menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 16:47
cba555DELL321 cba555DELL321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 37
Uwaga choroba Dupuytrena


Może ktoś z Was ma jakieś wiadomości na temat choroby Dupuytrena . Chodzi mi przede wszystkim o leczenie metodą zachowawcą lub metodami stosowanymi w medycynie naturalnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 17:33
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Wpisz chorobę w Google,może coś znajdziesz.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 18:09
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

Może poszukasz na-wwwresmedika.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 19:57
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie leczy sie zachowawczo- czasami sa efekty - male po laseroterapii- czasami pomaga przecięcie "skurczonego sciegna.Nie jest to duzy defekt..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-12-2008, 21:00
Gabi K.'s Avatar
Gabi K. Gabi K. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 6 271
Domyślnie

Cytuję z portalu medycznego
"Leczenie jest w zasadzie prawie wyłącznie operacyjne. Zabieg polega na wycięciu pasm bliznowatej, narośniętej tkanki. Operacja pozwala przywrócić funkcje ręki. Zaniechanie takiego leczenia może przyczynić się do powstania trwałych zniekształceń. Postępowanie rehabilitacyjne ma znaczenie wspomagające leczenie operacyjne. Ważne jest, by ćwiczyć palce dotknięte chorobą. Można również stosować zabiegi fizykoterapeutyczne, które mogą nieco poprawić na pewien czas stan przykurczów."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 22:56
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Odradzam zabieg operacyjny.Miałam robioną rękę 4 lata temu i do tej pory boli mnie ścięgno.Pozatym w nowych miejscach powstają nowe przykurcze.A więc lepiej leczyć poprzez masaże lecznicze/jeśli nie jest za pózno/Zrosty na dłoni też wyglądają nieciekawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 20-01-2009, 23:02
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

no, wiec wychodzi na moje. Operacja - jak napisałam czasami pomaga...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-02-2009, 19:49
lazur lazur jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 1
Domyślnie

Mam ten sam problem i wacham się między op. a (i tu nowość).
We Francji od paru lat (pionierzy) jak i Belgii, Danii, USA itd. stosuje się t.z.technikę igłową. Polega ona na rozkruszeniu ztwardniałej chrząstki a następnie wyssanie. Wszystko to odbywa się przy znieczuleniu miejscowym i bez nacinania, bez hospitalizacji.Opatrunek nosi się 2 dni. Mam nadzieję że znajdą się chirurdzy w Polsce którzy przejmą tą metodę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 20:21
cba555DELL321 cba555DELL321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 37
Mruga oczkiem (żart) bez tytul

Długo się nie odzywałam bo wyjechałam do córki. Operacji nie robiłam cały czas ćwiczę rękę piłeczką z kolcami i masuję olejem sezamowym z olejkiem imbirowym i olejkiem cynamonowym. Przykurcz nie nastąpił mam tylko zgrrubienie na dłoni na przedłużeniu palca serdecznego, ale ręka jest sprawna i nie odczuwam drętwienia chyba się przyzwyczaiłam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-08-2009, 21:02
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał cba555DELL321
Może ktoś z Was ma jakieś wiadomości na temat choroby Dupuytrena . Chodzi mi przede wszystkim o leczenie metodą zachowawcą lub metodami stosowanymi w medycynie naturalnej.


Mam chyba to samo. Próbowałam napisać do Ciebie na prive, ale masz nieczynnyą skrzynkę. Spóbuj ją uruchomić i napisz do mnie z mego profilu na prywatną wiadomość. Zależy mi na kontakcie z Tobą.
Pozdrawiam weronika1.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-08-2009, 19:55
cba555DELL321 cba555DELL321 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 37
Domyślnie

uruchomiłam skrzynkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 15:31
b.ogrocka's Avatar
b.ogrocka b.ogrocka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Cieszyn
Posty: 1
Domyślnie Dupuytren

Witam wszystkich jako nowicjuszka w Klubie.
Właśnie wróciłam ze szpitala, po zabiegu usunięcia skutków D., zabieg nie jest bardzo kłopotliwy ani bolesny po, wiem bo to już drugi. Niestety nikt nie da gwarancji, że się nie pojawią nowe zgrubienia. Ja nie mam problemów ciśnieniowych, cukrzycowych itp. i zabieg jest dla mnie najlepszym wyjściem. Mogę śmiało polecić szpital w Polsce południowej, gdzie to robią szybko i dobrze.Blizna po poprzednim zabiegu w niczym mi nie przeszkadza, nie reklamuję preparatów piękności dla dłoni, a dłoń i palce pracują jak trzeba.
Pewnie niedługo druga dłoń będzie musiała być poprawiona i na pewno zdecyduję się na operację, choć nie cierpię szpitala.Jestem aktywna zawodowo więc nie mam czasu na zabiegi, masaże
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 14:36
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Przykurcz Dupuytrena

Witam wszystkich dotkniętych chorobą Dupuytrena (przykurcz rozcięgna dłoniowego).Postanowiłem opisać mój przypadek uzupełniając fotkami licząc że komuś to pomoże w podjęciu decyzji.Chorobę już we wstępnej fazie można rozpoznać. Na dłoni ścięgno robi się twarde i ten stan trwa dość długo,a po pewnym czasie zaczyna zginać palec bez możliwości wyprostowania. W moim przypadku było to już pod kątem 90 stopni .Nie jest to bolesne ale zaczyna być kłopotliwe np. w podaniu ręki do przywitania.


