menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 24-10-2006, 21:08
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie USG tarczycy


Witam
kto mi odpowie ? Mam na wyniku USG tarczycy :zmiany ogniskowe 3 hipolite zmiany o przekroju 9mm, 8mm, 15mm. Czy są to duże guzki tarczycy i czy powinnam zrobić biopsję
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-10-2006, 16:05
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Jeżeli jest takie zalecenie lekarza, to biopsje lepiej zrobić. To nic nie boli, a zawsze lepiej więcej wiedzieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-10-2006, 10:57
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie

Witaj Urszula
dzięki za odpowiedź. Miała trzy razy robione USG tarczycy - ostatnie wyniki wykazały zmniejszenie guzków. Byłam też prywatnie u endykrynologa, radził zrobić bjopsję (szczególnie kiedy guzki będą si powiększać). Jestem z powodu tarczycy b. nerwowa - myśl o bjopsji sprawia, że cała się trzęsę ze strachu. Słyszałam, że można wykonać scyntygrafię, ale ten lekarz prywatny powiedział, że to badanie nie zastąpi bjopsji, wiem, że różne są na ten temat opinie lekarzy. Jeszcze poczekam. Na początku marca mam wyznaczone następne USG. Myślę, że guzki się zmniejszyły dlatego, że robiłam okłady z siemienia lnianego, a może raz będą się zwiększały raz zmniejszały. Serdecznie pozdrawiam Krystyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-10-2006, 11:10
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Scyntygrafia ma podobno wielkie znaczenie diagnostyczne w chorobach tarczycy,dziwię się że jeszcze nie miałaś robione.Ona wskazuje czy guzki są gorące /nadczynność/ czy zimne.Zwłaszcza przy tych zimnych trzeba zrobić biopsję czy nie wykazują zmian nowotworowych.Ja to wszystko przechodziłam kilkanaście lat temu. Guzki okazały się tzw.zimne, biopsja nie wykazała zmian nowotworowych,ale że może być w przyszłości z tym różnie więc lepiej operować.I tu się załamałam-trzy razy miałam skierowanie na operację i nie zdecydowałam się ze strachu. Narazie nie odczuwam jakiś problemów z tą nieszczęsną tarczycą to siedzę cicho. Biopsja naprawdę nic nie boli - trzy guzki to najprawdopodobniej trzy ukłucia cieniutką igłą.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-11-2006, 10:17
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Godi. Mnie "problem tarczycowy" ima się od kilkudziesięciu lat". Chyba "przerobiłam" już wszystkie dostępne "metody diagnostyczne". Badania o których wspominasz są bardzo pomocne (usg, biopsja, scyntografia) a ich wyniki wiele wnoszą do prawidłowej diagnostyki, ale nic nie wspominasz o podstawowych badaniach: TSH, FT3 i FT4.... to wyniki tych badań "rozjaśniają" sytuację odnośnie stanu emocjonalnego...np. duża nerwowość. Moja Pani doktor nie bedzie ze mną rozmawiała jeśli na każdej wizycie nie przedstawię aktualnych wyników badań poziomu hormonów tarczycy. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrówka...
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-12-2006, 11:56
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Godi, czy możesz powiedzieć jak się robi te okłady z siemienia lnianego? Też mam kłopoty z tarczycą. Robiłam wszystkie badania, łącznie z biopsją, która nic nie wykazała. TSH i fT4 mam zawsze w normie. Od prywatnej endokrynolog dostawałam tabletki, po których fatalnie się czułam i przestałam je zażywać. Natomiast w przychodni inny lekarz stwierdził, że na leczenie jest za późno i mogę jedynie poddać się operacji.Mam małe wole i 1 guzek. Na operację się nie zdecyduję, bo mam znajome, które się operowały i po kilkunastu latach mają znów kłopoty z tarczycą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-12-2006, 19:04
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwo1111
Godi, czy możesz powiedzieć jak się robi te okłady z siemienia lnianego? Też mam kłopoty z tarczycą. Robiłam wszystkie badania, łącznie z biopsją, która nic nie wykazała. TSH i fT4 mam zawsze w normie. Od prywatnej endokrynolog dostawałam tabletki, po których fatalnie się czułam i przestałam je zażywać. Natomiast w przychodni inny lekarz stwierdził, że na leczenie jest za późno i mogę jedynie poddać się operacji.Mam małe wole i 1 guzek. Na operację się nie zdecyduję, bo mam znajome, które się operowały i po kilkunastu latach mają znów kłopoty z tarczycą.
iwo111. Ja mam małą nadczynność i niestety guzki na tarczycy. Jedna lekarka kazała mi robić natychmiast bjopsję, drugi lekarz każe zaczekać co 4 miesiące mam USG i na ustanim guzki się zmniejszyły> Przed biopsją przez 2 tygodnie robiłam okłady z siemienia. W garnku dobrze rozgotować nasiona siemienia (do nabycia nawet w sklepach spożywczych) - gęstą papkę wkładam do ścierki i taki nie gorący a dobrze ciepły nakładam na szyję , aby dłużej trzymało ciepło jeszcze folia i kawałek szaliczka - jak wystygnie (czasami) cały kompresik zanurzam, albo polewam gorącą wodą i jeszcze raz na szyję. Robiłam to przed snem i pozostawiałam na całą noc. Następne USG będę miała 6 marca i jeszcze będę robiła kompresiki. Jak masz jakieś pytania najlepiej napisz na moje gg (najszybciej odczytuję) Pozdrawiam godi - stara babcia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-12-2006, 10:23
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Godi, dziękuję bardzo za "przepis". Będę stosować i a nuż..... Czasem takie "domowe" sposoby są skuteczne. Pozdrawiam serdecznie :-)
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-12-2006, 12:40
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Domyślnie

