menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 23-09-2010, 09:06
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Brodawki, czy brodawczaki? Lekarz dermatolog stwierdził ze mam na twarzy brodawczaki a to zupełnie co innego, mozna usuwac jedynie chirurgicznie i on osobiscie nie zaleca. W internecie natomiast przeczytałam ,ze brodawczaki sa wywołane wirusem tak jak i brodawki, i nie ma podstaw do tego aby nie usuwac ich laserem. I co teraz, zwołac konsylium?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 23-09-2010, 09:54
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zalezy w jakim miejscu i ile ich masz- sa to nowotwory łagodne- ja usunełabym, ale decyzja należy do lekarza prowadzącego i Ciebie- poradz się dobrego onkologa- i tego sie trzymaj, czasami one lubia się zmienic w gorsząpostac.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-02-2011, 23:06
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

w takich przypadkach lepiej wybrać się do co najmniej dwóch lekarzy by znać więcej opinii
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 16:28
katarzynah123 katarzynah123 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Polska
Posty: 21
Domyślnie

zdrowie jest ważniejsze niż wygląd, ja bym ich nie usuwała. Każdy zabieg jest ingerencją w nasz organizm i nie wiadomo jak organizm zareaguje. Lekarze są chętni na zabiegi bo za to im płacą i doświadczenia nabierają
__________________
tester
e-ogrodnik
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 17:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Bzdury piszesz- wcale niechetnie i wcale nie dlatego ze im za to płacą- nalezy usuwac z powodów ktore opisalam wyzej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 21:39
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Wszystko co przybyło na skórze pokazać dermatologowi.
Jestem po zabiegach usuwania.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 21:48
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Brodawki, czy brodawczaki? Lekarz dermatolog stwierdził ze mam na twarzy brodawczaki a to zupełnie co innego, mozna usuwac jedynie chirurgicznie i on osobiscie nie zaleca. W internecie natomiast przeczytałam ,ze brodawczaki sa wywołane wirusem tak jak i brodawki, i nie ma podstaw do tego aby nie usuwac ich laserem. I co teraz, zwołac konsylium?

no to wirusy hodować?
Laserem może nie ale wyskrobać to można.
Moja wnuczka takie coś wirusowatego miała usuwane, syn, synowa.
Rozlezie się przecież po całym ciele z biegiem czasu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 21:59
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

a ja bym usuwała-po co hodować,coś co przeszkadza.Bo piękne napewno to nie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 23-08-2011, 23:04
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
Brodawki, czy brodawczaki? Lekarz dermatolog stwierdził ze mam na twarzy brodawczaki a to zupełnie co innego, mozna usuwac jedynie chirurgicznie i on osobiscie nie zaleca. W internecie natomiast przeczytałam ,ze brodawczaki sa wywołane wirusem tak jak i brodawki, i nie ma podstaw do tego aby nie usuwac ich laserem. I co teraz, zwołac konsylium?

dobra wiadomość

Zewnętrznie - wyciągi z piołunu działają trująco na pasożyty skóry.
Zdanie to z książki “Ziołolecznictwo, poradnik dla lekarzy", wydanej w 1980 roku pod redakcją samego profesora Aleksandra Ożarow-skiego, najsłynniejszego w Polsce znawcy ziół.
jeśli się chce mieć gładką skórę, należy do kąpieli dodawać naparu z piołunu, macierzanki i rumianku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 26-08-2011, 19:13
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał cha_ga
W internecie natomiast przeczytałam ,ze brodawczaki sa wywołane wirusem tak jak i brodawki, i nie ma podstaw do tego aby nie usuwac ich laserem. I co teraz, zwołac konsylium?
Sama usunęłam sobie sobie coś na kształt brodawki za państowe pieniądze, czyli miało to głębszy sens Wychodziłoby na to, że jednak usuwać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 27-08-2011, 09:37
przekora's Avatar
przekora przekora jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Łódzkie
Posty: 104
Domyślnie

Również miałam dużego brodawczka na łopatce.Dermatolog po dokładnym badaniu zlecił krioterapię. Wyraziłam zgodę i brodawczak został wymrożony, nie ma po nim śladu nie odrasta.
__________________
Przekora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 14-01-2012, 13:26
Stefcia Stefcia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Polska
Posty: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frezja
Okazało się że przyczyną zmian było naświetlanie słoneczne. teraz dbam żeby wszystkie takie zmiany chronić przed promieniami słonecznym,i.

