menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Pielęgnacja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Pielęgnacja Wszystko o zabiegach i sposobach, na piękny i zadbany wygląd - nie tylko dla Pań.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 14-09-2012, 13:41
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Też słyszałam dobre opinie o jaskółczym zielu. A jeżeli usuwać inaczej to tylko laserowo, żeby nie było blizn. Ja mam niestety, bo usuwałam normalnie w szpitalu, czego bardzo żałuję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-02-2013, 20:12
zonia5619 zonia5619 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: DOLNOŚLASKIE
Posty: 7
Domyślnie

Witam Was,od prawie 30 lat mam na twarzy 4 brodawki ,na brodzie z jednej i drugiej strony po jednej ,na czole między brwiami i mniejszą na policzku.Uroku to nie dodaje ,zawsze słyszałam -nie boli -nie ruszać.W czasie wizyty u dermatologa ,lekarz zapytał ,po co ja to trzymam tyle czasu,powinnam to usunąć a będę bardzo zadowolona.Dostałam skierowanie do szitala na chirurgię plastyczną ,czekam na telefon.Ale bardzo się boję i nie wiem czy dobrze robię idąc na zabieg-a jak się zezłośliwi? Chociaż chciałabym nie mieć tych brodawek.Wiem że decyzja należy do mnie-co radzicie?Z góry dziękuję za komentarze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 05-02-2013, 19:54
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie

usunelam kilka lat temu takie wykwity, zaluje, ze nie wczesniej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 06-02-2013, 09:59
zonia5619 zonia5619 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: DOLNOŚLASKIE
Posty: 7
Domyślnie

Witam i bardzo dziękuję za wiadomość,czuję się trochę pewniejsza.Miłego dnia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 08-02-2013, 20:57
ciotka Klotka ciotka Klotka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 157
Domyślnie

Moje zdanie to -usunąć. Pewnie potem będziesz żałować , że zrobiłaś to tak późno. Trzymam kciuki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 09-02-2013, 21:13
zonia5619 zonia5619 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: DOLNOŚLASKIE
Posty: 7
Domyślnie

Witam Was,już mam wyznaczony termin-1 .03.-tak więc coraz bliżej.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 17:28
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Niedawno powstała u mnie brodawka płaska. lekarz dermatolog zamroził ją.Pa zamrożeniu powstaje pęcherzyk, potem strupek, który odpada. Ja jestem na etapie czerwonej plamki po strupku. Myślę, że jeszcze trochę a będzie po kłopocie.Życzę powodzenia w leczeniu.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 10-02-2013, 21:56
zonia5619 zonia5619 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: DOLNOŚLASKIE
Posty: 7
Domyślnie

Dziękuję za słowa otuchy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 02-03-2013, 08:24
zonia5619 zonia5619 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: DOLNOŚLASKIE
Posty: 7
Domyślnie

Witam w ten słoneczny poranek.Jestem już po zabiegu ,nie było się czego bać,sam zabieg trwał może 15 min.Usunięto mi 3 największe,mam założone szwy ,za tydzień do usunięcia.Jestem zadowolona z podjętej decyzji.Pozdrawia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 03-03-2013, 12:13
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Smutny Powitanie

Witam Cie ZONIU. Cięszę się że już jesteś po zabiegu i jesteś szczęśliwa. Ja cały czas biernie obserwowałam wypowiedzi ale nie zabierałam głosu.Choć dziś jestem w dramatycznych myślach.
Przez kilka lat myślałam też usunąć takie znamiona.Bałam się skalpela.Zmusiła mnie jedna z tych brodawek pójść do lekarza.
Otóż całą zimę jedna brodawka na mojej lewej łopatce drażniła mnie i krwawiła.Poszłam do lekarza dermatologa tylko z myślą że mi da maść i będzie wszystko ok.Zdecydowała inaczej - zabieg chirurgiczny.Zabieg miałam zrobiony w zeszły poniedziałek.Ale na tym nie koniec.Wyniki badań nowotworowych będą za tydzień.Lekarz chirurg zobaczył u mnie na plecach "Kaszak"proponując usunięcie.Nie miałabym nic przeciwko temu gdyby nie moja znajoma.To ona mnie przeraziła w tym temacie.
Zacytuje jej słowa "bo ktoś miał po takim zabiegu przerzuty na płuca" i zmarł. Zdaje sobie sprawę że to nowotworowe ale oby nie złośliwe.I czy warto ruszać skoro nie boli.?
Pozdrawiam wszystkich którzy usunęli brodawki i są szczęśliwi
Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 03-03-2013, 18:57
zonia5619 zonia5619 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: DOLNOŚLASKIE
Posty: 7
Domyślnie

