menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 18:10
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Krysiu,jestesmy ludxmi,ale jak sie nie zna odpowiedzi????



Moze daj odpocząć komputerowi,a jak sie włączy to co niepotrzebne pousuwaj do kosza i z kosza.I niektore programy niekoniecznie usuniesz przez panel sterowania.Znajdż,w krótym miejscu są na dysku,na ogół to C program Files i często tam jest opcja uninstaled.Moze sie uda.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 18:29
coccinea's Avatar
coccinea coccinea jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 676
Domyślnie

Alsko, serdeczne dzięki za wyjaśnienie....

Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 18:49
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Krystyno, może spróbuj ze Startu i potem wszystkie programy i na ten program co go chcesz wyrzucić najedź myszką i odinstaluj. Niektóre mają taką opcję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 20:34
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Ha, ale start nie reaguje, totalna porazka. Jestem już na jutro umówiona z informatykiem. Jest mi strasznie wstyd, ale złośliwość rzeczy martwych nie zna granic. Kuzynka do dzisiaj uważała mnie za fachure, a tu taka plama, brrr.
Dzięki kochani.
Ten telewizorek na noszach jest słodki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 20:58
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Krystyno, nie martw się. Nawet informatykom to się zdarza. Mój znajomy wielki fachman w tej dziedzinie też mi w trakcie pracy coś polikwidował i musiałam od nowa wszystko wgrywać. Nie miałam internetu. On poszedł do domu, wyłączył komputer, ja wieczorkiem do czarownej maszyny i nic. Ale ja mimo wszystko uznaję w moim znajomym geniusza i taka drobna rzecz nie zniszczy mojej opinii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 21:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynas53
Ja nadal czekam. Bądźcie ludźmi, no........
Kaziu i reszta, pomóżcie!!!!!!
Ponieważ to cytowane zauważyłem na "j.Kenny" to tam też masz odpowiedź (nie kodowaną) Nie znalazłem pytania. A wątki do tej pory używane są nie ruszane. Jak ktoś się po Tobie wpisał na wątku gdzie pytałaś-to nie będę otwierał 150 wątków aby to znaleźć.
Namiary potrzebne-na wątkach co znam. Lub na priv.

Porobiło się ostatnimi dniami, nawet starsi stażem dopisują się już ze swoim pytaniem na watek dziś czy wczoraj założony. Takie są skutki. A jeszcze Tadeusz mnie kabluje do Admina bo to nie grzecznie napisać komuś, że ja odpowiadam na pytania we właściwym wątku pomocowym. Często robię wyjątek dla nowicjusza-ale już nie gdy robi to po raz któryś.

"Mecenas" kultury się zrobił (tylko dla mnie) odkąd mu przypomniałem jego pisaninę na "savoir vivre". Nie przypominałem mu jednak jak pierwszy powitał "miska" na wątku "siada mi psychika". No cóż łatwiej w cudzym oku znaleźć źdźbło niż belkę we własnym.

Podaj namiary pytania. Na wątkach 2 które do tej pory były używane lub na priv.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 22:19
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Drogi Kazimierzu, prośbę o pomoc napisałam tutaj w poście 16. Nie widziałeś, przepraszam za to. O tym, że Ty najlepiej możesz mi pomóc, podpowiedział mi Tadeusz na priv. Dlatego szukałam z Tobą kontaktu za wszelką cenę. Już dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 04-03-2009, 23:33
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynas53
Drogi Kazimierzu, prośbę o pomoc napisałam tutaj w poście 16. Nie widziałeś, przepraszam za to. O tym, że Ty najlepiej możesz mi pomóc, podpowiedział mi Tadeusz na priv. Dlatego szukałam z Tobą kontaktu za wszelką cenę. Już dziękuję.
No tutaj nie szukałem. Czyli pytanie już nie aktualne? Tak zrozumiałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 06:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
No tutaj nie szukałem. Czyli pytanie już nie aktualne? Tak zrozumiałem.
Kaziku ja jej podpowiedziałem, że Ty możesz jej pomóc. Bez urazy ale czytaj dokładnie. Ja jej nie pomogłem bo nie umię do czego potrafię się przyznać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 09:10
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Udało się! Po prostu przez przypadek, albo ta cholerna maszyna się zlitowała, otworzył się start->przywracanie systemu->powrót do 3.03.2009. Nooooooo. Czyli komputerek Mani to nie jest do końca taka świ...nia i dał się ubłagać. Moja twarz uratowana. Dzięki kochani za szczere chęci. Jakby coś mi znowu siadło to będę się kłaniać o pomoc. Dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 14:40
Anna 46's Avatar
Anna 46 Anna 46 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Wydaje mi się że Ci nawet coś pomogłem raz nie na pomocowym, ale chyba się mylę-ta końcówka 46 jakby znajoma.