Cdn.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 15:43
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Męska decyzja -Operacja

Poszedłem na wizytę do chirurga-ortopedy specjalisty od ręki.Bardzo łatwa diagnoza Dupuytren i zgoda na operacje termin: prywatnie prawie od ręki ,cena od 2000.00 zł.No nie panie doktorze ja chciałbym na Fundusz Zdrowia nie ma sprawy tylko czas oczekiwania jest o wiele dłuższy miałem szczęście czekałem tylko pół roku a dowiadywałem się w innych placówkach to nawet czekają do 2 lat.
Nadszedł dzień operacji. Przyszedłem ze wszystkimi badaniami jakie należało wykonać oraz skierowaniami i zgodą na operację od lekarza pierwszego kontaktu.Byłem umówiony na 16.00 ,punktualnie zostałem przyjęty, szybki wywiad, informacja o znieczuleniu damy panu zastrzyk pod pachę trochę się wystraszyłem że będzie bolało ,ale nic z tych rzeczy coś posmarowali prysnęli i nim się zacząłem na dobre bać to leżałem z wenflonem i ręką bezwładną jak sznurek do bielizny.Jedziemy z gościem na stół operacyjny.Rączka za parawanik i widzę tylko zielone czepki z nad parawanu.Kompletnie nic nie czujęnawet zaczyna mi się nudzić tak leżąc bezczynnie.Nareszcie skończyli rączka ładnie zawinięta ,jeszcze chwila leżenia na sali aby ręka doszła do sprawności i jutro rano do kontroli.O godz. 20 byłem już w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 17:18
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Po operacji

Zgodnie z poleceniem rano zgłosiłem się na zmianę opatrunku i trochę byłem zaskoczony dość długim cięciem naliczyłem 22 szwy.Lekarz powiedział że to było skomplikowane i rozległe i tak to musiało być zrobione.Sprawdzając kazał zacisnąć dłoń i wyprostować na maxa pomagając własnoręcznie dociskając i odginając palce.Nie było to przyjemne ,ale stwierdził jest dobrze proszę samemu w domu tak ćwiczyć 300 razy dziennie ,aby to co zrobił nie poszło na marne.Ponadto codziennie zmieniać opatrunek przemywając ranę bieżącą wodą i jałowymi gazikami ,następnie osuszyć gazikiem jałowym i przemyć lub skropić spirytusem.Po 16 dniach przyjść na zdjęcie szwów i ustalić sobie termin na rehabilitację.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 17:43
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Po miesiącu

Szwy zostały wyjęte zgodnie z planem.Lekarz przepisał maść na blizny.Czekając na rehabilitację (niestety kolejka )sam ćwiczę i smaruję ranę i nawet ładnie się goi.
Tak wygląda miesiąc po operacji,jutro zaczynam rehabilitację
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 18:42
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Rehabilitacja

Nadszedł czas rehabilitacji,która potrwa 6 tygodni,3razy w tygodniu.Zajęcia polegają na:
Kąpiele-mocny strumień masuje bliznę i okolice


Ssawki-dokładnie nie wiem a nie będę się wymądrzał


Urządzenie którego zadaniem jest dostanie się maści w głębsze miejsca blizny.Oczywiście najpierw trzeba bliznę posmarować maścią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 19:30
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Rehabilitacja

Ćwiczenia przy specjalnym stole pod kontrolą i pomocą rehabilitantów i miłych rehabilitantek




W trakcie rehabilitacji wykonywane są szczegółowe pomiary kątów zgięć ,pochyleń ,testów na czucie i wiele innych badań tu na zdjęciu badanie ścisku wszystko jest skrupulatnie zapisywane i analizowane
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 19:48
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Zakończenie leczenia

Jutro ostatni dzień rehabilitacji i zakończenie leczenia .Ręka ma pełną sprawność ruchową i można nią wykonywać prace fizyczne ,już w połowie rehabilitacji mogłem wędkować choć nie wiem co by było przy holowaniu taaakiej ryby.Życzę wszystkim zdrowia .
Aktualny wygląd ręki.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 15-05-2012, 21:46
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Niesamowita relacja.Na pewno pomoże wielu osobom, które dotknęła ta dolegliwość.Józinku życzę, by sprawna ręka pozwoliła ci , jak dotychczas zbierać grzyby, łowić ryby, robić domowe wędlinki na święta. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Choroba Jelit mario Choroby, badania, terapie 170 25-09-2023 17:40
choroba skory marianna 123 Choroby, badania, terapie 23 08-03-2012 18:13
Egoizm-choroba-czy? inka-ni Różności - wątki archiwalne 49 03-05-2008 12:44
choroba Parkinsona cela51 Choroby, badania, terapie 1 28-12-2007 20:36
Choroba Alzheimera 1kalina Zaproszenia 0 21-11-2007 00:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.