Witaj joa.wod.Mój szwagier jako młody chłopak po wojsku miał na karku i plecach kaszaki,i miał usuwane .Ma 48 lat w tej chwili i jest wszystko ok.Ja miałam też wątpliwości,ale rozmawiałam ze znajomymi,okazało się że niektórzy z nich też mieli usuwane brodawki,z policzka-w zeszłym roku .Inna znajoma 4 m-ce temu miała usuwaną narośl z wargi-też jest dobrze.Jeszcze inna miała brodawkę na łuku brwiowym we włoskach-usunęła,jest dobrze.Też czekam na wynik,ale myślę sobie że są osoby które nic sobie nie usuwały i okazuje się ze mają nowotwór.Więc nie ma się co martwić na zapas.Gdyby mój mąż poszedł w miarę szybko do lekarza z odgniotem pod stopą,pewnie by do tej pory żył.Niestety.Głowa do góry.Wszystko będzie dobrze.Pozdrawiam i trzymam kciuki za ciebie i za siebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 03-03-2013, 19:13
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie

Usunęłam brodawki i jestem zadowolona.Mój mąż miał usuniętego kaszaka i też jest dobrze.
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 03-03-2013, 19:14
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie

Słodkie Ci dzięki Zoniu.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-03-2013, 18:20
zonia5619 zonia5619 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: DOLNOŚLASKIE
Posty: 7
Domyślnie

Dzisiaj rozmawiałam ze znajomą, która miała usunięty kaszak z policzka jakiś czas temu ,chyba nie dokładnie bo się odbudował ,więc nie tak dawno usunęła go laserem i jest ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 05-03-2013, 21:10
rena55's Avatar
rena55 rena55 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Szczecin
Posty: 55
Domyślnie

Dwa lata temu usuwałam sobie trzy brodawki z twarzy, które jakoś nagle mi urosły... )) Poprosiłam o skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu do poradni chirurgicznej (bez problemu), zarejestrowałam się tam i chirurg usunął mi te brodawki (wypalił). Było bez strachu i bez bólu. Potem tylko chodziłam kilka dni jak ofiara przemocy domowej, bo z plasterkami
Nie rozumiem, po co hodować jakieś cuda na ciele, skoro można usunąć. A czy można - chirurg bada wszystkie uważnie przed zabiegiem. A z tych, które są podejrzane, bierze wymaz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 03-04-2013, 08:59
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

O usuwaniu zawsze musi zdecydowac lekarz. Ja miałam przez lata taka brodawke na owłosionej skórze głowy, sporą...chirurg usunał mi ja jakies dwadziescia kilka lat temu...skomentujcie same.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 05-04-2013, 21:49
messajola messajola jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Dolina Baryczy
Posty: 1
Domyślnie

A ja właśnie jest po dwóch wymrożeniach brodawki jak na razie jeszcze sobie żyje ale widać,że usycha.Jest to bezbolesne.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 06-04-2013, 11:01
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie Brodawki

Witam!!!!! wszystkich z brodawkami tymi usuniętymi i tych którzy chcą dopiero dokonać tego czynu.W dn.25 luty miałam usuniętą brodawkę z konieczności przekazu dermatologa.Drugą w tym samym dniu, na własne życzenie.Wszystkie chirurgicznie. Pierwsza nie przeszkadza mi żadna blizna ,bo na plecach,natomiast druga to na czole.Jest jeszcze blizna i się zastanawiam czy zniknie, czy nie zostanie.Niewielki w tym problem bo zasłonie włosami.
Mam inny problem.W dniu 8.04 mam mieć usunięte 3 kolejne.Bardzo się boję czy nie zostaną większe blizny niż jest brodawka.Te nie zbyt ładne okazy umieszczone mam, 2 na szyji i jeden na policzku. Czy jest ktoś na tym forum co dałby mi dobrą radę???? Czy lepiej może szukać pomocy w gabinetach kosmetycznych????
Kilka lat temu pytałam lekarza rejonowego,proponowal tylko chirurga.Mam czas do poniedziałku rano.
Pozdrawiam Was wszystkich.Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 25-08-2015, 10:05
adam289 adam289 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Tu przyznaję, że WARTIX do walki z kurzajkami super się sprawdza, zamrażanie to też najszybsza metoda na pozbycie się kurzajek. Mi też po tym już nie odrosły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 01-03-2016, 11:46
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Czasem lepiej usunąć dla własnego zdrowia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.