Co mi miało ulżyć? Myślisz że to przyjemne coś takiego pisać? Ale czy nie zawiera prawdy? Gdyby wszyscy cicho siedzieli to była by tu kompletna anarchia. Zamiast postów może by się pisało od razu na nowym wątku. To co Tobie napisałem poczytają (może) inni nowi. Będą wiedzieć czego należy unikać. A teraz już Ci nic nie napiszę-nawet gdy założysz 100 wątków dziennie. Regulamin tego nie zabrania, ale nie pisana netykieta.
Bardzo dziekuje, ze potraktowales mnie po ludzku i juz o nic nikogo nie bede pytala! Zegnam sie z klubem seniora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 17:04
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Anna46 - moja imienniczko nie zrażaj sie pyskówkami panów.
Wchodź na inne wątki gdzie jest miło i sympatycznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 19:45
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Domyślnie

Cytat:
Napisał aannaa235
Anna46 - moja imienniczko nie zrażaj sie pyskówkami panów.
Wchodź na inne wątki gdzie jest miło i sympatycznie.
Wimieniu Anny 46 bardzo dziekuje cie za mile slowa, ona naprawde potrzebowala pomocy, nie kazdy jest taki madry jak nasi panowie, szkoda jej, chciala sie czegos nauczyc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 20:47
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Anno


Dla Ciebie różyczki

Proszę nie odchodż. Ja miałam kilkakrotnie nieprzyjemną sytuację, ale przeczekałam. Kazik nie chciał Ci dołożyć. Jemu chodziło o porządek w wątkach. Oboje mieliście złą chwilę. Ja Ciebie bardzo proszę. Tutaj się dużo nauczysz. Zobaczysz będziesz jeszcze zadowolona. Główka do góry, pozostań z nami. Zachęcam Cię gorąco i serdecznie pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 21:00
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Moi Drodzy

Jesteśmy coraz bardziej zagrożeni wirusami. Ja w ciągu miesiąca mialam jednego wirusa i dwa konie trojańskie. Przed chwilą wyszedł ode mnie informatyk, bo nie wiedziałam jak sobie poradzić z plikami zarażonymi w kwarantannie. Na szczęście nic nie spaprałam i szybko mi wyczyścił. Mogę dalej pracować. Nie przyjrzałam się dokładnie jak on to robił i dlatego bardzo proszę żeby mi ktoś podpowiedział jak postępować z zarażonymi plikami w kwarantannie. Będę bardzo wdzięczna za pouczenie. Gapa ze mnie, że nie zapytałam informatyka.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 22:23
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Cytat:
Napisał stara
Wimieniu Anny 46 bardzo dziekuje cie za mile slowa, ona naprawde potrzebowala pomocy, nie kazdy jest taki madry jak nasi panowie, szkoda jej, chciala sie czegos nauczyc.

Droga Anno46 vel Stara, nie uciekaj. Spokojnie, pomalutku, mniej agresji. Dużo można się nauczyć czytając esenior. Poczytaj. Tam są odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Ludzie są tutaj bardzo mili i uczynni, ale nie traktuj ich jak pogotowia informatycznego i to w dodatku na cito.
Odrobina cierpliwości. Uśmiechnij się i zaprzyjaźnij się z nami proszę.
Może nam też coś pokażesz, w czymś pomożesz. Liczę na to, bo ja się uczę ciągle czegoś nowego od wszystkich którzy tu są.
Nosek do góry. Ukłony dla męża, niech też do nas dołączy.100.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 22:43
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anna 46
Bardzo dziekuje, ze potraktowales mnie po ludzku i juz o nic nikogo nie bede pytala! Zegnam sie z klubem seniora
Anno to nie jest tak jak myslisz,ja sobie biorę do serca uwagi "starszych"uczestników klubu.Oni chca dla nas naprawdę dobrze.A kazik mi duzo pomógl.Zwrocila mi uwagę jedna mila koleżanka i wzięłam to do serca.Ja prznajmniej jestem osobą która nie wiele wie i nie wstydzę się pytać ,nawet na priw.nie wolno się zaraz obrażać.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 23:59
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Anno to nie jest tak jak myslisz,ja sobie biorę do serca uwagi "starszych"uczestników klubu.Oni chca dla nas naprawdę dobrze.A kazik mi duzo pomógl.Zwrocila mi uwagę jedna mila koleżanka i wzięłam to do serca.Ja prznajmniej jestem osobą która nie wiele wie i nie wstydzę się pytać ,nawet na priw.nie wolno się zaraz obrażać.
Dzięki za poparcie, ale to jak grochem o ścianę. Mimo że wałkuje się temat już od paru dni i wiele postów to dziś o 19,29 pod nickiem "stara" jest założony nowy wątek. Nawet w grupie prawidłowej bo w eSenior. Ale znowu "dla siebie". Mam liczyć znowu ile jest już takich ponad 150 sztuk? A chodzi o jakże ważną sprawę-jak w profilu zdjęcie wkleić. Dziś zarejestrowana. Na profilu tylko data urodzenia. Zamiast się zapoznać z klubem, to fotka na profil najważniejsza. A czy w ogóle potrafi wklejać fotki? Czy wie jak zrobić "upload" fotki i jakie do tego są programy? Obawiam się że nie. Priv pewnie też nie odblokowany. Więc czekało by seniorka 100 wątków od tej nowej seniorki.