Oj tak czesto takie brodawki powstaja od slonca jeszcze jak sie stosuje pigulke antykoncepcyjna. Moja corka takie miala. Rok ja gonilam zeby poszla do dermatolga i usunela... az wreszcie... cala sprawa zajela 2 wizyty po 15min...

Zdumiewa mnie czemu ludzie to lekcewaza, machaja reką. Pomijajac kwestie zdrowia to te rozne wykwity sa tak nieestetyczne - zwlaszcza jak na twarzy, szyi sie pojawiaja. Ludzie narazaja sie na zarty, obserwowanie ( kto z nas nie ma tego obezwladniajacego objawu gapienia sie na kogod z deformacja) itd... a tymczasem rozwiazanie jest tak proste :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 02-03-2012, 19:39
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

ja tam bym usunęła, lubie ładnie wyglądać no i dbać o siebie. Bo kto o nas zadba jak nie my same?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 24-05-2012, 14:43
LesnaChata_pl LesnaChata_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: POLSKA
Posty: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał smerfeta
Mam na twarzy brodawki,które uroku mi nie dodają.Usunąć je czy nie?Boję się,że mogą być jakieś powikłania ale na stare lata mi odbiło i chcę się ich pozbyć,choć mam je ponad 30 lat.Czy poddać się czy nie?


Nie widząc tych brodawek trudno cokolwiek napisać. Generalnie usuwa się znamiona, które są podejrzane i niosą ryzyko rozwoju raka. Jeśli Twoje sprawiają, że czujesz się niekomfortowo wspólnie z lekarzem zadecydujcie czy warto je usuwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 20-06-2012, 23:23
LesnaChata_pl LesnaChata_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2012
Miasto: POLSKA
Posty: 40
Domyślnie

Polecam selen w tabletkach, pomaga zmniejszać, a nawet likwiduję całkowicie takie zmiany.Skuteczne też jest wypalanie brodawek ciekłym azotem u dermatologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 09:03
Vitamarket_pl's Avatar
Vitamarket_pl Vitamarket_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 33
Domyślnie

Jeżeli brodawki sprawiają dyskomfort psychiczny, a do tego ich wygląd sugeruje, że mogą z nich rozwijać się nowotwory trzeba udać się do dermatologa, który określ czy warto je usuwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 27-06-2012, 10:46
E-zikoapteka_pl E-zikoapteka_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 20
Domyślnie

Najpierw radzę udać się do lekarza. Porozmawiasz z nim, przedstawisz swoje obawy. On Ci wyjaśni jak wyglądałby zabieg i jego ewentualnie skutki czy powikłania. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 11:40
E-zikoapteka_pl E-zikoapteka_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 20
Domyślnie

tak najlepiej na początek zasięgnąć porady lekarza, bo nam tak bez oględzin trudno jest stwierdzić czy akurat można je usunąć czy nie. Ale pamiętam że moja znajoma miała dużo takich maciupkich brodawek na twarzy i ustach i ona je usunęła i do dziś nie ma żądnych powikłań, czy problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 11-09-2012, 17:31
niteczka niteczka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Lomza,podlaskie,Polska
Posty: 3
Domyślnie

Witam Ja mam brodawke ,ktora czasem swedzi.Wyrosla sobie na udzie 40 lat temu.Babcia moja mi nie kazala tego ruszac nigdy i jakos nic sie nie dzieje. Nie mam zdania na temat usuwania brodawek ,choc nie powiem ,ze o niej nigdy nie mysle .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 12-09-2012, 09:34
Anulka_09's Avatar
Anulka_09 Anulka_09 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: rzeszów
Posty: 32
Domyślnie

najlepiej wybrać się do lekarza dermatologa i on oceni co z tym można zrobić. Ja osobiście usunęłam pieprzyk po pierwsze wyglądał nieestetycznie i się go wstydziłam a poza tym był w takim miejscu że często zahaczałam go ubraniem itd. Dermatolog stwierdzł, ze nie ma przeciw skazań mam teraz malutki ślad i to wszystko
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.