Godi... na temat nurtującego Cię problemu pod tym linkiem wiele informacji
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24712
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-12-2006, 21:43
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie

Witam
Ja jeszcze siemieniu. Po drugim dziecku z nadmiaru pokarmu zrobiły mi się wrzody na piersiach, ból, temperatura 40 stopni.Lekarz chciał natychmiast ciąć - moja mama nie pozwoliła i robiła mi gorące okłady z siemienia - przeszło bez śladu (to był rok 1961). Dlatego zastosowałam na tarczycę.Tak jak pisałam, guzki nieznacznie zmniejszyły się. W marcu mam następne USG - zobaczę co będzie. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 00:47
lucja54's Avatar
lucja54 lucja54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Poznan
Posty: 3
Domyślnie tarczyca

witam
jestem po operacji wyciecia calkowitego tarczycy,a mialam guzki o podobnej wielkosci.Po wycieciu da sie zyc ale musisz brac tabletki do konca.Niezwlekaj idy do onkologa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-12-2006, 01:20
lucja54's Avatar
lucja54 lucja54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Poznan
Posty: 3
Domyślnie tarczyca

witam wiem,że jest już pożno ale mioże ktoś jeszcze nie śpi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 19:24
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie

Jest wiele pomocnych wypowiedzi przy moim wątku o tarczycy. Ja też swoje wycięłam, miały około 2 cm. Biorę leki ,przytyłam ale to tylko jeden mankament. Minęło 5 lat. Aha wypadały mi włoski ale teraz wszystko ok.Pozdrowionka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-05-2013, 11:54
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie tarczyca

Witam!!!!Znalazłam ten wątek dopiero teraz i nie wiem czy jeszcze ktoś tu wchodzi?????
Mój problem tkwi w tym że miałam nadczynność tarczycy i podany 2x jod radioaktywny po 3 miesiącach zrobiłam badania krwi na tarczycę,ponieważ się bardzo źle czułam.Okazało się że mam HORMON TYREOTROPOWY (TSH) 38,3 co to oznacza.????Czy ktoś miał podobne problemy????
Pozdrawiam.Joanna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-04-2023, 08:44
Weranda Weranda jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2022
Posty: 16
Domyślnie

Najlepszych specjalistów z dziedziny tarczycy znajdziecie tutaj - https://chirurgia.medfemina.pl/
Sama korzystałam i jestem bardzo zadowolona
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:29.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.