W tej chwili już 27 odwiedzin było tego jej wątku. Nikt nie odpowiedział--i to jest właśnie dobre. Ja jej tego nie napiszę. Ani innym co tak zrobią. Sparzyłem się, bo wiele czasu poświęcam aby "łopatologią" coś wytłumaczyć. To znaczy ze "zrzutami ekranowymi" zaznaczając w Paint strzałkami gdzie klikać i czy lewym czy prawym przyciskiem myszy.

To zajmuje czasu sporo-przygotowuję zapisując w Worda i potem w 5 minut wklejam np. 6 postów z obrazkami i opisem. Opis jest taki, bo wczuwam się w sytuację jak bym to miał rozumieć np. 10 lat temu.

No to nasza "uciekinierka"-mam nadzieję że zmieni zdanie, będzie mieć towarzyszkę "stara" która tak chce mieć foto na profilu. A może ona tego nie przeczyta.Najważniejsze zawsze to odblokować priv. Inaczej wątek pomocowy spuchnie i będzie wiele postów zbędnych.

Tam powinno być pytanie i odpowiedź ale drobne pytania typu "jak to rozumieć" to na priv. Bo może ktoś potrzebować np. 50 postów dla zrozumienia jednej małej sprawy.

A mnie się dostało za to że napisałem--na dzikich wątkach nie odpiszę. Nawet zarzut był o monopolu, zazdrości itp. A przecież odpisuję nie tylko na wątku który założyłem. Na tym założonym przez studentów w ostatnich miesiącach odpowiadałem najwięcej to jest na "E-pomożemy", a dziś na wątku "jak wklejać obrazki"-czyli fotki też. Bo o obrazki było pytanie-więc wątek jak najbardziej prawidłowy był.

Dalej "nie zauważam " pytań na nowo założonych wątkach. Chyba inni też tak robią (b. dobrze) bo już by była odpowiedź. Jakieś 80% to potrafi w klubie (foto na profil) Ale w końcu ktoś się wyrwie, nawet nie z poradą ale coś napisze. Wtedy zaczną się dopisywać następni. A bez tego "pusty" wątek spada w niebyt. Dopisałem się tu bo to już nie ma znaczenia, wątek "żyje"-tylko porad tu nie widać.

Ja się nie żalę, ale miło mi też nie jest za napaści-myślę że wytłumaczyłem o co tu chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 06-03-2009, 21:15
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Odnośnie wirusów w internecie to spróbuj w goglach "darmowy program antywirusowy"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 06-03-2009, 22:09
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie Potrzebna porada

Wstawiłam do mojego albumu zdjęcie ikony i zapomniałam podpisać. Nie wiem jak to teraz cofnąć. Pomóżcie!
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mamo, zaakceptuj mnie, prosze... destiny Rodzina bliższa i dalsza 151 16-03-2012 22:37
Prosze o informacje na temat.... barbara.s eSenior 6 14-05-2011 18:26
Prosze o pomoc:) blondniki26 śląskie 8 29-10-2008 18:35
prosze o pomoc!!!!!! szerszen eSenior 3 25-10-2008 00:18
pomozcie znalezc,prosze elusia Różności - wątki archiwalne 9 16-07-2007 22:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.