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.